Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Mufiśka napisał(a):

Swoją droga zapytam może ktoś coś powie,jeśli brałam seraloft około 8lat i wiadomo czasem 25 mg czasem50mg i tez zdążali się 75mg to czy jest szansa, ze ten lek jeszcze zadziała na mnie ?

Na mnie sertralina po ok. 4 latach przerwy zadziałała ponownie bardzo dobrze. Czy tak będzie u Ciebie nie wiadomo, nie spróbujesz to się nie przekonasz. Z tym, że jeśli odstawiłaś go w przeciągu ostatnich 2-3 miesięcy to sukcesu nie wróżę. Dłuższa przerwa by się przydała lub wejście na wyższe dawki niż 50mg bo to jest nic praktycznie. Od 100mg wzwyż, ale to musisz z lekarzem rozmawiać jak on to widzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinzen1 napisał(a):

wydaje mi się, że różnica w działaniu orygialnego Wellbutrinu do generyków jest zauważalna -  chodzi o gorsze skutki uboczne generyków. Czy ktoś ma podobne doświadczenia ?

Ja nie odczuwam żadnych, a biorę generyk z Neuraxpharmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinzen1 napisał(a):

wydaje mi się, że różnica w działaniu orygialnego Wellbutrinu do generyków jest zauważalna -  chodzi o gorsze skutki uboczne generyków. Czy ktoś ma podobne doświadczenia ?

Mnie tylko lekarz powiedział,że wolał by żebym przyjmowała oryginalny lek bo coś tam coś tam , ale nie powturze dlaczego, może właśnie o tym mówił , ale ja w tamtym momencie nie byłam w dobrym stanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinzen1 napisał(a):

wydaje mi się, że różnica w działaniu orygialnego Wellbutrinu do generyków jest zauważalna -  chodzi o gorsze skutki uboczne generyków. Czy ktoś ma podobne doświadczenia ?

Mnie tylko lekarz powiedział,że wolał by żebym przyjmowała oryginalny lek bo coś tam coś tam , ale nie powturze dlaczego, może właśnie o tym mówił , ale ja w tamtym momencie nie byłam w dobrym stanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze ktoś się odezwał bo w tych ciężkich momentach to tylko ktoś kto to zna wie jak jest, dałam szanse wellbutrinowi i jakoś dziwne bo tych gorszych dni jest mało, ale są i boli mnie żołądek po nim, sama nie wiem co myśleć o tym, ale muszę się ratować dalej cloranxilem pół tab raz dziennie mi wystarcza na lęki, a wizyta 29 czerwiec, dziwne trochę, ze zapisał mi lekarz wellbutrin na stany lękowe, albo chciał spróbować czegoś innego po prostu, wy macie wiedzę dużą o lekach ja brałam tylko pramolan i sympramol i setaloft i nic innego nigdy, na sen nie bo ja śpię jak nie ma lęków i po wellbutrinie tez śpię już normalnie, pramolanu nie lubiłam bo spałam po nim non stop, ale tamte dwa to działały, a mam to świństwo już 18 lat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam nadzieje, ze nie wróci już tak mocno, ale jednak stres , który trwał z 2 lata u mnie dziś może wychodzi, żyje nadzieją, ze to minie i leki zadziałają, na terapie nie idę byłam juz raz 3 lata trwała, ale to wałkowała dzieciństwo i juz do tego nie wracam, a teraz to moze ewentualnie rozwód mnie dojechał, ale to juz 3 lata minęły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skakunna napisał(a):

Nie, on w zasadzie dopaminy nie ma ruszać, tylko noradrenalinę. Na dopaminę ze znanych mi leków działa tianeptyna. Brał ktoś takie kombo bupro+tiana? Nie wiem, czy już o to kiedyś nie pytałem, ale raczej nikt mi nie odpowiedział, skoro pytam znów. ;)

Mi ostatnio lekarka mówiła że bupropion działa na Dopamine a na Noradrenalinę lekko tylko... Zdziwiłem się bo wszyscy na forach piszą że Bupropion to głównie NA więc sam już nie wiem kto ma rację...

