Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez martini123 22 mar 2015, 23:30
Aurelitka, gruczoły są bardziej wyczuwalne niz wezly :)

APOZA TYM, TERAZ WY POCIESZCIE MNIE - od wczoraj mam trzy szwy na brodzie po usunieciu brodawki i mega si eboje ze bedzie mi sie to wolno goic i ze non stop bede musiala chodzic z jakims platsrem, ze ludzie beda na mnie sie gapic i ze zostanie blizna :(
Ostatnio edytowano 22 mar 2015, 23:31 przez martini123, łącznie edytowano 1 raz

przez Aurelitka 22 mar 2015, 23:30
martini123, od roku to na pewno :P

-- 22 mar 2015, 22:32 --

olga_xxx, skoro nie jesz miesa to logiczne, że nie będziesz miała wysokiego żelaza, jeśli Hb jest ok to myślę że nie ma się czym martwić :)

-- 22 mar 2015, 22:34 --

martini123, jeśli będziesz tak myślała to tak będzie, musisz myśleć, że będzie ok i że szybciutko Ci się wszystko zagoi a tak będzie :) mówię Ci :* dzięki z tymi gruczołami, nie pomyślałam, że tam są jeszcze gruczoły :D

-- 22 mar 2015, 22:37 --

chyba sobie jednak macam gruczoł, bo własnie ja czuję jakby to było podłuzne :P

przez martini123 22 mar 2015, 23:40
Aurelitka, brawo! masz gruczoly! jak my wszyscy :) ciesze sie, ze to Cie uspokoiło, mi to lekarz przy okazji węzłów właśnie powiedział :) boje sie o tą ranę, nawet nie o bliznę bo lepsze to niż ta brodawka, ale boje si etego, że będzie strup przez nie wiadomo ile i bede siłą rzeczy się wstydzic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aurelitka 22 mar 2015, 23:48
martini123, nowych rzeczy się dowiaduje, nie wiedziałam, że też moge wymacać węzły, a wątpie zebym wiedziała, czy to węzeł, czy gruczoł czy coś innego :P mówił Ci, że można też macać gruczoły? serio czułas tam aż 4 jakies rzeczy? to nieźle, chyba mnie uspokoiłas , skoro lekarka mnie wymacała, powiedziała, że węzły pod pachami nie są powiększone, nie wiem po co drążę temat :P dam spokój dzięki :*
to nieuchronne że przez jakiś czas będziesz miała strup, jeśli masz fajnych znajomych to nie powinni Ci robić uwag, myślę że i tak będzie ok i wszystko pięknie się zagoi :)

przez martini123 23 mar 2015, 00:01
Aurelitka, tak, wymacałam 4 różne zgrubienia, po czym hematolog powiedziałą, że to gruczoły a węzły są ok, poza tym są też tam ścięgna, więc jeśli będzie Cie boleć pod pachą to ścięgna wiem odkąd zaczęłam ćwiczyć te partie, to właśnie zakwasy :) o znajomych si enie martwie, nie będą robić uwag bo wiedzą, że miałam zabieg, ale jednak wstydzę się przed innymi. myślałam, że minądwa tygodnie i będzie ok, potem wyczytałam, że to dopiero początek i że po zagojeniu rany zaczerwienienie może trwać do 6 miesiecy :(

przez Aurelitka 23 mar 2015, 00:06
martini123, na pewno są jakies kremy, które przyspieszą proces gojenia :) nie martw się na zapas :)
a słuchaj czy mogłabys mi jeszcze powiedzieć jakiego kształtu były te zgrubienia i gdzie dokładnie je czułas? i jakiej były wielkości, już chce się po prostu uspokoić i nie macać się tam :)

-- 22 mar 2015, 23:06 --

ale jak on wiedziała, że węzły są ok? przecież musiała je wyczuć żeby powiedzieć, że są ok? dobrze myśle?

