Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez basia33 20 paź 2008, 11:39
ja nie potrafie nakrecic sie pozytywnie i w ogole nie mam poczucia, ze to ja wybieram swoj stan, po prostu przychodzi napad paniki i koniec myslenia racjonalnego, koniec zdystansowania do objawow, emocje zaczynaja rzadzic i dopoki nie odpuszcza mecze sie okropnie ze soba

przez Misiek 20 paź 2008, 11:42
basia33, Trzeba próbować... wkońcu napewno się uda...

przez kitty341 21 paź 2008, 07:25
dzieki za odpowiedzi..:) juz mnie pachwina nie boli. za to od kilku dni brzuch..:/ i od wczoraj jakby dół brzucha, wiec nie wiem co to jest. dzisiaj sie obudzilam - i tez boli! ale sie boje:(:(:(
co do wezłów chlonnych, niestety sporo mam chyba powiekszonych i niebolących,szczegolnie na szyi!:( ale sie boje, a jeszcze musze na zajecia dojechac:(
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alexandra 21 paź 2008, 07:47
Kitty, powiedz sobie, ze one nie sa mocno powiekszone tylko wyczuwalne :D
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez rudegirl 21 paź 2008, 14:33
HEj, witam ,dawno mnie tu nie było. Witaj Kitty, witaj Kajmanko, witajcie wszyscy hipochondrycy! Nie pisałam bo na jakiś czas miałam spokój z fazami zdrowotnymi, a teraz znowu zaczyna mnie coś męczyć. Po 1-sze za tydzień idę na gastroskopię (kurna, wydam 460 zł żeby mnie uśpili bo na żywca tego nie przeżyję) :)) Ta jazda którą mam jest autentyczna, tzn. pieczenie w gardle, piekący jęzor i przy przełykaniu żarcia pieczenie jakbym gwoździe łykała. Do tego zgaga i mulenie. Kiedyś podejrzewali mnie o reflux, ale ja teraz już mam fazę że mam na bank nowotwora przełyku lub żołądka. A jeszcze zmęczenie do tego. Więc dodatkowo wkręciła mi się żółtaczka B lub C. Rok temu żadnej nie miałam, ale w międzyczasie rodziłam, więc się fazuję,że przy porodzie mnie zarazili. Objawy się zgadzają- zmęczenie, mulenie, objawy jakby niestrawności, senność. Nie mam siły na nic. Dziś mnie tak dopadło z tą żółtaczką że lecę zaraz po robocie zrobić badania- nawet kasę od koleżanki z pracy pożyczyłam bo nie miałam tyle przy sobie. Ale dół :( Pozdrawiam Was i łączę się w bólu. Why?! :(

przez Misiek 21 paź 2008, 15:07
Bedzie dobrze...

przez rudegirl 21 paź 2008, 15:19
taaa, yhyyyy... :)

przez LadyRasta 21 paź 2008, 17:35
noo takk.. ja w sumie tez tak maiłam nie raz, i nie raz postawiłam cały dom na nogi w nocy w przekonaniu ,że mam zawał czy jakieś inne świnstwo i że, chce jechać na pogotowie czy co tam innego;) i tak już cztery lata u mnie to się ciągnie, ale nastepnym razem sobie pomyślałam ,że co mi się stanie jak nie bede panikować i przez chwile pobęde sama z ta paniką tym bólem? przecież to też uczucie ! taka emocja. jak jesteśmy szczęśliwi i odczówamy motyle w brzuchu czy orgazm to nie panikujemy tylko jesteśmy z tym uczuciem i nie myślimy co będzie później a co było wcześniej. I wracając do bólu pobyłam z nim sobie chwile, zaakceptowałam to ,że poprostu jest i on sobie poszedł:) chociaz czasami bywało to ciezkie teraz już coraz mniej do mnie wraca. Nie ukrywam ,że umacnia mnie w tym psycholog ,który mi pomógł dotrzeć do tego skąd u mnie wzieły się te "nerwobóle". Jeszcze bardzo mi pomaga poczucie wyjątkowości wsród innych:) jak słysze o sobie coś miłego od innych ludzi i czuje się potrzeba odrazu wzrasta chęć działania , niektóre miłe rzeczy albo wydarzenia zapisuje w takim zeszycie i kiedy mam doła albo zaczynam wierzyć ,że jestem beznadziejna lubie to czytać .osobiście mi pomaga;) może taki pomysł i wam się przyda;)

