Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leczenie fobii społecznej u psychoterapeuty online


Betixa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mieć mieszankę wizyt zdalnych z wizytami stacjonarnymi (raz na miesiąc spotkanie na żywo, reszta wirtualnie) na NFZ u psychoterapeutki i ona na pierwszej wizycie wyraziła wątpliwość w skuteczność wizyt online w przypadku fobii społecznej, powiedziała że najlepiej leczyć to zaburzenie gdy pacjent przychodzi do gabinetu osobiście. Ale ja nie mam możliwości się stawiać w ośrodku częściej niż raz na miesiąc, psychoterapeutka dała znać że się nad tym zastanowi. Czy ktoś z was leczył fobię społeczną albo osobowość unikającą (mogę mieć albo jedno, albo drugie) u psychoterapeuty w formie spotkań przez kamerkę? Jeśli tak, jakie były efekty? Co mówią badania na temat skuteczności psychoterapii indywidualnej w leczeniu fobii społecznej i osobowości unikającej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styx Najchętniej bym co tydzień przyjeżdżała, ale niestety nie mam na to pieniędzy, już przyjazd raz na miesiąc to dla mnie duży wydatek, także jestem zmuszona do hybrydowych wizyt. Postanowiłam że będę robić wszystko co psychoterapeutka mi zaproponuje, ale z wcześniejszym jej przygotowaniem mnie na ekspozycję, a po ekspozycji z miękkim lądowaniem w postaci przegadania tego. Sama bym nie dała rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Betixa napisał(a):

Czy ktoś z was leczył fobię społeczną albo osobowość unikającą (mogę mieć albo jedno, albo drugie) u psychoterapeuty w formie spotkań przez kamerkę?

Ja w związku z fobią społeczną uczęszczałem na sesje przez telefon i uważam je za bardzo pomocne . Może trafiłem na odpowiedniego psychoterapeutę albo sam dojrzałem do pracy nad sobą ale z efektów jestem bardzo zadowolony . Kiedyś uczęszczałem na zajęcia w szpitalu dziennym przez trzy miesiące ale nie odczułem większej poprawy. Także jeśli masz wybór online albo nic to na pewno on line . Dochodzi do tego na początku komfort bycia samemu i wg mnie łatwiej jest wtedy zebrać myśli i otworzyć się jeśli mówisz do mikrofonu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2024 o 17:10, acherontia styx napisał(a):

W przypadku fobii społecznej terapia online nigdy nie była polecana, także zero zdziwienia, że ma wątpliwości czy się tego podjąć.

A co z terapią indywidualną? Też nie jest polecana w przypadku fobii społecznej? Grupowa jest w tym przypadku lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×