Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

ben rei, Nie jestem katolikiem, dzisiaj odmówiłem nawet święcenia jajek. Nie dlatego że boje sie kościoła, księży itp. kościół to nie moja bajka, ale innym nie odmawiam, a jeżeli ty obrałeś sobie za cel kościół, do wyładowywania życiowych frustracji i niepowodzeń, to twoja sprawa. A wartości które kościół głosi nie są takie głupie, trzeba sie tylko szczerze przysłuchać.

Pisze to koleś, który za życiowy cel obrał obrażanie "wyżyn intelektualnych". Spasuj, nigga.

 

Ja mam za cel obrażanie "wyżyn intelektualnych" ? skąd żeś to wywróżył, z fusów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzucają? A obowiązkowa religia w szkołach?Jakieś śmieszne święta typu trzech króli ustawowo wolne? Chęć wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji? Krytykowanie antykoncepcji?

Znowu odwracanie kota ogonem przez katoli: "jesteśmy ujami, ale tamci są gorsi". Żałosne.

I mają rację takich jak ty trzeba ustawiać do pionu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzucają? A obowiązkowa religia w szkołach?Jakieś śmieszne święta typu trzech króli ustawowo wolne? Chęć wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji? Krytykowanie antykoncepcji?

Znowu odwracanie kota ogonem przez katoli: "jesteśmy ujami, ale tamci są gorsi". Żałosne.

I mają rację takich jak ty trzeba ustawiać do pionu.

No i spada maska katolskiej "dobroci". NSDAP tez ustawiało do pionu. Ideologia warta ideologii.

Pomijając już drobiazg, że pozbawianie kobiet antykoncepcji kolegi bezpośrednio nie dotyczy.

 

Reynevan, śmieszny jesteś, ale nie myl tego z zabawnością. Srasz wyżej, niż dupę masz. :brawo:

Argumentów brakło, że się personalnie dopieprzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałam kiedyś tu komuś, że mówią z o niskim poziomie tego tematu się zapędził.... myliłam się. Na ludzi zawsze mozna liczyć. Nie rozumiem skąd fala takiej nienawiści wobec chrześcijan. Nawet jak się czegoś nie popiera, nie trzeba w to uderzać, mozna zostawić.

Ale nie o tycm chciałam - tyle tu zarzutów o tym jaki to ten Bóg jest miłosierny a pozwala (albo co gorsza sam zrzuca :shock: ) różne kataklizmy a znaki od niego są tak agresywne, bo który miłosierny Bóg w taki sposób traktuje swoje dzieci.

 

A to jest tak dziecinnie proste - Bóg nie zsyła nieszczęść, tylko pozwala na nie, obraca je w dobro tak, aby to co dobre dla nas wyniknęło z nich, chociaż ludzie nie potrafia tego dostrzec. I tutaj najważniejsze Miłosierdzie Boże to nie jest tylko głaskanie po głowce.

Każdy rozsądny rodzic swojemu dziecku, kiedy popełnia błąd każe ponosić konsekwencje dla jego dobra, chociaż to dziecko jest przekonane, że matka robi mu na złość, że nie chce jego dobra, ale matka starsza, mądrzejsza widzi, że dziecko nie rozumie co jest dla niego dobre i pomimo jego sprzeciwu nie głaszcze po główce tylko pozwala się sparzyć, popełnić błąd albo wyciaga konsekwencje. Oczywiście wspiera go i pomaga (powinna przynajmniej), kiedy dziecko przychodzi i prosi o pomoc kiedy coś mu nie wyjdzie. Zawsze ma otwarte ramiona dla niego, ale gdyby tylko taki rodzic chwalił, głaskał i na wszystko pozwalał, to raczej nie można powiedzieć, że działałby na dobro dziecka.

 

A Bóg jest takim rodzicem dla nas, który ma nieskończenie inny wymiar. Widzi w sposób nieograniczony, czego my nie mamy.

Dlatego mowa o zaufaniu Jemu, ponieważ jak dzieci właśnie możemy zrobić sobie więcej szkody niż pozytku.