przez kitty341 21 paź 2008, 19:42
rudegirl, witaj, nic Ci nie jest, tylko rpzez to ze przeczytalas te objawy to tez takie masz, uwierz mi!:)
mnie tez przez jakis czas nie bylo, jednak ostatnio moje nerwicowe bole straszliwie daly o sobie znac. i nie wiem czemu. mam troche stresów, ale bez przesady. nie wiem od czego to zalezy..:( w kazdym razie od jakiegos czasu boli mnei w dole brzucha(od wczoraj). myslalam ze to owulacja(bo zazwyczaj mam strasznie bolące), ale zeby az 2 dni trwała? kurcze..:/ troche mnie to martwi. ponadto rano jak wstałam niestety zaczelam sie zbyt drastycznie macac po lewej stronie na dole i przez caly dzien mnie nawalalo(cos jakby tam wyczułam, tylko nie wiem co-oby nie to co mysle!). mam jeszcze jeden PROBLEM. i to chyba NAJWIEKSZY! otoz chodzi o to, ze kiedys sie strasznie macalam z ta trzustka. i od jakiegos tyogodnia mam takie fazy ze jak sie tam drapne to przechodzi mi taki impuls i mnie boli przez sekunde, ale np. jak sie dotkne lub tak mocniej dotkne to nic nie boli, doslownie nic nie czuje. ma ktos tak? co to jest?? ja sie tak boje ze az szkoda gadac! moj chlopak mysli ze to cos ze skórą ale ja juz sama nie wiem:( jak myslicie??
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez Montenegra 21 paź 2008, 22:51
kitty341 napisał(a):rudegirl, witaj, nic Ci nie jest, tylko rpzez to ze przeczytalas te objawy to tez takie masz, uwierz mi!:)
mnie tez przez jakis czas nie bylo, jednak ostatnio moje nerwicowe bole straszliwie daly o sobie znac. i nie wiem czemu. mam troche stresów, ale bez przesady. nie wiem od czego to zalezy..:( w kazdym razie od jakiegos czasu boli mnei w dole brzucha(od wczoraj). myslalam ze to owulacja(bo zazwyczaj mam strasznie bolące), ale zeby az 2 dni trwała? kurcze..:/ troche mnie to martwi. ponadto rano jak wstałam niestety zaczelam sie zbyt drastycznie macac po lewej stronie na dole i przez caly dzien mnie nawalalo(cos jakby tam wyczułam, tylko nie wiem co-oby nie to co mysle!). mam jeszcze jeden PROBLEM. i to chyba NAJWIEKSZY! otoz chodzi o to, ze kiedys sie strasznie macalam z ta trzustka. i od jakiegos tyogodnia mam takie fazy ze jak sie tam drapne to przechodzi mi taki impuls i mnie boli przez sekunde, ale np. jak sie dotkne lub tak mocniej dotkne to nic nie boli, doslownie nic nie czuje. ma ktos tak? co to jest?? ja sie tak boje ze az szkoda gadac! moj chlopak mysli ze to cos ze skórą ale ja juz sama nie wiem:( jak myslicie??
Witam wszystkich hipohondryków! jestem tu nowa :)
U mnie zaczęło się wszystko w marcu tego roku, po ciężkiej stresującej sesji, wszystko zaliczałam i nawet z dobrymi wynikami. Po miesiącu od sesji miałam tydzień z życia wyjęty. Osłabienie że nawet ręką nie dało się ruszyć, poczucie lęku w środku w organiźmie, bulgotanie w żołądku, duszności, ucisk w klatce piersiowej i w płucach takie skurcze... jakby ktos trzymał w dłoniach moje płuca i ściskał jak gąbkę, kołatanie serca które powodowało hiperwentylacje że ciężko było mi wyrównać oddech a wręcz problem z wzięciem oddechu. Serce chciało wyskoczyć a ja nie byłam w stanie się ruszyć ani nic powiedzieć bo bym zwymiotowała. Do tego robiło mi się jakby zimno i dostawałam dreszczy i drgawek, trzęsłam się. Wydawało mi się, że zaraz odpłynę, umrę lub coś w tym stylu. Wyniki badań przeróżnych były bardzo dobre, nic nie wykazały. Raz po takim ataku wylądowałam na ostrym dyżurze to cisnienie miałam 90 na 150, i atak wypłukał mi cały potas i magnez z organizmu. Musieli mi uzupełnić i dostałam na raz dwie kroplówki elektrolitów, potasu i magnezu.
Boję się tych ataków, boję się o zdrowie moje i mojej rodziny. Nie wiem jak sobie z nimi radzic jak czuje ze cos jest nie tak biorę lek przepisany przez mojego internistę xanax - uspokajający, nawet pomaga ale nie chcę się faszerowac lekami. Czy ktoś miał lub ma podobne objawy jak ja?? Proszę o jakąś radę co zrobić już mam dość chcę być tak jak dawniej uśmiechnięta i ciesząca się życiem a nie wiecznie analizuję i zamartwiam się zdrowiem moim i bliskich.
Pozdrawiam

przez basia33 22 paź 2008, 11:36
cisnienie 150/90 to prawie norma, leciutko podwyzszone z powodu stresu co jest zupelnie normalnym objawem; zamiast xanaxu mozesz brac hydroxizine, dziala szybciej i nie uzaleznia

przez namiestnik 22 paź 2008, 11:44
A jakie są odczucia po hydroxizinie?

przez basia33 22 paź 2008, 12:01
dziala juz po 15 min- zmniejsza lek, uspokaja, ja skutkow ubocznych zadnych nie zauwazylam i chyba nie wystepuja jesli bierze sie normalne dawki

przez Fenrir 22 paź 2008, 12:07
basia przez to uczucie zimna i dreszcze (drgawki) tez przechodziłem 8)
Show must go on :>
8949583 gy gy :)

Sortuj wg