Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez jolantka 24 wrz 2012, 17:31
Cześć hipochondrycy! Ostatnim hitem była malaria, bo ugryzł mnie jeden z tych egzotycznych komarów czego skutkiem było tygodniowe zatrucie pokarmowe (o ile łączyć to z ugryzieniem), a w internecie wyczytałam, że przywędrowały do nas komary, które są w stanie roznosić m. in. malarię. Malaria minęła, więc to nie była jednak malaria. Poza tym borelioza, wszelkie nowotwory układu pokarmowego i od około 4 lat - rak skóry. Co kilka tygodni mam fazę na nowy pieprzyk, który oglądam całymi godzinami mając wrażenie, że z każdym dniem rośnie i jest w początkowym stadium nowotworu. A tak poza tym, to ogólnie wydaje mi się, że mój organizm jest w złej kondycji i że coś się w nim niedobrego dzieje i że powoli umieram.
jolantka

przez anka00 24 wrz 2012, 18:05
jeraha byłam u dermatologa i mam mieszane uczucia. Tzn to był arab i tak niewyraźnie mówił po polsku. Nie miałam pojecia ze to nie bedzie polak ale sporo ludzi do niego czekało wiec moze dobry. obejrzał mi wszystkie znamiona i kazał sie nie przejmowac ale nie użył dermatoskopu. Oglądał wszystko gołym okiem. Jak zapytała o ten piepzyk na łopatce to powiedział ze to zmiana łojotokowa i jest tam tez troche barwnika i ze mam sie tym nie martwic. Cholera mam mieszane uczucia. Nie jestem do konca zadowolona z tej wizyty bo myślałam ze obejrzy pod dermatoskopem a nie tak gołym okiem.
Musze chyba dac spokój, przecierz nie bede sie zapisywac kolejny raz ( juz chyba 6 albo 7 w tym roku). Tylko jak mam sie przestac bac, jak to olac?

przez jeraha 25 wrz 2012, 09:54
Czyli masz trakie same odczucia jak ja, dalej niepewnosc. Lekarz wykluczyl mi tluszczaka bo ma to inny ksztal i nie widac tego trzeba pomacac zeby to wyczuc. A ja nadal mam jakies watpliwosci. Czasem mnie to kluje.I kluje mnie tez w plecach. Zastanawiam sie czy nie isc do chirurga onkologa i zrobic tego USG?? Kazał mi to obserwowac i jak nie zniknie albo bedzie bolec i sie powiekszac to mam przyjsc:(( ja juz nie moge w tym stresie zyc:(( chcialabym nie myslec o tym, wstac rano i powiedziec - jestem zdrowa!!Zycie jest piekne, bede zyc!!! ale ja nie potrafie:((
Mysle ze gdyby twoj dermatolog potrzebował dermatoskopu to by go urzył...Takze mysle ze nie masz sie czym przejmowac, bylas juz z tym tyle razy ze napewno by cos zobaczyl jakby zaszly zmiany albo bylo cos nie tak. A powiedz mi chodzisz caly czas do jednego lekarza czy roznych? Chciałabym ci doradzic jak sie przestac bac i to olac, ale niestety nie znam na to przepisu :why:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anka00 25 wrz 2012, 10:24
Byłam juz w sumie u 3 różnych lekarzy na kilku wizytach. Jeraha ja bym na twoim miejscu poszła i zrobiła prywatnie usg i juz nie czekała w takim stresie.
Wiesz co ja sobie wczoraj wieczorem wymyśliłam? Ze nie pamietam czy odsunęłam ramiączko od stanika jak mnie ten lekarz oglądał. A co jesli ramiączko zasłoniło pieprzyk na lopatce i on go wcale nie zobaczył?! Ja juz wariuje. Całą noc nie mogłam spac

