Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Olkaaa napisał(a):

Hej! Dzisiaj 3 dzień jak jestem na 1/4 tabl. Paroxinoru. Męczą mnie przemijające ataki paniki ale z nimi jakoś sobie radzę. Natomiast niepokoi mnie, że pojawiła się biegunka co jakiś czas. Czy ktoś też miał taki skutek uboczny? Zażywaliście przy tym Stoperan, Nifuroksazyd ? 

Tak ja miałam, i to w sumie od samego początku. Było mi też strasznie nie dobrze. Ciągle miałam mdłości i do tego biegunki. Nic nie brałam, tylko więcej piłam płynów bo miałam problem z przełykaniem też. Co dziwne np po parogenie nigdy tak nie miałam a na paroxinoru tak. Mnie to męczyło prawie trzy miesiące, ale minęło. 

25 minut temu, Zawieszony napisał(a):

Witam ponownie. Zaczyna się 3 miesiąc z paroksetyną jestem zadowolony że przetrzymałem najgorsze uboki targały mną ponad 2 miesiące. Teraz widzę pierwsze promyki nadzieji. Lek zaczyna działać. Widzę że mam wszystko gdzieś wiele rzeczy z którymi kiedyś miałem problem stały się mało istotne. Jakoś lepiej się czuję nie mam napadów paniki. Nawet dałem radę córce chrzciny wyprawić (to było nie do zrobienia ). Zrobiło się jakoś spokojnie. Co do otępienia które miałem pomogła cdp cholina. Jak narazie nie jest źle mam nadzieje że będzie lepiej. Dziękuję wszystkim za pomoc w przejściu tych strasznych chwil które zafundowała mi paroksetyna chyba warto było z tym walczyć. 

Cieszę się że ci się udało 🙂 teraz to już tylko z górki. Ja też na wiele rzeczy mam teraz wywalone 🤪 paro pod tym względem jest dobra. Mniej się przejmuje wszystkim. Minus dla mnie to ciągły brak motywacji by coś zrobić. Muszę się zmuszać nawet do tego by gotować czy sprzątać i to mnie drażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2023 o 13:29, Olkaaa napisał(a):

Hej! Dzisiaj 3 dzień jak jestem na 1/4 tabl. Paroxinoru. Męczą mnie przemijające ataki paniki ale z nimi jakoś sobie radzę. Natomiast niepokoi mnie, że pojawiła się biegunka co jakiś czas. Czy ktoś też miał taki skutek uboczny? Zażywaliście przy tym Stoperan, Nifuroksazyd ? 

Tak męczyły mnie z dwa tygodnie,aż przeszły. Nie brałam nic,czekałam aż to minie. Za to teraz mam problemy🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2023 o 14:01, Zawieszony napisał(a):

Witam ponownie. Zaczyna się 3 miesiąc z paroksetyną jestem zadowolony że przetrzymałem najgorsze uboki targały mną ponad 2 miesiące. Teraz widzę pierwsze promyki nadzieji. Lek zaczyna działać. Widzę że mam wszystko gdzieś wiele rzeczy z którymi kiedyś miałem problem stały się mało istotne. Jakoś lepiej się czuję nie mam napadów paniki. Nawet dałem radę córce chrzciny wyprawić (to było nie do zrobienia ). Zrobiło się jakoś spokojnie. Co do otępienia które miałem pomogła cdp cholina. Jak narazie nie jest źle mam nadzieje że będzie lepiej. Dziękuję wszystkim za pomoc w przejściu tych strasznych chwil które zafundowała mi paroksetyna chyba warto było z tym walczyć. 

