Skocz do zawartości
Nerwica.com

Osobowość dyssocjalna (psychopatia)


pfompfel

Rekomendowane odpowiedzi

 

Osobowość dyssocjalną charakteryzuje:(...)

- nieumiejętność planowania odległych celów (koncentracja na teraźniejszości, znaczna aktywność dla osiągnięcia celu doraźnego);

 

co to za szkodliwe pierdoły? Jezus miał osobowość dyssocjacyjną, skoro radził żyć teraźniejszym dniem i o nic się nie zamartwiać?

 

G Ł U P O T Y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda, której nie dostrzega większość społeczeństwa: wszystkie psy są obrzydliwe i skażone, a ich jedynym celem jest przenoszenie skażenia i obrzydliwości na człowieka, chcą żeby człowiek był skażony i obrzydliwy.

 

mark123 nie rozumiem , wytłumaczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że mogę być psychopatą. Wynik testu MBTI zasugerował kilka zaburzeń osobowości, w tym antyspołeczne (a także narcystyczne, histrioniczne, bierno-agresywne i obsesyjno-kompulsywne). Mam pokusy, taką niedobrą wewnętrzną chęć, aby działo się coś złego (np. aby były wypadki). Wolitywnie (i "wyższą" warstwą uczuć??) nie chcę żadnego nieszczęścia, żadnych wypadków. Ale i tak tragedia może spowodować u mnie radość, że coś "dużego" się stało, takie jakby "poszukiwanie sensacji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopatia wyklucza się z nerwicą natręctw oraz z zaburzeniami osobowości z grupy obawowo-lękowych. Psychopaci mają uszkodzony lub nieprawidłowo rozwinięty mózg tak, że nie jest on zdolny do odczuwania jakiegokolwiek lęku, więc psychopata nie może mieć jednocześnie żadnej nerwicy, ani obsesyjno-kompulsywnego zaburzenia osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przy zespole Aspergera wynik testu MBTI może łatwiej sugerować psychopatię? Między innymi przez to, że w ZA może występować "aspołeczność". Taka aspołeczność, jak u mnie, może pod pewnym względem przypominać antyspołeczne zaburzenie osobowości.

Wynik testu MBTI sugerował "jakby" tak ciężką schizofrenię, że powinienem w szpitalu leżeć. We wzorze zakreślonych przeze mnie odpowiedzi było coś, co sugerowało symulację i mieszane zaburzenia osobowości (F61). Wcześniej (przed robieniem testu MBTI) miewałem rozpoznania zaburzeń schizotypowych i schizofrenii. Z oddziału dziennego, na którym miałem robiony test MBTI, wyszedłem bez diagnozy schizofrenii czy zaburzeń osobowości (zarówno "pojedynczych", jak i mieszanych), ale z rozpoznaniem zaburzeń schizotypowych i ZOK oraz ZA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopaci mają uszkodzony lub nieprawidłowo rozwinięty mózg tak, że nie jest on zdolny do odczuwania jakiegokolwiek lęku
i to się zgadza,

 

Taka aspołeczność, jak u mnie, może pod pewnym względem przypominać antyspołeczne zaburzenie osobowości.
może, ale nią nie jest!

 

take, Ty nie masz osobowości dyssocjalnej, jestem tego pewny w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam przed chwilą z 71 letnim psychopata przez jakieś 3 godziny. Pokazywal mi wszystkie papiery, ktorymi mógłby zniszczyć cały rząd, wszystkie swoje wypisy itd itd. Od parudziesieciu lat tuła sie po psychiatrykach i udaje różne choroby, żeby sie odczepili. Chce się ze mną ożenić i będę królową Polski. Powiedzial ze na jutro moze zalatwic w 15 minut 5 milionow od kogoa tam. Serio, autentycznie to sie działo właśnie.

Dał mi biblię i proponuje jakiś pałacyk.

 

Jakieś pytania, to śmiało :-|

 

To juz drugi psychopata, a ogólnie trzeci poznany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, żałuję że nie nabrałam tego i nie poszlam z nim na policję albo do psychiatry chociaz... Ale i tak porozmawiam z jego psychiatra i poproszę.o przyjrzenie sie temu.

Na wypisach miał wieeele chorób... Chad, schizofrenie, jakieś myśli wysokościowe, urojeniowe, raz nawet udawał myśli "s" :-|

Na większości wypisów od paru lat miał "bezdomny" w miejscu zamieszkania, "oddany do noclegoeni" itd. A buty ma markowe, perfumy super drogie no i papiery i jeszcze raz papiery... Oczywiście z nimi to nigdy nie wiadomo w jaki sposób oni myślą, i kiedy mówią prawdę a kiedy nie.

Jakieś rzekome dowody zbrodni niektórych polityków... Szkoda, ze historia i polityka to coś na czym sje kompletnie nie znam :/

 

Nie mialam odruchów żeby unikac jego wzroku i nie czulam dyskomfortu mając z nim kontakt wzrokowy, ale faktycznie to spojrzenie jest inne.

 

Na moich oczach skopal jednego chłopaka.

 

Dzisiaj jak szłam po oddziale to powiem szczerze, że nie chce sie na niego natknąć, wręcz napawa mnie strachem.

 

Wczoraj byłam bardzo mila dla niego i rozmowa trwala ponad 3 godziny, alr teraz jak bedzie będzie chciał rozmawiać, to ja juz się w to nie mieszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam przed chwilą z 71 letnim psychopata przez jakieś 3 godziny. Pokazywal mi wszystkie papiery, ktorymi mógłby zniszczyć cały rząd, wszystkie swoje wypisy itd itd. Od parudziesieciu lat tuła sie po psychiatrykach i udaje różne choroby, żeby sie odczepili. Chce się ze mną ożenić i będę królową Polski. Powiedzial ze na jutro moze zalatwic w 15 minut 5 milionow od kogoa tam. Serio, autentycznie to sie działo właśnie.

