Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Autro 15 lis 2012, 17:36
pójde poprostu do przychodni i mojej Pani doktor powiem o wszystkim przyzna sie do tych moich wszystkich obaw i zobaczymy co ona na to ... mam juz dosc mecze sie strasznie ... do tego doszedł teraz jeszcze ból poslatka od lat cierpie na zaparcia wiec juz sobie motuje raka jelita ... odezwe sie po wizycie u lekarza ...

-- 15 lis 2012, 17:02 --

Mam jeszcze jedno pytanie czy uwazacie ze powinnam szczeze porozmawiac z internista ?? tzn powiedziec jej ze podejrzewam u siebie tyle chorób ?? czy lepiej powiedziec ze boli mnie to tamto tu mam powiekszne itp. ?? wydaje mi sie ze lepiej na tym wyjde jak szczerze porozmawiam o tym wszystkim .... juz sama nie wiem ... ehhh

przez kolba 15 lis 2012, 18:42
Ja przyznaję się do choroby, nigdy jej nie ukrywam, przez to widzę, że lekarze traktują mnie poważniej i staranniej badają (przynajmniej na moje oko).
Poza tym nie ma się czego wstydzić, choroba jak choroba. Sami jej sobie nie wybraliśmy.
Wiem jak ciężko jest walczyć z lękiem, ale trzeba.

przez antosia 15 lis 2012, 23:14
Autro ja też potwornie boję się o swoje dzieci , też wymyślam im choroby, jestem totalną panikarą pod tym względem, boję się cieszyć życiem , że choroba moja lub kogoś bliskiego zwłaszcza moich dzieci przerwie mi moje szczęście.Staram się walczyć z tym ale to jest silniejsze.Moja siostra też hipochondryczka bierze jakieś tabletki i nie ma napadów lęków i przekonuje mnie , że moje czasowe nastawianie się , że mi się uda wyjśc z tego bez lekarstw tylko oswajając swój lęk, który jest wymysłem moje umysłu nic nie da.Dobijające jest to.Dziś odebrałąm RTG klatki , nie mam raka płuc , kolejny wykluczony.Zaraz mi sie poprawił humor ale mój lęk przerzucony został zaraz na dzieci.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Autro 16 lis 2012, 08:23
Antosia ja jak sie nie zamartwiam o swoje zdrowie to o dziecka i tak wkółko. Nie wiem juz sama czy ja sobie wymyślam ten ból czy rzeczywiscie cos mi jest. Teraz oczywiscie tez sie zamartwiam boli mnie noga reka a ja mysle ze to rak. Czy mozna sobie uroic ból ?? pozdrawiam :smile:

przez antosia 16 lis 2012, 08:46
Ja wiem , że wmówić, sobie można wszystko.Mi minął kasze jak odebrałam wynik RTG.Gdzieś wyczytałam, że jakiś psycholog był świadkiem , jak kobieta oblała się zimną herbatą jednak panikowała jakby to był wrzątek, okazało się , że na skórze gdzie herbata została wylana były czerwone ślady jakby faktycznie oblała się wrzątkiem, wiem , że psychika potrafi wiele
Najgorsze , że ja wiele czytam na temat mojego stanu hipochondrycznego powoli zaczynam go rozumieć , znajdują wiele przyczyn z czego to mogłoby wynikać.A Wy poszukujecie u siebie tych przyczyn, analizujecie swój lęk, staracie się go oswoić????
Najbardziej wkurza mnie reakcja otoczenia , na napady lęku czy hipochondrii , hasła , przestań tak myśleć, myśl pozytywnie , jeszcze wykraczesz, idź pobiegaj przejdzie Ci wprawiają mnie w jeszcze większy dół.Myślę , że faktycznie jestem jakaś nienormalna , że nie cieszę się z niczego , tylko tak codziennie umieram sobie za życia.Teraz jakoś instynktownie czuję , że muszę o tym mówić, że jestem chora na hipochondrię przestać się tego wstydzić bo , żeby ją pokonać muszę się z nią oswoić i przestać udawać, że jest ok.Tak sobie myślę , że te "dobre rady" są trochę śmieszne dla mnie , bo ja nie powiem , przecież komuś z mega bólem zęba :przestań myśleć o bólu , może Cie boli ale ten ból jest mniejszy niż się wydaje , idz sobie pobiegają , nie użalaj się :lol: :lol: :lol: :lol: .Ciebie boli ząb a mnie pieprzona dusza więc spadaj.

