Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez joakar4 01 lut 2011, 20:25
Też mam ostatnio jakiś lęk przed lekarzem. Teraz jestem przeziębiona i każdy mi mówi, żebym poszła a ja się boję. Chciałam mu tą kulkę przy okazji pokazać i też się boję, że coś wynajdzie. Przy usg to mam taki szybki puls, że lekarz się śmiał, że mu wszystko pulsuje :smile: Już nie wspomnę o odbiorze morfologii czy rtg - nogi mi się uginają. :roll:

Mel Nie bój się Hiv. Na pewno go nie masz. Ale jak chcesz to zrób sobie test skoro jest darmowy.

Aneta Daj już sobie spokój z tymi źrenicami, od 15 lat już takie masz i na bank nic złego się nie dzieje. Współczuję kręgosłupa.

Co do snów, to mi przed każdym stresującym wydarzeniem śni, że ruszają mi się wszystkie zęby albo tylko przednie i wypadają. I to jest tak realistyczne, że się budzę przerażona i sprawdzam :smile:
A dzisiaj śniło mi się roboli mi biopsję guzka. :roll:
Obiecałam sobie, że nie będę więcej o tych mięsakach czytać, bo już przejrzałam wszystkie polskie i angielskie strony i dalej jestem głupia. A te blogi to w szczególności są dla mnie niedozwolone.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez perla86 01 lut 2011, 20:37
hej dziewczyny i ch lopacy mam zepsutego kompa:( nie wiem kiedy zostanie naparwiony:( ja czuje sie nawet ale dalej mysle o najgorszym Anetka podalam ci gg na pw jak cos to piszcie :) pozdro trzymaj cie sie :papa:

-- 01 lut 2011, 19:38 --

Anetka po jakim czasie przeszly ci objawy somatyczne biorac lek??

przez Kn24 01 lut 2011, 22:40
no i odebralam wyniki badan
morfologia super:):)
Ob 6
no i robilam hormony tarczycy w miare w normie ale najwazniejsze dla mnie ze morfologia i Ob w normie:):) ciesze sie choc to dalej nie pomaga zapomniec o tym ze jednak boje sie takiej a takiej choroby:/;/
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez furrlady 02 lut 2011, 02:45
Witam,
rany, jak ja znam te wszystkie problemy...niestety walcze z nimi bezskutecznie od lat...
choruję na nerwicę lękową i hpochondrię. Przypisywałam sobie juz najróżniejsze choroby..w szczególności raka, bo tego się strasznie boję. 2 tyg temu na udar zmarł mój dziadek. wykryli mu też guza na trzustce, nie wiemy czy był złośliwy, ale od tej pory mam fiksację na tym punkcie.
co prawda brzuch mnie boli od lat, ale teraz dopiero wmówiłam sobie trzustkę. do tej pory nawet nie wiedziałam gdzie leży a teraz na nia umieram - zwłaszczaże boli mnie właśnie w tym miejscu.
ide do gastrologa i bedę sępić skierowanie na tomografię brzucha, bo z nerwów wariuje.

ach..normalnie MASAKRA... :D

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez joakar4 02 lut 2011, 15:12
furrlady, Witaj. Coraz więcej nas tutaj :smile:

Zaliczyłam ostatni egzamin w sesji :smile: I mam teraz 3 tygodnie wolnego :yeah:
Tyle dobrych wiadomości. Dowiedziałam się dzisiaj,że moja wychowawczyni z ogólniaka ma chłoniaka. A ma dopiero 33 lata i 3 letnie dziecko. I zaczęłam się martwić. Swoimi kulkami. Kiedy to się skończy wreszcie. Już mam tak serdecznie siebie dość. :silence:

przez olinelka 02 lut 2011, 16:21
Asia gratulacje :great: Smutna wiadomość z wychowawczynią.Ale młoda jest i da radę, na pewno wyzdrowieje! A na pocieszenie-
hematolog mi powiedział, że chłoniak u ludzi młodych rozwija się bardzo szybko i ma się wiele objawów, w tym złą morfo, więc nie martw się kulkami.

