Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

pawel12345

Użytkownik
 • Zawartość

  121
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. pawel12345

  Moje rady dotyczące radzenia sobie z nerwicą natręctw

  Ja też mam radę: nie czytać porad które powodują frustrację. Bo człowiek się zastanawia potem, że wszystko jest takie proste i widocznie jest się nieudolnym/miernym/słabym że prostych rzeczy nie umie się wdrożyć we własne życie. "Nie umyjemy dokładnie zębów? Co się stanie? Nic :)" -bez zębów też się można uśmiechać:)
 2. pawel12345

  Obsesja czystości - ile higieny jest OK?

  Osobiście ssri nie polecam na ocd, ponad 10 lat to brałem, czasami w maks. dawkach a nawet na własną rękę zwiększałem. Zero skuteczności. Benzo i inne zamulacze powodują nasilenie kompulsji bo zaburzają koncentrację i pamięć, przez co daną czynność nie da się skończyć, nawet wpadałem w panikę że nic mi się nie udaje. Z tego samego powodu nie piję alkoholu. W najgorszym okresie leżałem całymi dniami przymulony lekami i myłem się co kilka dni. W niczym mi to nie pomogło, bo czułem się jak śmierdzące gówno. Żadne leki nie sprawią że smród i brud przestanie mi przeszkadzać.
 3. pawel12345

  Depresja -ile trwa wychodzenie z depresji?

  - ile lat trwa wychodzenie z depresji ? - żeby to obliczyć, trzeba by znać datę swojej śmierci.
 4. No pewnie że da się wyjść. Nogami do przodu.
 5. pawel12345

  Problem w związku - co dalej?

  Za dużo tego wszystkiego, zwłaszcza że dotyczy to bardzo ważnych spraw. Według mnie nie ma sensu ciągnąć dalej, bo za kilka lat będziesz psychicznym wrakiem.
 6. pawel12345

  Obsesja czystości - ile higieny jest OK?

  Ile lat ma Wasze dziecko? Czy sama zajmujesz się dzieckiem, czy mąż też pomaga lub dziadkowie?
 7. pawel12345

  Obsesja czystości - ile higieny jest OK?

  Ja się czasem powstrzymuję i za każdym razem przegrywam. Zdarza mi się nie spać dwie doby. Kiedy próbuję walczyć siłą woli, to pojawiają się różne problemy psychosomatyczne. Lusesita Dolores, u mnie są jeszcze strefy pośrednie, które stanowią bufor między brudną a czystą :) Msvm, odniosę się do tego: " jeśli chcemy nad tym pracować". Tu pojawia się taki problem, że jak coś nie wychodzi, to taki typowy ktoś z nerwicą zaczyna siebie samego obwiniać, że za mało chce, za mało się stara i ogólnie jest miernotą któremu nic nie wychodzi.
 8. pawel12345

  Obsesja czystości - ile higieny jest OK?

  Ja mam podobnie od wielu lat. W zasadzie to mógłbym zrobić kopiuj-wklej Twojej wypowiedzi dot. tych wszystkich rzeczy o higienie. Również nie mam żadnego przymusu liczenia lub magicznych rytuałów. Tylko zagłębiam się w te detale, cała retrospekcja, gdzie dany "brudny" przedmiot się znajdował, kto i jak go dotykał, koło czego stał. Dla mnie każda rzecz ma taką historię. A potem to znajduje odzwierciedlenie w tym jak czyszczę wszystkie rzeczy. Jeśli powstrzymuję się od czyszczenia danej rzeczy, np. ta bardziej rozsądna część mnie podpowiada mi że grubą przesadą jest robienie tego i odraczam w czasie daną czynność (czyli powstrzymywanie się), to w tym czasie ta "historia przedmiotu" robi się coraz dłuższa i wychodzi zawsze na to, że lepiej było to coś wyczyścić od razu a nie czekać aż wszystko rozrośnie się do gigantycznych rozmiarów.
 9. Pisałeś że chodzisz na terapię. Czy to psychoterapeuta podsunął Ci takie sposoby radzenia sobie z natręctwami?
 10. pawel12345

  Obawa przed maniakalnością decyzji

  Czytam już kolejną Twoją wypowiedź na forum ale nie odpowiadam, bo... jestem za głupi żeby coś doradzić. Wysoki iloraz inteligencji + nerwica to fatalne połączenie, bo doprowadza Cię do nie kończących się przemyśleń na granicy szaleństwa.
 11. pawel12345

  Co jest ze mną nie tak? Nerwica natręctw? Czy zwariowałam?

  Przeczytałem wszystko. Przykre jest to, że już tacy młodzi ludzie muszą cierpieć z powodu nerwicy i depresji. Nie tak powinno wyglądać życie w wieku naście-lat. Ile lat mial Twój Tata?
 12. pawel12345

  Leki ssri

  Te wszystkie informacje w ulotce z czym nie mieszać ssri są mocno przesadzone i stanowią tylko zabezpieczenie producenta, żeby w razie czegoś ktoś ich nie podawał do sądu za to że o czymś nie poinformowali. Leki ssri raczej można mieszać z czymkolwiek i nic złego się nie dzieje. Bardziej benzodiazepiny stwarzają różne niebezpieczenstwa, ale nawet przy nich trzeba mocno przesadzić, jak łykniesz kilka tabletek i wypijesz setkę to najwyżej trochę dłuższy sen będzie (pod warunkiem że masz w nienajgorszym stanie serce, nerki i inne).
 13. Ok, minął prawie miesiąc, jak Ci idzie to panowanie nad nn?
 14. Ja przez czynności natrętne nie budziłem się codziennie, bo przez te głupie natrectwa pójście spać odwlekalem czasem dwie doby. Kręgosłup mam zrujnowany i ciężko mi wypocząć kiedy wszystko boli. Wszystko trwa juz kilkanaście lat. Oczywiście z różnym nasileniem. Czasami przeważają natręctwa myślowe, innym razem czynności. Trudno mi stwierdzić co gorsze. Ale zgadzam się do stwierdzenia że tydzień powstrzymywania się od natręctw to jeszcze nie koniec nerwicy natręctw.
 15. pawel12345

  3/4 życia z nerwicą natręctw

  Musisz brać jakieś magiczne tabletki. Ale ważne żebyś wierzył w ich działanie, bo inaczej nie będą działać
×