Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, acherontia styx napisał:

Zyban jest jeszcze droższy od Wellbutrinu. Mylisz preparaty, mało kto wyda 500zł na miesiąc jeśli jest na dawce 300mg.

Nie mylę preparatów. Mieszkam zagranica, tu tego leku nie wypisuje się na ADHD, wiec miałam trochę czasu, żeby poczytać ten wątek zanim poleciałam do PL odebrać moją receptę. W pewnym momencie ludzie pisali, ze wellburtinu już nie ma w aptekach i wtedy ktoś napisał ze na tą samą receptę dostał zyban. Nie chce mi się tutaj przeszukiwać, żeby Ci zacytować, ale możesz popatrzeć. Nie chodziło o przejście na zyban na stałe, ale przeczekanie przerwy w dostawach.

Co do finansów to zgadzam się, że nie wychodzi to tanio, ale moje pytanie w ogóle nie dotyczyło finansów, tylko działania. Bupropion nie jest preparatem pierwszego rzutu na depresje, a na ADHD to opcja dla ludzi nie tolerujących typowych stymulantów, dla niektórych to szansa, ze wreszcie coś zadziała. Wiec jeśli mogą sobie pozwolić, to wydadzą te pieniądze i większe tez. Wiem coś o tym. Mam córkę na medikinecie, sama tez go biorę. Nasze leczenie kosztuje więcej niż 500 zł na miesiąc, ale wierz mi, komfort normalnego życia jest tego wart, wiec dopóki mnie stać, to będę płacić. Co do rzucania palenia to tu w ogóle nie ma dyskusji - fajek przecież tez nie rozdaje się za darmo ;)

Mój psychiatra powiedział nawet, ze szkoda, że moje opakowania się zmarnują skoro wiele osób potrzebuje tego leku. Przepraszał, ze wypisał mi od razu dwa. Powiedziałam, że mogę oddać tą nieotwartą paczkę, żeby przekazał ją osobie, która np może mieć problem z opłaceniem leku. Ale to otwarte opakowanie albo pójdzie do utylizacji, albo być może pomoże komuś rzucić palenie. Moja mama zmarła na raka płuc, wiec dla mnie to nie jest jakaś „teoretyczna korzyść”. Palenie zabija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ProstyUser napisał:

Raczej nic nie powinno się stać, w internecie wyczytałem że zyban powstał w celach marketingowych. Różnią się one uwalnianiem, ale nieznacznie SR vs XR.

Miałem kolegę co brał wellbutrin na depresję i pomagało mu to w nie paleniu, więc raczej działa.

 

Dzięki 🙂 może dla pewności po prostu spytamy lekarza, dziwie się ze dopiero teraz na to wpadłam 😁 tak będzie tez bezpieczniej odnośnie kontroli ciśnienia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem uspokoić, bupropion w różnych preparatach spokojnie dostępny w aptekach. Jeszcze niedawno był z tym ogromny problem, a takiego Welboxu nie było w ogóle. Ja biorę już rok Wellbutrin łącząc z SSRI. Na mnie działa, bo jak próbuję odstawić jest gorzej. Lęki i pobudzenie tylko na początku, teraz działa po prostu w tle. Dobry lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2022 o 20:36, chester napisał:

Chciałem uspokoić, bupropion w różnych preparatach spokojnie dostępny w aptekach. Jeszcze niedawno był z tym ogromny problem, a takiego Welboxu nie było w ogóle. Ja biorę już rok Wellbutrin łącząc z SSRI. Na mnie działa, bo jak próbuję odstawić jest gorzej. Lęki i pobudzenie tylko na początku, teraz działa po prostu w tle. Dobry lek.

A co po nim czujesz? Ja nie czuję pobudzenia tylko zmęczenie i zastanawiam się czy to minie po jakimś czasie. Dziś zrobiłem kolejne podejście pod niego, na razie serce nie kłuje więc będę brał dalej, ale dziś byłem strasznie zmęczony fizycznie po nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chester napisał:

@DEPERS Dobrze się czuję, sam jestem zdziwiony, bo cierpię również na lęki. Nie nasila mi ich Wellbutrin na pewno . On nie trybi od razu, mi pomógł po ponad miesiącu. Z tym, że ja biorę go z SSRI. 

