Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, mariano10 napisał(a):

Witam forumowiczów , czy ktoś z was brał Parogen razem z sulpirydem? Pytam bo mój lekarz kazał mi odstawić sulpiryd I być na ,, czysto'' przed Parogenem a tymczasem zacząłem odstawiać sulpiryd  ponieważ nic mi nie pomagał już po długim okresie brania znów wróciły lęki i nerwica z tym że schodzę z dawki sulpirydu 100 rano i 100 po południu teraz 50/50 niestety wszystko się mi nasila nerwica lęki i zaczynają dochodzić do tego objawy somatyczne po zmniejszeniu dawki , wizyta dopiero 26 nie wiem czy doczekam w takim jestem stanie i zastanawiam się właśnie czy nie można było Parogenu zacząć łykać a jak zadziała to odstawić ten sulpiryd. Pozdrawiam

Brał. Sulpiryd znakomicie blokuje tworzenie destruktywnych myśli. Mnie mix paro+sulpi, wyleczyło z OCD w parę dni i nigdy nie powróciło. No, ale tutaj nikt Ci nie doradzi leczenia, mogę tylko napisać, że u mnie takie połączenie było całkiem spoko, prócz martwego libido😱 i ja brałem tylko 50mg sulpi i 40mg paro. Dodatkowo sulpiryd znosił troszkę sedatywne działanie paroksetyny które mnie dojeżdżało wybitnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy! Jestem nowa. Nie wierzę, że jest tu aż tyle osób i stron:)

Nie będę zanudzać moją historią. Jestem cały czas na dawce podtrzymującej Arketisu 10 mg, od lat dobrze na mnie to działało. W gorszych momentach lekarz kazał na kilka dni dołożyć drugą połówkę o 14. I też działało. Ale ostatnie pół roku jest gorzej, lęki wracają częściej (dawniej epizody co kilka miesięcy, lekkie dość). Teraz drugą połówkę miałam przez 2 tygodnie (stresujący okres w pracy) i postanowiłam odstawić. I teraz jest nie za dobrze. Nie wiem czy brać czy nie brać tej drugiej połówki. Czy ktoś brał takie dawki? Czy to ma sens na dłużej? Czy może po 2 tygodniach się już wkręciło i są objawy z tego tytułu. Zawsze przy rozpoczynaniu terapii miałam jazdy przez 1-2 tygodnie, jak każdy chyba przy tym leku. Do lekarza się nie dostanę zbyt szybko... Help!

ps. diagnoza sprzed miesiąca - Hashimoto, niedoczynność, b.wysokie TSH i anty TPO ogromne, Euthyrox 25, może ta tarczyca miała wpływ na gorsze stany przez ostatnie kilka miesięcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Blue-eyed napisał(a):

Hashimoto, niedoczynność, b.wysokie TSH i anty TPO ogromne, Euthyrox 25, może ta tarczyca miała wpływ na gorsze stany przez ostatnie kilka miesięcy?

Hej

Kiedyś miałam to samo i miałam jazdy straszne. Niedoczynność u mnie miała takie same objawy jak depresja czy nerwica. Strasznie się wtedy czułam. Co do paro nie wiem co ci doradzić, jeśli lekarz mówił abyś zwiększyła to może warto to zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

Hej

Kiedyś miałam to samo i miałam jazdy straszne. Niedoczynność u mnie miała takie same objawy jak depresja czy nerwica. Strasznie się wtedy czułam. Co do paro nie wiem co ci doradzić, jeśli lekarz mówił abyś zwiększyła to może warto to zrobić? 

Dzięki! Naprawdę? Objawy psychosomatyczne były od tarczycy? Jak u ciebie teraz? Jak leczenie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Blue-eyed napisał(a):

Dzięki! Naprawdę? Objawy psychosomatyczne były od tarczycy? Jak u ciebie teraz? Jak leczenie?

 

Wiesz co ja miałam tylko niedoczynność tarczycy. Leczyłam się kilka lat. Później jakoś było tak że nie robiłam badań, i zapomniałam też o lekach😅 to był czas gdy odstawiłam wszystkie leki. Wiem, wiem głupia byłam ale podobno człowiek na własnych błędach się uczy. Jakiś czas temu lekarz zrobił mi badania krwi, jakiś pakiet poszerzony. Wyszło że nie mam już niedoczynności 🤨 sama byłam w szoku. Jakoś wierzyć mi się nie chciało więc za jakiś czas powtórzyłam badania i wyszło to samo. Także nie muszę już brać leków na tarczycę. Ale fakt że jak brałam to miałam straszne stany depresyjne. Nie miałam sił na nic, ciągle byłam zmęczona, włosy mi leciały garściami itp itd. Od kiedy bierzesz euthyrox? Ja też go brałam i na początku moje objawy jakby się nasiliły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szczebiotka napisał(a):

