Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

faktem jest, że wchodzisz tu i myślisz "jak oni mogli się tak dać ogłupić kościołowi, ja taka nie jestem"

oni wchodzą tu i myślą "nie widzą prawdy im bardziej szydzą tym bardziej sobie szkodzą i potwierdzają nauki kościoła, ja jednak znam prawdę"

 

w tym sensie wzajemnie się łechtacie, no ale przyznaj :mrgreen:

 

Ja myślę "jak oni się mogli tak dać ogłupić szatanowi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym sensie wzajemnie się łechtacie, no ale przyznaj :mrgreen:

tak, łechtamy się 2zlosc.gif

 

faktem jest, że wchodzisz tu i myślisz "jak oni mogli się tak dać ogłupić kościołowi, ja taka nie jestem"

oni wchodzą tu i myślą "nie widzą prawdy im bardziej szydzą tym bardziej sobie szkodzą i potwierdzają nauki kościoła, ja jednak znam prawdę"

śmiem sądzić, że to raczej Twoja domena i świadczą o tym chociażby pw, które namiętnie mi wysyłasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasażer, będziesz miał pieniądze cierpliwości, coś pisałeś, że szkolisz się na informatyka, a oni dobre pieniądze zarabiają...

minalem sie z powolaniem, zostane robolem, a jak mi nie wyjdzie to seminarium

 

faktem jest, że wchodzisz tu i myślisz "jak oni mogli się tak dać ogłupić kościołowi, ja taka nie jestem"

oni wchodzą tu i myślą "nie widzą prawdy im bardziej szydzą tym bardziej sobie szkodzą i potwierdzają nauki kościoła, ja jednak znam prawdę"

 

w tym sensie wzajemnie się łechtacie, no ale przyznaj :mrgreen:

 

Ja myślę "jak oni się mogli tak dać ogłupić szatanowi".

 

"Gdyby istniał szatan, to uciekałby w panice

Żeby razem z Waszym bogiem głośno o ratunek ryczeć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refesefesesferes nie narzekam na brak milosci bardziej na brak hajsu czy cos

 

Hajs Cię nie pokocha, przemyśl to jeszcze.

 

no ale ja jestem kochany, a np. chcialbym cos od siebie dac np kupic sobie koks albo komus postawic wodke

 

To trzeba się ruszyć do pracy. Duch Św. na wódkę nie ześle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reynevan, 2 razy Ci przygadałem na priwa, żeby Ci nie robić wstydu przy wszystkich, że jesteś zwolennikiem Osho :)

 

a zrobiłem tak bo Ty mi też przygadywałeś na forum, tylko, że Ty robiłeś to publicznie, ja wolałem na priw, świadczy to tylko o mojej dyskrecji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zrobiłem tak bo Ty mi też przygadywałeś na forum, tylko, że Ty robiłeś to publicznie, ja wolałem na priw, świadczy to tylko o moim wyczuciu sytuacji a nie o tym co piszesz :)

zaiste, powtarzanie tego publicznie świadczy o wielkiej konsekwencji i wyczuciu xD

dobra, daj spokój. po co spamować ten śmieszny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eckhart Tolle na tym filmiku dokonał reinterpretacji nauk Jezusa :[videoyoutube=5slhxSbUYhQ#t=790][/videoyoutube]

 

(jakoś w 8minucie z haczykiem jest ten moment)

stwierdził, że kościół ich nie rozumie, a tak na prawdę jak Jezus powiedział "zaprzyj się samego siebie", to chodziło mu o fałszywe self, czyli właśnie utożsamianie się z myślami, wyobrażeniami o sobie itp.

 

co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herezją, którą niechcący wyznajesz jest angelizm, czyli przekonanie, że człowiek ma być niepokalany i że ma żyć jedynie rzeczywistością duchową (być niczym anioł). Kościół już ją dawno zdemaskował. Inne Ci chyba nie zagrażają.

Człowiek powinien nie mieć grzechu. Przeciwstawiam się przyjemności seksualnej i pociągowi płciowemu, nie ciału jako takiemu. Aniołowie nie mają ciała. Nie mają pociągu płciowego, nie potrzebują też jedzenia, picia, snu. Duchowni i osoby konsekrowane muszą żyć w szczególniejszej czystości. Nie każdy człowiek musi mieć powołanie do małżeństwa. Nie uważam, abym nadawał się do wychowywania potomstwa. Jak uczyłbym dzieci np. o sprawach religijnych? Nie chciałbym zrobić z nich skrupulantów, nie chciałbym ich kaleczyć, także duchowo. Małżeństwo i rodzicielstwo powinny być godnościami, a nie "legalizacją" zaspokajania niskich popędów. To odpowiedzialne powołania.

 

Nie jest tak, że nie wierzę w Miłosierdzie Najwyższego, tylko nie chcę, aby Stwórca wobec mnie kierował się sprawiedliwością. Moja natura za taki stan rzeczy może oskarżać np. teologię katolicką sprzed ostatniego soboru, w której temat Piekła jawi mi się jako naprawdę ważny. Teksty o Piekle mogą u mnie rodzić pokusy nienawidzenia Najwyższego. Według tych tekstów Stwórca jawi się jako Ktoś, Kto wymierza niewyobrażalnie srogie kary. Torturowanie dla mojej psychiki jawi się jako coś bezwzględnie złego, co nie powinno w ogóle istnieć. Moja natura przeciwstawia się niektórym tekstom świętych Kościoła, które przedstawiają grozę Piekła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznymi podstawami chrześcijaństwa jest wolna wola, tolerancja i altruistyczna afirmacja.

