MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez CórkaNocy 22 wrz 2013, 09:19
Popiół, lubię bardzo smak kawy, bardzo i chciałabym się jej napić, ale ile razy ją piję obecnie to mam takie silne lęki potem, że dzień z głowy :(

a na ciebie wysoka dawka wenli nie działała pro-lękowo? ze względu na działanie na noradrenalinę
CórkaNocy

przez miko84 22 wrz 2013, 17:19
CórkaNocy nie wiem jak jest z porą wstawania a kortyzolem. Zwiększone uwalnianie kortyzolu rano ma nam umożliwić i ułatwić wstanie, dlatego na mircie tak trudno początkowo jest wstawać. Z czasem powinniśmy się przyzwyczaić do tego. Myślę, że dla osoby z depresją każde obniżenie kortyzolu jest korzystne, nie potrzebujemy go tyle ile produkujemy (głównie w nadmiarze). No ale w dzisiejszym świecie stres czai się za każdym rogiem.

Popiół kawa jest pro-dopaminowa. Tak jak nikotyna i inne używki.
miko84

przez mirunia 22 wrz 2013, 18:18
miko84 jestem już 2 tygodnie na mirzatenie 30 i dalej muszę wspomagać się afobamem żeby usnąć. Próbowałam kilka razy usnąć na samej mircie i nie udało się. Pisałam już, że lekarz zalecił dodać jeszcze 15mg mirty rano i biorę ją już 4 dzień i chodzę po niej nieco spowolniona, bez niepokoju i lęków, ale funkcjonuję jako tako i nie zdrzemnę się po niej w ciągu dnia! Nawet po zakupy i na spacer wychodzę po 15tce mirty, a Was ona kładzie... nie wiem co jest ze mną i moją nerwicą lękową i depresyjną? Miko84 - rozwiąż tę zagadkę i doradź coś...

Piłam kawę 3-4 dziennie, w tym 2 kawy rozpuszczalne z mlekiem i spałam normalnie bez żadnych leków. Odkąd mam kłopoty z wysokim ciśnieniem (od miesiąca) przeszłam na kawę bezkofeinową (nie mogłam sobie odmówić smaku i zapachu kawy) i pijam ją rano. Dodam jeszcze, że palę papieroski... więc jak to się ma do mojej dopaminy?
Chętnie bym rzuciła papierosy, ale w tym stanie jakim teraz jestem, poirytowana, lękowa, one sprawiają mi jedyną przyjemność i mam czym ręce zająć;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 22 wrz 2013, 19:00
mirunia daj jeszcze lekowi czas, bierz spokojnie. Być może obniżenie kortyzolu w przestrzeni paru tygodni zacznie działać na Twój sen, oczywiście go poprawiając.
miko84

przez mirunia 22 wrz 2013, 19:21
Dzięki miko za dodanie otuchy. Też mam taką nadzieję, że za jakiś czas zacznie mnie mirta usypiać jak się organizm nią nasyci. ;)

przez depas 22 wrz 2013, 23:32
miko84 napisał(a):depas wenla działa w pewien sposób na dopaminę, to u niektórych o dziwo zmniejsza lęk.

Chodzi chyba o to, że wenla (chociaż w bardzo małym stopniu) powoduje dodatkowe uwalnianie/produkcję dopaminy. Tak też dzieje się po zażyciu amfetaminy, organizm produkuje nowe porcje dopaminy. Co ciekawe, taki metylofenidat powodował u mnie zwiększenie lęku, i to znacznie. Po fakcie doczytałem, że metylo nie indukuje produkcji dopaminy, a jedynie wykorzystuje tą już obecną w systemie. To tłumaczyłoby dlaczego parę dni po używaniu metylko łapały mnie konkretne doły, wyraźnie siadał nastrój i taki stan utrzymywał się kilka dni, aż do momentu kiedy system "nadrobił" wyczerpaną dopaminę.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 23 wrz 2013, 10:39
Dokładnie, jak ktoś ma problem z uwalnianiem dopaminy to metylo zbytnio nie zadziała, on zatrzymuje na dłużej tą uwolnioną. Po metylo też miałem doły i nerwowość, chociaż zadziałał on świetnie na coś w rodzaju ADHD - wszystko mogłem robić spokojnie i wolno. Ale ogólna noradrenalinowa nerwowość była - potliwość, napięcie mięśni, rozedrganie.
miko84

przez White Rabbit 23 wrz 2013, 17:59
White Rabbit napisał(a):czy wyższe dawki mirtazapiny nakręcaja? Być może podniosę do 60mg, ale nie chcę efektu pobudzenia, euforii, przyrostu energii.
Poki co, czuje okropne zmeczenie i pogorszenie nastroju, polaczone z jednak pozytywnym wyciszeniem.

przez Siding Spring 23 wrz 2013, 21:10
Miko84 to jest coś co uwalnia dopamine? ;P a nie zatrzymuje te uwolniona?

Innymi slowy dziala na dop ale inaczej niz metylo?

przez miko84 23 wrz 2013, 21:12
Amfetamina? Z leków to nie wiem. Pewne leki przeciwdepresyjne działają na dopaminę - antagoniści 5-HT2c - mirta, miansa, amitryptylina, agomelatyna. Tianeptyna w pewien sposób działa na dopaminę.
miko84

przez Popiół 24 wrz 2013, 22:38
CórkaNocy, nie działała, moim zdaniem wenlafaksyna wcale tak mocno nie działa na noradrenalinę, może przez pierwsze 3tyg to czuć, później to działanie słabnie.

Co do kawy to u mnie też nasila lęki ale lęk ma wiele postaci...powiedział bym że kawa bardziej mi nasila stres i taki rodzaj lęku który nie jest dla mnie aż taki męczący. Najgorszy rodzaj lęku dla mnie to lęk wolnopłynący/uogólniony taki ciągły niepokój jak by zaraz miało się coś stać, w moim przypadku kawa nie indukuje tego rodzaju lęku.
Kawę piję tylko wtedy gdy mam zamiar coś robić, jak jestem w ciągłym ruchu i czymś się zajmę np. sprzątaniem samochodu to lęk mniej męczy.

A
Popiół

przez depas 25 wrz 2013, 14:50
U mnie kawa bardzo znacząco zwiększa lęki i nerwowość, zwłaszcza objawia się to w sytuacjach społecznych. Ale kiedyś tak nie było, miałem okresy kiedy piłem nawet 8 mocnych kaw dziennie, wtedy dobrze ją tolerowałem. Zauważyłem że reakcja na kofeinę zależy od tego jakie leki aktualnie biorę. Będąc na fluoksetynie, kawa działała jak należy, zdrowo pobudzała, znosiła zmęczenie. Wtedy mogłem pić jej dużo. Od kiedy wszedłem najpierw na 150mg wenlafaksyny, a obecnie na 225mg, mogę sobie pozwolić najwyżej na dwie dziennie, a i tak pojawia się stres i napięcie. Ponadto nawet mi kawa nie smakuje jak kiedyś, nie potrafię delektować się jej aromatem itd.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Anna P. 02 paź 2013, 17:04
Jaka jest największa dawka mirtazapiny, którą można przyjąć przed snem? Biorę Mirtor 45mg i często budzę się między 1 a 2 w nocy i wtedy dobieram kolejną tabletkę, tylko nie wiem czy tak mogę? Wizytę u lekarza mam dopiero w listopadzie
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez miko84 02 paź 2013, 17:09
Dobierasz kolejną tabletkę 45 mg? To trochę dużo.
miko84

Sortuj wg