przez jeraha 25 wrz 2012, 11:41
nie ma nic gorszego niz taki stres:(( ja juz mam czasami takie wizje jak umieram itp:(( wiem ze to glupie ale nie potrafie inaczej :why: nie chce zostawiac meza, chce miec dzieci i zyc!! pewnie pójde, ale tak się boje ze rzeczywiście mi cos wykryja:(((( moze czasem lepiej nie wiedziec:((( a jak mi cos naprawde bedzie? :why: :why: :why:
bola mnie plecy i ten guzek, boje sie ze to rzeczywiscie jakis miesak z kosci:((((((((((( mam coraz wiecej objawow :why:

przez anka00 25 wrz 2012, 17:20
Byłam dzisiaj u psychologa i zaczynam od nowa terapie.
Zapisałam sie do kolejnego dermatologa tym razem na NFZ ale jeszcze nie wiem czy pójde bo boje sie ze mnie wywali z gabinetu na zbity pysk.
Kupiłam sobie taki specjalny materiał i kolorowe nici i bede wyszywac.
Jeraha ja tez mam męża, tez ciciałabym miec dzieci, życ sobie spokojnie. Dzisiaj jak rozmawiałam z psychologiem to sie zryczałam jak bóbr. Cały czas sie boje i ten strach jest paraliżujący. Jak patrze na ten pieprzyk to az mnie ściska w środku. Wydaje mi sie ze kiedys był mniejszy, ale moze tylko mi sie wydaje.
Nie moge spac w nocy, a jak juz zasypiam to sni mi sie ze mam raka, jestem w jakims szpitalu, cierpie i umieram. Budze sie zapłakana.

Mąż mi cały czas tłumaczy ze jakby cos było nie tak z tym pieprzykiem to napewno by mi na niego zwrócili uwage podczas oglądania i wycinania tego pierwszego.

jeraha a ty próbowałas jakiejs terapii? Byłas u psychologa lub psychiatry?

przez jeraha 25 wrz 2012, 19:07
nie chodze nigdzie bo caly czas mysle ze mi to przejdzie:(( ale chyba niestety nie:(( ja tez mam w nocy koszmary wszelkiego rodzaju o chorobach, jakies inne rzeczy:(( moja psychika wysiada :why: ja juz nawet nie mowie w domu co i gdzie mi jest bo sie zloszcza wszyscy..a jak sie przejmuja to tez zle:(( ja sama nie wiem czego chce:( chyba byc zdrowa...

przez anka00 25 wrz 2012, 22:31
Na mnie tez juz sie wszyscy złoszczą. Jest mi tak strasznie zle. Mąż juz traci do mnie cierpliwosc. Tłumaczy ze byłam juz tyle razy u dermatologa i jakby to znamie było jakies podejrzane to dawno ktorys lekarz zwróciłby mi na to uwage podczas oglądania innego znamiona na plecach. Myślicie ze ma racje?! Ja juz totalnie głupieje. Tyle sie naczyta i nasłucha człowiek róznych histori jak to lekarz sie pomylił. Modle sie codziennie zeby mnie ta nerwica zostawiła w spokoju. Nawet jak to pisze to mam łzy w oczach. To mi zabiera całą radosc zycia. Gdybym tylko mogła to poszłabym choćby jutro do innego dermatologa prywatnie ale juz mi wstyd przed wszystkimi i przed mężem tak kase wydawac szczególnie ze ja niepracuje i nam sie nieprzelewa.
Przedemna kolejna bezsenna noc.

przez jeraha 26 wrz 2012, 09:56
dokładnie ja tez takie historie czytałam, ze albo sie pomylił, albo nie wiedział, ze rodzinni na niczym sie nie znaja itp. itd. Ja pracuje na pół etatu, ale juz na poczatku wyplaty odkładam na lekarza:(( ja nie potrafie inaczej:( dzis sie czuje troche lepiej, moje schizy moze troche odpuscily ale tylko troche, po prostu nie ide ulica i nie mam lez w oczach...ale stresuje sie dalej. W poniedzialek chyba sie wybiore do chirurga onkologa i nie wiem jak przetrwam to badanie:(( co mi powie:(( jak mi zaleci ze trzeba to wyciac i poddac badaniu to juz calkiem zeswiruje :why:

