Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. Niech będzie Lucuś. Pytanie za 100pkt- o co kaman?

A) Piekło stworzył Bóg, a Szatan siedzi tam za karę i cierpi tak samo jak udręczone dusze.

B) Piekło stworzył Bóg, a Szatan jest tam panem na włościach bo jako administrator tego smolistego rynsztoka wrzuca dusze grzeszników na "warsztat".

C) Piekło stworzył Szatan i jest tam panem na włościach bo tak mu się podoba, break the law, disrispect the rules itede.

D) Piekło stworzył Szatan ale coś mu nie pykło w obliczeniach i dlatego mamy globalne ocieplenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasażer,

mi tam bóg na nic jeszcze nie odpwiedział jak pytałam teraz wiem dlaczego religijne kraje sa najbardziej zacofane, bo zamiast sami pracowac modla sie i czekaja na odpwoiedź a bog milczy a z tej modlitwy nic nie wychodzi , lipa i tyle

a te mniej religijne działaja same i od razu widac efekty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma risepszyn jak jest. No Jowisz bardzo ładnie brzęczy o tej porze roku i w ogóle. A co do punkstera to mi się przypomniało jak kiedyś na katechezie nam wciskali kit, że każdy punk podświadomie szuka/ pragnie Boga, no bo jak się potknie przykładowo o krawężnik i wy... tenteguje na facjatę to odruchowo krzyczy "O mój Boże" albo "O Jezus Maria". Chociaż jak dla mnie to jest wzywanie imienia nadaremno, no chyba, że chciał, żeby Bóg go poskładał do kupy z chodnika. No ale co ja tam wiem. No i wydaję mi się, że punksterzy to raczej jak się wy... tentegowywują na chodnik to wtedy krzyczą "O kur... " albo "O ja pierd...".

Mi na rekolekcjach ksiadz lepszy kit puszczał, ze przez muzyke rokowa przemawia szatan, że robili badania i wyszło,ze ci co popełniali samobojstwa najczesciej słuchali schodów do nieba i to jest dowód na to,ze przez muzyke rockowa szatan przemawia. Na co ja powiedzałam ,ze co Mozarta mieli słuchac i ze wkońcu do nieba te schody nie do piekła, paru kumpli jeszcze lalo ze smiechu ja tez . Nie mogłam wyrobic jak on gadał te bzdury. wtedy ksiezulo powiedział ,ze jak nas to smieszy to mamy wyjsc no i my wyszlismy z tych rekolekcji pytajac sie wczesniej czy bedziemy mieli nieobecnosci. On, że nie to poszliśmy.Najlepsze ,ze miałam wtedy lat 14 i co niektórzy mu wierzyli a ja naprawde sie skrecałam ze smiechu , nawet niezłosliwie tylko wydawało mi sie to tak głupie juz wtedy i nie dawałam sobą manipulować.

Mozarta tez lubie ,ale to późniejsza historia majac lat 14 schody do nieba były mi bliższe duzo bardziej.

Najlepsze było to ,ze on o tym,ze przez muzyke rockową szatan przemawia mowił na powaznie chyba w sumie ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e) bóg jest odpowiedzią na wszystko

Prawidłowa odpowiedź, wygrałeś balon na bulwę i talon.

 

 

 

nwm, po prostu cienszkie pytanie zadales, przydatne jest zapozyczyc od wroga i wiecie, to taki telefon do przyjaciela, rzucic bogiem i lecisz dalej z koksem, katolicka filozofia zycia

 

sory zadales hihi, literuwka

,,, etc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Niech będzie Lucuś. Pytanie za 100pkt- o co kaman?

A) Piekło stworzył Bóg, a Szatan siedzi tam za karę i cierpi tak samo jak udręczone dusze.

B) Piekło stworzył Bóg, a Szatan jest tam panem na włościach bo jako administrator tego smolistego rynsztoka wrzuca dusze grzeszników na "warsztat".

C) Piekło stworzył Szatan i jest tam panem na włościach bo tak mu się podoba, break the law, disrispect the rules itede.

D) Piekło stworzył Szatan ale coś mu nie pykło w obliczeniach i dlatego mamy globalne ocieplenie.

