AGORAFOBIA - lęk przed opuszczaniem "czterech ścian".

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Izolacja od świata...

przez Picasso 25 paź 2005, 15:09
Czy w waszym przypadku występuje coś

takiego jak izolacja od innych? Tzn. że boicie się wiekszych grup osób, unikacie rozmowy, odwracacie wzrok...W moim wypadku

tak właśnie jest, wspólnie z jedną koleżanką z forum doszliśmy do wniosku że opuszczanie np. zajęć jest spowodowane właśnie

lękiem a przez innych odbierane jest jako olewanie, luzactwo itd. To że z innymi nie rozmawia się też może być odbierane jako

ich olewanie...Co o tym myślicie? SUX ale to wszystko popier...:(((((((

przez DarkAngel 25 paź 2005, 16:11
Na początku choroby unikałem zatłoczone miejsca takie jak

sklepy, poczta, no i oczywiście Kościół.A już rozmawiać z większą ilością osób, było tragedią..... Będę sie powtarzał, ale ja

poradziłem sobie z tym w taki sposób, że na siłe szedłem tam gdzie było dużo ludzi i siedziałem tam tak długo, aż lęk i

panika zmniejszały swoją siłe. W końcu, po jakimś czasie ten problem prawie całkowicie zniknął. Na chwilę dzisiejszą nie jest

to już -problemem.....
Pozdrawiam!!!! :D :D :D
ExModerator

Re: Izolacja od świata...

przez KOREK 25 paź 2005, 17:24
Picasso napisał(a):Czy w

waszym przypadku występuje coś takiego jak izolacja od innych? Tzn. że boicie się wiekszych grup osób, unikacie rozmowy,

odwracacie wzrok...W moim wypadku tak właśnie jest, wspólnie z jedną koleżanką z forum doszliśmy do wniosku że opuszczanie

np. zajęć jest spowodowane właśnie lękiem a przez innych odbierane jest jako olewanie, luzactwo itd. To że z innymi nie

rozmawia się też może być odbierane jako ich olewanie...Co o tym myślicie? SUX ale to wszystko

popier...:(((((((
Mialem to samo.Najpierw ja wszystkich "olalem"/zamykajac sie we wlasnym krecacym

sie wokol lekow swiecie/a pozniej wszyscy olali mnie.Dwa lata nie bylem u nikogo i nikt nie byl u mnie.Kiedy na poczatku tego

okresu ktos dzwonil i mowil"Korek zjedz na miasto"to mowilem "nie mam czasu,moze pozniej"itp.Balem

sie!!!Czego???NIEWIEM!!!.Pozniej telefon dzwonil coraz rzadziej az w koncu zamilkl.Teraz juz jest inaczej.Nie powiem ze jest

lekko ,bo nie jest.Odnowilem stare znajomosci,chodze po zakupy,jezdze autobusami,nawet bylem w kinie.Powoli,spokojnie malymi

kroczkami do przodu/aczkolwiek stanowczo/ i bedzie lepiej.Przelamanie sie jest ciezkie/kiedys wydawalo mi sie niemozliwe/

ale to sie da zrobic !!!
KOREK

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cicha woda 25 paź 2005, 19:00
Ja na szczęście nie opuszczam zajęć, ponieważ nie mam ataków

na uczelni. Nie chodzę do kościoła, tam ataki dopadają mnie najczęściej. Mam czasem lęki przed wyjściem z domu, dokładnie

wszystko analizuję, na przykład to czy autobus nie będzie zbyt zatłoczony i co się stanie jeśli zemdleję. Zauważyłam, że

teraz o wiele bardziej niż kiedyś boję się późnych powrotów do domu. Mimo wszystko staram się nie izolować od świata i jak

najczęściej pojawiać się wśród ludzi, nawet wtedy gdy jest to związane z jazdą zatłoczonym autobusem przez pół miasta. Czasem

udaje mi się przełamać lęki.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez sad_girl 25 paź 2005, 19:03
piperdykane i to jak...widze ze jestes w moim wieku...:) ja

dzisiaj znalazłam to forum i szczerze powiem ze nie przypuszczałam ze tylu facetów tez moze miec nerwice...moze wyda Wam sie

to smieszne ale myslalam ze to przypadłosc kobiet :) ...najgorzej jest wtedy gdy mowie mojej przyjaciółce ze mam lek przed

jezdzeniem autobusem czy pojsciem do koscioła a ona na to ze przesadzam..wrrrr...Oni po prostu nie rozumieja tego..próbowałam

im tłumaczyc ale skonczyło si ena tym ze spotykamy sie coraz zadziej ...oczywiscie z mojej winy...a juz do łez doprowadza

mnie fakt kiedy to zdecyduje sie juz gdzies wyjsc i nawet dobrze sie bawie i w pewnym momencie KONIEC panika...nie wiem co

sie dzieje...chece natychmiast wracac do domu a Oni biora mnie za wariatke...bynajmniej tak mysle...wiec łatwiej jest sie po

prostu odizolowac... :cry: ...łatwiej ale na pewno nie lepiej...czuje sie jak male dziecko...male zagubione dziecko...NIER