 

A tak ogólnie, to z okazji Świąt Życzę wszystkim wszystkiego dobrego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy katolicy jesteście poważni? Przez parę dni modlicie się o lub do człowieka który umarł przez trzy gwoździe a później magicznie wstał? Naprawdę? Przecież bóstwo powinno być jakieś wszechmocne, a nie umierać od jebanych trzech gwoździ! A wiecie co jest najgorsze? To w jaki sposób to obchodzicie. Czy naprawdę mycie okien i zamykanie supermarketów w czymś pomoże waszemu długowłosemu? A tym bardziej wpierdalanie pokolorowanych jajek? Myśle że nie. Przez to że ktoś pare tysięcy lat temu zdechł a potem sie obudził nie mogłem dziś kupić Candi kwaśnych robaczków, bo biedronka była otwarta tylko do 16 a oczywiście ja jak to brudna ateistyczna antypolska świnia wstałem o 15:30 i wiecie jak się z tym czuje? Jest mi bardzo smutno. Tak katolicy! Macie jedną smutną duszyczke na sumieniu! Ba, nie jedną, moja siostra chciała żebym przy okazji kupił jej batonika. I wiecie co? Nie kupiłem! Bo przez katolików wszystkie sklepy były albo nieczynne albo otwarte do jakiś chorych godzin! Czyli macie już dwie duszyczki, a założe sie że takich przykładów było więcej! Czy naprawde chodzi wam tylko o unieszczęśliwianie ludzi? Czy wy naprawde musicie to robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argumentów brakło, że się personalnie dopieprzasz?

 

Do dopieprzania personalnego to mi jeszcze daleko kolego. Po prostu wyśmiewam sobie czyjeś argumenty, które właściwie mają na celu tylko dopieprzanie się i prowokację.

 

No i jestem ateistą, tak na marginesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy katolicy jesteście poważni? Przez parę dni modlicie się o lub do człowieka który umarł przez trzy gwoździe a później magicznie wstał? Naprawdę? Przecież bóstwo powinno być jakieś wszechmocne, a nie umierać od jebanych trzech gwoździ! A wiecie co jest najgorsze? To w jaki sposób to obchodzicie. Czy naprawdę mycie okien i zamykanie supermarketów w czymś pomoże waszemu długowłosemu? A tym bardziej wpierdalanie pokolorowanych jajek? Myśle że nie. Przez to że ktoś pare tysięcy lat temu zdechł a potem sie obudził nie mogłem dziś kupić Candi kwaśnych robaczków, bo biedronka była otwarta tylko do 16 a oczywiście ja jak to brudna ateistyczna antypolska świnia wstałem o 15:30 i wiecie jak się z tym czuje? Jest mi bardzo smutno. Tak katolicy! Macie jedną smutną duszyczke na sumieniu! Ba, nie jedną, moja siostra chciała żebym przy okazji kupił jej batonika. I wiecie co? Nie kupiłem! Bo przez katolików wszystkie sklepy były albo nieczynne albo otwarte do jakiś chorych godzin! Czyli macie już dwie duszyczki, a założe sie że takich przykładów było więcej! Czy naprawde chodzi wam tylko o unieszczęśliwianie ludzi? Czy wy naprawde musicie to robić?

 

 

Zgadzam się,z tym fragmentem.O super marketach.Co katolikom przeszkadza,że ludzie robią w niedziele zakupy.

Ja uważam,tak.Katolicy macie wybór.Modły w niedziele,lub praca.Bo kościół Wam nie da na chlebek,na stare lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w kościele ze święconką jak przystało na prawdziwego Polaka katolika i przykro mi, bo bóg nie raczył mnie tryknäć swym wszechmocnym paluchem :( może powinienem iść do spowiedzi? Co o tym myślicie???

 

Czyli tradycyjnie kultywujecie swoją postawę hipokryty, opluwania świąt, by potem isć do kościoła, żreć te jajka, siedzieć przy świątecznym stole. Nie ma co, taka postawa jest godna naśladownictwa, piękne wartości ;)

 

 

 

Neon ja jak wiadomo,jest antykościelny.W kościele nie byłem,zjadłem śniadanie świątecznie.Byłem z mamą na cmentarzu.Świętuje po laicku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się nie podoba i jestem mocno zniesmaczony tym ,że Papież Franciszek umył nogi muzułmanom , hinduiście . Co to w ogóle jest ?

