Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Zawieszony napisał(a):

Jak to jest ?? Powiedzmy że lek się załaduje. Czy najpierw jest poprawa a potem tylko lepiej ?? Czy od razu jest spoko?? Pytam tyle bo już nie wiem co się dzieje niby jest trochę lepiej. 

Raczej stopniowo, przy czym nie znaczy, że nagle będzie już tylko dobrze. Gorsze chwile mogą się zdarzać cały czas, ale to powinny być chwile, maks kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Raczej stopniowo, przy czym nie znaczy, że nagle będzie już tylko dobrze. Gorsze chwile mogą się zdarzać cały czas, ale to powinny być chwile, maks kilka dni.

Najbardziej się boję tego strasznego otępienia nad wszystkim się muszę 5 razy zastanawiać przeraża mnie to. Mam nadzieje że tak jest tylko na początku działania. Bo tego na bank nie zniosę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zawieszony napisał(a):

Najbardziej się boję tego strasznego otępienia nad wszystkim się muszę 5 razy zastanawiać przeraża mnie to. Mam nadzieje że tak jest tylko na początku działania. Bo tego na bank nie zniosę. 

A ja po zwiększeniu dawki,nie mam na nic siły. W pracy ledwo łaże i spać mi się chce. Robię jedną rzecz po chwili biorę się za następną,i nie pamiętam że już coś wcześniej zaczełam robić. Też mam nadzieje,że to minie. Bo pracuje na kasie,i muszę bardzo się skupiać żeby manka nie zrobić. No i kontakt z klientem nie ogarniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Aganiok napisał(a):

Nie mam na nic siły  głowę mam ciężką. Najchętniej to bym przeleżała cały dzień.

Może minie (a nie tyle minie co się organizm przyzwyczai), a może nie. Paroksetyna ma działanie sedujące a im wyższa dawka tym większe, także to jest norma na tym leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2023 o 11:37, Zawieszony napisał(a):

Jak to jest ?? Powiedzmy że lek się załaduje. Czy najpierw jest poprawa a potem tylko lepiej ?? Czy od razu jest spoko?? Pytam tyle bo już nie wiem co się dzieje niby jest trochę lepiej. 

Stopniowo. Nie ma tak od razu. Najpierw trzeba przetrwać te wszystkie jazdy na niej 😏

5 godzin temu, Aganiok napisał(a):

A ja po zwiększeniu dawki,nie mam na nic siły. W pracy ledwo łaże i spać mi się chce. Robię jedną rzecz po chwili biorę się za następną,i nie pamiętam że już coś wcześniej zaczełam robić. Też mam nadzieje,że to minie. Bo pracuje na kasie,i muszę bardzo się skupiać żeby manka nie zrobić. No i kontakt z klientem nie ogarniam.

 

19 minut temu, Aganiok napisał(a):

I tak troche dziwne. Bo zwiększyłam dawke w sobote. Przez dwa dni czulam się w miarę dobrze. A dzisiaj to tragedia. Nie mam na nic siły  głowę mam ciężką. Najchętniej to bym przeleżała cały dzień. Minie to z czasem?

To jest trudne do określenia. Ja jestem rok na paro i też jestem zmęczona jeszcze na niej, często nic mi się nie chce. Dlatego lekarz dodał mi jeszcze jeden lek, bez niego to chyba bym już nic nie robiła 🤨 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Szczebiotka napisał(a):

Stopniowo. Nie ma tak od razu. Najpierw trzeba przetrwać te wszystkie jazdy na niej 😏

 

To jest trudne do określenia. Ja jestem rok na paro i też jestem zmęczona jeszcze na niej, często nic mi się nie chce. Dlatego lekarz dodał mi jeszcze jeden lek, bez niego to chyba bym już nic nie robiła 🤨 

Ja mam lekarza na początku września. Więc wtedy z nim porozmawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aganiok napisał(a):

Ja mam lekarza na początku września. Więc wtedy z nim porozmawiam.

Porozmawiaj. Ja rozmawiałam z moim że jak biorę paro ( wtedy brałam 20mg rano i 20 po południu), to jestem ciągle senna, nie mam na nic ochoty itp, i wtedy mi zmienił że mam brać całe 40 mg rano a w porze obiadowej 5mg esci ( depralin). Widać różnicę. Inaczej to chyba bym ciągle spała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe żeby uboki mnie szarpały już dwa miesiące??? Ja mam tego poważnie dość ?? Kładę się spać z nadzieją że jutro będzie lepiej i co rano (5.30 z zegarkiem w ręku) kolejne rozczarowanie. Ile jeszcze takich poranków mnie czeka?? Czy ja jestem jakaś specjalna jednostka?? Nie rozumiem tego. Ludzie to co się dzieje zakrawa na straszny żart BOGA. Jeszcze pare dni i popełnię hara-kiri. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Zawieszony napisał(a):

Czy to możliwe żeby uboki mnie szarpały już dwa miesiące??? Ja mam tego poważnie dość ?? Kładę się spać z nadzieją że jutro będzie lepiej i co rano (5.30 z zegarkiem w ręku) kolejne rozczarowanie. Ile jeszcze takich poranków mnie czeka?? Czy ja jestem jakaś specjalna jednostka?? Nie rozumiem tego. Ludzie to co się dzieje zakrawa na straszny żart BOGA. Jeszcze pare dni i popełnię hara-kiri. 

