Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

pawel12345

Użytkownik
 • Zawartość

  126
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Utrata wzroku - wystąpiła dwa razy. Jakby wszystko uporządkować od najgorszego, to według mnie lista wygląda tak: 1. Potworna samotność Drugie i kolejne miejsca to reszta tego wszystkiego.
 2. Zaia, życie po ślubie trwa nadal. Jeśli jej ojciec mieszka na drugim końcu Polski i widują się raz w roku to nie ma problemu. Ale jeśli widuje go codziennie, to ten toksyczny człowiek (jakim jest każdy alkoholik) odwdzięczy się w przyszłości za takie potraktowanie.
 3. Tutaj na forum są oddzielne tematy o różnych rodzajach leków, również SSRI. Dużo czytania jest :). Ogólnie te leki to g**** , powoli zrobią z Ciebie zombie.
 4. Uwielbiam ten wątek czytać, ale nie wtrącę się do dyskusji, z wyrażaniem myśli i wysławianiem się u mnie problem. Skomentuję tylko to: "jeśli się nie wierzy w powodzenie jakiejś sprawy, nie warto jej zaczynać i wychodzić z domu" -wiara w powodzenie sprawy wynika między innymi z poczucia własnej wartości, a jak wiadomo u osób zaburzonych bywa z tym kiepsko. Czyli chyba niezbyt dobre podejście.
 5. Jeśli go nie zaprosisz, to do końca życia będziesz się dręczyć z myślami jaka to zła z Ciebie córka, że własnego ojca nie zaprosiłaś. Ojciec z kolei, za każdym razem jak będzie pijany będzie wypominał jaką ma złą córkę, złą rodzinę i oczywiście przez nich chodzi pijany i całą winę za swoje pijaństwo zrzuci na rodzinę. Jeśli go zaprosisz to przynajmniej rodzina będzie widzieć jaka jest naprawdę sytuacja. Dodatkowo powiedz kamerzyscie/fotografowi żeby go nagrywał. Takie materiały mogą być bardzo przydatne w przyszłości. Przy montowaniu materiału filmowego niech przygotuje dwie wersje: dla rodziny oraz Twoja prywatna gdzie nic nie zostało wycięte (wiadomo co). Wiem, że każdy by chciał mieć piękną idealną uroczystość. Ale jak się jest dzieckiem alkoholika to nic nie może wyjść idealnie, jak coś wyjdzie średnio to już duże osiągnięcie.
 6. Ja też mam radę: nie czytać porad które powodują frustrację. Bo człowiek się zastanawia potem, że wszystko jest takie proste i widocznie jest się nieudolnym/miernym/słabym że prostych rzeczy nie umie się wdrożyć we własne życie. "Nie umyjemy dokładnie zębów? Co się stanie? Nic :)" -bez zębów też się można uśmiechać:)
 7. Osobiście ssri nie polecam na ocd, ponad 10 lat to brałem, czasami w maks. dawkach a nawet na własną rękę zwiększałem. Zero skuteczności. Benzo i inne zamulacze powodują nasilenie kompulsji bo zaburzają koncentrację i pamięć, przez co daną czynność nie da się skończyć, nawet wpadałem w panikę że nic mi się nie udaje. Z tego samego powodu nie piję alkoholu. W najgorszym okresie leżałem całymi dniami przymulony lekami i myłem się co kilka dni. W niczym mi to nie pomogło, bo czułem się jak śmierdzące gówno. Żadne leki nie sprawią że smród i brud przestanie mi przeszkadzać.
 8. - ile lat trwa wychodzenie z depresji ? - żeby to obliczyć, trzeba by znać datę swojej śmierci.
 9. No pewnie że da się wyjść. Nogami do przodu.
 10. Za dużo tego wszystkiego, zwłaszcza że dotyczy to bardzo ważnych spraw. Według mnie nie ma sensu ciągnąć dalej, bo za kilka lat będziesz psychicznym wrakiem.
 11. Ile lat ma Wasze dziecko? Czy sama zajmujesz się dzieckiem, czy mąż też pomaga lub dziadkowie?
 12. Ja się czasem powstrzymuję i za każdym razem przegrywam. Zdarza mi się nie spać dwie doby. Kiedy próbuję walczyć siłą woli, to pojawiają się różne problemy psychosomatyczne. Lusesita Dolores, u mnie są jeszcze strefy pośrednie, które stanowią bufor między brudną a czystą :) Msvm, odniosę się do tego: " jeśli chcemy nad tym pracować". Tu pojawia się taki problem, że jak coś nie wychodzi, to taki typowy ktoś z nerwicą zaczyna siebie samego obwiniać, że za mało chce, za mało się stara i ogólnie jest miernotą któremu nic nie wychodzi.
 13. Ja mam podobnie od wielu lat. W zasadzie to mógłbym zrobić kopiuj-wklej Twojej wypowiedzi dot. tych wszystkich rzeczy o higienie. Również nie mam żadnego przymusu liczenia lub magicznych rytuałów. Tylko zagłębiam się w te detale, cała retrospekcja, gdzie dany "brudny" przedmiot się znajdował, kto i jak go dotykał, koło czego stał. Dla mnie każda rzecz ma taką historię. A potem to znajduje odzwierciedlenie w tym jak czyszczę wszystkie rzeczy. Jeśli powstrzymuję się od czyszczenia danej rzeczy, np. ta bardziej rozsądna część mnie podpowiada mi że grubą przesadą jest robienie tego i odraczam w czasie daną czynność (czyli powstrzymywanie się), to w tym czasie ta "historia przedmiotu" robi się coraz dłuższa i wychodzi zawsze na to, że lepiej było to coś wyczyścić od razu a nie czekać aż wszystko rozrośnie się do gigantycznych rozmiarów.
 14. Pisałeś że chodzisz na terapię. Czy to psychoterapeuta podsunął Ci takie sposoby radzenia sobie z natręctwami?
 15. Czytam już kolejną Twoją wypowiedź na forum ale nie odpowiadam, bo... jestem za głupi żeby coś doradzić. Wysoki iloraz inteligencji + nerwica to fatalne połączenie, bo doprowadza Cię do nie kończących się przemyśleń na granicy szaleństwa.
×