Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy z sercem,kołatanie,skurcze i reszta


maciejb

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam "epizody magnezowe", w przypływie nadziei zaczynam się suplementować aż do czasu jakiegoś nowego ataku, kiedy stwierdzam, że chyba jednak nie przynosi to spodziewanych efektów.

W związku z tym, że ostatnio przeżywam nawrót przygód sercowych, przeżywam też nawrót miłości do magnezu. Od jakiś dwóch tygodni faszeruję się podówójną porcją ;) wraz z ogólną zmianą diety jak na razie mój puls z 75-80 przy blokerze spadł w granice 55-65. Może to chwilowe, bo mam akurat trochę wolnego i nie muszę się stresować w pracy. Kołatania mi się zdarzają. Tak samo zdarza mi się uczucie pustki zamiast serca (ale to pewnie dlatego, że zaczynam się obawiać, że za chwilę serce zacznie mi bić za wolno) i wszystkie inne przypadłości.

Po dziesiątkach ekg, echu serca i holterze serce traktuję jednak trochę po macoszemu. Wg badań jest zdrowe, kiedy ostatnio pytałam lekarza, czy mam robić jeszcze jakieś badania, o mało co nie popukał się w głowę ;) Jeśli macie wątpliwości, a nie robiliście badań - no to natychmiast do pana doktora.

Po badaniach pozostaje zdrowy rozsądek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety moja nerwica skupia sie prawie tylko na sercu,mam jej chyba wszystkie objawy,od jakies czasu biore magnez+wit B6 ale nie widze zeby to jakos skutkowalo.badania na serce mialam robione w zeszlym roku i byly ok,holter nie wykazał zadnych nieprawidlowosci.a jednak moje serce dalej woriuje i miota sie,raz boli,raz szybko bije,raz sie wywraca,a czasem to nie moge sie ruszyc,bo nawet przy najkrotszym marszu wywraca fikolki,bardzo sie boje tych stanów,doprowadzają mnie do glebokiej depresji,zamartwiania sie i beznadziejnosci.i mysle sobie ze gdyby nie te objawy to bylo by calkiem znosnie.ale zaczynam kojarzyc te stany z roznymi sytuacjami i np jesli jestem w domu to jest ich mniej,czasem przy pracach domowych jak mycie podlogi gdzie trzeba sie troche nagimnastykowac to mam uczuje jakby serce bylo luzne i latalo sobie po calej klatce piersiowej,czy tez tak macie??najwiecej mam niestety w pracy,ktora bardzo mnie stresuje.czasem w momencie kiedy siadam do samochodu to serce tez podskoczy az boli....ech zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda bolu raczej nie mam, ale czesto tzw. potykanie się, przyspieszony puls itd.

I tez zauwazylam, ze nasilenie nastepuje w pracy :-/ Czesto caly dzien 'czuje' to serce, co chwile mam mocne uderzenia albo zatrzymania, a jak wracam do domu, wieczorem - nie dolega mi juz nic.

 

Najgorsze, ze w takich momentach jak mysle sobie, ze to ze stresu i ze to nic takiego, to i tak nie pomaga, bo serce dalej bije jak chce, co jest wykańczające....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najgorsze jest to uczucie zatrzymania serca, doprowadza mnie do szału i określa cały mój dzień, jeśli się tylko pojawi. W domu praktycznie tego nie mam, mam w pracy nagminnie, podczas rozmowy często mi się zdarza - nawet błahej - najgorsze ze wszystkiego jest właśnie to. I tak jak udało mi się wygrać z dusznościami, przyspieszonym pulsem, zawrotami głowy i innymi tego typu rzeczami chłodną logiką, tak tutaj jestem bezsilna. Bo mogę sobie tłumaczyć, że jestem zdrowa i to tylko (aż) jakieś emocje, ale od razu budzi się panika.

 

A kiedyś to miałam tylko przy zasypaniu. Po holterze przeszło. A jakieś trzy miesiące temu wróciło, no i nie chce puścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się, że wszystkie objawy od strony serca, to zespół Barlowa-wypadanie zastawek dwudzielnych. Wykrywa go usg serca.

Objawy takie jak przy nerwicy lękowej. Tachykardia, bradykardia, kłucie, bóle, skoki ciśnienia, bardzo niskie ciśnienie, uczucie kołatania, braku uderzeń serca, zmian rytmu, lęk napadowy...O wypadaniu płatka/ków jest trochę artykułów medycznych w necie.

Niestety tego się nie da wyleczyć. Można tylko objawowo sobie pomóc: czasem beta blokery (nie biorę), magnez, duża ilość płynów, unikanie stresów, kwasy omega 3 i 6. Raz w roku konieczne usg serca, po to żeby obserwować zastawki.

Super tylko jak mając nerwicę się nie stresować ;)

Pozdrawiam!

 

Artykuł:

Charakterystyka lęku u chorych z wypadaniem zastawki dwudzielnej

 

http://cornetis.pl/pliki/PPK/2007/5/PPK_2007_5_342.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się, że wszystkie objawy od strony serca, to zespół Barlowa-wypadanie zastawek dwudzielnych. Wykrywa go usg serca.

Objawy takie jak przy nerwicy lękowej. Tachykardia, bradykardia, kłucie, bóle, skoki ciśnienia, bardzo niskie ciśnienie, uczucie kołatania, braku uderzeń serca, zmian rytmu, lęk napadowy...O wypadaniu płatka/ków jest trochę artykułów medycznych w necie.