Wiesz co ja miałam tylko niedoczynność tarczycy. Leczyłam się kilka lat. Później jakoś było tak że nie robiłam badań, i zapomniałam też o lekach😅 to był czas gdy odstawiłam wszystkie leki. Wiem, wiem głupia byłam ale podobno człowiek na własnych błędach się uczy. Jakiś czas temu lekarz zrobił mi badania krwi, jakiś pakiet poszerzony. Wyszło że nie mam już niedoczynności 🤨 sama byłam w szoku. Jakoś wierzyć mi się nie chciało więc za jakiś czas powtórzyłam badania i wyszło to samo. Także nie muszę już brać leków na tarczycę. Ale fakt że jak brałam to miałam straszne stany depresyjne. Nie miałam sił na nic, ciągle byłam zmęczona, włosy mi leciały garściami itp itd. Od kiedy bierzesz euthyrox? Ja też go brałam i na początku moje objawy jakby się nasiliły. 

Biorę jakieś 5 tygodni. Straszne wypadanie włosów od 2 lat, coraz bardziej. Strasznie szybkie bicie serca, które nasila stany lękowe, bo mam je na tym tle. Zero siły, męczliwość ogromna (nie wiem czy od lęków czy tarczycy....). Prawie zero ferrytyny, jeszcze nie wszystko wybadałam. Ale niedoczynność i Hashimoto na 100%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Blue-eyed napisał(a):

Zero siły, męczliwość ogromna (nie wiem czy od lęków czy tarczycy....).

Wszystkie objawy, które tutaj wypisałaś sugerują na problemy hormonalne. Moja mama miała podobnie, a choruje od lat na niedoczynność. Zmiana dawkowania euthyroxu naprawiła całą sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heej… Powracam po raz 3 do paroxinoru w dawce 1/4 tabl. przez 5 dni, później 1/2 i później cała. Kiedyś tolerowałam go o wiele lepiej. Teraz nie wiem co się dzieje. Już po pierwszej dawce strasznie wali mi serce, uspokaja się i znowu. Trzęsie mnie, uderzenia gorąca, niepokój, jeszcze większy lęk. Lekarz dodatkowo, godzinę przed Paro kazał wziąć Xanax 0,25. Boje się tej benzo z uwagi na to, że może dostanę jakiś urojeń i boje się uzależnienia. Wolałabym hydroxyzyne ale tych leków chyba się nie łączy… Nie wiem czy to wytrzymam… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olkaaa napisał(a):

Heej… Powracam po raz 3 do paroxinoru w dawce 1/4 tabl. przez 5 dni, później 1/2 i później cała. Kiedyś tolerowałam go o wiele lepiej. Teraz nie wiem co się dzieje. Już po pierwszej dawce strasznie wali mi serce, uspokaja się i znowu. Trzęsie mnie, uderzenia gorąca, niepokój, jeszcze większy lęk. Lekarz dodatkowo, godzinę przed Paro kazał wziąć Xanax 0,25. Boje się tej benzo z uwagi na to, że może dostanę jakiś urojeń i boje się uzależnienia. Wolałabym hydroxyzyne ale tych leków chyba się nie łączy… Nie wiem czy to wytrzymam… 

Hejka. Ja brałam hydro przy paro. Można je łączyć. Wytrzymaj kochana ten czas. Ja też tak zaczełam. 5 dni ćwiartka 10 polówka. I też myślałam,że nie dam rady,że wiariuje. Lęki,uboki na początku to była jakaś tragedia. Dodatkowo musiałam chodzić do pracy,zajmować się dwójka dzieci. Ale dzięki wsparciu tego forum przetrzymałam ten czas. Dziś mija mi 34 dzień na całej taletce 20mg. I powolutku czuję się lepiej. Wierzę,że i i Ciebie w końcu będzie lepiej. Trzymam kciuki i głowa do góry🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Aganiok napisał(a):

Hejka. Ja brałam hydro przy paro. Można je łączyć. Wytrzymaj kochana ten czas. Ja też tak zaczełam. 5 dni ćwiartka 10 polówka. I też myślałam,że nie dam rady,że wiariuje. Lęki,uboki na początku to była jakaś tragedia. Dodatkowo musiałam chodzić do pracy,zajmować się dwójka dzieci. Ale dzięki wsparciu tego forum przetrzymałam ten czas. Dziś mija mi 34 dzień na całej taletce 20mg. I powolutku czuję się lepiej. Wierzę,że i i Ciebie w końcu będzie lepiej. Trzymam kciuki i głowa do góry🙂