Kurna, ja dzisiaj to czułem się jak Litwinienko po polonie 210. Takie zmęczenie, chyba z pięć kaw wypiłem i ani psychicznego pobudzenia, ani fizycznego, ale najważniejsze, że serce nie kuło. No ja to spróbuje go solo bo z wenlafaksyną to on wniósł tylko wqrw. Przemęcze się jak serce mi pozwoli i sprawdzę jego potencjał w moim mózgu, nawet neuroleptyków nie tykam, bo one to już w ogóle by go zasypały swoim działaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chesterz jakim SSRI go bierzesz? Mi dr dzisiaj wypisał bupropion i od niedzieli startuję z nim. Z tym że on chce żebym najpierw zszedł z wenlafaksyny do zera, ale ja mam trochę inne plany jak zawsze;) (z 225 na 150 mg obniżę i tyle, żadnemu lekowi nie ufam tak jak wenlafaksynie nie chcę z niej rezygnować, w razie problemów zjadę do 75 mg najwyżej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zburzony Z różnymi brałem, teraz z escitalopramem i Lamotryginą. Ten lek też stabilnie nie działa od razu, musisz poczekać i możliwe początkowe rozdrażnienie przetrwać.

Wenlafaksynę obniż, lekarz ma rację, bupropion zwiększa jej stężenie, sprawdzone na sobie. 

Edytowane przez chester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chester napisał:

@DEPERS Ty z tego co czytałem masz zaburzenia nastroju bez komponenty lękowej więc powinien zadziałać dobrze, czego Ci życzę 😉

Dzięki. No mam nadzieję, że zaskoczy pozytywnie. Mi jest potrzebne coś, żeby osłabić moją nienawiść do tego świata, którą mam wrodzoną, ja się tego nie nabawiłem, ja to mam od zawsze i stąd też depresja, bo się z tym nie godzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ProstyUser napisał:

Picie tylu kaw przy problemach z sercem to kiepski pomysł...

Kawa przy migotaniu jest bez wpływu. Są ludzie, którzy mają tzw. przetrwałe migotanie i żyją z tym po 10-20 lat i piją normalnie kawe i żyją ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acherontia styx napisał:

Na mnie tak reboksetyna działała. Niby aktywizująca, a ja mogłam na niej spać po 18h na dobę.

Oj, jak miło, że nie tylko ja jestem dziwadłem 🤪 sam welbutrin działa lepiej na mnie niż z jakimkolwiek dodatkiem SN, SS-RI i neuroleptykiem, nawet serce mnie nie kłuje, a z wenlą kłuło i qrwica mnie łapała. Więc narazie tak trwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chester napisał:

Wellbutrin początkowo może uspokajać poprzez blokowanie receptorów nikotynowych. Spokojnie, jeszcze dopaminę i noradrenalinę poczujecie 😅

Mi noradrenalina to nie potrzebna w nadmiarze. Orientuje się ktoś czy dawka 300mg jest znacząco lepsza od 150? Mi potrzebna dopamina, bo moim zdaniem jej brak jest przyczyną mojego dziwadztwa 🤪 jak welbutrin będzie mnie wyciszał to zacznę się badać w kierunku skrytego ADHD. Przerobiłem serotoninowce i noradrenalinowce i to nie jest to czego szukam.  W rodzinie u mnie są przypadki ADHD, depresji, schizofrenii, padaczki, a więc może ja mam coś z pogranicza i nie manifestuje oficjalnie tylko wykańcza mnie od środka i się maskuje. Będę próbował na pewno zwiększyć dawkę, jeśli mnie wyciszy jeszcze bardziej no to diagnoza się sama postawi. Od poniedziałku jeszcze dorzucę L-dope bo mam w pracy 😂 wszędzie mam coś pochowane w samochodzie, garażu, na strychu 🙃 tak już mam. Welbutrin z paro i wenlą potęgował wqrw, a solo jest zupełnie inaczej, więc mi serotonina nie potrzebna, nie mam lęków, ani ocd więc nie ma podstaw by w ssri, snri trwać, trza co innego spróbować:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie cieszy to że póki co bupropion nie wpłynął w ogóle na serce i układ krążenia, tego się mocno bałem. Wczoraj tyrałem 11h i żadnych problemów nie było z tej strony. Przez kilka godzin dopóki robota nie dała mi w kość ten dziwny spokój po bupropionie spowodował że czułem dużą pewność siebie i zero stresu przy ludziach. 

Co ciekawe, reboksetyna od pierwszej tabletki zdecydowanie mnie stymulowała, aż ciężko było usiedzieć tu jest spokój. No ale to sam początek eksperymentu z tym lekiem także czas pokaże jak będzie, zresztą biorę też inne leki więc nie tylko bupropion na mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×