Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez sleepwalker 05 paź 2012, 07:44
noname9292 napisał(a): Poszedłem na studia bo nie wiem co ze sobą zrobić, taka jest prawda. Jeśli będzie chujowo to sobie odpuszczę i spróbuje czegoś innego.
Ja do dzisiaj nie wiem czy wybrałam dobry kierunek. A że nie lubię przerywać czegoś co już jakiś czas ciągnę i czemu poświęcam sporo czasu i energii, no to "jadę" dalej...

Mushroom napisał(a):o czemu mu pozwoliłaś żeby się starał i nic z tego nie było?
Bo, co w sumie dopiero nie dawno odkryłam, mam potrzebę skupiania innych na mnie uwagi. Niby szara myszka, a jednak potrzebuję takiego zainteresowania sobą, opieki, uczucia że cokolwiek dla kogoś znaczę. Oni mi coś takiego dawali, ale w momencie gdy widziałam, że już naprawdę staję się kimś ważnym dla nich to panikowałam i uciekałam. Coś na zasadzie lepiej późno niż jeszcze później.
Saying all I know is I gotta get away from me.

Samotność

przez noname9292 05 paź 2012, 09:58
Jak ktoś jest bardzo samotny to może powinien spróbować tego http://www.youtube.com/watch?v=lz48aeqQ ... ature=plcp :mrgreen:

A tutaj prosty sposób na szybkie ulotnienie się z wykładu http://www.youtube.com/watch?v=sCSjS9sW ... ature=plcp

Samotność

przez mirek31 05 paź 2012, 16:21
samotnosc!,kiedys prubowalem oswoic ale to nie pies ona tkwi w nas predzej czy puzniej da o sobie znac,jak nie mamy pokrewnej duszy to nie ma nawet z kim cieszyc sie tymi codziennymi drobnostkami,nie poczujesz ze jestes dla kogos wazny i komus potrzebny a to niezbyt mile uczucie.Wszystkie dobre rady jak z tym zyc mozna schowac do kieszeni karzdy z nas jest inny i kazdy ma inne potrzeby.Bo chocbym byl nawet prezydentem a milosci bym nie mial jestem niczym beben PUSTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez sleepwalker 05 paź 2012, 17:10
Wszystkie dobre rady jak z tym zyc mozna schowac do kieszeni karzdy z nas jest inny i kazdy ma inne potrzeby.
Niektóre rady jak chociażby wspomniana wielokrotnie komunikacja są uniwersalne, bez nich się nie obejdzie. A to, że każdy z nas jest inny ma swoje plusy i minusy. Można długo szukać zanim się znajdzie kogoś dopasowanego do siebie, a z drugiej strony charakterami można się tak dobrać, że związek będzie czymś łatwym i wspaniałym. Przynajmniej tak przypuszczam :P

noname9292, Supermana już kiedyś widziałam, ale nie w polskim wydaniu. A pomysł z forever alone dobry :mrgreen:
Saying all I know is I gotta get away from me.

Samotność

przez tahela 05 paź 2012, 17:13
saotnosc nawet wśód ludzi nieprzeszkadza do czasu az człowiek pozna kogoś przy kim sie czuje mniej samotnie i teskni i wtedy przestaje byc fajnie

-- 05 paź 2012, 16:48 --

Mamo piszę do Ciebie wiersz,
Może ostatni, na pewno pierwszy.
Jest głęboka, ciemna noc,
Siedzę w łóżku a obok śpi ona

I tak spokojnie oddycha.
Dobiega mnie jakaś muzyka,
Nie to tylko w mej głowie szum.
Siedzę, tonę i tonę we łzach,
Bo jest mi smutno, bo jestem sam.
Dławi mnie strach.
dopóki człowiek nie spotka kogos przy kim czuje sie inaczej niz w tej piosence to nie ma tragedii w zyciu
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Samotność

przez noname9292 05 paź 2012, 20:08
sleepwalker napisał(a):
Wszystkie dobre rady jak z tym zyc mozna schowac do kieszeni karzdy z nas jest inny i kazdy ma inne potrzeby.
Niektóre rady jak chociażby wspomniana wielokrotnie komunikacja są uniwersalne, bez nich się nie obejdzie. A to, że każdy z nas jest inny ma swoje plusy i minusy. Można długo szukać zanim się znajdzie kogoś dopasowanego do siebie, a z drugiej strony charakterami można się tak dobrać, że związek będzie czymś łatwym i wspaniałym. Przynajmniej tak przypuszczam :P

Ja zamiast rad wole czytać/słuchać historii o tym jak np. ktoś wyszedł z depresji. Takie coś jest o wiele bardziej wartościowe niż rady. Radzić może każdy - jesteś samotny? Wyjdź do ludzi, więcej się uśmiechaj, staraj się być otwarty. Proste nie? Nie :)

Jak miałem depresje to mówiono mi, żebym wziął się w garść. Czy pomogło? Sami zgadnijcie.

Oglądałem kiedyś film o psychologu, który napisał książkę w stylu "jak być szczęśliwym". Po kilku latach zapadł na poważną depresję z powodu bodajże śmierci swojej żony i wkurzony, na wizji podarł swój bestseller. Stwierdził, że to nic nie warty szajs. Myślę, że dużo w tym prawdy. Te wszystkie poradniki i rady "ekspertów" to po prostu kolejny biznes, który robi się na frajerach.