CHCE SIE TAK CZUC!!!!!! :!:
" Nawet jeśli jestes idiotą to staraj się nie byc głupi..." Forrest Gump

przez cicha woda 25 paź 2005, 19:23
Myślę że nerwica może dopaść każdego bez względu na płeć czy

też wiek. To wina wielu czynników i zmieniających się realiów życia codziennego, mam tu na myśli stres i ciągły pośpiech.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez shadow_no 25 paź 2005, 20:19
Oczywiście, że tak jest...
W końcu większość z nas, ma

problemy z wychodzeniem z domu, a to oznacza, że unikamy spotkań, co nieznaczy, że nie chcielibyśmy tego zmienić. To jest też

kwestia przyzwyczajenia, ja np. przywykłem do tego, że mam problem z wyjściem, i raczej jest... tfu, była to dla mnie

codzienność.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Ania 25 paź 2005, 21:46
Problem z wychodzeniem z domu też przechodziłam. Na szczęście

teraz nie mam już tego problemu prawie w ogóle, zresztą moja sytuacja mnie do tego zmusza. Mam nadzieję, że wszystkim uda się

to przezwyciężyć, bo wiem jakie to jest męczące. Pozdrawiam

przez DarkAngel 25 paź 2005, 23:29
Ja również miałem lęk przed wychodzeniem z domu (bałem się że

dopadnie mnie atak), ale na siłę wychodziłem. Z czasem udało mi się ztłumić ten lęk i już nie mam tego problemu..... :D :D

:D
ExModerator

:)

przez Olka 26 paź 2005, 09:50
Picasso nie martw sie !:) Jak zaczniesz prace z

psychologiem zobaczysz.....jak wszystko powoli sie zmienia!!! Przyjdzie taki dzień, że nie tylko nie bedziesz już unikał

kontaktu z ludźmi, ale bedziesz ich sam zaczepiał!!! Mówie Ci........a wiesz jaka bedzie radocha!!!!!:))))???
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

przez osia nie dam sie pokonac! 26 paź 2005, 21:56
taz sie balam na poczatku unikalam znajomych jak zapraszali

mnie na impreze do klubu to sie wykrecalam (ja osoba zyjaca z imprez nawet organizujaca imprezy w klubach balam sie panicznie

dobrze mi bylo w domku przed kompem

a podroz do pracy to byla tragedia ale wychodzilam na sile spotykalam sie na

sile z ludzmi

a teraz jest super!!!!!
zyje znowu !!!!!!!

DAMY RADE!!!!!

Agorafobia

przez limba 16 maja 2006, 21:20
Czym się różni nerwica-lękowa od agorafobi. Czytałam gdzieś,że można z lęków nerwicowych przejść w fobie.Nie wiem to chyba głupio zabrzmi, ale mam wrażenie,że takie coś mnie dopada.Piszecie wszyscy ,że macie lęki nawet w domu, natrętne myśli i tp.Ja przez coś takiego przeszłam,dało się to wyleczyć,nie mam już lęków,natomiast przeradza się to w lęk innego rodzaju.Boję się teraz -że jak wyjdę z domu sama zasłabne gdzieś w sklepie i nikt mi nie pomoże!!Czy to jeszcze nerwica??? czy już fobia???Podobno granice niewielkie!!!Jak to odróżnić???? :(

przez melon 16 maja 2006, 21:35
Myślę że agorafobia jest wynikiem nerwicy lękowej, przynajmniej w moim wypadku, zaczyna się od napadów lęków, a potem powstaje strach przed napadem i wynikiem jest agorafobia, np: napad lę ku miałem prowadząc samochód i już się boje wsiadać do sdamochodu, potem autobus, sklep, droga do domu i już jesteś uziemiony w domu, przynajmniej ja tak to odbieram

przez limba 16 maja 2006, 21:40
Dobra melon, i tak nie rozróżniam granicy!!!Ale leczenie agorafobi, a nerwicy lękowej to to samo????Te same leki????
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

Sortuj wg