Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Mój dzisiejszy dzień

przez omeeena 11 gru 2012, 20:25
bvb25, 3mamy :great:
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

Witam

przez she1992 11 gru 2012, 20:53
Witam wszystkich, długo szukałam jakiegoś miejsca gdzie moglabym się podzielic moim problemem z kimś,kto pewnie ma podobne dolegliwości.
Od kilku miesięcy mam problemy z zasypianiem,budzą mnie kołatania serca,mam wrażenie bezdechu i ucisku w przełyku,a czasami czuje dziwny ucisk w głowie jakbym miala zaraz przestać widzieć. To strasznie uciążliwe,męczące nie tylko dla mnie ale i dla bliskich. W ciągu nocy potrafie budzić się nawet 6 razy.
Oprócz fizycznych objawów oczywiście towarzyszą mi lęlki psychiczne, szczególnie lęki o to czy z moimi bliskimi nic się nie dzieje.
Moja mama mieszka 340 km ode mnie i pomimo ,że dzwonimy do siebie po 20 razy dziennie to ja potrafie zadzwonić do niej nawet w środku nocy by upewnić się czy wszystko jest ok. Bylam juz u lekarza z moimi objawami ,lekarz wykluczył nadczynność tarczycy,badania ekg też nie wykryło żadnych zaburzeń w pracy serca. Nie wiem co mam robic dalej ? Niedługo ide do bardzo dobrej pani kardiolog,ale czy to właściwa droga? Boje sie,że odesle mnie do psychiatry a ten przepisze psychotropy. Obecnie jestem na lekach nasennych i uspokojajacych m.in. hydroxyzinum
Jeśli ktoś nie dba zbytnio o prawdę w sprawach drobnych, nie można mu ufać w sprawach istotnych.

Mój dzisiejszy dzień

przez Lady Em. 11 gru 2012, 20:58
Ja dziś lekcje spędziłam u pielęgniarki i pedagoga... Beczalam, ponadto byłam strasznie zmęczona bo nie spalam pol nocy i nic nie jadłam. Ciśnienie osiągnęło najniższe możliwe normy dla człowieka. Masakra...
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień

przez omeeena 11 gru 2012, 21:03
she1992, witaj w klubie pokręconych ;)
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

Mój dzisiejszy dzień

przez she1992 11 gru 2012, 21:05
widze,że nie jestem sama .. :)
Jeśli ktoś nie dba zbytnio o prawdę w sprawach drobnych, nie można mu ufać w sprawach istotnych.

Mój dzisiejszy dzień

przez franklin2 11 gru 2012, 21:05
Lady Em., mi często zdarzało się chodzić do pedagog, ostatnie czasy rzadziej ;)

dzisisejszy dzień przetrwałem ale cięzko mi jest:( miałem dzisiaj spotkanie z terapeutą ale szkoła i angielski dodatkowy w szkole językowej wykańczaką, do tego muszę z pewną dziewczyną odbyć szczerą rozmowę i to jest dla mnie bardzo trudne, jednak chce podjemować decyzje i być za nie odpowiedzialny, może się wygłupie może cos wyjaśnie, nei chce czuć bezradności, mimo że mnei ściska w środku i chce od tego uciec!!!!!!! aaaaaaaaa life is brutal..........

Witam

przez bvb25 11 gru 2012, 21:08
she1992 napisał(a):Witam wszystkich, długo szukałam jakiegoś miejsca gdzie moglabym się podzielic moim problemem z kimś,kto pewnie ma podobne dolegliwości.
Od kilku miesięcy mam problemy z zasypianiem,budzą mnie kołatania serca,mam wrażenie bezdechu i ucisku w przełyku,a czasami czuje dziwny ucisk w głowie jakbym miala zaraz przestać widzieć. To strasznie uciążliwe,męczące nie tylko dla mnie ale i dla bliskich. W ciągu nocy potrafie budzić się nawet 6 razy.
Oprócz fizycznych objawów oczywiście towarzyszą mi lęlki psychiczne, szczególnie lęki o to czy z moimi bliskimi nic się nie dzieje.
Moja mama mieszka 340 km ode mnie i pomimo ,że dzwonimy do siebie po 20 razy dziennie to ja potrafie zadzwonić do niej nawet w środku nocy by upewnić się czy wszystko jest ok. Bylam juz u lekarza z moimi objawami ,lekarz wykluczył nadczynność tarczycy,badania ekg też nie wykryło żadnych zaburzeń w pracy serca. Nie wiem co mam robic dalej ? Niedługo ide do bardzo dobrej pani kardiolog,ale czy to właściwa droga? Boje sie,że odesle mnie do psychiatry a ten przepisze psychotropy. Obecnie jestem na lekach nasennych i uspokojajacych m.in. hydroxyzinum

