Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.01.2023 o 21:32, conditioner napisał:

Orientuje się ktoś może czy stosowanie Bupropionu (rano) razem z Trittico (na noc) jest bezpieczne?

Lekarz zapisał mi ten drugi nasennie, ale jako że mam wyrobiony nawyk sprawdzania interakcji przed mixowaniem to zanim go wziąłem postanowiłem to sprawdzić, no i tester interakcji twierdzi w skrócie że to nie za dobry pomysł (...) 

Próbował ktoś takiego mixa?

 

Fyi: sprawdziłem dwukrotnie, efekty tego połączenia to palpitacje serca, lekkie napady paniki i jeszcze większa trudność z uśnięciem

 

W dniu 1.02.2023 o 13:30, SilentHill napisał:

Czy Was tez boli bolala głowa przy braniu leków z grupy Buprion? Bo po 3-4 tyg pojawiły mi się bóle miejccowe głowy (punktowe) generalnie ja nie wiem co to ból głowy i jest to nowym... Biorę Welbrutim Xr 150mg 4 tydzień ...

Jeszcze jak, miewam miejscowe bóle głowy i uczucie strzelania prądu w neuronach w mózgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2023 o 12:36, conditioner napisał:

 

Fyi: sprawdziłem dwukrotnie, efekty tego połączenia to palpitacje serca, lekkie napady paniki i jeszcze większa trudność z uśnięciem

 

Jeszcze jak, miewam miejscowe bóle głowy i uczucie strzelania prądu w neuronach w mózgu

No właśnie mam takie miejscowe bóle głowy (punktowe po jakiś 3 tygodniach jak zacząłem brać lek) właśnie takie walnięcie jak przy np przy nerwie trójdzielnym czasem są takie ukłucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie miesiąc miodowy minął, bo:

- znów czuję ogólne rozdrażnienie, wku*wienie jak bez leków, niechęć do ludzi, ale bez smutku, guli w gardle, nieprzyjemnego mrowienia w okolicach serca i skrajnych myśli. Na wenlafaksynie byłem jednak sporo bardziej pogodny, ale za dużym kosztem.

- dziwna sprawa: w pracy wczoraj kilka razy mnie tak lekko wykręciło na stojąco, jakbym dostał impuls prądem, ale bezboleśnie. Czy to mogło mieć związek z niewyspaniem?

- aktywizacja już jest, jak najbardziej, niestety przerywany sen trwający całkowicie po 4,5 godziny też. Później da się funkcjonować, właściwie to nawet lekko nosi, ale powieki jednak ciężkie.

- libido lekko spadło, ale to może mieć związek z ogólnym nastrojem. W końcu najsłabsze miałem w zeszłym roku, kiedy jeszcze nie brałem żadnych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bartek*** napisał:

Czy nadal są kłopoty z dostępnością wellbutrinu w aptekach ? 

We Wrocku dostałem dopiero w piątej aptece w której byłem, bo panu farmaceucie się udało znaleźć na magazynie po 15 minutach, także tak są kłopoty z dostępnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo minie miesiąc i póki co sobie chwalę. Głupich myśli nie ma, więc działa. Śpię po 5 godzin i nie odczuwam zmęczenia ani ospałości. Nie powoduje kapcia w ustach. Żeby jeszcze działał na lęk wolnopłynący, to by było już naprawdę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robe napisał:

Dzień dobry. Dwa dni temu przyjąłem buprion który miał mnie zaktywizować. Obecnie jestem mega zmulony, jak za mgłą i nie funkcjonuję. Czy możecie się podzielić opinią czy tak może być i jak dalej...

Dwa dni temu, daj mu czas. Na SSRI wchodzi się 2-4 tygodnie, bupro (NDRI) też nie wkręci się pierwszego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Biorę 5dzien Bupropion Xl w dawce 150mg, przez pierwsze 3 dni mega pobudzenie aż za grube, teraz się uspokoiło jestem trochę taki przymulony ale ogólnie samopoczucie świetne, dodam jeszcze że odstawiłem trazodon, który brałem na sen około 3lat z dnia na dzień i zastanawiam się czy to lekkie zamulenie nie jest właśnie spowodowane odstawieniem Trittico. Miał ktoś podobnie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 13:35, serotoninowiec napisał:

Miałem to samo. Zamulenie senność złość zły nastrój. Odstawiłem po 12 dniach.