-- 26 wrz 2012, 09:58 --

zastanawiam sie tez czy te wszystkie klucia w placach, ramionach, brzuchu moga byc ze stresu??

przez anka00 26 wrz 2012, 12:05
Ide dzisiaj znowu do dermatologa, pieniądze pożyczyłam od mamy. Modle sie zeby powiedział ze wszystko jest ok i nic nie musze obserwowac ani wycinac. To wszystko niszczy mnie psychicznie. Jestem tak zdenerwowana ze az sie trzese. Wizyte mam na 15 30

przez jeraha 26 wrz 2012, 12:23
a ja sie naczytałam o raku kosci, odczuwam bóle w ramionach obu rak i mrowienie dłoni :why: boje sie ze to jakis niepokojacy objaw:(( i moj dobry chumor zniknął:((

przez anka00 26 wrz 2012, 16:27
Wróciłam włąsnie od dermatologa. To znamie co mnie niepokoiło to nic takiego , ale lekarka przyczepiła sie do innego znamienia na plecach. Mam od jakis 15 lat dwa podobne znamiona na plecach które nieraz były oglądane przez dermatologa i było wszystko ok. Teraz lekarka badając znamie dermatoskopem stwierdziła ze są w nim widoczne jakies naczynia krwionośne których raczej nie powinno byc. Pytała czy ostatnio jakos przygniotłam albo zadrapałam znamie. Niepamietam. Powiedziała ze absolutnie nie ma sie czym przejmowac, ze to o niczym nie świadczy ale jesli mnie to az tak martwi ( widziała moją panike w oczach) to moge przyjsc za pare miesięcy do kontroli, albo za jakis czas wyciąc znamie ale naprawde nie ma żadnego pośpiechu.
Juz totalnie zgłupiałam. Kazdy lekarz mówi co innego. A jesli bym chciała wyciąć to i tak musze isc do przychodni na NFZ i dopiero wziąć skierowanie.
Ja zwariuje, poprzedni lekarz twierdził ze to są brodawki łojotokowe i sa zupełnie niegroźne. Kazdy mówi co innego:(

Wogule lekarka powidziała ze jest teraz straszna nagonka na czerniaka w mediach i przychodzi no niej mnóstwo spanikowanych ludzi ze znamionami

przez Czapla 26 wrz 2012, 20:51
Dziewczyny, ja też już jestem zmęczona. Do tego te zaburzenia, o których pisałam wzbudziły niepokój mojego lekarza, więc chyba nie jest dobrze :why: Jestem już przygotowana na wszystkie możliwe diagnozy.. Wujek google pomógł mi oczywiście :bezradny: Jestem umówiona na wizytę i nie śpię już po nocach. Nie uwierzę nigdy w życiu, że stres i nerwica lękowa mogą doprowadzić do objawów przedwczesnej menopauzy i zaburzeń hormonalnych. Nie uwierzę!
Kłuje mnie w prawym jajniku, mam jakieś bóle podbrzusza.. I parę innych dolegliwości, o których tu pisałam. Jestem już tak zmordowana, że nie miałam siły Wam pisać.. Czytałam codziennie Wasze wpisy i solidaryzuję się z Wami w tych lękach i schizach, ale chyba moje zmęczenie i załamanie osiągnęło apogeum. A może to zmęczenie i brak siły to objaw poważnej choroby?
Moja koleżanka walczy z rakiem i powoli przegrywa :why:

przez jeraha 26 wrz 2012, 21:49
A czego raka ma twoja koleżanka?:(( przykro mi strasznie:(( mnie kluje moja zmiana podskorna na zebrze i mrowi mnie w lewej dloni:(( ja juz nie wiem co robic:( powiedzialam w domu to mnie okrzyczeli ze wymyslam:(((

Sortuj wg