-- 22 mar 2015, 23:07 --

uwierz mi że ludzie nie zwracają uwagi na takie rzeczy przynajmniej ja :)

przez bezsilna_22 23 mar 2015, 00:18
ale mi ciężko :cry: mam spadek sił, uczucie osłabienia, wyszło mi dzisiaj znowu kilkaset włosów, boli mnie w jelicie z lewej strony u góry, takie kłucie, i znowu takie zakorkowanie, jutro rano robię lewatywę......... masakra. w głowie mi się zakręciło też.
ja mam schizę, że robale we mnie nadal żyja.

ale mam wizytę u endokrynolog, może dostanę coś na hashimoto już.

przyjechałam dzisiaj do siebie. babcia mnie nastraszyła, że śniło jej się coś złego, ze mną w roli głównej.
może nie uwierzycie, ale mojej babci sny się spełniają zawsze.

:cry:

jestem pokłócona z mamą, dlatego dzisiaj wyjechałam od niej, wróciłam do siebie.

boję się..... uderzenia gorąca, zawrót głowy, kłucie jelita, zaparcie na maxa.
dłonie jak skorupa się zrobiły, włosów połowy nie mam. /cenzura/, co to jest?
ja się boję,że mam jakiegoś raka albo mi glista przebije jelito cienkie.

na kolono.nic nie widzieli, bo grube tylko patrzyli, a robale są w cienkim :cry:

ja nie dam rady, słabo mi dziwnie. te zaparcia, toksyny mnie zatruwają, jak sobie pomóc? jest mi mega słabo, nie wiem co robić.

buziaki kochani.... jejku, mam nadzieję, że ktoś dzisiaj jeszcze odpiszę, ja spać nie idę, boję się :cry:

przez martini123 23 mar 2015, 00:33
Aurelitka, zbadała je, macała, dlatego wiedziała, że węzły nie są powiększone, ja wyczułam najpierw na brzegu pachy, miałam duże kulki które bolały, potem znalazłam, w środku i nawet pokazywałam hematolog o co mi chodzi i ona powiedziała, że to są gruczoły i ścięgna. tam wyczułam podłużne i zgrubiałe.

bezsilna_22, tez często iałam lęk przed lękiem, uderzenia gorąca, o zaprciach nawet nie wspomnę, możesz sobie pomóc psychoterapią, wiem co napisalaś wcześniej, że nachodziłas się do psychiatry jak miałaś anoreksję, ale to nie zmienia faktu, że teraz tez jest Ci on potrzebny

przez Arasha 23 mar 2015, 00:34
bezsilna_22, nie wiem, co mogłabym Ci napisać, jak pocieszyć, bo sama od dłuższego czasu czuję się ujowo :?
Może pomyśl nad tym preparatem, o którym kiedyś Ci pisałam ... fakt jest drogi, ale w 100% naturalny, o bogatym składzie i może najwyżej pomóc ... raczej nie zaszkodzi. Lewatywy na dłuższą metę to żadne wyjście ... meczące i dodatkowo pozbawiają Cię mikroflory.
Buziaki :*
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez bezsilna_22 23 mar 2015, 00:36
Dziękuję dziewczyny..... na pewno macie rację...

ja się boję iść spać dzisiaj.

czuję,że toksyny mnie zabiją, że glista przebije jelito, że dostanę dławicy. jest mi mega słabo i boję się. jeszcze kłucie jelit.

nie pęknie mi jelito?

przez Aurelitka 23 mar 2015, 00:50
martini123, dzięki, uspokiiłas mnie tym, bo ja włąsnie czuje w środku pachy takie podłużne i zgrubiałe, no własnie macała węzły i o to mi chodziło, czyli je czuła ale bo ich wielkości stwierdziła, że są ok dzięki bardzo :*
bezsilna_22, nie możesz dawać się tym myślom, nie pęknie Ci jelito, z tego co się uczyłam, jeśli byś naprawdę miała zarobaczenie organizmu to eozynofile byś miała dużo podwyższone, i przepraszam, że to napiszę, ale z kałem by te glisty Ci wychodziły, a kazdy wdycha toksyny codziennie i niestety jestesmy na to narażeni

przez Arasha 23 mar 2015, 00:54
bezsilna_22, na pewno jelito Ci nie pęknie ! Robaki nie przegryzają ścianek jelit ot tak sobie.
Nie masz czegoś na uspokojenie ? Przydałoby Ci się coś, co by Cię wyciszyło :roll: Wiem, jak trudno jest iść spać z lękiem i jak trudno przestać myśleć, o tym, czego się boimy.
Ale to tylko nakręcająca się spirala i w ten sposób sobie nie pomagasz !