Tak z zalecenia lekarza? Że np. rano Paroxinor a wieczorem hydro? Najgorsze, że ważyłam 43,5 kg, nerwy zaczęły mnie zjadać, teraz 40 kg ale po paro mdli mnie, nie mam apetytu. :( Boje się, że znowu historia zatoczy koło i będę 38 kg ważyć… :( Do tego to kołatanie serca. Raz się uspokaja, raz nasila.. Może skontaktuje się z psychiatrą czy zamiast Xanaxu mogę wziąć hydro …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olkaaa napisał(a):

Tak z zalecenia lekarza? Że np. rano Paroxinor a wieczorem hydro? Najgorsze, że ważyłam 43,5 kg, nerwy zaczęły mnie zjadać, teraz 40 kg ale po paro mdli mnie, nie mam apetytu. :( Boje się, że znowu historia zatoczy koło i będę 38 kg ważyć… :( Do tego to kołatanie serca. Raz się uspokaja, raz nasila.. Może skontaktuje się z psychiatrą czy zamiast Xanaxu mogę wziąć hydro …

Ja rano biorę Paro a hydro brałam dwa razy dziennie. Rano i popołudniu. Teraz już go nie biorę,bo jestem troche spokojniejsza. Ja schudłam na Paro 6kg i teraz ważę 54kg. Ale apetyt powoli mi wraca🙂 ojej to bardzo malutki ważysz. Pewnie skontaktuj się z lekarzem. Chociaż ja na samym początku brałam sedam 1/4 dwa razy dziennie. A puźniej to już hydro. Bo też miałam obawy,że się uzależnie od sedamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Olkaaa napisał(a):

Heej… Powracam po raz 3 do paroxinoru w dawce 1/4 tabl. przez 5 dni, później 1/2 i później cała. Kiedyś tolerowałam go o wiele lepiej. Teraz nie wiem co się dzieje. Już po pierwszej dawce strasznie wali mi serce, uspokaja się i znowu. Trzęsie mnie, uderzenia gorąca, niepokój, jeszcze większy lęk. Lekarz dodatkowo, godzinę przed Paro kazał wziąć Xanax 0,25. Boje się tej benzo z uwagi na to, że może dostanę jakiś urojeń i boje się uzależnienia. Wolałabym hydroxyzyne ale tych leków chyba się nie łączy… Nie wiem czy to wytrzymam… 

Hej.

Ja po ponownym wejściu na paro przeżyłam piekło. Xanax masz po to żeby te lęki zmniejszyć, bo ja na początku to miałam jazdy bez trzymanki. Ale mnie też trochę ratowały herbaty z melisy, lek uspokajający brałam chyba z trzy razy tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

Hej.

Ja po ponownym wejściu na paro przeżyłam piekło. Xanax masz po to żeby te lęki zmniejszyć, bo ja na początku to miałam jazdy bez trzymanki. Ale mnie też trochę ratowały herbaty z melisy, lek uspokajający brałam chyba z trzy razy tylko.

Mam lęk przed braniem tego Xanaxu. Boje się jakiś omamów, urojeń, że zasnę i się nie obudzę… 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Olkaaa napisał(a):

I jeszcze wkręcam sobie ten zespół jakiś serotoninowy, że umrę itd. To jakiś horror… 😔

Nie bój się. Bierz tyle ile zalecił lekarz. Nic Ci się nie stanie a pomoże. Ja na początku też brałam sedam. Bo miałam straszne jazdy. Jak się uspokoiło przeszłam na hydro. A teraz już nic nie boje. Musisz przetrwać ten początek. Ja nie wierzyłam,że paro mi pomoże,bo przez miesiąc nic się nie działo. A od jakiegoś tygodnia zaczynam czuć się lepiej. Fajerwerków jeszcze nie ma,ale jestem dobrej myśli. I za Ciebie trzymam kciuki😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Aganiok napisał(a):

Nie bój się. Bierz tyle ile zalecił lekarz. Nic Ci się nie stanie a pomoże. Ja na początku też brałam sedam. Bo miałam straszne jazdy. Jak się uspokoiło przeszłam na hydro. A teraz już nic nie boje. Musisz przetrwać ten początek. Ja nie wierzyłam,że paro mi pomoże,bo przez miesiąc nic się nie działo. A od jakiegoś tygodnia zaczynam czuć się lepiej. Fajerwerków jeszcze nie ma,ale jestem dobrej myśli. I za Ciebie trzymam kciuki😉