furrlady mamy takie sameo bjawy jak Ty wiec nie jesteś sama. Jak Ci będzie źle to pisz.Nikt nie zrozumie hipochondryka tak,jak drugi hipochondryk :D Ja już trzeci miesiąc biorę leki i jest dużo, dużo lepiej ale mimo to czasem sobie wynajdę jakąś "groźną chorobę"

Ewelinka nie pamiętam kiedy mi minęło .Najgorsze już mam za sobą. Tak mi się przynajmniej wydaje :lol: Jak u Ciebie?Lepiej się czujesz?

Kn24 fajnie, że te wyniki takie dobre. Uspokoiło Cię to trochę? Bo mnie na kilka godzin tylko prawidłowe wyniki pocieszały, albo doszukiwałam się na siłę jakichś nieprawidłowości i robiłam co tydzień morfo :roll:

No właśnie-latałam jak głupia po tych lekarzach, badania, cuda wyczyniałam , potrafiłam odwiedzić 5 lekarzy w ciągu dnia a teraz nawet o tym nie chcę myśleć. O żadnych badaniach, żadnych lekarzach, brr.. Masakra po prostu.Muszę odwiedzić psychiatrę i jest to jedyny lekarz, do którego jestem w stanie pójść. Teraz się martwię, ze jak będę miała taką lekarzofobię to coś przeoczę, nie wykonam badań, a jak już coś mi będzie dolegało i będę zmuszona wykonać diagnostykę , to już mi coś wynajdą. :zonk:
Kręgosłup nadal mnie nawala i to tak, że chodzić nie mogę, smarowana byłam ketonalem w żelu na noc ale nie przeszło :( . Albo to korzonki, albo to moja przepuklina, albo cholera wie co to . Trochę się martwię, bo mnie biodra bolą, szczególnie jedno i nogi. A jak to... :why:

przez sunset 02 lut 2011, 16:31
o kurcze! już nic sobie nie wymyślałam, było ok w związku z moimi dziwnymi chorobami, których nie ma, aż tu nagle jebs. Wyczułam sobie jakiś guzek pod pachą. Cała pacha boli jak cholera. Od wczoraj wieczora. Jeszcze to dotykałam i w ogóle, macałam, sprawdzałam. Nawet jak ręką ruszam to boli :/

Co ja teraz zrobię? Wykończę się. Ja pier.dolę!
sunset

przez mel89 02 lut 2011, 16:35
Aśka, po co pisałaś o tym chłoniaku :bezradny:

- Powiększone węzły chłonne na szyi, pod pachami, w pachwinach;
- Znużenie, osłabienie, brak sił;
- Łatwe męczenie się;
- Duszności po wysiłku lub w spoczynku, pokasływanie;
- Gwałtowne chudnięcie;
- Stany gorączkowe 37,5 - 38 st. C, nieusprawiedliwione infekcją;
- Obfite pocenie się w nocy;
- Uporczywe swędzenie skóry;
- Bóle brzucha, dyskomfort, zaburzenia w oddawaniu moczu i stolca;
- Powiększenie lub zgrubienie jądra;
- Nieprawidłowe miesiączki;
- Zmiany skórne; guzki podskórne.

Toż to moje objawy w połowie :why:

przez olinelka 02 lut 2011, 18:49
sunset to może być zwykły mieszek włosowy tzn. jakieś zapalenie albo cos. Od macania będzie jeszcze gorzej bolało i puchło i powiększało swą objętość. Ja sobie tak powiększyłam węzły w pachwinach a potem poleciałam na usg i byłam pewna, że mam chłoniaka, białaczkę albo ziarnicę bo węzły szyjne powiększone, podejrzane,byłam u onkologa, hematologa-wykluczyli ale ja w stanie lęków i depresji szukałam dalej; dalej pojawiły się węzły w pachwinie, które trochę się powiększyły na skutek zap.mieszka włosowego, ale ja sobie musiałam tak dusić i macać, że je powiększyłam jeszcze bardziej. Potem zmacałam mięsień na zgięciu łokciowym, który wzięłam za węzeł lub jakieś dziwne patologiczne zgrubienie-znowu tak macałam, że aż zdarłam skórę.A to wszystko nic było.Poza tym pod pachą to może być powiększony węzeł na skutek depilacji lub używania dezodorantu. Podejrzane zmiany podobno nie bolą. Ale nasza chora wyobraźnia...

