Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nootropy? - Fobia


Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam ale nie wiem w którym temacie stworzyć post, ten wydał mi się najbardziej odpowiedni.

Szukam substancji która pomoże mi się otworzyć na ludzi, zrelaksować w sytuacjach stresowych jak spotkania rodzinne ponieważ zawsze przy takich okolicznościach mam ściśk w śródku, nie umiem być sobą ani wydusić z siebie słowa mimo ze z obcymi ludźmi nie mam takich problemów, czerwiec zapowiada się ciężko pod tym kątem bo mam sporo takich imprez na których muszę być.

Aktualnie od 6 tygodni przyjmuje:
RHODIOLA ROSEA
Ashwagandha
CORDYCEPS
Korzeń Maca
Kreatyna
Cytrulina
Żeń-szeń syberyjski
Kurkumina + piperyna
Cytryniec Chiński
Kompleks witamin + dodatkowo:
Omega 3
Witamina d3
Magnez 300mg (od dzisiaj)

Dodatkowo dbam o ruch, mam niestresująca pracę odżywiam się zdrowo warzywnie-owocowo-mięśnie


Sporo czytam to forum, rozpisałem sobie różne substancje w stylu nootropów ale dopiero teraz postanowiłem założyć konto.
Na pewno planuje zamówić fenibut, brałem go sporadycznie raz na 2 tygodnie kilka lat temu i efekty były fajne.

I w zasadzie na tym stanęło, rozpisanych mam około 15 pozycji z nootropów których raczej nie będę tutaj wrzucał chyba że kogoś interesuje moja lista.

Potrzebny mi jest środek doraźny, lub działający do 2 tygodni który pomoże mi zniewelować lęki, poprawić small talk i zamienić mnie na jakiś czas w duszę towarzystwa.
Pytanie czy coś takiego istnieje? 

Z góry dziękuje za pomoc, budżet mam bez ograniczeń o ile środek będzie skuteczny.
Czasu mam natomiast mało bo równo za 14 dni pierwsze większe wyzwanie

 

Aniracetam
fenibut
Fenylopiracetam
Kava Kava
L-Teanina L-Teanina
Sulbutiamina


Taki zestaw mam aktualnie w koszyku, raczej nie planuje łączyć tych substancji tylko przetestować przez te kilka dni który działa na mnie najlepiej. To jest trudny temat dla mnie ponieważ wszystkiego uczę się od podstaw studiując fora i szukając opinii

Co byście dodali, co odjęli z koszyka?

 

Jak radzicie sobie w takich sytuacjach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jak bałam się brać leków, brałam tabletki na uspokajające o takim składzie:


Valerianae radix (korzeń kozłka) - 170 mg
Lupuli strobilus (szyszka chmielu) - 50 mg
Melissae folium (liść melisy) -50 mg
Leonuri cardiacae (herba (ziele serdecznika) -50 mg

 

Czasem biorę też ekstrakt z Damiany 20:1 lub 10:1 w kapsułkach i fajnie działa na uspokojenie i relaksuje.

 

Czy żeń-szeń syberyjski nie wpływa na Ciebie pobudzająco i nie powoduje nerwowości?

 

Nigdy nie brałam nootropów, ale z produktów, które wymieniłeś (dla bezpieczeństwa) wybrałabym L-Teaninę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2024 o 18:19, Emarel napisał(a):

Szukam substancji która pomoże mi się otworzyć na ludzi, zrelaksować w sytuacjach stresowych

A może warto spróbować psychoterapii i zadziałać na przyczyny a tylko niwelować objawy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2024 o 09:51, miL;) napisał(a):

Cześć, naprawdę bierzesz to wszystko?

Stary, rozwalisz sobie psychikę...

Kava Kawa to bardzo silny środek, który wręcz może zwielokrotnić lęki..

 

W dniu 17.05.2024 o 12:47, Meya napisał(a):

Ja po rodhioli czułam niepokój. I czy ktoś kompetentny doradził Ci brać tyle adaptogenów naraz?

 

W dniu 17.05.2024 o 14:03, Meya napisał(a):

Kiedyś, jak bałam się brać leków, brałam tabletki na uspokajające o takim składzie:


Valerianae radix (korzeń kozłka) - 170 mg
Lupuli strobilus (szyszka chmielu) - 50 mg
Melissae folium (liść melisy) -50 mg
Leonuri cardiacae (herba (ziele serdecznika) -50 mg

 

Czasem biorę też ekstrakt z Damiany 20:1 lub 10:1 w kapsułkach i fajnie działa na uspokojenie i relaksuje.