Dał mi biblię i proponuje jakiś pałacyk.

 

Jakieś pytania, to śmiało :-|

 

To juz drugi psychopata, a ogólnie trzeci poznany!

 

To schizofrenik paranoidalny, nie żaden psychopata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce się ze mną ożenić i będę królową Polski.

rozmowa trwala ponad 3 godziny, alr teraz jak bedzie będzie chciał rozmawiać, to ja juz się w to nie mieszam.

Pewnie dziadek myśli sobie teraz nie wiadomo co :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od lat mam zdiagnozowane dyssocjalne zaburzenia osobowości (konkretnie psychopatię). Jest to choroba w większości przypadków wrodzona, jednak wychowanie i zdarzenia mu towarzyszące mają, oczywiście, spore znaczenie na jej rozwój. Od dziecka tułam się po psychologach, psychiatrach i terapeutach. Sprawa jest jednak dość oczywista, wręcz banalna - nie da się tego wyleczyć, można jedynie nad tym (poniekąd) zapanować, jednak wymaga to ogromnego nakładu intelektualnego, gry aktorskiej, hardej mitomanii i codziennego samozaparcia.

 

Filmy i książki poniekąd kłamią, ale niektóre aspekty postaci literackich i filmowych psychopatów są jeszcze prawdziwsze, niż te w nich przedstawiane. Faktem jest, że nie jestem zdolna do odczuwania takich emocji jak: miłość, troska, poczucie winy, etc. Umiem je za to doskonale naśladować, ale raczej nigdy nie dowiem się, jakie są w smaku naprawdę. Nie jestem w stanie wymusić na sobie nawet tak prostej rzeczy jak koleżeństwo/sympatia, nie mówiąc już o wdawaniu się w związki inne, niż tylko oparte na czerpaniu korzyści i głębokiej manipulacji. Psychopatia powszechnie kojarzona jest z dość prymitywnym obrazem człowieka, tymczasem jest ona złożonym zaburzeniem, na które składa się wiele różnorodnych aspektów.

 

Na co dzień jestem zmuszona do kontrolowania zapędów, jednak nie zawsze się to udaje. Znajduję zamienniki uczucia, jakie towarzyszy mordowaniu i okaleczaniu ludzi oraz zwierząt, ale pozostają one tylko substytutami, które czasowo obniżają stopień napięcia i frustracji. Mam niski próg wyzwalania agresji, deficyt lęku i zmniejszony afekt. Nie potrafię zawrzeć znajomości z drugim człowiekiem, która nie doprowadziłaby do jego szkody. Pierwsze objawy choroby uwidoczniły się w przedziale 3-5 r.ż. Odkąd skończyłam 5 lat co kolejne 5 mam robione badania PET mózgu, EEG i testy psychologiczne. Wszelkie badania, jakie kiedykolwiek miałam robione, potwierdziły diagnozę. Terapia nigdy nie przyniosła efektów.

 

W moim życiu wydarzyło się bardzo wiele, włączając w to znęcanie fizyczne przez rodziców, molestowanie seksualne przez ojca, gwałt, 2 zawały, wypadek samochodowy, prześladowania psychofizyczne, wiele operacji chirurgicznych, głęboka depresja, 3 próby samobójcze, samookaleczenia, narkomania, więzienie i inne. Żadna z nich jednak nie wydarzyła się przed wystąpieniem objawów.

 

Wypisanie rzeczy, które nie przytrafiły się mnie, a osobom (i zwierzętom) ze mną obcującym, zajęłoby o wiele więcej czasu. Po krótce mogę wymienić: pobicia, podpalenia, sabotaże, kradzieże, manipulacje na wszelkich poziomach emocjonalnych i fizycznych, zażynanie zwierząt, patroszenie żywcem (wiwisekcja), rozczłonkowywanie, kolekcjonowanie szkieletów i narządów zwierząt, znęcanie się innego rodzaju (tu głównie na ludziach), trwałe okaleczenia, zastraszanie (głównie osób chorych psychicznie), popychanie innych do podjęcia prób samobójczych, niszczenie związków partnerskich etc.

 

To po krótce opis mojego przypadku. Jeśli chodzi o zagadnienie nieuleczalności, to po 15 latach terapii mogę spokojnie przychylić się do stwierdzenia, że faktycznie owo zaburzenie możliwe do wyleczenia nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy i książki poniekąd kłamią, ale niektóre aspekty postaci literackich i filmowych psychopatów są jeszcze prawdziwsze, niż te w nich przedstawiane. Faktem jest, że nie jestem zdolna do odczuwania takich emocji jak: miłość, troska, poczucie winy, etc. Umiem je za to doskonale naśladować, ale raczej nigdy nie dowiem się, jakie są w smaku naprawdę. Nie jestem w stanie wymusić na sobie nawet tak prostej rzeczy jak koleżeństwo/sympatia, nie mówiąc już o wdawaniu się w związki inne, niż tylko oparte na czerpaniu korzyści i głębokiej manipulacji. Psychopatia powszechnie kojarzona jest z dość prymitywnym obrazem człowieka, tymczasem jest ona złożonym zaburzeniem, na które składa się wiele różnorodnych aspektów.
Kurczę...do dziś się zastanawiam, czy moja była jest chora na psychopatię...bo to by wiele wyjaśniało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×