Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, nieprzenikniona napisał(a):


Seronil brałam ciągiem jakieś 7 lat i w pewnym momencie przestał działać

 

No to w takim razie mamy ze sobą wiele wspólnego w kwestii leczenia, więc odezwę się na priv jeśli masz cierpliwość i chcesz pogadać, popytać nie ma problemu.  Też jestem na Seronilu, ale zawsze zastanawiałem się czemu nikt mi nie zaproponował Bupropionu, nawet zamiast Seronilu bo on jest dla mnie dobry, ale kastruje. Przy bupropionie ryzyko jest mniejsze, ale gwarancji, że zadziała na lęki i depresję nie ma nikt. 

 

A czy ktoś inny z tego forum przechodził z jednego leku na drugi, albo łączy je jak koleżanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę welbox 150 od ponad tygodnia, od kilku dni uczucie strasznego zmęczenia, wyczerpania. Codziennie drzemki w ciągu dnia. Plus bóle w klatce. Miał ktoś tak na początku leczenia? Przeszło?

kurde, miało pobudzać do działania, a zabrało te ostatki werwy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś miał sytuację, że po Welbox dostał swędzącej pokrzywki? Po 18 dniach brania dostałam. Myślałam, że to alergia na coś, a to chyba Welbox… Pisałam do lekarza, mam na 4 dni odstawić i się odezwać. Czytałam, że znikoma ilość ludzi może tak mieć…

Mam zdiagnozowaną dystymię, męczę się od lat, w końcu przemogłam się i poszłam do lekarza po latach (z 6 lat temu byłam z depresją) i miałam duże nadzieje związane z tym lekiem. SSRI nie mogę, bo mam migreny i biorę tryptany. No i libido po nich leży, którego i tak nie ma. Po Brintellix właśnie miałam turbo migreny.

Czy jest szansa, że organizm się przestawi na ten Welbox i minie ta pokrzywka? Jestem załamana, że kolejne leki będę testować i zaczynam wątpić czy z tego wyjdę, bo ciągle coś…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Dystymia napisał(a):

Hej, czy ktoś miał sytuację, że po Welbox dostał swędzącej pokrzywki? Po 18 dniach brania dostałam. Myślałam, że to alergia na coś, a to chyba Welbox… Pisałam do lekarza, mam na 4 dni odstawić i się odezwać. Czytałam, że znikoma ilość ludzi może tak mieć…

Mam zdiagnozowaną dystymię, męczę się od lat, w końcu przemogłam się i poszłam do lekarza po latach (z 6 lat temu byłam z depresją) i miałam duże nadzieje związane z tym lekiem. SSRI nie mogę, bo mam migreny i biorę tryptany. No i libido po nich leży, którego i tak nie ma. Po Brintellix właśnie miałam turbo migreny.

Czy jest szansa, że organizm się przestawi na ten Welbox i minie ta pokrzywka? Jestem załamana, że kolejne leki będę testować i zaczynam wątpić czy z tego wyjdę, bo ciągle coś…

Daj sobie czas jeszcze ,18 dni to mało czasu , nie widzę sensu odstawiania , poczekał bym spokojnie z 2.3 tyg i wtedy zobaczył ,głowa do góry nie łam się bo dużo osób z forum przechodzi te kanonady w lekach wraz zemną i wiem jakie to potrafi być wkurwiajace 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2023 o 17:22, Dystymia napisał(a):

Hej, czy ktoś miał sytuację, że po Welbox dostał swędzącej pokrzywki? Po 18 dniach brania dostałam. Myślałam, że to alergia na coś, a to chyba Welbox… Pisałam do lekarza, mam na 4 dni odstawić i się odezwać. Czytałam, że znikoma ilość ludzi może tak mieć…

Mam zdiagnozowaną dystymię, męczę się od lat, w końcu przemogłam się i poszłam do lekarza po latach (z 6 lat temu byłam z depresją) i miałam duże nadzieje związane z tym lekiem. SSRI nie mogę, bo mam migreny i biorę tryptany. No i libido po nich leży, którego i tak nie ma. Po Brintellix właśnie miałam turbo migreny.

