Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez aqnieszka 06 lis 2011, 18:48
jak mogę być taka głupia, niedawno, parę miesięcy "chorowałam" na raka trzustki...tomografia brzucha jakoś mnie uspokoiła...
od wczoraj boli mnie udo, przy dotyku, przy ruszaniu nogą no i oczywiście wiem już wszystko na temat nowotworów mięśni i kości, jeszcze nie do końca wybrałam konkretny rodzaj raka, ale już powoli go "zdiagnozowałam".... masakra, a myślałam, że hipochondria już mnie nie dotyczy...choć oczywiście chciałabym być pewna, że to tylko hipochondria

przez lenka_23 06 lis 2011, 19:08
Ja tym razem mam guza mózgu...Osttanio boli mnie głowa, tak na samej górze, i mam mdłości, a kilka dni temu miałąm zawroty :why: do tego oczywiście dochodzą osłabienie, sennośc, brak koncetracji ;((

przez aqnieszka 06 lis 2011, 19:41
hee guz mózgu to chyba jedyny guz, którego jeszcze sobie nie przypisywałam, bo nigdy w życiu nie bolała mnie głowa...wiem, to dziwne , nie znam bólu głowy ;) choć, że nie boli, nie znaczy, że się nie ma raka

-- 06 lis 2011, 19:42 --

osłabienie, sennośc, brak koncetracji ;((

lenka, te objawy ma przypuszczam większość ludzi na tym forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lenka_23 06 lis 2011, 20:10
I znowu będę musiała pójść do lekarza, bo przecież zwariuję jeśli lekarz tego nie sprawdzi i nie zrobi badań, a obiecałam sobie, że już w nic się nie wkręcę i nie pójdę do żadnego pie******ego lekarza, ale jeśli to guz..;(

przez aqnieszka 06 lis 2011, 20:20
Lenka, oprócz ewentualnych kosztów, pójście do lekarza nigdy nie zaszkodzi. Najgorzej jak ja, bać się iść do lekarza przez parę miesięcy. A tak to idziesz i masz z głowy na jakiś czas, przynajmniej póki czegoś nowego nie wymyślisz...

przez clone 06 lis 2011, 23:14
A potem lekarz weźmie cię za idiotę i jak naprawdę stanie się coś niedobrego, powie "nic ci nie jest".

przez Czapla 07 lis 2011, 11:02
A ja dostałam po ryju. Oczywiście w sensie przenośnym.. I dobrze mi tak. Z tym że poczułam się sprowadzona na ziemię tak mocno, że powinnam długo posiedzieć dupą na ziemi zanim zacznę unosić dymki swojej pieprzonej fantazji..

http://chustka.blogspot.com/p/pomoz-mi.html

To moja koleżanka ze studiów. Z mojego roku.. Mimo wielkiego strachu przeczytałam prawie wszystko od początku do końca. Historię choroby, objawy, leczenie i jak z tym żyje... Skoro szukam jak większość z Was chorób w googlach, to przeczytanie takiego bloga jest przecież pestką.. Moja koleżanka żyje i cieszy się każdym dniem. I nie narzeka a naprawdę jest bardzo ciężko chora. Jakieś nasze niewielkie skoki ciśnienia, czy pulsu, pocenie się i sraczka to nic nieznaczące głupoty wobec tego, co przeżywają ludzie NAPRAWDĘ chorzy..

Powiem Wam, że wstydzę się tego, co sobie wymyślałam i że się nad sobą użalałam. Jak mogłam????????? Przecież to jest POTWARZ dla tych wszystkich ludzi, którzy walczą nie tylko o zdrowie, ale zwłaszcza o życie. Jestem idiotką i kretynką, bo wkręcam sobie coś, czego nikt mi nie zdiagnozował, a jak mi zdiagnozuje to uznam to za słuszną karę za swoje zachowanie

przez lenka_23 07 lis 2011, 18:29
clone napisał(a):A potem lekarz weźmie cię za idiotę i jak naprawdę stanie się coś niedobrego, powie "nic ci nie jest".