A myślałaś o tym, żeby przejść na jakiś czas na jakąś inną dietę ? Wiem, że już teraz jesteś na jakiejś, ale co Ty właściwie jesz na co dzień ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez bezsilna_22 23 mar 2015, 01:08
dziękuję :cry:
ale ja miałam rok temu stwierdzoną glistnicę... :cry: brałam dużo leków, ale boję się,że nadal jest... :cry:

zakorkowałam się na amen.

jem: mięso, ryby (też tłuste - łosoś), jadałam wątróbkę czasem, mega ilości warzyw (dziennie 1- 1,5 kg) - warzywa korzeniowe,warzywa zielone ,słodkie ziemniaki bataty itd..... banany,owoce ogólnie, i duuużo awokado, i inne zdrowe tłuszcze w dużej ilości - olej kokosowy, masło klarowane, oliwa
:(

jadłam kilka dni ryż biały,ale się zakorkowałam.
po zbożach źle się czuje.

ale chyba za tłusto jem, może to nie na moje jelita :cry:

ale przy takich problemach z jelitami i autoimmunologią to trzeba taką dietę stosować... w sensie gluten, nabial na zawsze do widzenia, zboża to samo.

nabiału nie jem już rok, i cera jest super

poty mnie zalewają, kłucie mam i chyba zaraz zwariuję

wzięłabym benzo, ale nie chcę znowu się wpakowywac, bo u mnie się zaczyna niewinnie a potem walcze z uzależnieniem :cry:

biorę mirtagen na noc....

przez Arasha 23 mar 2015, 01:40
bezsilna_22, przy zaparciach ryż i banany ( podobnie jak gorzka czekolada i kakao ) są zdecydowanie niewskazane !
Warzywa jak najbardziej polecane, tylko pytanie jak się po nich czujesz, czy lepiej trawisz gotowane, czy możesz także surowe ?
A nie myślałaś o tym, żeby ryż zamienić na kaszę jaglaną i gryczaną ( zwł. ta pierwsza jest mega zdrowa, dobra praktycznie na wszystko i dodatkowo pomocna przy walce z grzybicą oraz zakwaszeniu organizmu ) - obie są w 100% bezglutenowe, podobnie jak kukurydza ( ale ta może już być modyfikowana genetycznie, więc jak jesteś wrażliwa, to powinnaś uważać ! ). Nie wydaje mi się, żeby dobre było całkowite rezygnowanie z nabiału ( mleko i sery żółte plus jogurty owocowe oraz wszystkie produkty zawierające mleko w proszku rzeczywiście nie są najlepsze, ale można dostać dobre kefiry czy jogurty nie zawierające dodatku mleka w proszku, tylko się trzeba uważnie przypatrzeć etykietom ! ). Całkowita rezygnacja z nabiału jest wskazana jedynie przy galaktozemii ( bardzo rzadkiej chorobie genetycznej ). Przy nietolerancji laktozy, wystarczy tylko wyeliminować mleko plus produkty na bazie mleka w proszku. Napoje fermentowane typu jogurt czy kefir mają naturalnie rozłożoną laktozę przez bakterie kwasu mlekowego, które dodatkowo spełniają pozytywną rolę w zasiedlaniu naszego przewodu pokarmowego i konkurują z bakteriami gnilnymi, wydzielającymi toksyny i produkty przemiany materii.

Btw Czytałam gdzieś niedawno, że zbyt tłusta dieta również może powodować zaparcia :?

Trzymaj się cieplutko kochana :great:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg