Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 36 lat (M) i biorę 300mg wellbutrinu i 150 wenlafaksyny razem ze 150 pregabaliny i nigdy nie czułem się lepiej w życiu. Tak więc jeśli są interakcje to u mnie nie wystąpiły. Lekarze, ulotki często mówią jedno, a doświadczenie drugie. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, romuś napisał:

Mam 36 lat (M) i biorę 300mg wellbutrinu i 150 wenlafaksyny razem ze 150 pregabaliny i nigdy nie czułem się lepiej w życiu. Tak więc jeśli są interakcje to u mnie nie wystąpiły. Lekarze, ulotki często mówią jedno, a doświadczenie drugie. 

 

 

 

Takie dawkowanie jest jeszcze dopuszczalne aczkolwiek kontroluj cisnienie tetnicze ;) generlanie to nie wolno brac najwyzssych dawek tego i tego natomiast mniejsze mozna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie co z welboxem? Nie ma go w aptekach w ogole prawie ani w krakowie ani w warszawie... Wellbutrinu tez nie ma chyba.

Dlugo juz jest taka sytuacja? Czy lek zostal wycofany ze sprzedarzy czy jak? Nie weim co robic bo jest tylko w jednej aptece w Polsce i czy nie wie ktos czy mozna przewiezc lek z jednej apteki do drugiej blizej polozonej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy zamiennik - bupropion neuraxpharm

 

Tutaj masz info o welboxie i łelbutrinie kiedy mogą być.

https://ktomalek.pl/qanda-www/KML/pytania-i-odpowiedzi/dzien-dobry-co-sie-dzieje-z-lekami-welbox-i-bupropion-wiadomo-kiedy-beda-dostepne/q-53443

Edytowane przez Kuiklinau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, acherontia styx napisał:

Podobnie jak w przypadku Wellboxu problem z dostępnością, bo znajomy ściągał dla siebie z Łomianek aż bo bliżej w żadnej aptece nie było.

A czy jest taka opcja zeby przetransportowac lek do blizszej apteki i odebrac w swoim miescie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel.770 napisał:

A czy jest taka opcja zeby przetransportowac lek do blizszej apteki i odebrac w swoim miescie?

Jeśli to jest apteka sieciówka, to jest taka możliwość, czyli wszelkie Ziko, DOZy etc. Jeśli pojedyncza placówka to nie. Jemu akurat ktoś znajomy kupował. W samodzielnej aptece (w sensie nie sieciówce) mogą Ci co najwyżej powiedzieć która apteka ma lek na stanie, ale to że ma na stanie jeszcze nie oznacza, że na 100% kupisz bo może być już rezerwacja przez innego pacjenta na lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chester napisał:

Na wszystkich lękowców bubripion działał źle ? Serio wzmaga lęki ? Jest ktoś chorujący na GAD komu pomógł? Dostałem receptę ale sam nie wiem czy brać. 

Ja brałam i u mnie lęków nie potęgował, ale znam osoby, które przez to musiały odstawić, także spróbować możesz, ale gwarancji nikt Ci nie da czy nie będzie generował lęków. Z lekami dopaminowymi tak już jest, zależy od osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Awokado napisał:

Witam, 

 

Czy ktoś brał bupropion z SSRI? Jeśli tak, to proszę o informację, czy przyjmowane było jednocześnie, czy może o innych porach?

Biore o tych samych porach z sertralina. Generalnie bupropion nie nadaje sie jako lek solo tylko wlasnie w mixie z SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Biore o tych samych porach z sertralina. Generalnie bupropion nie nadaje sie jako lek solo tylko wlasnie w mixie z SSRI.

 

Ja też biorę z sertraliną. Dawka 150 mg sertralina + 150 mg bupropion. Mnie lekarz zalecił brać o różnych porach, ale nie wiem czy to ma sens i przyznam, że kłopotliwe.

 

Jak na Ciebie działa ten mix? Jakie dawki stosujesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Awokado napisał:

 

A z jakim SSRI? Jakie dawki jeśli można wiedzieć? I najważniejsze, jakie efekty?:)

Na pewno z paroksetyną, czy z czymś jeszcze wcześniej to nie pamiętam. Ja bupropionu brałam 300mg, z tym, że ja brałam stricte Wellbutrin, nie żadne wiecznie niedostępne, tańsze, zamienniki, bo w tamtym czasie ich nawet nie było jeszcze w obrocie. U mnie efekty były dobre, po prawie 2 latach poszedł w odstawkę z powodów nie związanych z brakiem działania, tylko dlatego, że lekarz z Poradni Leczenia Zab. Snu stwierdził, że jestem przestymulowana lekami i wszystkie leki aktywizujące u mnie są zakazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acherontia styx napisał:

Na pewno z paroksetyną, czy z czymś jeszcze wcześniej to nie pamiętam. Ja bupropionu brałam 300mg, z tym, że ja brałam stricte Wellbutrin, nie żadne wiecznie niedostępne, tańsze, zamienniki, bo w tamtym czasie ich nawet nie było jeszcze w obrocie. U mnie efekty były dobre, po prawie 2 latach poszedł w odstawkę z powodów nie związanych z brakiem działania, tylko dlatego, że lekarz z Poradni Leczenia Zab. Snu stwierdził, że jestem przestymulowana lekami i wszystkie leki aktywizujące u mnie są zakazane.

 

Ja też biorę Wellbutrin, na razie 150 mg + zoloft 150 mg. 

Co do snu to mam obawy, że właśnie pogłębi ten problem już po 150 mg ciężko mi zasnąć. 

A próbowałaś jakąś mianserynę, czy mirtazapinę? (na sen) w czasie brania Wellbutrinu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Awokado napisał:

 

Ja też biorę z sertraliną. Dawka 150 mg sertralina + 150 mg bupropion. Mnie lekarz zalecił brać o różnych porach, ale nie wiem czy to ma sens i przyznam, że kłopotliwe.

 

Jak na Ciebie działa ten mix? Jakie dawki stosujesz? 

Biore 300 mg wellbutrinu i 25 mg sertraliny, zestaw taki dziala uspokajajaco i poprawia nastruj ;)

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Awokado napisał:

A próbowałaś jakąś mianserynę, czy mirtazapinę? (na sen) w czasie brania Wellbutrinu?

Tak. Na mnie leki nasenne nie działają. Wypróbowałam praktycznie wszystko co mogłam i nic nie działało, albo działało 3 dni. Nieważne czy uzależniające leki czy nie. Dlatego też wylądowałam w Poradni Leczenia Zab. Snu, bo moja lekarka skapitulowała. U mnie poza przestymulowaniem problem był/jest inny, ale od dłuższego czasu sytuacja opanowana ze snem i ogólnie rzecz biorąc jest ok.

 

5 godzin temu, Awokado napisał:

Co do snu to mam obawy, że właśnie pogłębi ten problem już po 150 mg ciężko mi zasnąć. 

Staraj się brać jak najwcześniej rano, bo im później będziesz brał, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będziesz mógł zasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, acherontia styx napisał:

Tak. Na mnie leki nasenne nie działają. Wypróbowałam praktycznie wszystko co mogłam i nic nie działało, albo działało 3 dni. Nieważne czy uzależniające leki czy nie. Dlatego też wylądowałam w Poradni Leczenia Zab. Snu, bo moja lekarka skapitulowała. U mnie poza przestymulowaniem problem był/jest inny, ale od dłuższego czasu sytuacja opanowana ze snem i ogólnie rzecz biorąc jest ok.

 

Staraj się brać jak najwcześniej rano, bo im później będziesz brał, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będziesz mógł zasnąć.

 

dzięki za odp. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę wellbutrin 150mg rano juz trzeci tydzień, cięzko mi się zasypia ale przynajmniej nie przesypiam całego dnia(odwieczny problem, przespałam większość swojego życia). Jednak jak to przy stymulantach, jestem o wiele bardziej rozdrażniona, łatwo mnie wkurzyć najmniejszą pierdołą. Przez kilka lat byłam uzależniona od amfetaminy i miałam podobne uczucie rozdrażnienia, więc domyślam się, że teraz bupropion mi je podbija. Mam za 2 tygodnie wizyte u lekarza ale korci mnie już teraz żeby spróbować dołączyć niewielką dawke wortioksetyny(połówka 5mg tabletki) jako że bupropion dwukrtonie zwiększa stężenie wortio, ale nie wiem czy mi to w jakikolwiek sposób pomoże z tą drażliwością.