 

Według mnie odpowiedź A albo prawie A. Demony są w otchłani, Bóg ją wydzielił od reszty świata. Szatan cierpi, nienawidzi za to Boga i mu złorzeczy. Jedyną siłą, która go napędza to nienawiść, chęć zepsucia Bożych planów i pragnienie, żeby ludzie cierpieli tak jak on i byli potępieni. Bo już mu żadna inna "rozrywka" im nie została. Nie wiem czy ludzie potępieni i demony są w tym samym miejscu. Niektórzy na podstawie Biblii mówią, że to dwa oddzielne miejsca. Apokalipsa mówi, że ostatecznie jedni i drudzy zostaną wrzuceni do miejsca nazywanego zachęcająco gehenną,

jeziorem ognistym, ciemnościami zewnętrznymi, ogniem wiecznym, piecem ognistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadectwo nr 2

Kilkanaście lat temu, kiedy byłem dzieckiem, miałem kolkę jelitową i zacząłem kompulsywnie klepać zdrowaśki modlić się do Niepokalanej Panienki Dziewicy Maryi, Matuchny Najpiękniejszej i Najczystszej, dzięki czemu po kilkudziesięciu minutach ból ustąpił.

Moc Maryi :uklon:

 

nsnmp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poszukujecie wrażeń, to proponuję odpalić te filmy, zwłaszcza 2 i 4-ty. Mocne.

 

Mocne? Mnie tam to jakoś nie (wz)rusza. Może na horrorach i filmach sajens fikszyn się za bardzo wyrobiłem.

 

Możliwe, bo ja nie oglądam horrorów, więc mam inną wrażliwość, ale jest różnica między fikcją a zdarzeniami prawdziwymi, a zakładam, że filmy są prawdziwe (nie mam powodów przypuszczać że nie są). Może jest jakieś inne wyjaśnienie tego zjawiska niż nadprzyrodzone, a może nie. Jak dla mnie to Bóg nie musi działać przez epatowanie grozą (bądź groteską), klimatem psychodelicznym i wynaturzeniem, niczym horrory. Ogólnie dowiadując się, że z nieba dobiegają bardzo dziwne, niewytłumaczalne odgłosy w różnych miejscach świata (przeraźliwe zgrzyty, gniewny wrzask i chór głosów) nie zbywam byle czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktos komu pomogly msze w intencji o uzdrowienie?

 

Mi pomogły msze z modlitwą o uwolnienie, tak uważam.

Po pierwszej, na której byłam, przeszło mi magiczne myślenie, obsesyjne myśli związane z przeznaczeniem, kompulsje z tym związane, rozbicie psychiczne na tle dziwacznych rozważań. Nie mogę jednak powiedzieć, że to przeszło jak za dotknięciem różdżki, to był punkt zwrotny jeśli chodzi o odbijanie się od dna. Poza tym na skutek konsultacji u księdza egzorcysty zrozumiałam, jak dużo rzeczy może mnie obciążać, m.in. bioenergoterapia, tarot i obrzęd okultystyczny, w którym brałam udział (był częścią pozornie niewinnej gry w RPG i nie zajarzyłam, że siedzenie przy pentagramie, palenie świeczek i powtarzanie jakichś słów nie jest normalne, zwłaszcza że miałam tylko 17 lat), duchowo się tego wyrzekłam, zaczęłam też korzystać z terapii w poradni chrześcijańskiej. Tak więc uważam, że zadziałały działania kompleksowe, coś w rodzaju nawrócenia czy chęci wyjścia z błędów, a modlitwa o uwolnienie była przejściem pod opiekę Boga i uwolnieniem od "długów" względem sił szatańskich.

Poza tym wierzę, że pomogła mi modlitwa o zdrowie do Matki Boskiej Bonifraterskiej. Dostałam ją od kobiety sprzątającej kościół, kiedy zwiedzałam sanktuarium w św. Lipce. Zaczęłam odmawiać codziennie i znowu doświadczyłam przełomu w chorobie. Co ciekawe, najpierw zdrowie mi się mocno załamało, dzięki czemu znalazłam właściwe leczenie, lepsze niż wcześniej. Doszłam ostatecznie do życia bez objawów, co trwało kilka lat. Oczywiście można poprzestać na racjonalnych tłumaczeniach, że pomogło dobre leczenie, miałam remisję itp. To kwestia wiary, ja uważam, że lekarze. psycholodzy strzelają, a Pan Bóg leki nosi. Po modlitwie o uwolnienie doświadczyłam dwa razy bardzo przyjemnego stanu, jakbym wróciła do dzieciństwa, nie miała żadnych problemów, a odczuwanie życia było bezpośrednie i intensywne - bez całej plątaniny, neurotyzmu, które wytwarza potem mózg. Poczułam, że Bóg chce dla mnie właśnie takiego szczęścia a nie udręki i nie należy się Go bać. Ostatnim razem w trakcie modlitwy o uwolnienie czułam ciepło i jakby rozpuszczanie od niego przykrych myśli, a potem odczułam, że Jezus nie chce abym się dręczyła myślami, że to co mnie męczy jest w tej chwili nieistotne i że muszę się oprzeć na tym co zdrowe, na zdrowej relacji z Bogiem (nie wchodzić na obszary chore, porzucić je). Oczywiście można wszystko uzasadnić siłą sugestii, jak pisałam, to kwestia wiary.