Czy jest szansa, że organizm się przestawi na ten Welbox i minie ta pokrzywka? Jestem załamana, że kolejne leki będę testować i zaczynam wątpić czy z tego wyjdę, bo ciągle coś…

 

Mineła ta pokrzywka? u mnie tez była ale minęła, na pokrzywke bierz jakiś przeciwhisttaminowy lek bez recepty to pomoże Ci przetrwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przeciwhistaminowe nic nie dawały, chodziłam cała rozdrapana i wkurwiona, gdzie ubrania bardziej uciskały, obcierały to tym gorzej było. Lekarz kazał zrobić 4 dni przerwy, było powoli lepiej. 5 dnia wzięłam Welbox i znów coś się zaczynało. Wykupiłam Wellbutrin, biorę tydzień i póki co jest ok, nic nie mam. Moze jednak co oryginał to oryginał, a może otoczka tabletki, bo sprawdzałam, że mają całkiem inne składy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dystymia napisał(a):

Mi przeciwhistaminowe nic nie dawały, chodziłam cała rozdrapana i wkurwiona, gdzie ubrania bardziej uciskały, obcierały to tym gorzej było. Lekarz kazał zrobić 4 dni przerwy, było powoli lepiej. 5 dnia wzięłam Welbox i znów coś się zaczynało. Wykupiłam Wellbutrin, biorę tydzień i póki co jest ok, nic nie mam. Moze jednak co oryginał to oryginał, a może otoczka tabletki, bo sprawdzałam, że mają całkiem inne składy 

czyli jednak generyk, tylko uważaj bo na forum zaraz Cię shejtują, ze generyk sie czyms rózni od oryginału;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam Wellbox z 3 tygodnie, 4 dni przerwy i zmieniłam na Wellbutrin. Teraz po 6 tygodniach dostałam dawkę 300 i czekam. Szału nie ma póki co.

A żołądek nie, jedynie jakieś lekkie wzdęcia i podobne sprawy się zaczęły, ale bez dramatu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 09:02, mio85 napisał(a):

A czy ktoś inny z tego forum przechodził z jednego leku na drugi, albo łączy je jak koleżanka?

Ja przechodziłem tak stopniowo, z sertraliny na wenlafaksynę, następnie na bupropion, który biorę do dziś. Powiem tak: bupro ma zupełnie inny sposób działania, nie ma też uboków znanych z serotoninowców. Działa o tyle sprytnie, że nie czuje się go, że działa, nie tylko w kontekście skutków ubocznych. Dopiero po odstawce czuć, że czegoś brakuje. U mnie lęków nie podbił, na lęk wolnopłynący nie działa (WYDAJE mi się, że ten mi stłumiło dołączenie innego leku, bo tak sam z siebie chyba zmniejszyć się nie mógł), zasypia się nieco gorzej niż na serotoninowcach, nie pierze z emocji, nie kastruje. Nie poleca się go też lękowcom, bo w tej sferze potrafi pogorszyć sytuację.

 

@Bartass89 póki nie zrobisz przynajmniej testu DIVA, to nie da się powiedzieć, czy to masz. Może to być objaw AD(H)D, nie musi. Potrafisz zasnąć po kawie? Bo np. ja tak.

Edytowane przez skakunna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skakunna napisał(a):

Ja przechodziłem tak stopniowo, z sertraliny na wenlafaksynę, następnie na bupropion, który biorę do dziś. Powiem tak: bupro ma zupełnie inny sposób działania, nie ma też uboków znanych z serotoninowców. Działa o tyle sprytnie, że nie czuje się go, że działa, nie tylko w kontekście skutków ubocznych. Dopiero po odstawce czuć, że czegoś brakuje. U mnie lęków nie podbił, na lęk wolnopłynący nie działa (WYDAJE mi się, że ten mi stłumiło dołączenie innego leku, bo tak sam z siebie chyba zmniejszyć się nie mógł), zasypia się nieco gorzej niż na serotoninowcach, nie pierze z emocji, nie kastruje. Nie poleca się go też lękowcom, bo w tej sferze potrafi pogorszyć sytuację.