 

Co do tianeptyny to nie brałem nigdy ale się zastanawiam czy nie poprosić lekarza o nią? Myślicie że ona potencjalizuje SNRI czyli wenlaflaksyne?

 

Apropo jeszcze bupropionu to jak zażywam 300 mg wenlaflaksyny to ile można dorzucić do tego bupropionu??? Czy 150 mg bupro i 300 mg wenlaflaksyny to dopuszczalne połączenie przy zdrowym sercu?

 

Ewentualnie jaki inny lek który spotencjalizuje wenlaflaksyne i poprawi wydolność psychofizyczną organizmu? Lekarza mam za 3 miechy więc wolę wiedzieć o czym z nim rozmawiac..

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2023 o 18:28, Mufiśka napisał(a):

po jakim czasie odczuliście pierwsze efekty pobudzenia , a po jakim tą słynną nerwowosc????

Nerwowość ja czułam bardzo szybko po tygodniu, pobudzenie dość szybko również po paru dniach, ale dostałam xanax na pierwsze 2 tygodnie więc wyciszałam to bo ciężko było, ale coś jest w tym, że on przez to pobudzenie trochę pobudza lęki więc na nerwice lękową to chyba nie bardzo, raczej na depresje ewentualnie, ja się tak nie znam jak tutaj ludzie na forum bo mało leków brałam i pomagają mi małe dawki, ale wellbutrin no cóż szału nie ma mam takie wrażenie, że działa pare dni i potem nie działa i tak non stop, albo jest ok, albo źle i tak to się zmienia co pare dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DEPERS napisał(a):

Ja nie czułem dopaminy w ogóle

A ja czuje i gdyby nie to, że lęki mam dalej choć mniej i rzadziej to czuje właśnie taką chęć robienia czegoś, ale tu ludzie pisali, że nie mogą spać po tym, a ja po2 tygodniach spałam już normalnie na tym,dziwny ten lek bo tak jak wspomniałam jak by działał pare dni i potem znów źle i tak non stop, biorę ponad 2 miesiące i mam wizytę na dniach i poproszę o coś innego, ale dopiero na tym poczułam jak ssri mi obniżyły libido, na wellbutrinie wróciło  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pawel.770 napisał(a):

Mi ostatnio lekarka mówiła że bupropion działa na Dopamine a na Noradrenalinę lekko tylko... Zdziwiłem się bo wszyscy na forach piszą że Bupropion to głównie NA więc sam już nie wiem kto ma rację...

 

Co do tianeptyny to nie brałem nigdy ale się zastanawiam czy nie poprosić lekarza o nią? Myślicie że ona potencjalizuje SNRI czyli wenlaflaksyne?

 

Apropo jeszcze bupropionu to jak zażywam 300 mg wenlaflaksyny to ile można dorzucić do tego bupropionu??? Czy 150 mg bupro i 300 mg wenlaflaksyny to dopuszczalne połączenie przy zdrowym sercu?

 

Ewentualnie jaki inny lek który spotencjalizuje wenlaflaksyne i poprawi wydolność psychofizyczną organizmu? Lekarza mam za 3 miechy więc wolę wiedzieć o czym z nim rozmawiac..

w jakim celu bierzesz wenle?? pobudza cie do dzialania , pewnie tak od jakiej dawki zaczela pobudzac? 

libido obnizone na wenli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tadeusz.chory napisał(a):

w jakim celu bierzesz wenle?? pobudza cie do dzialania , pewnie tak od jakiej dawki zaczela pobudzac? 

libido obnizone na wenli?