Sama prawda, pójdę do lekarza, a on pomyśli znowu jej odje***o, i coś sobie wymyśliła, a jak akurat wtedy naprawde będzie coś nie tak..

przez Quantum 08 lis 2011, 11:15
A lekarz zapytał o podejrzenie żółtaczki a nie raków! A dlaczego masz mieć TK ?

Żółtaczka to częsty objaw nowotworów.
Pomyliło mi się - miałem na myśli USG a nie TK.
Doszedł nowy niepokojący objaw - bóle węzłów chłonnych. Właśnie zawaliłem bardzo ważne kolokwium tylko dlatego bo nie mogłem się za nic skupić na nauce. :lol:

przez Quantum 09 lis 2011, 08:48
Niestety, mój lekarz juz mnie uważa za hipochondryka. Chodzę do niego już od dziecka i gdy się pojawiam i zaczynam opowiadać o tym co jest nie tak, zaczyna wzdychać. W styczniu coś stało się z moją kością śródstopia - bolała jak diabli. Wybrałem się do kobiety i mówię: ostry ból, promieniuje do dużego palca itd itp. Spojrzała na mnie jak na przewrażliwionego młodzieńca, pokręciła głową i stwierdziła, że niedługo minie.Boli tak samo do dziś.

Lista chorób które sobie przypisywałem w przeciągu ostatnich 4 lat:

-HIV
-stwardnienie rozsiane
-stwardnienie zanikowe boczne
-nowotwór mózgu
-nowotwór żołądka
-nowotwór jelita grubego

Z najnowszych, ktore trapią mnie w tej chwili:
-rak trzustki'
-rak wątroby
-rak kości
-autoimmunologiczne zapalenie wątroby
-jakaś choroba wirusowa na "p", lecz nie pamiętam dokładnie co to było. Po prostu objawy się zgadzaly.

Wyniszczające mnie psychicznie objawy:
-bóle nadbrzusza (niezbyt silne)
-bóle pleców od bioder po łopatki (dość silne)
-bóle węzłów chłonnych (doszły ostatnio)
-jakby napompowane nadbrzusze (gazami)
-gęsty mocz (morfologia wykazala zwiększony urobilinogen ....shit)

To chyba tyle. Jak wspominałem 14 (w urodziny) mam USG. Ciekawe czy mi zepsuje ten dzień.

przez kornelia_lilia 09 lis 2011, 10:44
secretladykkk, masz pracę biurową przy kompie?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez kornelia_lilia 09 lis 2011, 12:17
secretladykkk, wszystko idzie racjonalnie wytłumaczyć. Ja muszę poszukać info o tętniaku, co miała Hanka M.
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez Dariusz_wawa 09 lis 2011, 12:26
kornelia_lilia napisał(a):secretladykkk, wszystko idzie racjonalnie wytłumaczyć. Ja muszę poszukać info o tętniaku, co miała Hanka M.

Mało masz kłopotów i będziesz szukać nowego problemu :evil:
Każda uratowana dusza jest powodem do wielkiej radości

przez kornelia_lilia 09 lis 2011, 12:28
secretladykkk, na wszelki wypadek, aby nie przegapić potencjalnych objawów. Jak już jakieś paskudztwo się przyczepi, to już człowiek jest wyczulony albo inaczej przewrażliwiony :?

-- 09 lis 2011, 12:33 --

Dariusz_wawa napisał(a):
kornelia_lilia napisał(a):secretladykkk, wszystko idzie racjonalnie wytłumaczyć. Ja muszę poszukać info o tętniaku, co miała Hanka M.

Mało masz kłopotów i będziesz szukać nowego problemu :evil:

wręcz przeciwnie. Skupienie uwagi na problemach nie do końca realnych, odciąga myśli od tych istniejących. A taka odskocznia dobrze mi robi, tzn. na stan emocjonalny, ma się rozumieć. I po co ten groźny pyszczek?

Sortuj wg