 

@Bartass89 póki nie zrobisz przynajmniej testu DIVA, to nie da się powiedzieć, czy to masz. Może to być objaw AD(H)D, nie musi. Potrafisz zasnąć po kawie? Bo np. ja tak.

Też przechodziłam z antydepresantów na Bupropion i zgadzam się. Dla mnie - niebo a ziemia. Bupro działa w ciekawy sposób, niby subtelnie, a jednak znacznie ułatwił mi życie w porównaniu do tego wszystkiego, co brałam wcześniej. Łatwiej wstać z łóżka, gdzieś iść, robić coś w ciągu dnia, emocje też są. Większość antydepresantów mnie zmulała, w tym przypadku tak nie jest; zasypia się rzeczywiście gorzej i dobrze dołożyć coś dodatkowo na sen. Mam też wrażenie, że jestem bardziej neurotyczna, ale nie ma tragedii. Na lęki Bupro dobrze nie działa, więc jeśli jest to kogoś główny problem, to może lepiej celować w inny lek, albo coś do niego dołożyć. Ja właśnie włączam Axyven dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bupropion spowalnia właśnie, lekko zamula, lekko upośledza jazdę samochodem (podobnie jak moklar - moklobemid). Trace pewnośc siebie i szybkośc myślenia, przetwarzania danych. Brany rano upośledza, wtedy potrzebujemy najwięcej energii, bupropion mógłby być dobry, ale na sen gdzieś albo po 18-19 godzinie.  bupropiion działa już po 10, a na pewno po 14 dniach. Odstawka rzeczywiście ciężka była. 

Lek dostałem na nadmierną nerwowośc - a przynajmniej takie objawy zgłaszałem również, więc nie wiem do końca na co. 

@skakunnaCo do kofeiny, to tak, mogę po niej zasnąć, ale z reguły mi nie pomagała, a że końcówka redukcji, bo jest w stanie przesuwać głód i stosuje. I mówie o kofeinie, nie o kawie - kawa gorzej działa. A o kofeinie mówiąc - mam na myśli w proszku z tymi wszystkimi dodatkami, jak witaminy B, niacyna, często rhodiola czy bacopa. 

Edytowane przez Bartass89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. U mnie welbox (bupropion) okazał się strzałem w 10. Najpierw 150, po miesiącu zwiększone do 300 tak ciagne i naprawdę wali na łeb na szyję wszelkie ssri snri (te drugie w odstawieniu to jakiś dramat). Na wieczór dodatkowo biorę 30 mirtoru który działa w fajnej synergii z welboxem i pomaga mi zasnac bo z tym tez byly u mnie klopoty. Pozdrawiam:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kosecky22 napisał(a):

Witam serdecznie. U mnie welbox (bupropion) okazał się strzałem w 10. Najpierw 150, po miesiącu zwiększone do 300 tak ciagne i naprawdę wali na łeb na szyję wszelkie ssri snri (te drugie w odstawieniu to jakiś dramat). Na wieczór dodatkowo biorę 30 mirtoru który działa w fajnej synergii z welboxem i pomaga mi zasnac bo z tym tez byly u mnie klopoty. Pozdrawiam:) 

Jeszcze pytanie na co chorujesz, bo welbox działa świetnie na depresje ale leki to wzmacnia i zok też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AnnoDomino34 napisał(a):

Jeszcze pytanie na co chorujesz, bo welbox działa świetnie na depresje ale leki to wzmacnia i zok też

Totalna anhedonia i zanik energii do życia (w tej chwili tak jak wspomniałem czuje się naprawdę bardzo dobrze). Lęki rzeczywiście mi podkręcił na początku ale tutaj ratowałem się sulpirydem 50-100mg rano, sulpiryd bardzo dobrze działa u mnie na zaburzenia lękowe, dużo lepiej niż SSRI /SNRI czy nawet (o dziwo) pregabalina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bartass89 napisał(a):

A na 150 jak się czułeś, zanim podniosłeś na 300? Chodzi o objawy pozytywne i negatywne. 

