Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Teksas 03 maja 2016, 20:10
A zrobiłaś ten rezonans w końcu?:-)

przez malenstwo31 03 maja 2016, 20:40
nie. Stwierdzilam ,że zainwestuje w siebie poszlam do psychiatry i na terapie. Brałam escitil , potem setaloft a na koncu seronil. Rzuciłam wszytsko w kąt. Zmieniłam psychologa na takiego który zajmuje się terapią behawioralno -pozanwczą. Mam do dnia dziejszego wykupiony escitil i afobam. Lęków może nie ma tak wielkich ( odpukac w niemalowane) natomiast objawy somatyczne wywołane stresem ( jestem kierwonikiem budowy w sporej firmie i zaczyam czuć spora odpowiedzialność), poza tym okazało się,że mam zespól stresu pourazowego.

przez Teksas 03 maja 2016, 20:46
A można wiedzieć jak dawno to było? Chodzi mi o to kiedy chciałaś zrobić ten rezonans. Moja praca też jest dość stresująca. Jestem kierownikiem w magazynie w dużej firmie. Pracuję po 10 godzin dziennie i czasem jest dość nerwowo. Ale pracuję tam już 15 lat i nie sądzę żeby to było przyczyną kłopotów. Miałem kilka nieprzyjemnych zdarzeń w życiu. Ale zawsze byłem twardy raczej. No nieważne, pani psycholog zrobi mi test osobowości to może cos się wyjaśni. Długo jesteś pod opieką psychologa?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malenstwo31 03 maja 2016, 20:55
chec RM miałam w 2014 w grudniu. Pierwszy raz poszłam do psychologa w grudniu 2013 , chodziłam do lwrzesnia 2014. Potem zmianiłam bo ewidentnie koleś już naciągal już. Drugie podejscie było w marcu 2015. Na poczatku chodziłam co tydzien , potem 2 razy w miesiącu. Ostatnio poszłam po upływie 3 miesięcy i chce zacząć terapie w związku ze Stresem pourazowym.

przez Teksas 03 maja 2016, 23:15
Czyli 1,5 roku temu. To pocieszające. Bo gdyby to była poważna choroba fizyczna to już dawno wylądowałabyś w szpitalu. O terapii rozumiem decyduje psychiatra? Funkcjonujesz teraz normalnie? To znaczy masz ochotę czasem gdzieś wyjść, pośmiać się, czy napić alkoholu?

przez Michellea 03 maja 2016, 23:24
Teksas napisał(a):Niefajnie. Mimo, że tak nie miałem, to jednak potrafię teraz zrozumieć, że człowiek może takie myśli mieć. Będę brał te leki. Jestem umówiony na następną wizytę u psychiatry i psychologa też. Rozumiem, że u Ciebie jest teraz lepiej tak? Brałaś leki, czy walczyłaś sama?

Pod tym względem lepiej, ale ja nigdy nie miałam poważnych hipochondrycznych myśli, nie latałam po lekarzach. I stresowałam się objawami, które były wynikiem czegoś innego (np. to, że coś mnie zabolało w miejscu, gdzie jest jakiś ważny organ, przecież nie oznaczało od razu poważnej choroby) i raczej nie miałam objawów wywołanych przez nerwicę, a na pewno nie tak silnych.

przez Teksas 03 maja 2016, 23:33
No to sporo Cię ominęło. Ale uwierz, że nie masz czego żałować. Najgorzej było jak zacząłem brać leki. Po tygodniu objawy tak się nasiliły, że musiałem zrezygnować z pracy. Wtedy było najgorzej. Dobrej nocy everyone. Do usłyszenia jutro.

przez leniek644 04 maja 2016, 09:37
Kurde zeby w maju czlowiek chorowal to masakra. Dusi mnie kaszel tak samo jak 8 miesiecy temu chorowalam na zap pluc ale nie mam goraczki i czuje sie w miare dobrze.
Powoli wpadam w panike ze znow szpital Mam lek paniczny przed szpitalem .
Macie jakis sposob na przeziebienie? Ja juz wypilam wszystko czystek rumianek mleko zmiodem i maslem, czosnek .

przez Mili89 04 maja 2016, 11:24
leniek644, kup sobie neosine i drosetux . neosine=groprinosin- ten drugi tanszy a to samo. jest przeciwwirusowy- ostatnie wyprobowalam i spisuje sie swietnie, a drosetux na kaszel :) zdrowka!
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez bigu888 04 maja 2016, 11:32
Codzienność hipochondryka:
Znajduję "coś", np. ból głowy, ucha, nogi. Zaczynam czytać. Oczywiście wychodzi, że to nowotwór (bo każdy objaw pasuje pod 20 nowotworów, ale że tez może być objawem czegoś błahego - tego już w czytanych artykułach mój hipochondryczny umysł nie rejestruje. Mega nakręcony szukam jakie badanie wykonać. Znajduję, zapisuję się i czekam.....Oczekiwanie to oczywiście narastanie nerwów. W końcu robię badanie. I dalej czekam - na wyniki. Kolejne kilka dni nerwów. Odbieram wyniki, na szczęście tym razem wynik ok!!!! Nadchodzi spokój, a właściwie nadlatuje, chwilę jest ze mną i .... leci dalej. Znajduję kolejną dolegliwość i ...... wszystko zaczyna się od początku.

przez bigu888 04 maja 2016, 11:35
Jako hipochondryk odradzam robienie badań, mogących zaszkodzić (TK). Jeśli nawet wynik będzie ok, to następnym punktem programu będzie zamartwianie się, czy szkodliwe promieniowanie przy przyczyni się do powstania nowotworu. Znam osobiscie osobę (akurat tym razem to nie ja), która 2dni po tk glowy, stwierdziła że wyraźnie czuje się źle i prawdopodobnie właśnie rozwija się w jej glowie nowotwór wywołany badaniem sprzed 2 dni:)

przez bigu888 04 maja 2016, 11:38
leniek644 napisał(a):Kurde zeby w maju czlowiek chorowal to masakra. Dusi mnie kaszel tak samo jak 8 miesiecy temu chorowalam na zap pluc ale nie mam goraczki i czuje sie w miare dobrze.
Powoli wpadam w panike ze znow szpital Mam lek paniczny przed szpitalem .
Macie jakis sposob na przeziebienie? Ja juz wypilam wszystko czystek rumianek mleko zmiodem i maslem, czosnek .

Mogę Ci tylko powiedzieć co ja - jako człowiek "chory na wszystko" - zrobiłbym w takiej sytuacji: zdiagnozowałbym u siebie nowotwór płuc i czym prędzej wykonał tk płuc - mimo szkodliwości promieni X, bo rtg płuc pokazuje guzy nie dające się już leczyć.

przez leniek644 04 maja 2016, 14:08
Mili89 dziekuje za podpowiedz. Kupie ten neosine a z syropem moze poczekam bo sama nie wiem jaki mam kaszel suchy czy mokry. Raz jest taki a raz taki

przez Michellea 04 maja 2016, 14:33
Teraz są te syropy na kaszel suchy i mokry :mrgreen:
A nie masz alergii? Maj to okres pylenia. Ja mam alergię i czasem się czuję gorzej niż przy przeciętnym przeziębieniu.

Sortuj wg