Melusia a które dokładnie objawy masz, że masz połowę tych objawów? Jeśli chodzi o chł, ziar i biał to jestem weteranką(Asia też :D ) , bo ja właśnie tak latałam do lekarzy bo się tych choróbsk bałam. A jak do hematologa trafiłam i leżałam na kozetce i mnie badał i wywiad przeprowadzał to się mnie pyta uprzejmie: schudła pani ostatnio, na co ja odpowiadam, że tak, bo nic nie jem, a on dlaczego pani nie je a ja wtedy w ryk :why: i mówię:bo się boję, że mam chłoniaka albo coś pokrewnego, na co on się roześmiał i kazał iść do domku robotą się zająć i powiedział, że na takie choroby to trzeba sobie zasłużyć to ja mu , że w dupie mam zasłużenie sobie, ja nie chcę i koniec. No i że nie mam. A byłam pewna , że mam. Chłopisko mój wlazł właśnie i się pyta co robię, to mu mówię, a on mi na to: pozdrów koleżankę od cycochów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

-- 02 lut 2011, 17:52 --

Ale co ja się miałam z tymi węzłami..... :shock:

przez maksinek 02 lut 2011, 19:57
jak mam zniknac?to mnie juz wykańcza:(
maksinek

przez joakar4 02 lut 2011, 19:59
mel89,
Czy Ty masz w ogóle jakieś węzły powiększone? Że się chłoniakiem martwisz. A ta moja nauczycielka to przez dwa tygodnie leżała w szpitalu i miała codziennie 40 stopni gorączki. I węzły gołym okiem widoczne. Więc się nie martw.

olinelka, Dzięki :smile: Kup sobie na ten kręgosłup w aptece maść rozgrzewającą bo ten ketonal nic nie daje. Ja się tam chłoniakiem nie martwię akurat, ale miesaka przerabiam. Chociaż w dole szyi na mięśniu chyba wyczułam malutką miękką kuleczkę (chyba jest nieruchoma i nie wiem do końca czy to kuleczka :roll: ). Ma taką dziwną konsystencję - jakby mięsień. Albo może to węzeł chłonny, bo miałam kilka powiększonych, a tylko jeden wyczuwałam. I ta kuleczkę wyczułam 2 tygodnie temu i tak mi się teraz przypomniała. I do tego ta moja na żuchwie. Chyba z tym wszystkim zwariuję. :silence:

przez olinelka 02 lut 2011, 20:08
Asia, daj spokój z tym macaniem, bo zawsze coś wymacasz i zaraz sobie wkręcisz , że to coś złego.Na szyi pełno jest takich różnych niby kulek,które wcale nie są węzłami ani niczym złym, tylko to mięśnie, ścięgna etc. A ta Twoja kulka na żuchwie to mięsień.Nie masz żadnego mięsaka :D Mam maść bursztynową. Wcześniej była skuteczna.Może teraz też zadziała.

przez joakar4 02 lut 2011, 20:20
Aneta ja niby to wiem, że nie powinnam macać. Bo szyję mam sprawdzoną. Ale zawsze sobie coś tam wynajduję i strasznie się zamartwiam. Wolałabym już chyba przejść do jakiejś innej choroby nie związanej z szukaniem guzków. :smile:

przez maksinek 02 lut 2011, 20:22
joakar4 moge oddac ci schizo:(((
maksinek

Sortuj wg