Rok temu brałam wortioksetyne solo, początki wspominam słabo, senność, swędzenie, ale w końcu znalazłam swoją idealną dawkę i czułam się...zwyczajnie. Nawet jakieś działanie przeciwlękowe odczuwałam, delikatne ale jakieś. Bo taka paroksetyna to robiła ze mnie śpiące zombie, więc nie chce wracać do takich zamulaczy, a mam pod ręką te dwa opakowania brintellixu po 5mg... I głowię się, czy czekać cierpliwie na wizytę i jakoś radzić sobie z tym zdenerwowaniem czy jednak zaryzykować? 

Ktoś, kto brał z was taki miks, zauważył żeby był dzięki wortioksetynie mniej rozdrażniony? I czy braliście wortio rano czy przed snem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2022 o 15:32, galina_twardozopna napisał:

Biorę wellbutrin 150mg rano juz trzeci tydzień, cięzko mi się zasypia ale przynajmniej nie przesypiam całego dnia(odwieczny problem, przespałam większość swojego życia). Jednak jak to przy stymulantach, jestem o wiele bardziej rozdrażniona, łatwo mnie wkurzyć najmniejszą pierdołą. Przez kilka lat byłam uzależniona od amfetaminy i miałam podobne uczucie rozdrażnienia, więc domyślam się, że teraz bupropion mi je podbija. Mam za 2 tygodnie wizyte u lekarza ale korci mnie już teraz żeby spróbować dołączyć niewielką dawke wortioksetyny(połówka 5mg tabletki) jako że bupropion dwukrtonie zwiększa stężenie wortio, ale nie wiem czy mi to w jakikolwiek sposób pomoże z tą drażliwością.

Rok temu brałam wortioksetyne solo, początki wspominam słabo, senność, swędzenie, ale w końcu znalazłam swoją idealną dawkę i czułam się...zwyczajnie. Nawet jakieś działanie przeciwlękowe odczuwałam, delikatne ale jakieś. Bo taka paroksetyna to robiła ze mnie śpiące zombie, więc nie chce wracać do takich zamulaczy, a mam pod ręką te dwa opakowania brintellixu po 5mg... I głowię się, czy czekać cierpliwie na wizytę i jakoś radzić sobie z tym zdenerwowaniem czy jednak zaryzykować? 

Ktoś, kto brał z was taki miks, zauważył żeby był dzięki wortioksetynie mniej rozdrażniony? I czy braliście wortio rano czy przed snem?

 

Cześć,

Ja obecnie biorę wellbutrin 150 mg + 100 mg sertraliny rano. Wellbutrin biorę od miesiąca, a sertralinę dłużej. I teraz jest tak, że ciągle chce mi się spać, wellbutrin wg nie działa stymulująco, a takie miało być jego zadanie (być może to za mała dawka). Przyznam, że jak brałam samą sertralinę to mniej i rzadziej chciało mi się spać - to dziwne. Niedługo mam wizytę u lekarza, więc zobaczymy, co z tym możemy zrobić. 

 

Co do wortiksetyny, to brałam ją w różnych dawkach i było tylko gorzej. Byłam bardziej pobudzona, bardziej emocjonalna, bardziej lękliwa i budziłam się o 4 rano i już nie mogłam zasnąć;/ wszystko było odwrotnie na tym leku. Łączyłam go z trittico na sen, ale nie pomogło, z coaxilem też łączyłam, ale też się nic nie zmieniło. No to tak u mnie działa wortioksetyna - czułam się gorzej niż na jakimkolwiek leku wcześniej (brałam prawie wszystkie SSRI i SNRI). Do tej pory najlepiej oceniam duloksetyne. Mam nadzieję, że za jakiś czas zaskoczy ten bupropion tak jak bym chciała no i może większa dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×