Według Katarzyny Emmerich (wizje na podstawie których powstał film "Pasja") nawet część ludzi uzdrowionych przez Jezusa wpadła z powrotem w choroby, bo wrócili do swoich grzechów. Oni między innymi domagali się ukrzyżowania Jezusa, bo mieli do niego pretensje i czuli złość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) ale jest różnica między fikcją a zdarzeniami prawdziwymi, a zakładam, że filmy są prawdziwe (nie mam powodów przypuszczać że nie są). Może jest jakieś inne wyjaśnienie tego zjawiska niż nadprzyrodzone, a może nie.

 

refren, for God's sake. :bezradny: Nie masz powodów przypuszczać, że nie są prawdziwe... gdyż... bo... ponieważ? Żyjemy w XXIw. -w dobie globalnej informatyzacji, wysoce rozwiniętej kinematografii, oszałamiających efektów specjalnych, profesjonalne oprogramowanie do cyfrowej obróbki wideo i audio jest dostępne praktycznie na wyciągnięcie ręki. A takie filmiki z jutjuba to w parę minut może zrobić każdy średnio rozgarnięty dzieciak na swoim komputerze na którym zainstalował spiracony Sony Vegas czy właściwie jakikolwiek program do obróbki audio/video. Tak samo w kilka minut można sprawdzić czy ktoś majstrował przy ścieżce dźwiękowej takiego filmiku- w ten sposób wiadomo, że to jeden wielki fejk. Zresztą można coś takiego nagrać nie uciekając się nawet do obróbki audio.

 

Frądelek donosi, że "piszą o tym media z całego świata", a w stopce nie ma żadnych odnośników, jest tylko w tekście wzmianka, że poinformował o tym jeden zagraniczny vortal (notabene dla wyzwolonych kobiet, chyba ktoś nie sprawdził kogo cytuje :lol: ) i raptem jedna gazeta z UK. Donoszą, że "pierwsze filmy pojawiły się miesiąc temu" (news jest z marca 2016) po czym zamieszczają jakieś filmy z jutjuba, które mają rozrzut od 2011-2015. Brzytwa Ockhama. Najprostsze wyjaśnienia zjawisk są w lwiej części przypadków najlepsze. A nadprzyrodzone pochodzenie tych odgłosów w tym wypadku nie jest najprostszym wyjaśnieniem. Próbując dopasować te dźwięki do jakichkolwiek zapowiadanych 'znaków' z Apokalipsy Św. Jana wyszła mi jedna wielka figa z makiem, a w najlepszym razie ewentualne zbieżności byłyby mocno naciągane.

 

Poza tym tak Ci śpieszno do Apokalipsy? Tak Ci źle na tym ziemskim padole, że kibicujesz Bogu, że faktycznie na dniach zaplanował ten Event w harmonogramie? :D

 

To łapaj filmik-

(też nie masz powodów przypuszczać, że nie jest prawdziwy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na poważnie,czy to jajca jak birety,to jest berety robicie ? Bo nie wiem :?:roll:

 

Jak nie potrafiszn odróżnić idioty od normalnego człowieka, to musisz mieć naprawde powazny problem z głową.

 

Neon,tu na Forum.Nigdy nie wiadomo,kiedy sobie ludzie żartują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refren, for God's sake. :bezradny: Nie masz powodów przypuszczać, że nie są prawdziwe... gdyż... bo... ponieważ? Żyjemy w XXIw. -w dobie globalnej informatyzacji, wysoce rozwiniętej kinematografii, oszałamiających efektów specjalnych, profesjonalne oprogramowanie do cyfrowej obróbki wideo i audio jest dostępne praktycznie na wyciągnięcie ręki.