Samotność

przez inbvo 05 paź 2012, 20:18
Wyjdź do ludzi, więcej się uśmiechaj, staraj się być otwarty. Proste nie? Nie :)
no właśnie to nie jest proste.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Samotność

przez noname9292 05 paź 2012, 20:31
inbvo napisał(a):
Wyjdź do ludzi, więcej się uśmiechaj, staraj się być otwarty. Proste nie? Nie :)
no właśnie to nie jest proste.

Z resztą jeśli i nawet tak zrobisz nie masz pewności czy ci się uda. Możesz dostać negatywny feedback i się zniechęcić. Możesz być sztuczny, nienaturalny i ludzie również pozytywnie nie zareagują.

Samotność

przez inbvo 05 paź 2012, 20:32
noname9292, no i co zrobić??
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Samotność

przez noname9292 05 paź 2012, 20:43
Nie wiem. Gdybym wiedział to już dawno by mnie tu nie było :) Czasami myślę, że jedynym wyjściem byłoby skok na głęboka wodę - w moim przypadku wyjazd z kraju lub miasta i liczenie tylko na siebie. Albo bym przetrwał albo zostałbym bezdomnym.

Samotność

przez xerxes 05 paź 2012, 21:05
Od jakiegoś czasu wychodzę do ludzi, tj. do pracy stażowej, w której naturalną rzeczą jest kontakt międzyludzki; otrzymane sprzężenie zwrotne skutecznie pogarsza moje poczucie wartości i do tego potwornie męczy.

Samotność nie jest wcale taka zła, relacje międzyludzkie w moim odczuciu są zazwyczaj na tyle płytkie, że nie warto sobie nimi specjalnie zawracać głowy. Ale to tylko moja opinia.

Samotność

przez bittersweet 05 paź 2012, 21:08
noname9292 napisał(a): Czasami myślę, że jedynym wyjściem byłoby skok na głęboka wodę - w moim przypadku wyjazd z kraju lub miasta i liczenie tylko na siebie. Albo bym przetrwał albo zostałbym bezdomnym.

To najlepszy sposób, żeby się ogarnąć :P albo dajesz sobie radę, albo żresz po śmietnikach :arrow: wtedy nagle się okazuje, że wszystko potrafisz i w każdym języku się dogadasz :P
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Samotność

przez JużTuByłem 05 paź 2012, 21:18
Ja nienawidzę być samotny i siedzieć w domu całymi dniami koszmar.Kiedyś tak nawet leżałem miesiąc w łóżku i z niego nie wychodziłem, mój dzień wyglądał bardzo ciekawie komputer ,a obok łóżko i tak całymi dniami.To było spowodowane fobia i lękiem a w głębi duszy czułem ,ze chce mieć obok siebie jakąś osobę z którą mógłbym porozmawiać.Mam siostre,ale ona miała swoje problemy ,wiedziała na co choruje ,ale mi się zawsze głupio z nią na ten temat rozmawiało ,jej tak samo,bo mnie nie rozumiała i nie wiedziała jak ma pomóc.Znów z drugiej strony sam nie umiałem narzucić jakiegoś tematu ,bo po 2 zdaniach kończyła się moja wena twórcza przez brak koncentracji.Trudność z wysławianiem(drżący głos).Teraz jestem w 10 razy lepszym stanie , cały czas rozmawiamy jak jest czas no i wychodzę do ludzi ,mam znajomych z kim iść na piwo itd.;) Jest dobrze jeszcze by się kobieta przydała ,ale jak narazie czekam ,az mi sie w glowie poukłada ;) Jest czas na to ;)

Jeśli ktoś chciałby porozmawiać to prv podam gadu ;)
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Samotność

przez noname9292 05 paź 2012, 21:22
xerxes napisał(a):Samotność nie jest wcale taka zła, relacje międzyludzkie w moim odczuciu są zazwyczaj na tyle płytkie, że nie warto sobie nimi specjalnie zawracać głowy. Ale to tylko moja opinia.

Przez znajomych poznaje się nowych ludzi, którzy mogą okazać się w przyszłości np. twoim przyjaciółmi albo drugą połówką. W dodatku gadając ze znajomymi ćwiczy się umiejętności społeczne i komunikacyjne. Co do płytkości muszę się z tobą zgodzić, ale to jest raczej normalne.

cudak napisał(a):
noname9292 napisał(a): Czasami myślę, że jedynym wyjściem byłoby skok na głęboka wodę - w moim przypadku wyjazd z kraju lub miasta i liczenie tylko na siebie. Albo bym przetrwał albo zostałbym bezdomnym.

To najlepszy sposób, żeby się ogarnąć :P albo dajesz sobie radę, albo żresz po śmietnikach :arrow: wtedy nagle się okazuje, że wszystko potrafisz i w każdym języku się dogadasz :P

No właśnie. Można też spróbować stworzyć alter ego - samca alfa jak bohater tego filmu :evil:
http://www.filmweb.pl/film/Grzeczny+i+g ... 009-193823

Sortuj wg