Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, mariano10 napisał(a):

Dzisiaj wykupię i jutro rano łykam pierwszą ale zastanawiam się czy nie wziąść pół na początek zwłaszcza że będę w pracy ...może przez dwa lub trzy dni brać po pół i zobaczę jak to holerstwo na mnie działa

Zacznij od mniejszej dawki przez kilka dni. Ja zaczełam od ćwiartki przed 5 dni,i tu już nie ogarniałam. Puźniej przez 10dni połowę tabletki 10mg,była jazda na maksa. I przeszłam już na 20mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zawieszony napisał(a):

Czy  ktoś wie czym się różni Seroxat polski od tego z importu???

 

W działaniu niczym. To ten sam lek z jedyną różnicą, że ulotka i oznaczenia na opakowaniu mogą być w języku używanym w kraju, z którego został importowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, acherontia styx napisał(a):

W działaniu niczym. To ten sam lek z jedyną różnicą, że ulotka i oznaczenia na opakowaniu mogą być w języku używanym w kraju, z którego został importowany.

Dziękuję za odpowiedź. Kupiłem 3 opakowania po 40zł sztuka i się zdziwiłem że tak tanio. Ale wystraszyłem się że to nie będzie ten sam lek. Nie chcę zmieniać preparatu bo dopiero lek zaczyna u mnie działać. Boję się coś spiepszyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mariano10 napisał(a):

Wziąłem pierwsze pół tabletki z wielkim strachem  o 9 rano ale jak na razie nie ma tragedii bałem się że mnie wystrzeli z lękami a czuję się jakby spokojniejszy , czy to możliwe że parogen trochę uspokaja ? i to tak po pierwszym zarzyciu?


Też mi się tak wydawało. Jednak to zdecydowanie później paroksetyna odkryła wszystkie karty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mariano10 napisał(a):

Tzn. Nie strasz mnie ... nie wiem czego się spodziewać po tym leku mam paniczny lęk jak mam brać tego typu leki.

Nie chcę Cię straszyć daleko mi do tego. 
A że mnie paroksetyna sponiewierała to wcale nie znaczy że z Tobą też tak będzie. Nie będę Ci pisał co się działo bo się naczytasz ( pewnie już to zrobiłeś) i będziesz sobie wkręcał. Ze mną tak było. Najlepiej nie czytaj za wiele wiem że to trudne. TRZYMAJ SIĘ CHŁOPAKU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariano10 napisał(a):

Tzn. Nie strasz mnie ... nie wiem czego się spodziewać po tym leku mam paniczny lęk jak mam brać tego typu leki.

Leki na każdego działają inaczej. 

Jezeli czytasz to z dystansem i nie kierujesz daną opinia jako prawda objawiona. Jak przekonasz się sam to będziesz widział co myśleć o danym leku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Melodiaa napisał(a):

Leki na każdego działają inaczej. 

Jezeli czytasz to z dystansem i nie kierujesz daną opinia jako prawda objawiona. Jak przekonasz się sam to będziesz widział co myśleć o danym leku. 

Mam nadzieję że zadziała ten parogen bo szczerze nie mam już sił śpię po 4 h chodzę do pracy co jest męczarnią dla mnie ogólnie w kiepskim stanie jestem nawet na zwolnienie nie mogę iść bo mam umowę do końca października i mi nie przedłużą jak zachoruję, lekarz powiedział że jak nie będę dawał rady mam się zgłosić do szpitala na izbę przyjęć poza tym dostałem skierowanie na oddział dzienny żebym tam dojeżdżał ale to trzeba by było do pracy nie chodzić sytuacja patowa bo zostanę beż pracy i środków do życia dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mariano10 napisał(a):

Mam nadzieję że zadziała ten parogen bo szczerze nie mam już sił śpię po 4 h chodzę do pracy co jest męczarnią dla mnie ogólnie w kiepskim stanie jestem nawet na zwolnienie nie mogę iść bo mam umowę do końca października i mi nie przedłużą jak zachoruję, lekarz powiedział że jak nie będę dawał rady mam się zgłosić do szpitala na izbę przyjęć poza tym dostałem skierowanie na oddział dzienny żebym tam dojeżdżał ale to trzeba by było do pracy nie chodzić sytuacja patowa bo zostanę beż pracy i środków do życia dramat.