Czy Chrystus w geście pokory i służby umywał nogi rzymianom , fazyreuszom czy innej maści poganom tamtych czasów ? NIE!!! On umył nogi swoim uczniom ! Tym , którzy uwierzyli w Jego święte posłannictwo , Jego Zbawcze Dzieło,,, swoim braciom w wierze .

Kużwa , co ten Papież wyprawia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalni muzułmanie,co nie są terrorystami.Ja tak odbieram.

 

Owszem , nie są .

Tylko tam , gdzie jest ich więcej niż Chrześcijan i gdzie dzierżą władzę stają sie wobec chrześciajn istnymi hitlerowcami .

Mów co chcesz panie Detektyw , dla mnie to religia Antychrysta , cały ten przyjebany Islam .

I Ciebie i mnie w Pakistanie , jakbyś nie uznał Allacha za swgo pana wydupczyli by w dupę , a potem poderżnęli gardło .

W Arabii saudyjskiej za posiadanie różańca poszedłbym na długie lata do puchy ,w takich warunkach ,że odechciałoby mi sie wszystkiego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczniowie Jezusa czy rzymianie byli tylko ludźmi, czyli tak na prawdę tym samym. Jezus na przykładzie uczniów pokazał jak Bóg miłosierny pochyla się nad "brudnym" grzesznikiem, tym, który potrzebuje oczyszczenia. Sam powiedział "Dałem wam bowiem przykład". Ucznowie też przeżyli zdziwienie i szok. Jezus umyciem nóg uczniom pokazał przykład "służby" wobec potrzebujących Boga grzeszników.

 

"...Wy mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem. Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wy powinniście sobie nawzajem umywać nogi. Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili jak Ja wam uczyniłem. "

 

"sobie nawzajem" nie oznacza tylko w gronie samych uczniów, co po prostu ludzi.

Muzułmanin, jeśli nawet nienawidzi papieża, katolików (tak samo z resztą jak nie jedna osoba na tym wątku) to tym bardziej jest potrzebującym grzesznikiem, który potrzebuje Bożego Miłosierdzia. Być może gest papieża wpłynie w jakiś sposób na poszczególne osoby.

Poza tym "zło dobrem zwyciężaj". Gest papieża był pokazaniem tego, co mówi Jezus „Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie." św. Mateusza 5:38-42:

 

To była papieża odpowiedź na ich nienawiść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, muzułmanie też używają różańca i to częściej niż katolicy, wielu takich widziałem w metrze w Londynie co nie znaczy że dobrze traktują Chrześcijan, w ciągu ostatniej dekady większość Chrześcijan uciekła z terytoriów gdzie dominują muzułmanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez swieta rodzinne laickie polegajace glownie na wpieprzaniu niezdrowego zarcia. Objadlam sie jak waz boa na dwa tydnie.

 

Pozostaje modlitwa w intencji magazynowania energii wyżej niż niżej. :P

 

Stanik push-up i gacie modelujące sylwetkę wszystko załatwią. :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że na forum powstała nowa wiara, laicyzm, "jestem laikiem" haha wcale nie wyleczyliście sie z choroby, dla mnie to wygląda jakby z dżumy przejść w cholerę. Najważniejsze że czujecie sie w tym dobrze, tak jak nie jeden katolik czuje się dobrze w kościele.

 

nie ma czegoś takiego jak rozdział państwa od wiary. Bo wtedy ludzie którzy taką wiarę kultywują i nieruchomości tej instytucji musiałby być gdzieś poza granicamy tego państwa, inaczej pierwszy na drugiego i drugi na pierwszego będzie wywierał wpływ, toż to logiczne jak konstrukcja cepa.

 

p.s a zdefiniowaliście może już swojego Boga? może niech będzie to system, w sumie to wychodzi, że to prezydent albo premier jest takim czołem systemu, jego emanacją :D no ale przecież aktulany jest wam nie podrodze, więc co schizma? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×