 

Czy żeń-szeń syberyjski nie wpływa na Ciebie pobudzająco i nie powoduje nerwowości?

 

Nigdy nie brałam nootropów, ale z produktów, które wymieniłeś (dla bezpieczeństwa) wybrałabym L-Teaninę.

 

W dniu 22.05.2024 o 00:44, PeggyBrowns napisał(a):

może na początek zwykłe espresso 

 

W dniu 22.05.2024 o 10:12, PeggyBrowns napisał(a):

czasami z automatu robię sobie Kubek wypełniony trzema espresso zamiast zwykłej kawy

Powinno wystarczyć 

Nootropy to lek wypisuje chyba

 

W dniu 22.05.2024 o 13:33, Robinmario napisał(a):

A może warto spróbować psychoterapii i zadziałać na przyczyny a tylko niwelować objawy ? 

 

W dniu 22.05.2024 o 21:57, PeggyBrowns napisał(a):

psychoterapia na nfz? Czy prywatnie teraz

 

W dniu 24.05.2024 o 07:46, Mozo napisał(a):

Cześć 🥳

Potrzebujesz power za dwa tygodnie? Rozumiem, że skoro bierzesz tyle sustancji i żadna Cię nie stawia w pionie, to zwykły energetyk też nie zadziała. Wspomniane esspreso przez poprzednika też nie.

Cóż, niczego zgodnie z regulaminem Tobie doradzić.nie mogę zwlaszcza stymulantów, które są illegal, ani żadnego benzo RC. 

 Ale skoro potrzebujesz kopa na dwa tygodnie to bezpieczny będzie xanax max 0.5 mg, po którym możesz stać się nieprzewidywalne odważny lub zamulony. Ale są dawki najmniejszego 0,25. 

Po tej sytuacji wyrzucić do kosza bo uzależnia błyskawicznie. 

Rodzinny spoko raz przepisze. 

Ewentualnie pregabalina po której wielu traci kontrolę i dostaje takiej odwagi, że na drugi dzień żałuja każdego słowa. 

Do modów ( pozdrowiam serdecznie 🙂) chyba jest ok mój wpis?

 

 

 

Nie zauważyłem aktywności w tym poście, adaptogeny te co wymieniłem biorę ja i moja dziewczyna razem to są zwykłe zioła i nie wierzę żeby mogły dawać jakieś skutki uboczne i faktycznie nie dają. Za to odczułem ogromną różnice w redukcji takiego stresu w środku i to dosyć niedawno nawet nie wiem czy już nie po wrzuceniu tego posta przyszło z dnia na dzień.

 

Nootropy natomiast kupiłem z ciekawości i z próby przełamania swoich lęków bo jestem pewny że jedno przełamanie wystarczy żeby zostało to ze mną na dłużej. 

 

Zdążyłem już przetestować wszystkie z wymienionych, oczywiście rozpisałem sobie dawkowanie, nie łącze ich ze sobą i testuje od najniższych dawek żeby sprawdzić co na mnie zadziała najlepiej,  póki co po żadnym nie poczułem większej różnicy ale decyzja padnie na fenibut przed spotkaniem. - po tym odczułem chęć wyjścia do ludzi krótkotrwałą przy małej dawce ale wierze w ten środek. 

Chociaż tak jak napisałem wyżej, przeszły mi trochę te lęki i pytania co będzie jeśli i to z dnia na dzień jeszcze bez nootropów akurat wtedy kiedy adaptogeny ksiązkowo powinny zacząć działać (działają). 

Liczę też na efekt placebo, lubię sobie wmawiać że jestem na jakimś środku więc powinienem być zrelaksowany

 

Do pytań jak działają na mnie adaptogeny: 
Nie poczułem większej nerwowości bo z natury jestem spokojny rzadko się denerwuje, mam jak każdy dni w którym mnie więcej rzeczy frustruje ale nie przypisywałbym tego tym ziołom. 
Zacząłem przed snem brać dużo magnezu, to też ma mieć efekt uspokajający i możliwe że tak będzie. 

 

Czuje w środku spokój i nazwałbym to zdrową obojetnością pójść zrobić swoje i wrócić. 
Postanowiłem że przestanę rozmyslać co powiedzieć tylko będę mówił na bieżaco co myslę, a myślę dużo i to może być rozwiązanie moich problemów nauka takiej umiejetności 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×