A psychoterapia? Trzymam kciuki za ciebie...wiem, że umowa ważna sprawa. Z dziennego i ja zrezygnowałam...wolałam płacić za terapię. Nie każdy ma możliwości czasowe właśnie bo są inne zobowiązania.  Oby parogen zadziałał pozytywnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mariano10 napisał(a):

Wziąłem pierwsze pół tabletki z wielkim strachem  o 9 rano ale jak na razie nie ma tragedii bałem się że mnie wystrzeli z lękami a czuję się jakby spokojniejszy , czy to możliwe że parogen trochę uspokaja ? i to tak po pierwszym zarzyciu?

Hmm.... zobaczysz jutro albo za dwa dni🙆 

Ciesz się że dzisiaj dała ci żyć🙆 

6 godzin temu, Zawieszony napisał(a):


Też mi się tak wydawało. Jednak to zdecydowanie później paroksetyna odkryła wszystkie karty. 

Właśnie 😏

6 godzin temu, mariano10 napisał(a):

Tzn. Nie strasz mnie ... nie wiem czego się spodziewać po tym leku mam paniczny lęk jak mam brać tego typu leki.

Nie bój się, czasami warto się przemęczyć na takim leku niż żyć ciągle w lęku.

2 godziny temu, mariano10 napisał(a):

Mam nadzieję że zadziała ten parogen

Wiesz, przeszłam przez różne leki i uważam że jednak paro na lęki jest najlepsza. Przeważnie szybko działa, wycisza z czasem nawet kastruje nie tylko z libido co z emocjami 😏 akurat pod tym względem nie jest fajnie. U mnie najgorzej to było przetrwać tak 2 tyg🤔 to była jazda bez trzymanki, ale ja byłam naprawdę w ciężkim stanie już. Po za tym tak jak Melodia napisała, na każdego działa inaczej lek. Powodzenia, w razie co pisz. Możesz nawet pisać na priv gdybyś chciał się wygadać czy o coś zapytać a nie chciał byś tego robić na głównej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

Hmm.... zobaczysz jutro albo za dwa dni🙆 

Ciesz się że dzisiaj dała ci żyć🙆 

Właśnie 😏

Nie bój się, czasami warto się przemęczyć na takim leku niż żyć ciągle w lęku.

Wiesz, przeszłam przez różne leki i uważam że jednak paro na lęki jest najlepsza. Przeważnie szybko działa, wycisza z czasem nawet kastruje nie tylko z libido co z emocjami 😏 akurat pod tym względem nie jest fajnie. U mnie najgorzej to było przetrwać tak 2 tyg🤔 to była jazda bez trzymanki, ale ja byłam naprawdę w ciężkim stanie już. Po za tym tak jak Melodia napisała, na każdego działa inaczej lek. Powodzenia, w razie co pisz. Możesz nawet pisać na priv gdybyś chciał się wygadać czy o coś zapytać a nie chciał byś tego robić na głównej. 

Ok dzięki za wsparcie , będę się odzywał i pisał jak mi idzie z paroksetyną. Jutro jeszcze ketrel na sen muszę przetestować dzisiaj się boję że do pracy zaśpię. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2023 o 13:12, mariano10 napisał(a):

Wziąłem pierwsze pół tabletki z wielkim strachem  o 9 rano ale jak na razie nie ma tragedii bałem się że mnie wystrzeli z lękami a czuję się jakby spokojniejszy , czy to możliwe że parogen trochę uspokaja ? i to tak po pierwszym zarzyciu?

Mnie uspokoił dopiero po miesiącu brania 20mg. Mam nadzieje i życzę Ci tego żeby paro weszło Ci dobrze. U mnie była masakra. Trzymam kciuki,i wiem jak to jest chodzić do pracy z niemożliwością pujścia na zwolnienie. Daj znać za kilka dni jak się czujesz😉

 

20 godzin temu, Melodiaa napisał(a):

...

A i jak poczujesz się gorzej na paro,że będziesz czuł że nie dasz rady dłużej. Nie poddawaj się. Przetrzymaj to. Ja miałam dużo chwil zwątpienia,ale czytając to forum jak ludzie się wspierają,powiedziałam sobie że dam radę. I dałam. Więc i Ty dasz.

 

17 godzin temu, Aganiok napisał(a):

A i jak poczujesz się gorzej na paro,że będziesz czuł że nie dasz rady dłużej. Nie poddawaj się. Przetrzymaj to. Ja miałam dużo chwil zwątpienia,ale czytając to forum jak ludzie się wspierają,powiedziałam sobie że dam radę. I dałam. Więc i Ty dasz.

