Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Co nie znaczy, że jest bez sensu. Chyba nie za to go suspendowali, a większość rzeczy z tej listy przez innych księży też jest uważana za zagrożenie.

Jeśli chodzi o jego przewinienia...

"W swoim przekazie, rozpowszechnianym przez media elektroniczne, publicznie podważa autorytet biskupów i kapłanów"

 

:)

http://kosciol.wiara.pl/doc/907768.Ks-Natanek-suspendowany

 

Zdaje się że głosił, że biskup Życiński jest potępiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś ks, Trojanowski (egzorcysta) wypowiadał się, że miał takie chyba rekolekcje odnośnie tego, co jest jakby "narzędziem" Złego. Ludzie po przynosili właśnie jakieś tam pamiątki, figurki. Również rzeczy, w które bawili się ludzie nieświadomie - karty tarota itp. Nie zmieściło się w koszu, który był do tego przeznaczony. Wynieśli to na zewnątrz aby spalić. Te rzeczy nie chciały się spłonąć. Kiedy wrócili do Kościoła światło zaczęło wariować a inny ksiądz powiedział, że w tym samym czasie, na plebanii sprzęty się same włączyły i wyłączyły.

Też myślę, że to szatan. Kiedy czytałem Twój post, zacząłem słyszeć płacz dziecka. :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W swoim przekazie, rozpowszechnianym przez media elektroniczne, publicznie podważa autorytet biskupów i kapłanów"

 

:)

http://kosciol.wiara.pl/doc/907768.Ks-Natanek-suspendowany

 

Zdaje się że głosił, że biskup Życiński jest potępiony.

 

Pół biedy, Natan swojego czasu twierdził, że Jezus dał mu nr. telefonu przez który można się dodzwonić prosto na infolinię do Nieba, a w Watykanie 50 lat temu masoni ubrani w firaneczki dokonali intronizacji Lucyfera na króla gwałcąc dziecko (Agnieszka, lat 6- żeby zaspokoić ciekawość detektywamonka) w Bazylice Św. Piotra przy tabernakulum i odwróconym krzyżu. No ale przynajmniej zawdzięczamy mu jeden dobry bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka legenda że refren w dzień przesilenia wiosennego biega nago po łące dla Jezusa.ja nie lekceważe,biorąc pod uwagę jej ostatnie wypowiedzi.

 

Nie wierzyłem za bardzo w tą psychozę z opętaniami dopóki w salce katechetycznej nie zobaczyłem gazetki szkolnej nt.oddziaływania złych mocy i wisiał tam wizerunek Hello Kity z odpowiednim komentarzem,naprawdę nie żartuje.

W ten sposób wszystko można przypisać oddziaływaniu demonów-to jest myślenie magiczne,sekciarskie.

Kiedy jesteś w stanie uwierzyć że KK to nawet rozsądna instytucja wychodzą takie kwiatki.

Więc taka drobna prośba żeby nie siać fermentu w miejscu gdzie wiele osób ma problemy z natręctwami i innymi schizami.Bo najbardziej 'opętaniom' sprzyja taka właśnie filozofia-jak dla mnie czyste pogaństwo.

 

Biblia zabrania czarów.

 

oprócz płonących krzaków,uzdrawiania umarłych,manny z nieba i wina z wody,taa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natanek został suspensowany chyba za dosadną krytykę oficjalnego Kościoła, mówił coś że w Watykanie rządzi szatan i wielu polskich biskupów też mu służy. No i za ośmieszanie kościoła też mu się dostało choć pewnie w sprawie połowy tych niby szatańskich rzeczy kościół ma podobne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Z tego co widziałem na jakiejś fotce wynika, że refren jest całkiem całkiem, więc to chyba byłby przyjemny widok. naughty.gif

 

O oprawę się rozchodzi. Drwaloseksualny Jezus siedzący na głazie i nucący pod nosem "ona tańczy dla mnie", no i te owce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłem za bardzo w tą psychozę z opętaniami dopóki w salce katechetycznej nie zobaczyłem gazetki szkolnej nt.oddziaływania złych mocy i wisiał tam wizerunek Hello Kity z odpowiednim komentarzem,naprawdę nie żartuje.

Takie małe śliczne Hello Kity.

 

picgifs-hello-kitty-8288469.gif

images?q=tbn:ANd9GcSsg9LcSez8jnaksAEwwoQbhcm8g3AI_eepCoJn7R9CmyXuMqimnA

graphics-hello-kitty-emo-593888.jpg

728384507_1525989.gif?4

badkitty1.gif~c200

 

images?q=tbn:ANd9GcQAtutm1zPCox5cjUfTVPNzBIg1Z268msU8b9iaNjXTBjhlQRef

 

DSC01235-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze to całe Hello Kity niesamowicie irytowało, ale nie z powodu implikacji diabelskich tylko dlatego, że to moja naturalna reakcja na tanią tandetę (aczkolwiek trzeba przyznać, że marketingowca mieli zayebistego), i jak coś jest do zarzygania słitaśne i zbyt przesycone oczoyebnym różem, nawet jak dla dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refren, ta lista jest w całości dziełem księży egzorcystów. Ks. Natanek ją na kazaniu odczytał, a ja zostałem tylko wiernym skrybą, bo od czasu, kiedy to pojawiło się w sieci, to chciałem mieć wszystko spisane i wczoraj godzinę siedziałem, ale dokonałem tego czynu.

 

Gdy byłem młodszy, to jeździłem z mamą do Katowic na takie targi "Bliżej zdrowia, bliżej natury". Tam Szatan był nieprawdopodobny, bo ludzie, którzy tam wystawiali lub robili wykłady, zajmowali się większością rzeczy z listy księdza Natanka. Odpromienniki, zdjęcia aury, wahadełka to był tam chleb powszedni. Jeździłem tam po to, bo do czasu dawali darmowe napoje i jakieś przekąski ze zdrowej żywności, no i potrafiłem wszystkich bez biletu wprowadzić przez klatkę schodową, która wiodła do klubu. Pamiętam jak ojciec raz sobie spisał wymiary piramidy Cheopsa, wziął linijkę, bo tam takie miniatury niby sprzedawali i przy wystawiającym i jego klientach zaczął liczyć, czy się kąty w piramidzie zgadzają, wystawiający chciał pogryźć ojca. Problem nie polega na tym, czy Szatan czy tam piekło istnieje, czy ta lista faktycznie jest piekielna. Problem polega na tym, czy ktoś w to wszystko wierzy. Ja się przykładowo z tego śmieję, to istnieje po to, żeby wyciągać od ludzi pieniądze (zarówno Kościół jak i te wszystkie z szatańskiej listy) oraz żeby ludzi straszyć, a człowiek zastraszony jest łatwiejszy w manipulacji. Do dzisiaj zastanawia mnie, co sobie myślał ksiądz, który w czasie kolędy widział w domu figurków Buddy, a obok menorę. Póki jeszcze brałem w tym udział, to nic się nie odzywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie polega na tym, czy Szatan czy tam piekło istnieje, czy ta lista faktycznie jest piekielna. Problem polega na tym, czy ktoś w to wszystko wierzy. Ja się przykładowo z tego śmieję, to istnieje po to, żeby wyciągać od ludzi pieniądze (zarówno Kościół jak i te wszystkie z szatańskiej listy) oraz żeby ludzi straszyć, a człowiek zastraszony jest łatwiejszy w manipulacji.

 

+1

 

Exakly. Praktyki pokroju bioenergoterapii, biorezonansu, homeopatii, radiestezji, urynoterapii, irydologii i tym podobne bzdety, które można by wymieniać w nieskończoność (tutaj np. lista kuracji antynowotworowych które nauka uznaje za nieskuteczne albo ich skuteczność jest w najlepszym razie mocno wątpliwa- https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_unproven_and_disproven_cancer_treatments ) są faktycznie groźne, ale nie ze względu na jakieś stojące za nimi rzekomo moce nadprzyrodzone napędzane wydumanymi koligacjami diabelnymi. Są groźne ponieważ najzwyczajniej w świecie nie działają. Po pierwsze, odwlekają uzyskanie prawdziwej, profesjonalnej pomocy medycznej co w przypadku ciężko chorych pacjentów może się skończyć w wiadomy sposób( wycieczką na komunalny w jedną stronę albo trwałym kalectwem). Po drugie, drenują kieszeń ludzi schorowanych, zdesperowanych, tonących chwytających się brzytwy, szukających nieraz ostatniej deski ratunku- co jest mocno niesmaczne i godne potępienia z etycznego punktu widzenia. Po trzecie, wciskają społeczeństwu(które jest już wystarczająco ociemniałe) ciemnotę wzbudzając przy tym niechęć do rzetelnej metody naukowej. Nie ma w tym żadnej wielkiej filozofii. Oparte są na efekcie placebo. Nie posiadają żadnych podstaw naukowych. To zwykła szarlataneria, hochsztaplerstwo, nabijanie ludzi w butelkę przez innych ludzi, którzy wywietrzyli w tym sposób na doskonały zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piramida Cheopsa była dziełem zapomnianej wysokiej cywilizacji albo przybyszów z kosmosu i to nie ma nic w spólnego z magią :mrgreen: przecież Egipcjanie nawet koła nie znali to jak ją mogli wybudować.

Mój ojciec kiedyś prenumerował czasopismo "Nie z tej ziemi" choć był praktykującym katolikiem, ja też je z zapartym tchem czytałem było na pewno ciekawsze od religijnych bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tam po to, bo do czasu dawali darmowe napoje i jakieś przekąski ze zdrowej żywności

 

własnie,nie zapominajmy o zdrowej żywności,wegetarianach i cyklistach!

 

A było coś... to chyba Waszczykowski coś tam bredził, że wegetarianie, rowerzyści i osoby korzystające z odnawialnych źródeł energii to lewacy czy wręcz marksiści, a to są choroby z których należy wyleczyć ten kraj. W sumie nic dziwnego, prawdziwy Polak-katolik powinien wcinać schabowego, wozić tyłek audi i palić koksem. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lord Kapucyn, ja pamiętam w latach 90., jakoś na początku, jak babka miała jakiś problem z tarczycą i jeździła po "energetyzowaną" watę do niejakiego Ryszarda B., który chyba "leczy" do dziś, i gdyby zięć, czyli mój ojciec się nie odezwał, to by było po niej. A ci wszyscy, którzy w rodzinie co niedzielę do kościoła biegali, to ją jeszcze utwierdzali w tym jeżdżeniu, pamiętam to, bo były o to awantury. A tak, to babka jeszcze 20 lat żyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic dziwnego, prawdziwy Polak-katolik powinien wcinać schabowego, wozić tyłek audi i palić koksem.
Czemu Audi toż to twór nazistów morderców Polaków, no ale zapomniałem Polska nie ma żadnej własnej marki samochodu :mrgreen: Także prawdziwy Polak powinien jeździć rowerem albo skuterem Rometa bo te jeszcze produkujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A było coś... to chyba Waszczykowski coś tam bredził, że wegetarianie, rowerzyści i osoby korzystające z odnawialnych źródeł energii to lewacy czy wręcz marksiści, a to są choroby z których należy wyleczyć ten kraj.

 

Chyba "czytałeś" memy na kwejku, na pewno nie wypowiedź Waszczykowskiego. Szanuj siebie.

 

Ja się przykładowo z tego śmieję, to istnieje po to, żeby wyciągać od ludzi pieniądze (zarówno Kościół jak i te wszystkie z szatańskiej listy) oraz żeby ludzi straszyć, a człowiek zastraszony jest łatwiejszy w manipulacji.

 

A nie podejrzewasz ani krztyny dobrej woli, tylko pieniądze i manipulacja? Kościół chce, żeby dzieci się rodziły, ludzie mieli normalną rodzinę, żeby nie eksperymentować na życiu i każdemu życiu ludzkiemu dać szansę, ciągle coś o godności człowieka, o tym, że nie tylko nażreć się i rypać, że alkohol niszczy życie, żeby się nie rzucać pod pociąg, nie wysyłać chorych na tamten świat, żeby kochać bliźniego, nawracać się, nie prostytuować, żeby kobiety nie były obiektem seksualnym, żeby ludzie byli zdrowi, a nie duchowo zniewoleni - naprawdę to wszystko jest takie złe? I naprawdę to księża pożerają nasze pieniądze? Bo mi się wydaje, że ktoś inny robi z nimi czary mary i nie jest to bioenergoterapia, ale wędrujące miliardy dolarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba "czytałeś" memy na kwejku, na pewno nie wypowiedź Waszczykowskiego. Szanuj siebie.

 

Pardon, nie mam aż tyle czasu, żeby codziennie czytać wnikliwie onet i robić przegląd prasy publicystycznej. Anywaj, Waszczak chciał w yntelygentny sposób dosrać eurolewactwu i platfusom, a przekroczył zdrowy poziom groteski w jednym zdaniu. Ale może na tym poprzestańmy, bo sprowadzać wymianę zdań z religii na politykę to jak wpaść z deszczu pod rynnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×