Skocz do zawartości
Nerwica.com

Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.


szprotka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystykich nawet nie wiecie jak was doskonale rozumiem, mam identyczne objawy jak wszyscy w tym temacie, to trzesienie mnie poprostu wykancza, ja sie trzese prawie caly czas nawet przy kolegach i gdy siedze przy kompie a niczym sie nie stresuje, a gdy przyjdzie pojsc do sklepu lub zrobic cos precyzyjnego, byc u fryzjera to trzese sie jeszcze mocniej , tak jak ktos wyzej wspominał po spozyciu alkoholu czuje sie jakby tego problemu nie było albo poprostu o nim zapominam :lol: kurcze boje sie sytuacji w ktorych bede musial wskazywac cos na tablicy lub cos w tym stylu ;/ czasem tez mysle czego akurat ja :( ale widze ze jest wiecej takich osób i ciesze sie ze znalazlem to forum :) jestem z wami ;) [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , a czy ja jako mężczyzna mogę mieć migrenę z aurą ? bo dzisiaj z nienacka pojawiły mi się mroczki przed oczami , światłowstręt a potem.......ból głowy , ale taki straszny że aż strach .......... i utrzymuje się już od 6 godzin ......... czy to normalne :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

migrenę przeważnie można poznać po tym ze latają mroczki i iskry przed oczami …. ja nieraz tez mam ostre bule migrenowe trwają 4-5 dni ale to rzadko mi sie zdarza raz na 3 miesiące

 

[ Dodano: Wto Sie 08, 2006 9:02 am ]

Migrena jest niezwykle dokuczliwą dolegliwością. Każdy, kto chociaż raz doświadczył silnego bólu głowy wie, jak bardzo może on uprzykrzyć życie. Tymczasem migrenowy taki ból znają doskonale; niektórzy odczuwają go nawet codziennie. Dominuje przekonanie, iż migrena to jedynie wymówka od pracy, seksu, czy zwykłe użalanie się nad sobą, tymczasem jest to bardzo uciążliwa dolegliwość, która może uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Czy jest na nią lekarstwo? Niestety, nie można dać na to pytanie pozytywnej odpowiedz. Są jedynie leki, które, odpowiednio wcześnie zażyte, mogą zmniejszyć nasilenie atak migrenowego, czy nawet całkowicie go zniwelować, nie da się jednak niestety całkowicie wyleczyć z migren. Problem leży także w tym, iż wciąż nie do końca wiadomo co tak naprawdę jest przyczyną tego schorzenia.

 

 

Dotyka przede wszystkim kobiet. Chociaż przez większość nie jest uważana za chorobę, jej objawy są bardzo nieprzyjemne, wiele osób cierpiących na migrenę nie może w czasie ataków pracować, spać, jeść – normalnie żyć. Zaczyna się zazwyczaj od światłowstrętu, często występują tzw.mroczki, niektórzy przed napadem migreny odczuwają zupełnie bezpodstawną złość, inni nagle mają ochotę zjeść coś, czego nie lubią. „migrenowy” doskonale potrafią wyczuć, kiedy nastąpi atak.

 

 

Można wyróżnić dwa najczęściej występujące rodzaje migren:

 

 

- migrena pospolita, nazywana także migreną bez aury, której typowe objawy to nudności, wymioty i zaburzenia wzrokowe

 

- migrena z aurą, charakteryzująca się tym, że jej atak poprzedzany jest pewnymi sygnałami ostrzegającymi, takimi jak błyski świetlne przed oczami.

 

 

Typowy migrenowy ból głowy trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu godzin, bóle powracają nieregularnie, czasami występują raz na miesiąc, inni skarżą się na nie nawet codziennie. Bólowi często towarzyszą zaburzenia wzroku, nudności, czy nawet wymioty. Sam ból może być jednostronny, może boleć np. tylko połowa głowy, lub cała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej opisywałam niedawno obiawy mego ojca i tato też ma zygzaki i plamki w oczach od tego strasznie go boli głowa i tak non stop. do tego dochodzi jeszcze nerwica i mysli samobójcze a bóle są tak silne że nie wie co robi tylko często uderza się w głowe.] :cry:

 