Sorki podpisałam pod innym wpisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Aganiok napisał(a):

A i jak poczujesz się gorzej na paro,że będziesz czuł że nie dasz rady dłużej. Nie poddawaj się. Przetrzymaj to. Ja miałam dużo chwil zwątpienia,ale czytając to forum jak ludzie się wspierają,powiedziałam sobie że dam radę. I dałam. Więc i Ty dasz.

Ok dzięki , fajnie wiedzieć że można się do was odezwać i wygadać , będę pisał co u mnie dobrej nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzień drugi na na 10 mg rano było mi trochę słabo i lekkie mdłośći ale przeszło po śniadaniu łykłem pół tabsa i trochę mnie zakręcił ale do przeżycia z minusów brak apetytu ale to i bez paro miałem problemy że jeść się nie chciało fajnie że weekend i do pracy muszę iść dopiero we wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2023 o 11:53, Zawieszony napisał(a):

Dziękuję za odpowiedź. Kupiłem 3 opakowania po 40zł sztuka i się zdziwiłem że tak tanio. Ale wystraszyłem się że to nie będzie ten sam lek. Nie chcę zmieniać preparatu bo dopiero lek zaczyna u mnie działać. Boję się coś spiepszyć. 

No właśnie dlatego czasami trafia się w aptece na leki z importu równoległego, bo taniej wychodzi produkcja za granicą łącznie z importem niż lek produkowany od początku do końca w kraju ;) to jest normalna praktyka także nie ma się co obawiać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mariano10 napisał(a):

Mam pytanie czy biorąc parogem można łykać ibuprom przeciwbólowy i tego typu leki ? Bo w ulotce piszą żeby nie stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych

Możesz. Ja często leżę przez kręgosłup i rwy kulszowe. Ostatnio przez miesiąc prawie z łóżka nie wychodziłam, brałam takie leki że według ulotki to nawet zbliżać się nie powinnam do nich😅 na stałe mam nilmesil, tzn że nie mam go brać cały czas tylko w razie potrzeby. Także spokojnie możesz brać. 

Godzinę temu, mariano10 napisał(a):

W poniedziałek jadę do szpitala że skierowaniem na oddział dzienny czeka mnie rozmowa z pa ią ordynator chciałbym termin na listopad umówić jak już mi umowę przedłużą to idę. Zobaczymy co mi powiedzą.

Powodzenia, oby się udało.

1 godzinę temu, mariano10 napisał(a):

U mnie dzień drugi na na 10 mg rano było mi trochę słabo i lekkie mdłośći ale przeszło po śniadaniu łykłem pół tabsa i trochę mnie zakręcił ale do przeżycia

Najgorsze są pierwsze dni, później już z górki. Tylko jeśli dostaniesz mega jazdy to nie rezygnuj z brania leku, przeczekaj je bo naprawdę warto. 

1 godzinę temu, mariano10 napisał(a):

z minusów brak apetytu

Poczekaj jeszcze trochę😅 pacmen odezwie się za jakiś czas😅 u mnie najgorzej za słodkim😏i przeważnie wieczorem. Muszę się nieźle pilnować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariano10 napisał(a):

Szczebiotka pocieszyłaś mnie bo ja też mam dyskopatię i rwa mnie złapie nie raz , też nimesil biorę i przeciwbólowe wtedy , bałem się co będzie jak mnie złapie ale uspokoiłaś mnie.

Nie no spokojnie. Ja ostatnio brałam ich tyle że lepiej nie mówić. Diclofenac, nilmesil, coś na r, i jeszcze jakieś których nazw nie pamiętam😅 bądź razie wszystko na receptę było i tak przez miesiąc. Jedyne co ucierpiało to żołądek😏 także nie martw się, przy paro możesz brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szczebiotka napisał(a):

Nie no spokojnie. Ja ostatnio brałam ich tyle że lepiej nie mówić. Diclofenac, nilmesil, coś na r, i jeszcze jakieś których nazw nie pamiętam😅 bądź razie wszystko na receptę było i tak przez miesiąc. Jedyne co ucierpiało to żołądek😏 także nie martw się, przy paro możesz brać.

Dobrze wiedzieć. Naczytałam się,że najbezpieczniejszy jest paracetamol. Więc go brałam,na migreny i w czasie @ ale nie działał na mnie. Oczywiście bałam się brać inne mocniejsze leki na ból. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×