przez jeraha 16 lis 2012, 10:40
ja odebrałam wczoraj wyniki morfologii i OB i ku mojemu zaskoczeniu ujrzałam OB 17 i WBC 10.2 a norma jest do 10. Pierwsza myśl - rak. Ale starałam się nie panikować jednak Przypomniałam sobie jak w lipcu kiedy miałam na tapecie zz wyczytałam na forum ziarniaki w historiach osob, które zachorowały że bardzo dużo zaczęło się właśnie od wyników OB, które wskazywały od 18 do hohoho... no i wiadomo jak moja psychika mi odpowiedziała na to wspomnienie:(( zaraz pobiegłam do rodzinnego, który stwierdził iż nie mam się czym, przejmować, że podobno norma u kobiet jest do 20, a kazde laboratorium ma swoje normy,a WBC jest tak nieznacznie powiekszone, że praktycznie też jest w normie. I co mam jej wierzyć? Czy szukać dalej? Dodam iż po wizycie u laryngologa mam stwierdzony nieżyt górnych dróg oddechowych - prawdopodobnie od alergii ( i oby od alergii ). cały czas myśle o moim OB:( dlaczego 17? w lipcu tego roku miałam 12:((a teraz 17?!:((( przecież tak się nie da życ, myśląc cały czas o wynikach, badaniach, tym, że mi coś jest..można ześwirować:(( ja już nawet w domu nie powiedziałam o wynikach bo zaś by się zaczęło, że znowu zaczynam czytać głupoty i gonić po lekarzach i szukać :why:

-- 16 lis 2012, 10:42 --

wyczytałam też gdzieś, że jak się ma alergioe to WBC powinno być zaniżone, więc co ja mam myśleć?:(((a jak mi coś jest innego niż alergia:(?:((

przez Autro 16 lis 2012, 11:56
Ja jestem alergikem i WBC Mam 6,75 (4.00-9.00) wiec chyba nie zawsze jest ono zaniżone...

przez jeraha 16 lis 2012, 12:14
ja ogolnie tez jestem alergikiem szczegolnie gdy cos pyli, teraz nie wiem na co moge miec alergie pewnie na siersc psa i roztocze, wiec musze zrobic badania. Zawsze miałam wbc w normie wiec nie wiem skad ten wynik:(( powqtorze morfologie za dwa tygodnie i zobaczymy, bardziej mnie OB martwi, no ale myslicie ze lekarz by mnie wyslal na jakies badania gdyby bylo sie czym martwic?:(

przez Hooligan123 16 lis 2012, 16:50
Mam pytanie jeszcze. Bo niewiem czy sobie cos wkrecam czy jak.Opisze krotko o co chodzi. Zachorowalem na nerwice lekowa 2 lata temu , po 3 miesiacach leczenia czulem sie zdrowy odstawilem leki i zaczolem pic. Pozniej mi wszystko wrocilo , laczylem leki z alko , odstawialem je , i wszystko sie nasililo i pogorszylo na maxxa. Caly czas zastanawia mnie co mi jest. Musze brac leki zeby nie czuc lęku, jak jestem pijany wszystko jest ok , jak wytrzezwieje jest gorzej niz bylo. Wkrecam sobie jakies choroby np ta schizofrenie. Czytalem duzo o tym i pisze ze jednym z onjawow sa mysli przesladowcze. Tego sie obawiam wlasnie. Bo jakis czas temu bylem zastraszany , balem sie wychodzic ale niby sie wszystko wyjasnilo. Dalej mam strach wyjsc gdzies w publiczne miejsca na trzezwo. Jak jestem pijany moge isc wszedzie. Boje sie konkretnych ludzi ktorych moge spotkac, mam wrazenie ze mnie obserwuja , czuje sie zagrozony. Jakbym bym gdzies w innym miescie daleko stad to bym sie nie bal niczego. Czy to moze byc objaw schizofreni? Jestem swiadomy tego co mi sie dzieje , nie slysze glosow ani niemam zwidow. Koncze z alko i zamierzam sie leczyc.Czasem kiedy mam lęk mam wrazenie ze ktos mnie obgaduje , planuje cos na mnie , ale rzadko tak bywa, teraz raczej normalnie mysle , tylko czuje sie zagrozony , boje sie jak zadzwoni mi ta osoba ktorej sie boje ze cos mi chce zrobic. Czy to nerwica jakas czy choroba psychiczna? Lekarz mowi ze nie jestm choroba ale skad on moze wiedziec po 1 wizycie ;/

