Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że są takie wykresy pokazujące na na jakiej dawce i w jakim stopniu dany lek wpływa na serotonine i noradrenaline. Wie ktoś może jak to jest z Duloksetyną w porównaniu do takiej Wenlafaksyny? Gdzieś czytałem, że Dulo jest mocniejsza i już na niskich dawkach wpływa na noradrenaline, bo z tego co pamiętam na Wenli, noradenalina była mocno odczuwalna dopiero na dawkach powyżej 150 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tony Soprano napisał:

Wiem że są takie wykresy pokazujące na na jakiej dawce i w jakim stopniu dany lek wpływa na serotonine i noradrenaline. Wie ktoś może jak to jest z Duloksetyną w porównaniu do takiej Wenlafaksyny? Gdzieś czytałem, że Dulo jest mocniejsza i już na niskich dawkach wpływa na noradrenaline, bo z tego co pamiętam na Wenli, noradenalina była mocno odczuwalna dopiero na dawkach powyżej 150 mg.

 

Duloksetyna ze wszystkich leków antydepresyjnych ma najmniejszą selektywność względem serotoniny i noradrenaliny. Wenlafaksyna jest słabsza noradrenergicznie od duloksetyny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, też mnie to zniechęciło kiedy o tym usłyszałem, ale pozytywne efekty dulo poczułem już przy 30 mg mimo że lekarka sugerowała właśnie przez to szybkie wejście aż na 90 mg. Często w tych sprawach w życiu jest zupełnie inaczej niż na papierze na szczęście, powodzenia! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2021 o 11:43, zburzony napisał:

Tak jest, duloksetyna od najniższej dawki działa na noradrenalinę i w jakimś stopniu na dopaminę, chociaż nie bezpośrednio. Wenlafaksyna na jedno i drugie dopiero w wyższej dawce i w innej proporcji do serotoniny.

Wg mnje wenla lepiej pobudza emocjonalnie od dulo... a co do noradrenaliny to sie nie wypowiem ale bralem duloksetyne w dawce 60 mg i nie daje takiego kopa jak wenla... 

Tak wogule to za co odpowiada noradrenalina poza napędem??? Czy za podbicie emocji tez czy tylko daje pobudzenie psychoruchowe? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pawel.770 napisał:

Tak wogule to za co odpowiada noradrenalina poza napędem???

 bardziej za napęd psychoruchowy , ale uważam ,że jest to bardzo uproszczone  i nie do końca prawdziwe uproszczenie .

 Uważam ,że noradrenalina ma wpływ  za odwagę życiową i skłonność do ryzyka . Co nie znaczy ,że jak będziesz brał leki działające na ten receptor staniesz się latającym guru . Osobnicza budowa mózgu , ilość i jakosć receptorów i milion innych rzeczy ma tu niebagatelny wpływ .

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze tą lipę że mój psychiatra rzadko przepisuje maksymalne dawki z ulotki. Wychodzi z założenie że skoro trochę mniejsza nie pomogła to nie ma sensu  przepisywać maksymalnej. Poszedłbym do innego psychiatry ale już mi się nie chce gadać i tłumaczyć wszystkiego po raz enty jakiemuś innemu lekarzowi. 90 mg raczej mi przepisze ale o 120 pewnie będzie się trzeba wykłócać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z duloksetyną , a dokładniej nie mogę jej odstawić. Po dwóch jak nie wezmę dostaje zawrotów glowy , tych pieprzonych brain zapsów , co kilka minut. Jak wezmę nawet najmniejszą ilość to po jakimś co czasie przechodzi. I tak w kółko. A tak w ogóle to nie zadziałała o teraz biorę sulpiryd który przy dawce 100 mg nie działa prawie wcale. W tym momencie jestem w dupie. Jakbym wiedział że tak mnie będzie duloksetyną męczyć to w życiu bym tego gówna nie wziął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MuminIDM jest na to prosty i niezawodny sposób, poproś lekarza o fluoksetynę, ona utrzymuje się w organizmie bardzo długo i od pierwszej tabsy redukuje te odczucia po dulo w 90%, możesz brać nawet co 2 - 3 dni jakiś czas a potem co raz rzadziej. Generalnie żeby tego uniknąć najprościej jest od razu zacząć inny lek typu SSRI lub SNRI.

A zamiast sulpirydu możesz spróbować amisulprydu, takiej ulopszonej wersji.

Edytowane przez zburzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szósty dzień na duloksetynie. Bóle brzucha po godzinie od wzięcia tabletki. Czy to minie? Na parogenie miałam nudności ale znośne, za to całą masę innych uboków (jak to tu nazywacie). Ale to były początki przygody z antydepresantem. Najciekawsze jest to, że mam migrenę, a czasem w migrenie ulgę mi przynosił płacz. Jakby mi ciśnienie wewnątrzczaszkowe spadało. A teraz po dulo nie da się. Dziwne uczucie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ból brzucha powinien minąć chociaż nie musi, ja brałem ją dlugo i jakieś okresowe pobolewanie w boku to był standard, minęło po odstawieniu dopiero. Do tego nie pomagały zatwardzenia i zaburzone trawienie. Duloksetyna podnosi też trochę ciśnienie, może stąd ta sytuacja z migreną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×