Dziękuje za wsparcie. 🥰 Zauważyłam jakąś dziwną sytuację. Biorę 1/4 tabl. drugi dzień dzisiaj o godzinie 12. Po 13 czuje spokój, jakby wszystko mnie puszcza. Teraz godzina prawie 19 i znowu się zaczyna: bicie serca, dyrylka, niepokój. Tak jakby lek przestał działać. Czy może za mała dawka? sama nie wiem. Wytelepie mnie pół wieczora, noc, rano koszmar i znowu po wzięciu tabletki błogi spokój, już mam energię itd. To normalne? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Olkaaa napisał(a):

Dziękuje za wsparcie. 🥰 Zauważyłam jakąś dziwną sytuację. Biorę 1/4 tabl. drugi dzień dzisiaj o godzinie 12. Po 13 czuje spokój, jakby wszystko mnie puszcza. Teraz godzina prawie 19 i znowu się zaczyna: bicie serca, dyrylka, niepokój. Tak jakby lek przestał działać. Czy może za mała dawka? sama nie wiem. Wytelepie mnie pół wieczora, noc, rano koszmar i znowu po wzięciu tabletki błogi spokój, już mam energię itd. To normalne? 🤔

Oczywiście mówię o Paroxinorze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Olkaaa napisał(a):

Mam lęk przed braniem tego Xanaxu. Boje się jakiś omamów, urojeń, że zasnę i się nie obudzę… 🙈

 ja też nie brałam afobamu bo się bałam🙆 miałam jeszcze coś innego, nie benzo a i tak się bałam, ale musiałam wziąć kilka razy. Chyba czasami warto jednak zaufać lekarzowi

9 godzin temu, Olkaaa napisał(a):

I jeszcze wkręcam sobie ten zespół jakiś serotoninowy, że umrę itd. To jakiś horror… 😔

Taaaa też to miałam 😅 jest tutaj nawet kilka osób które może to potwierdzić 🙆😅 

Ja biorę 40 mg paroxinoru plus 5mg esci 😅

3 godziny temu, Aganiok napisał(a):

Ja nie wierzyłam,że paro mi pomoże,bo przez miesiąc nic się nie działo.

Ja dopiero po trzech miesiącach coś tam zauważyłam na plus 😏 strasznie długo mi teraz wchodził.

3 godziny temu, Olkaaa napisał(a):

Dziękuje za wsparcie. 🥰 Zauważyłam jakąś dziwną sytuację. Biorę 1/4 tabl. drugi dzień dzisiaj o godzinie 12. Po 13 czuje spokój, jakby wszystko mnie puszcza. Teraz godzina prawie 19 i znowu się zaczyna: bicie serca, dyrylka, niepokój. Tak jakby lek przestał działać. Czy może za mała dawka? sama nie wiem. Wytelepie mnie pół wieczora, noc, rano koszmar i znowu po wzięciu tabletki błogi spokój, już mam energię itd. To normalne? 🤔

Na początku raczej tak. Ja miałam trochę modyfikowane to wszystko. Bo zaczynałam od małej dawki, chyba 10mg 🤔 i po 5 dniach czy jakoś tak wchodziłam już na 20 mg. Ale było strasznie, i weszłam na 30mg, ale jeszcze było nie tak więc jak mi brać 40 mg w dwóch dawkach, 20 rano, 20 po południu. Ale było koszmar bo mnie mega usypia. Nie miałam sił ani ochoty na nic, więc znowu była zmiana i cała dawka poszła na rano. Po wzięciu często muszę przespać się z pół godziny do 40 minut żeby zacząć funkcjonować. Po południu biorę to esci. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dzisiaj 3 dzień jak jestem na 1/4 tabl. Paroxinoru. Męczą mnie przemijające ataki paniki ale z nimi jakoś sobie radzę. Natomiast niepokoi mnie, że pojawiła się biegunka co jakiś czas. Czy ktoś też miał taki skutek uboczny? Zażywaliście przy tym Stoperan, Nifuroksazyd ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zaczyna się 3 miesiąc z paroksetyną jestem zadowolony że przetrzymałem najgorsze uboki targały mną ponad 2 miesiące. Teraz widzę pierwsze promyki nadzieji. Lek zaczyna działać. Widzę że mam wszystko gdzieś wiele rzeczy z którymi kiedyś miałem problem stały się mało istotne. Jakoś lepiej się czuję nie mam napadów paniki. Nawet dałem radę córce chrzciny wyprawić (to było nie do zrobienia ). Zrobiło się jakoś spokojnie. Co do otępienia które miałem pomogła cdp cholina. Jak narazie nie jest źle mam nadzieje że będzie lepiej. Dziękuję wszystkim za pomoc w przejściu tych strasznych chwil które zafundowała mi paroksetyna chyba warto było z tym walczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×