Psychiatra i psycholog Cię czeka, nie stresuj, typowa nerwica lękowa;)
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Mój dzisiejszy dzień

przez she1992 11 gru 2012, 21:12
Zdaje sobie sprawe ,że pewnie moja wędrówka po lekarzach się tam skończy, rok temu chodziłam do psychoterapeutki ,która mało co mi pomogła. Opowiedziałam jej historie życia a ona tylko kiwala głową. 2 lata temu stracilam oboje dziadkow ,rozpadł isę moj 3 letni związek i pomimo tego ,że dziś jestem w szczęśliwym udanym związku i w sumie moge powiedzieć czy 'musze',że jestem szczęśliwa to piętno tamtych wydarzen i brak wiary w siebie odbija się na mnie do dziś. Czasem mam wrażenie ,że oszaleje ,czy naprawde psycholog pomoże mi w tym,żeby te wszystkie objawy zniknęly? najgorsze jest to ,że wszyscy to troche lekceważą i doradzają mi picie melisy skoro badania wyszly mi OK.;/ to mnie strasznie dobija ,ludzie nie zdają sobie sprawy jak bardzo męcze sie kazdego dnia

Mój dzisiejszy dzień

przez bvb25 11 gru 2012, 21:16
naprawde nie masz sie czym przejmować, przejdzie;) U psychiatry dostaniesz leki żeby objawy znikneły ale jeżeli chcesz żeby Ci to nie wróciło to porządna psychoterapia Cię czeka, może zmień psychologa?
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Mój dzisiejszy dzień

przez fatuma03 11 gru 2012, 21:17
she1992, nie jestes sama na pewno
Pewnego dnia zrozumiałam że ja nie umiem nic.....
Arketis20mg
Clonazepenum6mg
Hydroksyzinum25mg
Vetira 2000mg propranolol30mg

Mój dzisiejszy dzień

przez she1992 11 gru 2012, 21:28
no tak,ale moje zdanie jest takie,że naprawde ciężko trafić na DOBREGO specjaliste a nie konowała ktory przepisze Ci kolejne uspokajacze, nie trafialam do tej pory na fajnego lekarza, pierwszy do ktorego poszlam spojrzał na mnie z politowaniem jak na panikare. A ja na nie jestem człowiekiem ,ktory z byle czym idzie do lekarza. Marze o tym ,zeby przespać raz całą noc ,po prostu się polozyc i zasnać:((

Mój dzisiejszy dzień

przez bvb25 11 gru 2012, 21:31
polecam relanium ja zasypiam po paru minutach ale nie zażywaj częściej niż 2 tyg bo uzaleznia

Doraźnie xanax

Mój dzisiejszy dzień

przez she1992 11 gru 2012, 21:35
Ok,dzieki za info,moze sprobuje bo czasem zasypiam i o 4 rano a 7 musze wstać na zajęcia i jestem nieprzytomna. Narazie pomaga mi jako tako hydroxyzinum biore 10 miligram ,chociaz to ostatnio za słaba dawka jak dla mnie. Czy Ty tez sie tak męczysz kazdego dnia ?

Mój dzisiejszy dzień

przez bvb25 11 gru 2012, 21:38
Ja mam troche inne objawy ale temat nerwicy znam doskonale i wiem o co chodzi;) Ja ostatnio zaspyiałem non-stop o 3, potem wstawałem o 11-12 ale pracuje nad tym i jest coraz lepiej;)

Doraźnie xanax

Sortuj wg