[ Dodano: Wto Sie 08, 2006 10:18 pm ]

aspiryna i inne tabletki pomigą mu jakoś przetrwać dzien a rano jest to samo nie wiem juz sama czy to od nerwicy czy może od nadcisnienia a moze to ta wredna nerwica :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migrene mogą wywoływać niektóre potrawy. Ja bardzo długo cierpiałam na migrene, leczyłam sie na nia u neurologa.Okazało sie ze u nie wywoływał migrene biały ser. Czesto tez migrene wywołuje kakao i czerwone wino. Dobra jest apiryna BAYERA na migrenę. Ale z niektorymi psychotropami nie można jej łączyć .Sa leki p/bólowe typowe dla migreny ale na recepte.Sa dość drogie. Dobrze jest wypróbować z jedzeniem, co powoduje ataki. Potem wiadomo trzeba tego unikać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie migrena (chyba,bo niechodzę do lekarzy) zaczyna się lekkim bólem głowy, a potem czuje jak bym miał ciśnienie 200/50, każdy ruch potęguje ból i mam uczucie, że mózg mi eksploduje, jak nie wezme w pore troche tablet przeciwbólowych, to jest cienko, ból jest tak mocny, że .... :shock:

Naszczęście spotyka mnie to raz na ok 3mc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żciu miałam 3 ataki migreny - że w końcu musiałam lecieć na zastrzyki ale po ostatnim chyba rok temu zapisano mi Eferalgan Codeine i kazano brac jak zaczynaja się te bóle głowy i trwaja dzień i się nasilają i pomagało. Od jakiś 6 miechów nie mam z tym problemów a tabletki mi się skonczyly ;/

 

Jak miałam ataki to byłam tak nie do życia,że nie kontaktowałam co się dzieje, każdy szmerek doprowadzał mnie do szału i kolosalnie potwornego bólu głowy, wyrywałam ze ściany zegar i wszelkie inne budizki, na głowe wiązano mi co chwile mokrą szmate i uciskano skronie,żeby zmniejszyc ucisk bólu, ale i tak w kńcu prowadzona mnie na zastrzyk do przychodni na któryś dzień jak już było tragicznie -zawsze przytrzymywano mnie na nocke,żeby bo nie chciałam do szpitala jechac (boje sie szpitali). Ale Bogu dzięki narazie nic mi nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oprocz lekow nerwica objawia sie permanentnymi napieciami miesni mam tak od kilku miesiecy...

 

Praktycznie wszystkie miesnie przy kregoslupie ,klatki piersiowej , szyji tez czesciowo glowy mam troche napiete...

Zapewne wiaze sie to z problemem przezywania emocji , nie umiem ich nalezycie przezywac i wyrzucac z organizmu :oops: umiecie sie jakos skutecznie relaksowac czy moze trzeba sie wykrzyczec...

Wiecie te napiecia sa dosc uciazliwe jak siedze to po jakims czasie troche plecy bola ,tez jak chodze jest lekki dyskomfort

Gdyby nie farmaceutyki byloby duzo gorzej ,biore lek na zmiekczanie miesni szkieletowych -Methocarbamol

 

Ide we wrzesniu na kurs pracy z cialem , odstresowujacy jak beda efekty dam znac ,jak macie jakies sposoby prosze piszcie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam takie slurcze mięsni jak chodze to mnie bolą łydki jak siedze wieczorem to cała się trzese i jestem strasznie spieta...ale nie znam żadnego sposobu na to ...nieraz zamykam oczy i probuje sie rozluznic ale to tylko daje efekt na pare minut pozniej znowu jestem spięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie mięśni, czasem drżenie, wrażenie drętwienia lub sztywności... Skąd ja to znam... Ech... Chyba najskuteczniejszym sposobem (ale jakże trudnym dla nerwicowca, wiem!) jest nie myśleć o nich (o mięśniach). Jest też sposób doraźny, na napięte np. mięśnie przedramion lub nóg- naprężyć je specjalnie jeszcze mocniej, z całej siły, wytrzymać tak ile się da i puścić... Często pomaga. Nie wiem tylko czy da się to zrobić z plecami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Da się również z plecami i każdym innym mięśniem w ciele człowieka. Ja z kolei bardzo świadomie swego czasu starałem się zwracać uwagę by się nie spinać. Robiłem to kiedyś cały czas. W tym momencie łapię się na spinaniu coraz rzadziej. Myślę, że praktyka spowodowała "delikatne" mistrzostwo w kontrolowaniu niektórych swoich odruchów :D

 

Czego również oczywiście życzę Wam wszystkim.

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zawsze ale to zawsze problemy ze spietymi miesniami karku i plecow, czasem bywa ze nie moge spac przez wiele nocy z rzedu tak mnie boli, znalalam jednak na to sposob- masaze, wystarczy jeden tygodniowo i juz jest lepiej. Mam tez problemy z napieciem miesni lydek i tu juz nie znalalzm zadnego rozwiazania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł z napięciem mieśni do granic wytrzymałosci jest ok.