Nijak nie widać ich w waszych postawach.

Wy jesteście tchórzliwi katonaziole, zamartwiający się wyłacznie alternatywą mąk piekielnych po śmierci.

Religia instrumentalnie służy wam wyłącznie do redukcji lęku przed śmiercią.

 

Jesteście przy tym fanatykami, korzystającymi z każdej okazji do przemocy, by wasz ograniczony i niosący zbrodnicze skutki światopogląd, stał się narzędziem przymusu.

Tak właśnie należy interpretować obecne próby manipulacji przy już obecnie poniżającej dla kobiet ustawie antyaborcyjnej.

Jesteście tak samo zdolni do zbrodni pod przywództwem klechów, jak muzułmanie pod przywództwem mułłów czy immamów (czy czort wie kogo jeszcze).

Już dawno dowiódł tej prawdy eksperyment niejakiego Millgrama.

 

Intelektualne ubóstwo i moralny konformizm. Fanatyzm i przemoc. To typowe cechy katola. Z rzeczywistym przesłaniem chrześcijaństwa niewiele mają wspólnego.

A teraz won do kościoła, bo niedziela... klecha podbuduje wasz fanatyzm przemową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście tak samo zdolni do zbrodni pod przywództwem klechów, jak muzułmanie pod przywództwem mułłów czy immamów (czy czort wie kogo jeszcze).

Już dawno dowiódł tej prawdy eksperyment niejakiego Millgrama.

Jakoś współczesna rzeczywistość tego nie pokazuje. A eksperyment Millgrama dotyczył głównie posłuszeństwa wobec autorytetu, oczywiście religie tez pod to można podciągnąć jak sto innych rzeczy typu różne ideologie łącznie z naukową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznymi podstawami chrześcijaństwa jest wolna wola, tolerancja i altruistyczna afirmacja.

Nijak nie widać ich w waszych postawach.

Wy jesteście tchórzliwi katonaziole, zamartwiający się wyłacznie alternatywą mąk piekielnych po śmierci.

Religia instrumentalnie służy wam wyłącznie do redukcji lęku przed śmiercią.

 

Jesteście przy tym fanatykami, korzystającymi z każdej okazji do przemocy, by wasz ograniczony i niosący zbrodnicze skutki światopogląd, stał się narzędziem przymusu.

Tak właśnie należy interpretować obecne próby manipulacji przy już obecnie poniżającej dla kobiet ustawie antyaborcyjnej.

Jesteście tak samo zdolni do zbrodni pod przywództwem klechów, jak muzułmanie pod przywództwem mułłów czy immamów (czy czort wie kogo jeszcze).

Już dawno dowiódł tej prawdy eksperyment niejakiego Millgrama.

 

Intelektualne ubóstwo i moralny konformizm. Fanatyzm i przemoc. To typowe cechy katola. Z rzeczywistym przesłaniem chrześcijaństwa niewiele mają wspólnego.

A teraz won do kościoła, bo niedziela... klecha podbuduje wasz fanatyzm przemową.

 

To jest wypowiedź człowieka, który nie pasuje do żadnej religii, ogranicza się tylko do nadawania i obrażania katolików, a o ustawie antyaborcyjnej trąbi jak zdarta płyta w każdym poście, miota się i błądzi i nie wie jak i na kogo swój gniew wyładować. Egoizm i chory światopogląd to mało powiedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chory, bo liberalny? Ale ty pier dolisz.
przecież on nie jest liberalny, nie różni się wiele od katotalibów czy islamofaszystów i nie chodzi mi tylko o tą wypowiedź. Wyzywa wszystkich inaczej myślących od nie wiadomo kogo a sam się od nich nie różni a poziomem agresji nawet przebija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były zakusy na patrole pytające z różańca, ale jak poczytałem ten nowy projekt ustawy antyaborcyjnej, to przestało być śmiesznie. Widmo zabójcy prenatalnego krąży nad Polską, a należy go złapać i wsadzić do więzienia, ci co pomagali i co co wiedzieli, a nie powiedzieli też do paki. Ciekawe rzeczy tam wypisują, np. ile budżet zaoszczędzi rocznie na wstrzymaniu aborcji i kto jest zobowiązany do finansowania leczenia/opieki dzieci upośledzonych. Jakoś nikt tych obciążeń wynikających z finansowania leczenia, leków, dojazdów, lekarzy etc.,etc.,etc. nie policzył. A ja postuluję, żeby tych wszystkich, którzy takie rzeczy wymyślają, razem z tymi, którzy się pod tym podpiszą i jeszcze tych, którzy to popierają, spisać, i od nich zabierać pieniądze na takie finansowanie. Ciekawe jak będą walczyć, o ile to przejdzie, z podziemiem aborcyjnym? Jakieś comiesięczne kontrole u partyjnego ginekologa, potwierdzające, że ciąży nie było?

 

Najmądrzejszy w kwestii aborcji to był towarzysz Wiesław, który twierdził, że dzieci nas zjedzą i ja jestem tego samego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rząd straci na tej ustawie antyaborcyjnej, twardy elektorat i tak jest już przekonany a temu niepewnemu zaostrzenie przepisów może się nie spodobać. Ta cała histeria o mordowaniu dzieci jest równie głupia jak histeria Kodowców no ale media i zantagonizowane społeczeństwo będą miały kolejny powód wszczęcia rabanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×