Frądelek donosi, że "piszą o tym media z całego świata", a w stopce nie ma żadnych odnośników, jest tylko w tekście wzmianka, że poinformował o tym jeden zagraniczny vortal (notabene dla wyzwolonych kobiet, chyba ktoś nie sprawdził kogo cytuje :lol:

 

 

Nie wiem czy jest sfałszowany filmik, jeśli się wypowiadają świadkowie, wie o tym lokalna społeczność, a dźwięk dostał do zbadania jakiś ekspert.

http://katu.com/news/local/audio-experts-take-on-mysterious-sound-in-forest-grove-neighborhood

 

Donoszą, że "pierwsze filmy pojawiły się miesiąc temu" (news jest z marca 2016) po czym zamieszczają jakieś filmy z jutjuba, które mają rozrzut od 2011-2015.

 

No to akurat prawda i to, że Fronda ma dość kreatywne podejście do prawdy. ;)

 

Ale informacji o tych dźwiękach jest dużo (choć głównie z tabloidów), a to tylko strony anglojęzyczne (i nie szukałam do oporu). Gdyby od tego zależało moje życie to szukałabym przez translatory na lokalnych portalach po całym świecie, tam gdzie miały miejsce takie dźwięki (wg listy), ale na szczęście nie zależy.

 

http://abcnews.go.com/Lifestyle/mysterious-shrieking-sound-frustrates-oregon-community/story?id=36998846

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3458336/Mystery-high-pitched-noise-plaguing-Oregon-town-left-experts-baffled.html

http://www.news.com.au/technology/environment/videos-capture-strange-trumpet-sounds-coming-from-the-sky-experts-cant-say-exactly-what-it-is/news-story/9bf2dd02cab2a324a54bb209bb2b8cb9

https://weather.com/news/news/mysterious-noise-baffles-oregon-town

http://www.express.co.uk/news/world/645129/What-on-Earth-is-this-mysterious-haunting-shrieking-sound-leaves-neighbourhood-baffled

http://altereddimensions.net/2015/weird-humming-sound-germany-trumpets-of-god

http://beforeitsnews.com/beyond-science/2015/02/ufos-causing-usns-meteor-explosions-the-unidentified-strange-noise-phenomenon-video-2448568.html

 

 

A tu jest strona o tych dziwnych dżwiękach, na której jest lista (bardzo długa) przypadków i filmy. (Jest też Warszawa). Kilkadziesiąt filmów.

http://strangesounds.org/2015/08/strange-sounds-from-the-sky-reports-from-2008-to-august-2015-the-complete-list-with-video-links.html

 

 

Poza tym tak Ci śpieszno do Apokalipsy? Tak Ci źle na tym ziemskim padole, że kibicujesz Bogu, że faktycznie na dniach zaplanował ten Event w harmonogramie? :D

 

Lubię życie i przydałoby mi się jeszcze trochę czasu, żeby się nim nacieszyć, ale ilość zła na świecie jest przygniatająca i nie mogę patrzeć tylko na siebie. Żyjemy w kulturze kłamstwa i coraz mniej osób ma szansę na zbawienie. To co wynaturzone stało się normalne i na odwrót. Musi nastąpić jakieś przesilenie, choć nie wiem czy już Apokalipsa. Nie zdziwię się, jak Najwyższy nie zdzierży, choć oczywiście się modlę o coś przeciwnego. Można jednak obawiać się, że skończy Mu się cierpliwość. To też dobry film, i z pewnością autentyczny:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Lubię życie i przydałoby mi się jeszcze trochę czasu, żeby się nim nacieszyć, ale ilość zła na świecie jest przygniatająca i nie mogę patrzeć tylko na siebie. Żyjemy w kulturze kłamstwa i coraz mniej osób ma szansę na zbawienie. To co wynaturzone stało się normalne i na odwrót. Musi nastąpić jakieś przesilenie, choć nie wiem czy już Apokalipsa. Nie zdziwię się, jak Najwyższy nie zdzierży, choć oczywiście się modlę o coś przeciwnego. Można jednak obawiać się, że skończy Mu się cierpliwość.

 

Nie mam sił dziś na tą dyskusję, ale świetnie napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w Boga.Jak jest bardzo żle to mówię w myślach jeśli jesteś to daj mi jakiś znak że jesteś skoro jesteś wszech mocny to mnie uzdrów bo pisali że możesz i co i gówno.Jeśli by mnie uzdrowił z nieuleczalnej choroby psychicznej Chad to nawet gdyby to nie był bóg to bym się modlił i chodzil do kościoła ze szczęścia i z podziękowania.A gdyby był dobry nie pozwolił by na tyle ludzkich cierpień.Więc nie wierze chociaż bym mógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×