Biorę na natręctwa i w celu dodania motywacji, pobudza ale nie rozdrażnia poprostu jestem na niej bardziej aktywny ;)

 

Libido ostro w dół ale i tak nie ma tragedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2023 o 21:00, Pawel.770 napisał(a):

Mi ostatnio lekarka mówiła że bupropion działa na Dopamine a na Noradrenalinę lekko tylko... Zdziwiłem się bo wszyscy na forach piszą że Bupropion to głównie NA więc sam już nie wiem kto ma rację...

 

Co do tianeptyny to nie brałem nigdy ale się zastanawiam czy nie poprosić lekarza o nią? Myślicie że ona potencjalizuje SNRI czyli wenlaflaksyne?

 

Apropo jeszcze bupropionu to jak zażywam 300 mg wenlaflaksyny to ile można dorzucić do tego bupropionu??? Czy 150 mg bupro i 300 mg wenlaflaksyny to dopuszczalne połączenie przy zdrowym sercu?

 

Ewentualnie jaki inny lek który spotencjalizuje wenlaflaksyne i poprawi wydolność psychofizyczną organizmu? Lekarza mam za 3 miechy więc wolę wiedzieć o czym z nim rozmawiac..

a o duloksetynie nie myslales? tez potrafi zdzialac cuda tylko trzebalo by odppwiednia dawke dobrac pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nie wiem czy ktoś tu zagląda jeszcze, ale właśnie wracam od psychiatry, jechałam na wizytę i nie wiedziałam co powiedzieć bo od 3 dni czuje się ok na wellbutrinie samym, a umówiłam się do doktorka bo wellbutrin nie działał, a tu od trzech dni zupełnie normalnie nie ma lęków i złych myśli i braku chęci do życia, dziwne bardzo nie mówiłam mu o tym tylko poprosiłam go o nowy lek bo jesli jednak wellbutrin będzie szwankował to mam inny w zanadrzu nazywa się aurorix ktoś coś wie? Dodam, ze dziś mija równe dwa miesiące na wellbutrinie 150 czyżby dopiero zaskoczył ? Nie wiem sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2023 o 14:50, MajkaZeStumilowego napisał(a):

Powiedzcie proszę, czy na początku welbox może podnosić puls, spoczynkowy mam pod „setkę” w aktywności do 180. Czy to przejściowe? Biorę welbox od tygodnia, razem z pregabaliną. Czy efekt lekkiej „bani” minie? Czasem się gubię :(

Może tez tak mam, a pregabaline tez dostałam do wellbutrinu, ale nie wzięłam bobalam się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mufiśka napisał(a):

Może tez tak mam, a pregabaline tez dostałam do wellbutrinu, ale nie wzięłam bobalam się 

Wybierając między Aurorixem a pregabaliną to Aurorixu bym nie tknęła. Pregabalinę brałam 2 lata i żyje. Ale ja na inhibitory MAO bym się nie zgodziła, zresztą moja lekarka nawet ich nigdy nie proponowała, inna sprawa, że ja na leki działające na noradrenalinę źle reaguje. No i oczywiście, że może podobnie jak wellbutrin nasilić lęki.

 

Już pomijam kwestię diety na inhibitorach MAO, bo trzeba ograniczyć tyraminę, a ja się głównie serem żółtym żywię ;) 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, acherontia styx napisał(a):

Wybierając między Aurorixem a pregabaliną to Aurorixu bym nie tknęła. Pregabalinę brałam 2 lata i żyje. Ale ja na inhibitory MAO bym się nie zgodziła, zresztą moja lekarka nawet ich nigdy nie proponowała, inna sprawa, że ja na leki działające na noradrenalinę źle reaguje. No i oczywiście, że może podobnie jak wellbutrin nasilić lęki.

 

Już pomijam kwestię diety na inhibitorach MAO, bo trzeba ograniczyć tyraminę, a ja się głównie serem żółtym żywię ;) 

A mogła bym zapytać dlaczego? Ja nie mam takiej wiedzy o lekach i nie mam pojęcia czym się różnią te leki od siebie, jeśli coś odpowiesz będę wdzięczna bardzo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×