Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że dlatego waśnie podnosi Ci dawkę o 15 mg a nie o 30 mg (to znaczy każe stosować naprzemiennie 30 i 60 co drugi dzień). Zwykle od razu podnosi się z 30 na 60. Rozumiem, że lekarka testuje jak zareagujesz i czy Twój organizm to zaakceptuje. Robi to wolniej niż u innych pacjentów. Jeśli nie spróbujecie to nie będziecie wiedzieli - ani Ty ani ona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze by lek zadziałał trzeba trafić na odpowiedni. Po drugie dawka robi robotę. By gdy spełni się te dwa warunki wtedy lek ma szansę zadziałać w sposób opisywany. Gdy dawka jest za niska można brać lek i rok bez specjalnej poprawy. Coś tam łagodzi coś poprawia ale zdrowia brak. Kiedyś rok brałem doksepine bez poprawy i dopiero podniesienie dawki pomogło. Wiem też z doświadczenia że nie warto marudzić na jakieś skutki uboczne które nie są zbyt dokuczliwe. Dopiero gdy są gorsze od choroby wtedy warto zmienić leki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chorujacy napisał:

Po pierwsze by lek zadziałał trzeba trafić na odpowiedni. Po drugie dawka robi robotę. By gdy spełni się te dwa warunki wtedy lek ma szansę zadziałać w sposób opisywany. Gdy dawka jest za niska można brać lek i rok bez specjalnej poprawy. Coś tam łagodzi coś poprawia ale zdrowia brak. Kiedyś rok brałem doksepine bez poprawy i dopiero podniesienie dawki pomogło. Wiem też z doświadczenia że nie warto marudzić na jakieś skutki uboczne które nie są zbyt dokuczliwe. Dopiero gdy są gorsze od choroby wtedy warto zmienić leki. 

absolutnie się zgadzam. Branie za niskiej dawki nie ma sensu bo niewiele to pomaga a tylko obciąża wątrobę. Jeśli ma to mieć sens to trzeba spróbować całą dawkę - próba pokaże czy to lek dobrze dobrany czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Darek_xd5932 napisał:

Hej Kochani. U mnie duloksetyna nie zadziałała, jak powinno. Miałem po niej uciążliwe zaparcia, tak, że musiałem ten lek odstawić. Biorę teraz tianeptynę. Chodzę do ubikacji bez problemu, robię już normalną kupkę.

 

Hehe też miałem rzadkie kupki na duloksetynie, ona na dodatek wątrobę może podrażniać i te intensywne sny na niej huhu... Odstawiłem po 2-3 tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarekWawka01 napisał:

 

ona na dodatek wątrobę może podrażniać i te intensywne sny na niej huhu... Odstawiłem po 2-3 tygodniach.

a po czymś się poznaje że z wątrobą jest kłopot? Czy trzeba zrobić badania?

Ja mam jatrofobię - tzn lęk paniczny przed lekarzami, diagnozami - to jest choroba :( Więc badań nie da rady zrobić. Czy da się zorientować po samopoczuciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marta_anna napisał:

a po czymś się poznaje że z wątrobą jest kłopot? Czy trzeba zrobić badania?

Ja mam jatrofobię - tzn lęk paniczny przed lekarzami, diagnozami - to jest choroba :( Więc badań nie da rady zrobić. Czy da się zorientować po samopoczuciu?

 

Miałem robione ALT, AST wyszło podwyższone i coś jakby kłuło mnie pod żebrami po prawej stronie...

 

Ale podobno wątroba nie boli, bo jest nieunerwiona. Hmm... może pęcherzyk? Nie znam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pawel1945 napisał:

Czy między godziną 16 a 18 występuje umnie nadmierna sennosc może być to spowodowane dulo

dokładnie tak! 

Ja też jestem śpiąca w ciągu dnia. Śpię nienaturalnie głęboko i trudno mi się dobudzić. Wprawdzie to może być efekt sportu ale przedtem az tak nie było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarekWawka01 napisał:

 

Miałem robione ALT, AST wyszło podwyższone i coś jakby kłuło mnie pod żebrami po prawej stronie...

 

Ale podobno wątroba nie boli, bo jest nieunerwiona. Hmm... może pęcherzyk? Nie znam się...

A to psychiatra każe robić jak bierze się duloksetyne? Pytam bo strasznie się boję, że będzie próbował mnie zmusić :( A ja nie pójdę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marta_anna napisał:

A to psychiatra każe robić jak bierze się duloksetyne? Pytam bo strasznie się boję, że będzie próbował mnie zmusić :( A ja nie pójdę 

 

Mi psychiatra wypisywał skierowania... wiesz to przecież twoja sprawa czy pójdziesz czy nie, nikt cię do tego zmusić nie może... 

 

To w takim razie po co bierzesz różne leki, skoro się boisz lekarzy??? Jeśli duloksetyna za mocna, to żeby unikać badań możesz brać jedynie SSRI przy nich żadnych badań nie trzeba w ogóle robić. Pozostałe psychotropy już tego bardziej wymagają, z resztą wszystko zależy od lekarza...

 

Ale trochę nie rozumiem, czy ty w ogóle chcesz się leczyć? Może psychoterapia skoro leków czy tam lekarzy się boisz? Zastanów się, dziewczyno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na mnie krzyczysz? Fobia jest chorobą, tak samo jak depresja czy lęk napadowy. Nic za to nie mogę.

