Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

~elfrid

 

A własciwie to co Tobie dolega? Jaka Ty masz oficjalna diagnoze? Zaburzenie depresyjne ...badales sie pod kątem zaburzen osobowosci?

 

Zaburzeni osobowosci to w ogole ciezki temat. Mozna przeciwlękowymi lekami zlagodzic somatyke ale postrzeganie swiata i te nasze ambicje oczekiwana cele tego nie zmieni sie...zawsze jest terapia ale wiadomo jak i z nia jest. Nie chce tu mowic o byciu przegranym ale w zaburzonych osobowsich wszystko jest przekrecone do "gory nogami" i gdzie tu znalesc sile na prace/zycie prywatne/rodzinne....Nie dziwie sie ze niektorz traktuja ZA osobowosci jaka ciezka chorobe psychiczna.

 

 

To samo w sumie odnosnie aspergera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, pisalem. Lek uogolniony z elementami somatyzacji. Z tym pierwotnie zglosilem sie do psychiatry. Moze jeszcze wg mnie elementy fobii spolecznej

Potem byly epizody depresyjne i hipomaniakalne. Test osobowosci, okolo 400 pytan, wykazal nadwrazliwosc.

Psychiatra powiedziala, ze o kant dupy jej taki test bo nic nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, cóż Ty się tak uczepiles mikro84? Nie widzę w braniu SSRI nic złego tymbardziej że mikro84 oprócz depresji ma zok ,a tu leki na serotonine są podstawą . Kto nie ma nn , nie ma pojęcia jak natrectwa czy to myślowe czy ruchowe uprzykrzaja życie ,a właśnie serotoninowce minimalizuja natrectwa .

 

Co do lekarza to faktycznie jest gosciu mądry i doswiadczony ,a do tego bardzo ładny ;-)

 

Ciekawa jestem tego leku i jak pomoże to na jak długo ;-)

 

Elfrid sam pisales że może masz osob schizotypowa hehe ....mnie się wydaje ze każdy chorujac psychiczne ma zab osób w mniejszym bądź wiekszym stopniu i nigdy nie dorownamy osobom zdrowym bo tacy nie obserwują siebie ,swoich objawowo tylko działają coś robią aby ułatwić sobie życie .

A my? My tkwimy na forum i mamy nasz świat chorób leków działania bądź niedziałania i tak w koło Macieju ;)

 

-- 09 wrz 2013, 21:38 --

 

lubudubu, trafnie porownales że w przypadku zab osobowości wszystko jest do góry nogami , a ponadto dodam że leży tak i kwiczy , bo jak długo można "stać na głowie "....

 

-- 09 wrz 2013, 21:46 --

 

Elfrid skoro u mnie przeważa depresyjny nastrój nad lekami i fobiami to doktorek dobrze trafil z tą lamo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nadążam czytania tutaj a jak o coś poproszę, zapytam, to nie mam odpowiedzi od nikogo.... ehh :( Niech Was szlag Kochani ;)

 

Nie no, ale powiem Wam moją wczorajszą dziwna sytuację po leku zolpidem. Ktoś to brał ? Nie mogłam zasnąć więc wzięłam.

I niesamowicie szybko działa ! Wszystko sie wyginało, klawiatura, obraz jakby 3d, wszystko takie dziwne... Ledwo doszłam do wc..

Stan jakby takiej euforii... Pisałam z kumplem na gg, a już na 2 dzien tego nie pamiętałam, musiał mi przypomnieć i faktycznie. Urwał mi się film. Pisałam dziwnie.... obudziłam się o 8 na siedząco, obok komputer i świecąca lampka... Lubię ten lek bo dzięki nim szybko się ucieka w sen i nie mysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata, tak tak ,tak jest po zolipiku , miałam identycznie ,wszystko mi plywalo wyginalo się ;-)firanki ruszaly się jak na wiatrze .

 

-- 09 wrz 2013, 21:52 --

 

ladywind, amitryptylina, kolejny lek miko, nie jest na zok.

Może typowo na zok nie ale dobrze sobie radzi z wszelkimi odmianami depresji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie !!! Klawisze na klawiaturze jakby uciekały mi od palców .... obraz na komp.jakby 3D.... Totalna euforia, gadanie ktorego nie pamiętam... fajne samopoczucie... Lubię tą banie :)

 

-- 09 wrz 2013, 22:54 --

 

Szkoda, że jak się wstanie i trzeba będzie wziąć sertal to znów będzie dóóóóóółłł.......... Kiedy on zacznie działać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, amitryptylina, kolejny lek miko, nie jest na zok.

 

-- 09 wrz 2013, 23:03 --

 

rinakata, tak tak ,tak jest po zolipiku , miałam identycznie ,wszystko mi plywalo wyginalo się ;-)firanki ruszaly się jak na wiatrze .

 

-- 09 wrz 2013, 21:52 --

 

ladywind, amitryptylina, kolejny lek miko, nie jest na zok.

