TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Popiół 09 lut 2014, 04:44
elfrid napisał(a):miko84, bo to dobry antydepresant - nie tylko dodatek nasenny do SSRI. Ale finalnie również działał bardzo pobudzająco, motywująco. Fajnie się na nim czułem. Jeśli mam dołożyć jakiś antydepresant do kwetiapiny to wolałbym mianserynę lub mirtazapinę niż SSRI.
miko84 napisał(a):Też uważam, że działają bardziej naturalnie.

No i jeszcze moim skromnym zdaniem skutki uboczne są o niebo mniej dokuczliwe od tych powodowanych przez ssri. Szczerze mówiąc to mianseryna w moim przypadku w dawkach do 60mg nie daje żadnych skutków ubocznych, a działanie antyhistaminowe jest mi jeszcze na rękę bo jestem alergikiem ;) no i świetnie śpię i nie mam problemów z zasypianiem a depresja potrafi rozregulować mi sen doszczętnie.
Popiół

przez miko84 09 lut 2014, 09:46
Ja też lepiej toleruję te leki, chociaż mirtazapinę lepiej od mianseryny.
miko84

przez brown 09 lut 2014, 13:01
A jak u Was z apetytem po mianserynie, mirtazapinie. Ja jak brałem mianserynę 30mg to głód był nie do opanowania, brzuch był pełny a ja nadal musiałem jeść to spowodowało że musiałem ten lek odstawić po tygodniu. Podchodziłem do niego 2 razy i zawsze to samo. Mirtazapiny nie brałem bo zniechęciła mnie trochę cena i to że może działać supresyjnie na szpik kostny ale nie wiem czy to prawda.
A jeśli chodzi o tianeptynę, biorę 5 dzień 2x1 z tym że ja dorzuciłem ją do zestawu fluoksetyna 20mg i olannzapina 2,5mg więc lepiej znoszę skutki uboczne tianept. Najlepszy nastrój miałem po pierwszych 2 tabsach, teraz jest znośnie. Na plus mogę dodać że anhedonia lekko zmalała. Minusy to jakiś dziwny niepokój powodujący poddenerwowanie i trudności w zasypianiu ( działanie olanzapiny na sen osłabło).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 09 lut 2014, 13:14
brown, u mnie miansa zdecydowanie bardziej pobudzała apetyt niż mirtazapina. Na mircie absolutnie nie muszę się ograniczać, na miansie to było z kolei dość zabawne- byłem odkurzaczem :lol:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez brown 09 lut 2014, 13:37
Tańczący z lękami no właśnie - odkurzacz :) i jeszcze dochodziły koszty jedzenia którego ciągle brakowało ;) więc lek nie dla mnie. Za to zastanawiam się ciągle nad mirtazapiną, może za jakiś czas się skuszę.

przez Marian_Paździoch 09 lut 2014, 14:10
U mnie mirta nie powoduje zwiększenia apetytu ani nawet najmniejszego przyrostu masy ciała. Za to po mianserynie mogłem wymieść całą lodówkę w kilka godzin i waga szła ostro w górę.
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 09 lut 2014, 15:00
przez co Pani Paździochowa taka szczupła :smile: ...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 09 lut 2014, 15:11
Paździerzyca :mrgreen:
miko84

przez elfrid 09 lut 2014, 16:26
Pani Paździochówna :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 09 lut 2014, 17:56
To są kłamstwa i kalumnie, Helena nie bierze leków (oprócz Sralutamu).
Marian_Paździoch

przez MalaMi1001 11 lut 2014, 23:16
A ja jutro idę do doktora i zażyczę sobie zmianę miansy i sertry na tianeptynę i mirtazapinę + stała w moim jadłospisie reboksetyna. A Co! Jak szaleć to szaleć, roz*ebię sobię mózg do reszty i będzie gitara. 8)

przez miko84 12 lut 2014, 10:15
MalaMi1001 to może być dobre połączenie (wyjątkowo "zdrowe" dla mózgu), chociaż reboksetyna może nie być potrzebna, bo mirtazapina już na nią działa.
miko84

przez brown 12 lut 2014, 16:18
A ja wczoraj zmieniłem fluoksetynę na sertralinę którą biorę razem z tianeptyną i olanzapiną i chyba ten zestaw mi spasuje na dłużej bo czuję się dobrze. Po fluoksetynie miałem zmiany alergiczne na skórze i chyba trochę mi szybko włosów na głowie ubywało, a już za dużo mi ich nie zostało ;)

przez one-half 12 lut 2014, 18:17
trazodon (biore) + coaxil. ma to sens?

Sortuj wg