Leki chce brać bo mi pomagają, ale badań nie zrobię, bo lęk mi uniemożliwia. Powiedz komu w depresji że ma się wziać w garsć. Przy fobii jest to samo :(  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem lek który raz pomógł może drugi raz nie zadziałać. Z różnych przyczyn to wynika. Ja kiedyś brałem wenlafaksyne i długie lata pomagała a gdy odstawiłem nie sposób ustawić leczenia. Jedyna zmiana to leczenie tarczycy euthyroxem. Obecnie każdy lek noradrenergiczny to niemal zawał ciśnienie po 170. Dziś zwiększyłem do 187.5 i jest dramat. Zażyłem 5 mg lerivonu i pomału puszcza i somatyka i lęk ale gdzie do tego by było dobrze. Sama serotonina nie pomaga, noradrenalina jeszcze gorzej. Jedynie coś w mianserynie jest co znosi trochę lęk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marta_anna napisał:

Dlaczego na mnie krzyczysz? Fobia jest chorobą, tak samo jak depresja czy lęk napadowy. Nic za to nie mogę.

Leki chce brać bo mi pomagają, ale badań nie zrobię, bo lęk mi uniemożliwia. Powiedz komu w depresji że ma się wziać w garsć. Przy fobii jest to samo :(  

 

Posłuchaj, nie krzyczę... no to dobrze, że leki chcesz brać, bo nie wiedziałem tego... hmm, z tym lękiem przed lekarzami też raz miałem ale to przez parę miesięcy, kiedy jeden lekarz pojechał po mnie w szpitalu, nieważne...

 

Jeśli chcesz pokonać ten lęk, musisz się z nim zmierzyć osobiście. Akurat tu jest taki lęk zewnętrzny, łatwiejszy do pokonania niż taki wewnętrzny. Postaraj się! Życzę wszystkiego dobrego! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarekWawka01 napisał:

 

Posłuchaj, nie krzyczę... no to dobrze, że leki chcesz brać, bo nie wiedziałem tego... hmm, z tym lękiem przed lekarzami też raz miałem ale to przez parę miesięcy, kiedy jeden lekarz pojechał po mnie w szpitalu, nieważne...

 

Jeśli chcesz pokonać ten lęk, musisz się z nim zmierzyć osobiście. Akurat tu jest taki lęk zewnętrzny, łatwiejszy do pokonania niż taki wewnętrzny. Postaraj się! Życzę wszystkiego dobrego! 🙂

Dzięki ❤️ 

Wychowałam się w rodzinie lekarskiej i straszyli mnie chorobami jak mnie chcieli spacyfikować. Od tego czasu boje się wszelkich diagnoz. Na samą myśl że miałabym konfrontować się z wynikami badań (nie z lekarzami) dostaję napadów lękowych :( Pewnie jak mnie życie zmusi to coś z tym zrobię. Kiedyś będę musiała: jatrofobia jest niebezpieczna, bo w razie kiedy potrzebna jest pomoc lekarska takiej osobie pomóc się nie da :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chorujacy napisał:

Czasem lek który raz pomógł może drugi raz nie zadziałać. Z różnych przyczyn to wynika. Ja kiedyś brałem wenlafaksyne i długie lata pomagała a gdy odstawiłem nie sposób ustawić leczenia. Jedyna zmiana to leczenie tarczycy euthyroxem. Obecnie każdy lek noradrenergiczny to niemal zawał ciśnienie po 170. Dziś zwiększyłem do 187.5 i jest dramat. Zażyłem 5 mg lerivonu i pomału puszcza i somatyka i lęk ale gdzie do tego by było dobrze. Sama serotonina nie pomaga, noradrenalina jeszcze gorzej. Jedynie coś w mianserynie jest co znosi trochę lęk. 

 

Akurat działanie noradrenergiczne bardzo często powinno być równoważone przez działanie przeciwhistaminowe (blokada H1) albo przeciwadrenergiczne (blokada alfa-1), czasem to nadciśnienie można też modulować beta-blokerem, ale to już bardziej kiedy występuje jeszcze dodatkowo tachykardia. 

 

No w przypadku wenlafaksyny jest tak, że ona podnosi noradrenalinę trochę i nie działa ani na receptory alfa, ani na H1 za bardzo więc przydaje się dorzucać do niej coś co działa na te receptory. Akurat takich leków jest masa: kwetiapina, olanzapina, trazodon, mirtazapina, mianseryna, lewomepromazyna, chlorprotiksen. Ewentualnie znacznie rzadziej beta-blokery: propranolol, bisoprolol, metoprolol, nebiwolol, karwedilol itd...

 

Ja teraz biorę Ludiomil 75mg, będę miał prawdopodobnie zwiększany do 150mg i biorę tylko jego. Mimo, że podnosi noradrenalinę i działa na receptory alfa-1 i H1 to ciśnienie dalej mam wysokie, średnio 150/70 tętno powyżej 100. Idę z tym do internisty i kardiologa być może. Napiszę później jak mi się ustabilizuje ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel1945 napisał:

Np gdybym bral dulo 60mg pod wieczór czy sennosc w ciągu dnia minęła by

 

Tego nie wiadomo za bardzo... nie wiem o jakiej porze lepiej ją brać, warto spytać lekarza, ale wg mnie leków noradrenalinowych nie powinno się brać na noc... ale myślę, że przy duloksetynie można spróbować...

 

Chociaż jeśli dopiero ją zacząłeś brać na rano w dawce 60mg to poczekaj parę tygodni, aż jej stężenie w organizmie się wyrówna. Czasem senność sama mija. Tylko broń boże nie odstawiaj jej ani nie zmniejszaj dawki!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×