Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Agasaya 13 lip 2011, 22:33
bretta, ale każda dieta u mnie kończy się właśnie tak bo za wolno chudnę... więc zaczynam się "wspomagać" :(
Agasaya

przez Nel 13 lip 2011, 22:35
Lady_B, a bierzesz ssri?
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez Agasaya 13 lip 2011, 22:40
dune, tak biorę ... czemu pytasz??
Agasaya

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nel 13 lip 2011, 22:43
Lady_B, bo ja od tego zupełnie stracilam apetyt...schudłam ... jedyny pozytek z mojego stanu :(

-- 13 lip 2011, 22:44 --

Lady_B, generalnie w takich stanach nie mam apetytu ale teraz to juz calkiem :( zmuszam sie bo mi slabo :(
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Nel

przez Agasaya 13 lip 2011, 22:46
dune, u mnie ssri nic nie zmieniło... poza tym przez te moje ciągłe diety, głodówki i napady obżarstwa mam tak rozwaloną przemianę materii że na prawdę trudno u mnie o schudnięcie :-|
Agasaya

przez Nel 13 lip 2011, 22:48
Lady_B, juz pewnie nie tak jak ja...bo ja to nieco dluzej praktykuję.... :(
ale ja straciłam apetyt zupelnie....mam wstręt do ciamkania jedzenia w ustach...jeszcze płynne to obleci
więc sie wspomagam jakimis activiami bo nie mam siły a robić trzeba... :( rower juz poszedl w odstawkę :(

Nel

przez bretta 13 lip 2011, 22:52
Lady_B, ale to nie jest dieta odchudzająca... to jest dieta na życie, przy której można przy okazji ładnie schudnąć i lepiej się poczuć... wiem... jak ja to mówię to chyba jedna wielka bzdura... ale inni też to mówią, może ich posłuchaj...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Agasaya 13 lip 2011, 23:02
bretta, zobaczę jak się to teraz będzie toczyć
Agasaya

przez BiałyLatawiec 14 lip 2011, 10:32
Lady_B napisał(a):dune, u mnie ssri nic nie zmieniło... poza tym przez te moje ciągłe diety, głodówki i napady obżarstwa mam tak rozwaloną przemianę materii że na prawdę trudno u mnie o schudnięcie :-|

Mam dokładnie tak samo. Wykańcza mnie ta ciągła walka z jedzeniem... Jestem teraz taka słaba i ociężała :( juz sama nie wiem czy fluo mi pomaga bo mam jeden napad obżarstwa w ciągu dnia.
może powinnam myśleć, że bywało o wiele gorzej kiedy objadałam sie przez caly dzień :roll:
czuje sie silniejsza i kontrolująca kiedy sie glodze dlatego jestem z siebie dumna np. gdy przygotowuje, jedzenie dla innych a sama sobie odmawiam.
Im mniej zjem tym bardziej sama siebie toleruje, autodestrukcja wyraża sie raczej u mnie w jedzeniu kompulsywnym i nacinaniu sie .
zastanawiam sie jeszcze na wpływem relacji miedzy ludzkich na zaburzenia odżywiania...
"Nieszczęsny! Tysiac gróźb mnie osaczyło,
Tysiąc trwóg każe drżeć, słabnąć, omdlewać.
Ja- pogrzebany jestem pod ziemia,
W grobowcu ciała".

przez _asia_ 14 lip 2011, 10:55
Lady_B, dieta Dukana to nie jest dobra dieta, nabawisz się po niej jeszcze większych zaburzeń przemiany materii!!!!!!!! :roll: Metabolizm zwalnia, zakwasza organizm, upośledza pracę jelit, wątroby, trzustki no i nerek. Dieta proteinowa jest bardzo niezdrowa. :?

-- 14 lip 2011, 09:58 --

fajny artykuł o produktach zwierzęcych i wegetarianizmie: http://www.pt.maranatha.pl/zdrowie01.html
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Agasaya 14 lip 2011, 19:51
_asia_, Asiu ale ja po prostu lubię mięso i nabiał... zawsze to przeważało w mojej diecie, jak próbowałam na samych warzywach to chodziłam wiecznie głodna i poirytowana a potem dostałam anemii... każdemu służy inny sposób odżywiania... ten mi służy tylko zbyt wolno chudnę... tzn niby szybko ale wg mojego chorego umysłu zbyt wolno...
Agasaya

przez Nel 14 lip 2011, 20:52
_asia_, zgadza sie, juz strasznie duzo mówili o tym jaka ta dieta niezdrowa, nawet dwie moje koleżanki sie pochorowaly na tym...

Lady_B, a ja nabiał i warzywa...mieso moze nie istniec, mnie wykańcza żołty serek w towarzystwie majonezu :( a na to dla niepoznaki sałata ;)

Nel

przez _asia_ 14 lip 2011, 20:53
Dorota, rozumiem... Białko zwierzęce można jeść, ale w małych ilościach, a w diecie Dukana tego białka jest zdecydowanie za dużo. No ale Ty już sama wiesz co dla Ciebie najlepsze, co Ci służy, obserwuj się, bo ta dieta Dukana to niezły szajs... Jeśli chudniesz wolno to dobrze, co z tego że schudłabyś dużo w krótkim czasie a potem nadrobiła... Szybkie chudnięcie jest bardzo niezdrowe i wywołuje efekt jojo.

-- 14 lip 2011, 19:54 --

dune, no dokładnie, mama mojej koleżanki też była na tej diecie, po pewnym czasie musiała przerwać, bo też zaczęła się bardzo źle czuć.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Nel 14 lip 2011, 20:59
_asia_, jedna tez sie źle czuła, głowa ją bolala i brzuch i wzdęta chodzila ale druga to miała autentyczne problemy z nerkami, i na dodatek sie nie chciala przyznac, a potem ją lekarz tak opierniczył...

Buuuu u mnie kazde chudniecie wywuluje efekt jojo...na mądrej diecie trZeba byc całe zycie...i to juz nie dieta tylko zdrowe odżywianie...ale ja jestem mądra w teorii :(

Nel

Sortuj wg