Może typowo na zok nie ale dobrze sobie radzi z wszelkimi odmianami depresji .

 

A Miko ma depresję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, amitryptylina, kolejny lek miko, nie jest na zok.

Mikro84 pisał swego czasu że bardziej zależy mu na uporaniu się z anhedonia ,smutkiem ,a zok jest sprawa drugorzędną .

 

-- 09 wrz 2013, 22:12 --

 

elfrid, pewnie że ma , trudno nie mieć nie widząc radosci z życia , czując tylko anhedonie i smutek . Nie powiesz mi że takie objawy świadczą o dobrym nastroju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zima poczułam ironię ? czy faktycznie jesteś ciekawa? Brałam tak raz do razy ten lek.

Wczoraj wzięlam o 4 bo nie mogłam spać. Jest euforia na początku. Ale powiem mam ze te leki sa po to żeby właśnie je wziąć i położyć się do łóżka i nie robić nic, nie pisać z nikim nie rozmawiać tylko leżeć i czekać aż się zaśnie...

Ale mi się chciało niby nie ;) i tak się własnie zaczyna korba.. koputer robi się jak zwaty, klawiatura jakby sie wylewała w lewi i w prawo a obrazy na nim są jakby 3 d. pójście siku to praktycznie pływanie w powietrzu.. W głowie zero problemów nie myśli się o niczym.

Ale mozna niepamietac wielu rzeczu. Obudzić się na siedzaco z lampką nad głogwą i komputerem na kolanach ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół, również jestem bardzi ciekawa, tak nie działa, niby w Chadzie jest tak, że przy depresji SSRI nie działają i wtedy potrzeba stabilizatora.

 

SSRI w depresji w ChAD działają akurat bardzo dobrze (oczywiście nie u wszystkich), nie stosuje się ich ze względu na to, że mogą wywołać szybką zmianę fazy. Sertralina zresztą najbardziej - ze wszystkich leków tego typu najczęściej powoduje manię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, nie jestem lekarzem. Ale moj znajmy, ktory stracil prace przez depresje nje mial sily udzielac sie na forach. Nie mowic o czytaniu o mechanizmie lekow. Bral co lekarz przepisal, slepo, nie mial sily ulotki przeczytac.

Nie bagatelizuje objawow miko, tego, ze jest mu cholernie ciezko. Ale ta anhedonia moim zdaniem tk objaw zab.osob. albo leku - unikania sytuacji stresowych itp.

 

-- 10 wrz 2013, 07:50 --

 

Popiół, również jestem bardzi ciekawa, tak nie działa, niby w Chadzie jest tak, że przy depresji SSRI nie działają i wtedy potrzeba stabilizatora.

 

SSRI w depresji w ChAD działają akurat bardzo dobrze (oczywiście nie u wszystkich), nie stosuje się ich ze względu na to, że mogą wywołać szybką zmianę fazy. Sertralina zresztą najbardziej - ze wszystkich leków tego typu najczęściej powoduje manię.

 

Na poczatku. Po 10, 20 latach przebiegu chad antydepy juz nie dzialaja. Co najwyzej wywluja stan mieszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid ale brałem gabapentynę i chociaż działała na lęk to brakowało działania przeciwdepresyjnego. Lęk to jedno a depresja to zupełnie co innego. Co do pregabaliny to mnie raczej nie stać na leczenie tym lekiem.

 

Moje objawy to brak przyjemności z rzeczy które dawniej cieszyły (nawet dawne pasje nie przynoszą przyjemności) a co za tym idzie brak motywacji by robić cokolwiek. Zmuszanie się do wszystkiego, brak sensu. Niskie poczucie własnej wartości, brak zadowolenia z siebie i swojej pracy. Raczej niski nastrój na stałym poziomie, brak jakichkolwiek skoków czy poprawy nawet pod wpływem bardzo dobrych i miłych rzeczy które się przydarzają (wygrałbym milion w totka to by mnie to obeszło). Zaniedbywanie codziennych czynności łącznie z higieną osobistą. Pobudzenie i napięcie wewnętrzne, lęk, sporo objawów somatyki jak potliwość, napięcie mięśni, tachykardia. Depresję mam zdiagnozowaną testami i wywiadem psychologicznym.

 

A niby dlaczego nie amitryptylina na anhedonię? Anhedonia to główny objaw depresji melancholijnej, a w tej leki trójpierścieniowe są pierwszym rzutem. Czytałem publikację to depresji melancholijnej i to właśnie neuroleptyki w sponsorowanych przez producentów leków badaniach wykazują nikłe działanie. No i u większości osób z forum działają przez ok 2 tygodnie, a co dalej? Skakanie z neuroleptyku na neuroleptyk?

 

Są różne rodzaje depresji i ich objawy. Nie można wykluczać depresji wszystkim którzy się udzielają na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×