przez jeraha 16 lis 2012, 17:14
od czerwca tego roku i to juz ktoras z kolei:((

przez perla86 16 lis 2012, 17:30
Mnie od rana bolał zoladek teraz mzoe troche mnie i na wymioty caly czas brało piłam melise dwa razy mięte teraz zielona ale lęki mi sie przytym pojawiły masakra i jak mialam nizsze cisnienie mniej niz 120/80 tak teraz jest wyzej:( aa wizelam neopersen moze troszke sie uspokoje kij wie od czego ból maz jadl to samo i jemu nic :(

przez paulag24 16 lis 2012, 23:52
Jeraha, dlatego boję się iść zrobić poziom OB, że również będę miała zawyższony:(

Własnie przeczytałam pare blogów osób chorych na raka kości, jestem zdołowana, przerażona, ąz wymiotować mi się chce...
podejrzewam tą chorobę, noga mnie ciągle boli:((
Boję się...proszę pomódlcie się za mnie, żeby to nie był rak kości:(

Jeśli uda mi się, w przyszłym tygodniu wybieram się do onkologa-specjalisty od kości-jednego z najlepszych w Polsce, ale to jeszcze nie ejst pewne...
Chyba zwariuję, dziś już napewno nie zasnę:(

Wiem, że w tym myśleniu jestem egoistką, ale muszę jeszcze żyć, mam małe dzieci, muszę je wychować....a jak mnie zabraknie?

W wyobraźni widzę siebie z amputowaną nogą pod kroplówką z chemią...:(jak ja się boję, dziś już noc mam z głowy, nie zasnę napewno...noga mnie boli, czuję się strasznie.
Czuję, że mam już wyrok i go wkrótce usłyszę:(
Boję się

przez kolba 17 lis 2012, 15:38
Kuzwa, ta choroba jest taka wstrętna, nawet zwykłe przeziębienie urasta do rangi raka, pomimo tego że wiem jak bardzo jest to nieracjonalne i śmieszne, to jednak te natrętne myśli cały czas się kolebią po chorej głowie. Dzisiaj rano zauważyłam krostę na łokciu mojego męża i od dzisiaj rana boli go łokieć :roll:

Paulag kochana, wiem jak bardzo sie boisz, ja też to przerabiałam. Twoja wizyta u psychiatry w lutym to zdecydowanie za daleki termin, naprawdę szkoda tak się męczyć, może postaraj się o wcześniejszy i nie czytaj, ja nie czytam już gługo i lepiej się czuję, a Ty szukasz potwierdzenia i wyłapujesz to co chcesz usłyszeć/przeczytać.
Napisz, w którym dokładnie miejscu boli ta noga, czy cały czas, czy o określonych porach.
U mnie biodro boli klasycznie, czyli w nocy, a nocne bóle to bóle rakowe.

Ok, doczytałam, żę wizytę u psycho masz w listopadzie, to dobrze, daj sobie pomoć.
O palącym bólu w udzie też doczytałam, hmm, ale boli non stop? czy czasami?

przez perla86 17 lis 2012, 16:21
Mnie też wraca nerwica :( tylko chce jakoś zwlaczyć ale mdlosci :( jakis sposob?

Sortuj wg