Powiem tak, na początku przy włączaniu tego leku miałem "niezłą dżambę na bani". Zawroty głowy, parkinsonizm na maxa, lęki, huśtawki nastroju. Aczkolwiek tu od razu zaznaczę że wówczas jednocześnie dosyć szybko schodziłem z wenlafaksyny (co było koszmarem) i te wszystkie objawy negatywne, zarówno związane z odstawianiem wenli jak i włączaniem bupropionu mogły się wzajemnie nasilać. Potem się jakoś to wszystko ustabilizowało, jakiś czas później poczułem poprawę, jednak w dalszej kolejności nie był to efekt satysfakcjonujący- co skutkowało podniesieniem dawki welboxu do 300- przy podniesieniu dawki zero jakichkolwiek złych objawów. Ciężko mi dokładnie opisać słowami to co czułem, mogę to określić- było "jakby lepiej, ale wciąż to nie było to":) pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kosecky22 napisał(a):

Powiem tak, na początku przy włączaniu tego leku miałem "niezłą dżambę na bani". Zawroty głowy, parkinsonizm na maxa, lęki, huśtawki nastroju. Aczkolwiek tu od razu zaznaczę że wówczas jednocześnie dosyć szybko schodziłem z wenlafaksyny (co było koszmarem) i te wszystkie objawy negatywne, zarówno związane z odstawianiem wenli jak i włączaniem bupropionu mogły się wzajemnie nasilać. Potem się jakoś to wszystko ustabilizowało, jakiś czas później poczułem poprawę, jednak w dalszej kolejności nie był to efekt satysfakcjonujący- co skutkowało podniesieniem dawki welboxu do 300- przy podniesieniu dawki zero jakichkolwiek złych objawów. Ciężko mi dokładnie opisać słowami to co czułem, mogę to określić- było "jakby lepiej, ale wciąż to nie było to":) pozdrawiam 

Każdy reaguje inaczej - przechodziłem z wenlafaksyny na bupropion i objawów ubocznych praktycznie brak, również ze strony wenlafaksyny, był za to honeymoon. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2024 o 10:39, skakunna napisał(a):

Każdy reaguje inaczej - przechodziłem z wenlafaksyny na bupropion i objawów ubocznych praktycznie brak, również ze strony wenlafaksyny, był za to honeymoon. :D

No ja wenli brałem 375, aktywizacja jakaś tam była ale jednocześnie anhedonia na maxa - w ogóle brak sensu czegokolwiek, gapienie się w jeden punkt godzinami i takie tam. Za to na bupropionie wrocil sens życia:) No i oczywiście dodatkowo mirtor robi tutaj też spora robotę bo też aktywizuje, myślę jeszcze nad agomelatyną ale to dopiero po konsultacji z lekarzem. Pozdrówki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo. Po jakim czasie pojawiły się u was problemy z apetytem, nerwowością i bezsennością ? Od samego początku czy dopiero po jakimś dłuższym okresie ? 

Biorę 150 Welbox od prawie dwóch tygodni i w sumie nic się nie dzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Skitu napisał(a):

Hejo. Po jakim czasie pojawiły się u was problemy z apetytem, nerwowością i bezsennością ? Od samego początku czy dopiero po jakimś dłuższym okresie ? 

Biorę 150 Welbox od prawie dwóch tygodni i w sumie nic się nie dzieje. 

To jak nic się nie dzieje to trochę pytanie bez sensu i dobrze rokuje 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×