Czy może udało Ci się ustalić czemu Ci nie pomogł? Ja siódmy dzień i tylko coraz gorzej. Przed braniem Welbox było lepiej tylko była apatia i duże zmęczenie po chloroprotixen. Dodatkowo biorę Brintellix. Już sam nie wiem czy mogła wystąpić jakaś interakcja ..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 17:17, skakunna napisał:

Dwa dni temu, daj mu czas. Na SSRI wchodzi się 2-4 tygodnie, bupro (NDRI) też nie wkręci się pierwszego dnia.

Tylko widzisz u mnie znacznie się pogorszyło odkąd zacząłem go przyjmować. Dziś 7 dzień i jest mega słabo. W sensie zmulenie, nieprzytomny i rozdrażnienie...

Może to po prostu nie dla mnie ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robe napisał:

Tylko widzisz u mnie znacznie się pogorszyło odkąd zacząłem go przyjmować. Dziś 7 dzień i jest mega słabo. W sensie zmulenie, nieprzytomny i rozdrażnienie...

Może to po prostu nie dla mnie ...?

Możliwe, że to nie dla Ciebie. Mnie mega usypiała wenlafaksyna, która z zasady powinna aktywizować. Masz w najbliższym czasie wizytę u lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skakunna napisał:

Możliwe, że to nie dla Ciebie. Mnie mega usypiała wenlafaksyna, która z zasady powinna aktywizować. Masz w najbliższym czasie wizytę u lekarza?

Tak. Ale odstawiam welbox, bo z każdym dniem gorzej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 07:16, skakunna napisał:

Chyba właśnie miesiąc miodowy minął, bo:

- znów czuję ogólne rozdrażnienie, wku*wienie jak bez leków, niechęć do ludzi, ale bez smutku, guli w gardle, nieprzyjemnego mrowienia w okolicach serca i skrajnych myśli. Na wenlafaksynie byłem jednak sporo bardziej pogodny, ale za dużym kosztem.

 

Hej. Widzę, że też byłeś wcześniej na wenli. Jestem aktualnie na wenli (150mg) ale apatia, senność i brak orgazmu mnie dobija...czy myślisz, że zmiana na bupropion byłaby zasadna? Dla większego napędu i powrotu do przyjemności??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bupropion biorę 8 dzień, lekarz powiedział że mam od pół tabletki zacząć tylko nie wiem czy to był dobry pomysł bo w ulotce pisze żeby nie dzielić tabletek. Na początku nie było żadnych skutków ubocznych oprócz zmniejszonej senności, na 6ty dzień zaczęła boleć głową i nadal boli, ale dziś obudziłam się z takim uczuciem jakbym była chora, nie jest to depresyjna niemoc tylko poprostu czuje się jak po chorobie, słabe ciało, duszności i nie wiem czy to może być z tego? Wcześniej brałam same ssri więc nie mam odniesienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mój organizm się przyzwyczaił czy jednak bupro to nie jest "to"? Biorę to już czwarty miesiąc i niestety wszystko wróciło, włącznie z myślami wiadomo jakimi. Zdiagnozowane mam mieszane zaburzenie depresyjno-lękowe. Lęku mi nie podbił, ale zwyczajnie już nie działa. Czy miał ktoś podobnie i co pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, skakunna napisał:

Czy mój organizm się przyzwyczaił czy jednak bupro to nie jest "to"? Biorę to już czwarty miesiąc i niestety wszystko wróciło, włącznie z myślami wiadomo jakimi. Zdiagnozowane mam mieszane zaburzenie depresyjno-lękowe. Lęku mi nie podbił, ale zwyczajnie już nie działa. Czy miał ktoś podobnie i co pomogło?

 

Spróbuj przeczekać. Na lekach też są kryzysy. Ja też mam kilkudniowe i przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×