Gdy specjalnie się je zmeczy, tak, że bardziej nie można - rozluźnia się samoczynnie.

 

Do tej pory mój egocentryzm podpowiadał mi, że tylko ja mam z tym problemy - teraz widze, że nie. I wiem wiem czy się z tego cieszyć, czy nie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak się spinałam, że trafiłam w końcu do przychodni, bo bolało mnie już całe ciało.

P. doktor, powiedziała mi, ze sama sobie z tym nie poradzę, bo to za daleko zaszło(na prawdę ciężko było się ruszyć).Mięsnie karku, na całej długości kręgosłupa i łydki, były non stop maksymalnie spięte.

dała mi jakieś saszetki do rozpuszczania w wodzie i po kilku już było lepiej.

teraz też się spinam i prawie cały czas mam zaciśnięte mocno zęby, ale kiedy sobie to uświadomię , staram się w miarę możliwości rozluźnić i rozmasować takie miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Właśnie dzis trafilam na to forum. Również borykam sie z problemem trzęsących sie rąk. wszelkie urzedy, jedzenie w publicznych miejscach to cos okropnego i stresujacego dla mnie. Juz zaczynam sie denerwowac na sama mysl o zblizajcym sie roku szkolnym. I o dziwo nie jestem uczniem!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 21 lat własnie skączyłem szkołe:) fajnie co?? Jasne ale mam też nerwice i lęki:( moje objawy:trzęsące się ręce przeważnie jak ktos mi się patrzy na ręce. Trudno jest cos podpisać wtedy stan się potęguje i nie da się nic zrobic hehe normalnie mnie to smieszy ale i wkurza przecież to jest patologiczne jakies nie moge nic zrobic z tym. Trudno z Tym [cenzura] sobie poradzic. Jak narazie rada jest taka wypic jakis alkohol wtedy wszystko znika:) Ale przeciez nie będe pił specialnie.Brałem takie leki jak persen na uspokojenie ale to nic nie dawało, teraz żrem magnez bo myslałem że to coś da ale narzie też nie skutkuje,piłem melisse coś tam dawało ale krótko i mi się chciało spać :( Jednym słowem [cenzura] jak jak pujde do roboty a przecież musze a jak mnie zwinie wojsko hehe odrazu mnie stamtąd [cenzura] po co im taka kaleka.No chyba jedynie na to może poradzic psycholog i jakies dobre leki. Nie widze innego rowiązania. W koncu będe musiał tak zrobic bo tak się nie da samo raczej nie minie chociaż czasami znika ale zaraz się pojawia. [cenzura] tylko się pociąc ale nie moge przecież mam mażenia:))) i się nie dam . Duzo jest takich ludzi jak ja ??? Mi się wydaje że nie !!

Tu nie będzie przeklinania ;) (dop.drań)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się to przed wszystkimi ukryć, chociaż gdy tylko zacznę się denerwować, myśleć o czymś nieprzyjemnym, niepokoić, bać się czegoś albo martwić taczynają trząść mi się ręce....To okropnie dokuczliwe. Chciałabym zapanować nad tym że się trzęsę, nogi, głowa, ręce, całe ciało ale czasami nie potrafię. Beznadziejnie czuję się w sytuacji gdy ktoś to widzi i pyta mi się czemu się trzęsę i czy dobrze się czuję :( , to okropne że muszę się także tym stresować...Oprócz trzęsienia całego ciała okropnie szczerbiotają mi zęby..., ale zdążylam się do tego przyzwyczaić.Głupio mi w sytuacji gdy ktoś patrzy mi na ręce...Wiem że chyba raczej jest to odbierane negatywnie, jako dziwactwo, choroba psychiczna....choroba nerwowa...Trzęsienie jest najgorsze podczas ataku, wtedy dostaję nieraz rzucawki a dostaję go najczęścieje wtedy gdy ktoś mnie zrani, boję się, tłumię w sobie negatywne emocje...zaczynam mśleć o przeszłości...beznadziejnie się czuje gsdy muszę to wciąż przed wszystkimi ukrywać by uwolnić się od zameiszania i drażniących pytań...typu: zimno Ci, czemu się trzęsiesz, Co Ci się dzieje, Dobrze się czujesz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Edyta ja mam podobnie z tymi miesniami ale tylko w nogach.Leze sobie a tu widze i czuje jak mi sie miesien rusza na udzie albo na łydce ale po jakiesj chwili samo mija.Badania miałem wszystkie neurolog itp i wszystko oks jakby ktos chciał pogadac to na gg zapraszam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×