Niestety tego się nie da wyleczyć. Można tylko objawowo sobie pomóc: czasem beta blokery (nie biorę), magnez, duża ilość płynów, unikanie stresów, kwasy omega 3 i 6. Raz w roku konieczne usg serca, po to żeby obserwować zastawki.

Super tylko jak mając nerwicę się nie stresować ;)

Pozdrawiam!

 

Artykuł:

Charakterystyka lęku u chorych z wypadaniem zastawki dwudzielnej

 

http://cornetis.pl/pliki/PPK/2007/5/PPK_2007_5_342.pdf

A czy takie problemy z zastawkami to coś wrodzonego, czy mogą pojawić się z czasem? Jako dziecko miałam robione usg serca i wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż jest kierowcą tira, jeździ w transporcie międzynarodowym, czyli wiadomo głównie ma pracę siedzącą i stresującą. Tak na prawdę nigdy nie jest wiadome kiedy jakis kierowca nagle mu wyjedzie czy nie. A nie jest juz młodą osobą, więc kupiłam mu testy diagnostyczne Caretest Heart. Gdy będzie czuł ucisk w klatce piersiowej będzie mógł szybko wykonać testy i udać się do najbliższego lekarza w otoczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

favouritetune

 

Można mieć wypadające zastawki i nie mieć objawów i nigdy się o tym nie dowiedzieć, że się ma wypadanie zastawek. ;)

Może być wrodzone i dające objawy dopiero w np. 20 albo 30 roku życia. Indywidualna sprawa.

Słyszałam tez o pierwotnym wypadaniu-wrodzonym i wtórnym-nabytym. Ale najlepiej pytać lekarza i to dobrego, niektórzy lubią bagatelizować tą wadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykul, ale mnie tam przerazila jedna rzecz... " W populacji chorych z wypadaniem płatka zastawki dwudzielnej istnieje grupa osób zagrozonych naglym zgonem sercowym bez wzgledu na wiek. Nagla smierc sercowa moze wystapic wskutek groznej arytmii komorowej lub asystolii. Nalgy zgon sercowy czesciej wystepuje u mlodych kobiet".

 

Niby tylko u 1% populacji chorych, ale... :(((( ja nie chce umierac!!!!

 

-- 10 kwi 2013, 19:45 --

 

Na stronie jakiegos stowarzyszenia ludzi z wypadaniem platka, napisali:

People with mitral valve prolapse syndrome are no more prone to "sudden death" than the normal population. In fact, some studies show that people with MVPS are less likely to die suddenly.

 

Uff... czyli mam nadzieje, mozemy odetchnąć z ulgą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

favouritetune

 

Pytałam o to kardiologa, powiedział, że można uprawiać sport i żyć zupełnie normalnie.

O ile z wypadającymi zastawkami wogle można żyć normalnie-objawy i nerwica zwalają jednak z nóg ;)

Pewnie wszystko zależy też od zaawansowania zmian w funkcjonowaniu zastawek.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się troche boje wiekszego wysilku, bo czesto zaraz mam kołatanie, albo dziwny ucisk w okolicach serca...

Z jednej strony dobrze byloby troche pocwiczyc czasem (dobrze, dla nerwcy), ale nie jestem pewna, czy to dobrze działa na serce. Czasem sobie mysle, ze juz jest moze jakos oslabione i taki wysilek moze je tylko "dobic" :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biegam już drugi tydzień i muszę powiedzieć, że czuję się dobrze, podczas biegu mam czasem takie szarpnięcia, ale wtedy się trochę uspakajam i biegnę dalej. Od tego czasu nie mam za bardzo kołatań (nie wiem, czy to ma z tym związek) i wydaje mi się, że mój puls jest odrobinę wolniejszy. Dzięki temu można przyzwyczaić się do wysiłku, do szybszej pracy serca, zaobserwować, że to jest rzecz naturalna. Także polecam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam bieganie ! Sam jak wstawałem jeszcze pół roku temu to serce waliło jak oszalałe a szybszy trucht powodował u mnie palpitacje na tle nerwowym. Biore betabloker + suplementacja magnezem Chella Mag b6 (sry za reklame) do tego dużo pomidorów/bananów/soków pomidorowych/ suszonych moreli w celu uzupelnienia potasu i jest elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy szarpnięcia które opisujecie to proces który nazywamy "resetowaniem się serca". Inaczej mówiąc, serce będące w ciągłym stresie u osoby pod ogromną presją psycho-emocjonalną musi co jakiś czas zresetować swój rytm. To naturalny proces uspokajania się serca. Niestety jeśli nie idzie za tym wewnętrzny spokój i stan relaksu, serce się resetuje ponownie i ponownie, czasami te uczucia pojawiają się całymi kaskadami. To naturalny proces, kompletnie nikt z Was nie powinień się tego obawiać. Zaufajcie swoim organizmom i zadbajcie o spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety teraz nie mam siły na żąden sport :( Czasem nawet podczas chodzenia puls przyśpiesza do 150 i jesttem bliska omdlenia. Biorę leki na nerwicę i rozważam zrobienie Holtera Ekg. Doklucza mi też wiele innych objawów, które nie ulegają złagodzeniu, a działania leków pozytywnego nie odczuwam.

 

-- 09 lip 2013, 21:11 --

 

A te szarpnięcia serca czyli potykania serca mam nawet kilka pod rząd, nawet jak leżę i jestem zrelaksowana...

 

-- 09 lip 2013, 21:11 --

 

I to codziennie takie skurcze dodatkowe mam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×