U mnie trwało trzy miesiące zanim powoli ustępowały uboki.

52 minuty temu, Zawieszony napisał(a):

Fizycznie i psychicznie czuję się jak ostatnia szmata już było mi lepiej przed braniem paroksetyny. Nie mam już za grosz cierpliwości. W takim stanie nigdy nie byłem. Co się dzieje ???

Z lekarzem porozmawiaj.

 

Czy wy też macie problemy by kupić np paroxinor albo parogen? Ja mam od dwóch miesięcy problemy by gdzieś dostać te leki 🤨 wszędzie słyszę że brakuje. Dzisiaj to samo, dostałam jakiś inny zamiennik którego jeszcze nie miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szczebiotka napisał(a):

U mnie trwało trzy miesiące zanim powoli ustępowały uboki.

Z lekarzem porozmawiaj.

 

Czy wy też macie problemy by kupić np paroxinor albo parogen? Ja mam od dwóch miesięcy problemy by gdzieś dostać te leki 🤨 wszędzie słyszę że brakuje. Dzisiaj to samo, dostałam jakiś inny zamiennik którego jeszcze nie miałam.

Brakuje masy leków. Na razie nie zapowiada się, żeby miało się to zmienić. 

Pisałam już jakiś czas temu, żeby robić większy zapas leków. Apteka przecież może wydać lek na 180 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak lekarz pomyśli to zrobi i tak, że apteka wyda zapas na rok za jednym razem, mimo całego zapasu na jednej recepcie.

Ja mam jednego swojego leku to zapas na jeszcze dobre pół roku mimo, że lekarka ostatnią receptę na ten lek wypisywała mi może z 4 miesiące temu?! A i tak nie mam wykupionych wszystkich opakowań, bo jeszcze z 6 zostało na recepcie 🤣 i tak zmniejszyłam z 11 😂

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Brakuje masy leków. Na razie nie zapowiada się, żeby miało się to zmienić. 

Pisałam już jakiś czas temu, żeby robić większy zapas leków. Apteka przecież może wydać lek na 180 dni.

Mi dzisiaj farmaceuta powiedziała że dużo ludzi teraz kupuje te leki a szczególnie z Ukrainy 🤨i będzie ciężko z dostępnością leków psychotropowych. Kurde no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zawieszony napisał(a):

Fizycznie i psychicznie czuję się jak ostatnia szmata już było mi lepiej przed braniem paroksetyny. Nie mam już za grosz cierpliwości. W takim stanie nigdy nie byłem. Co się dzieje ???

A oprócz paro bierzesz cos dodatkowo na uspokojenie? Ja mam do Aeketisu sedam i jakoś sobie radzę. Nie jest super,ale jestem troche spokojniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2006 o 14:16, darunia napisał(a):

Aga1 a powiedz czy Twoje dolegliwości mineły całkowicie? Ja biore seroxat od 3 miesiecy i jest o niebo lepiej ale zdarzają mi sie po 3,4 dni w miesiącu kiedyś dzieje sie coś nie tak (zwiększają mi się leki i mój nastrój spada) a może to wina spraw kobiecych, bo zauważyłam ze to zawsze ma związek z miesiączką. Jak to jest u ciebie?

Hejka. Powiem Ci,że mam to samo. Ja biorę Arketis od miesiąca i nawet było lepiej. Ale dzień przed miesiączką miałam straszny stan depresyjny i napady lękowe. Dzisiaj jest drugi dzień miesiączki i dalej ma lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aganiok napisał(a):

Hejka. Powiem Ci,że mam to samo. Ja biorę Arketis od miesiąca i nawet było lepiej. Ale dzień przed miesiączką miałam straszny stan depresyjny i napady lękowe. Dzisiaj jest drugi dzień miesiączki i dalej ma lęki.

Jak będziesz miała owulację to będziesz rozpromieniona:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Depresjoodejdz napisał(a):

Witam czy po zwiekszeniu dawki z 20mg na 40mg paro znowu na efekty trzeba czekac 2-4 tygodnie?

Po takim czasie zazwyczaj się stabilizuje. Poprawa może być szybciej, bo już reakcja na chemię została wywołana, ale swoje trza odczekać. Niestety te leki działają jak NFZ,  długo trzeba czekać i nie zawsze pomogą

Edytowane przez DEPERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów , czy ktoś z was brał Parogen razem z sulpirydem? Pytam bo mój lekarz kazał mi odstawić sulpiryd I być na ,, czysto'' przed Parogenem a tymczasem zacząłem odstawiać sulpiryd  ponieważ nic mi nie pomagał już po długim okresie brania znów wróciły lęki i nerwica z tym że schodzę z dawki sulpirydu 100 rano i 100 po południu teraz 50/50 niestety wszystko się mi nasila nerwica lęki i zaczynają dochodzić do tego objawy somatyczne po zmniejszeniu dawki , wizyta dopiero 26 nie wiem czy doczekam w takim jestem stanie i zastanawiam się właśnie czy nie można było Parogenu zacząć łykać a jak zadziała to odstawić ten sulpiryd. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×