Gratulacje😄 cieszę się bardzo. Mi właśnie mija 1.5 miesiąca na dawce 20mg. Nie jest jeszcze jakoś kolorowo,ale uboki powoli mijają. Mniej się boję,choć jeszcze czasami mam chwile zwątpienia. Ataki paniki czasem sie zdarzą przez chwilę,ale czuję sie jakbym miała je gdzieś. Też się bardzo cieszę,że natrafiłam na to forum. Ludzie tu pomagają w ciężkich chwilach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do braku leków w aptece i magazynach to prawda. Nie było nigdzie mojego leku Arketis,więc dostałam Parogen. Jeszcze go nie brałam,ponieważ mam jeszcze Arketis. Ovzywiście już sie stresuje brac Parogen. Proszę powiedzcie,że to to samo bo ja już układam w głowie swoje historie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Aganiok napisał(a):

A co do braku leków w aptece i magazynach to prawda. Nie było nigdzie mojego leku Arketis,więc dostałam Parogen. Jeszcze go nie brałam,ponieważ mam jeszcze Arketis. Ovzywiście już sie stresuje brac Parogen. Proszę powiedzcie,że to to samo bo ja już układam w głowie swoje historie

 

to jest ten sam lek pod inna nazwa handlowa, więc bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę paroksetynę około miesiąca (bodajże trzeci raz w ciągu 10 lat) I niestety nie czuję żadnej różnicy jeszcze, lęk jak był tak jest, chociaż z drugiej strony nie pogorszył się na początku a to już plus przy tym leku. Kiedyś brałem go maksymalnie 50 mg, teraz na wizycie poproszę dr'a o zwiększenie do 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, zburzony napisał(a):

Biorę paroksetynę około miesiąca (bodajże trzeci raz w ciągu 10 lat) I niestety nie czuję żadnej różnicy jeszcze, lęk jak był tak jest, chociaż z drugiej strony nie pogorszył się na początku a to już plus przy tym leku. Kiedyś brałem go maksymalnie 50 mg, teraz na wizycie poproszę dr'a o zwiększenie do 30.

Że coooo??? Ty poprosisz doktora o zwiększenie dawki paroksetyny😱 a jak się nie zgodzi? Na pewno posłuchasz grzecznie:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2023 o 20:35, Aganiok napisał(a):

A co do braku leków w aptece i magazynach to prawda. Nie było nigdzie mojego leku Arketis,więc dostałam Parogen. Jeszcze go nie brałam,ponieważ mam jeszcze Arketis. Ovzywiście już sie stresuje brac Parogen. Proszę powiedzcie,że to to samo bo ja już układam w głowie swoje historie

To samo. Ja niestety też ciągle dostaje zamienniki. Ostatnio dostałam ten co ty bierzesz, teraz parogen a ogólnie na receptach mam paroxinor. Po prostu są braki i ciężko dostać leki.

Godzinę temu, zburzony napisał(a):

Biorę paroksetynę około miesiąca (bodajże trzeci raz w ciągu 10 lat) I niestety nie czuję żadnej różnicy jeszcze, lęk jak był tak jest, chociaż z drugiej strony nie pogorszył się na początku a to już plus przy tym leku. Kiedyś brałem go maksymalnie 50 mg, teraz na wizycie poproszę dr'a o zwiększenie do 30.

U mnie po trzech miesiącach jako tako zaskoczyło 😏 jestem już przeszło rok na paro, a nie jest idealnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DEPERS moje eksperymenty na własną rękę prz z lata przynosiły raczej dobry skutek. Tym razem od wielu miesięcy jest naprawdę słabo dlatego nie chcę już kombinować po swojemu tylko zdać się na lekarza. Od miesięcy jest kicha i chcę dla odmiany posłuchać dr'a. Dlatego od dawna nie mieszam nic i nie ruszam, czekam co dr powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zburzony napisał(a):

@DEPERS moje eksperymenty na własną rękę prz z lata przynosiły raczej dobry skutek. Tym razem od wielu miesięcy jest naprawdę słabo dlatego nie chcę już kombinować po swojemu tylko zdać się na lekarza. Od miesięcy jest kicha i chcę dla odmiany posłuchać dr'a. Dlatego od dawna nie mieszam nic i nie ruszam, czekam co dr powie.

Czyli jednak zmiana postawy i to ona mnie tak zdziwiła:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja będę zaczynał przygodę z paro byłem dzisiaj u lekarza i dostałem paro do tego kwetiapinę i lorafen w razie ostateczności a zaczynając parogen mam powoli odstawiać sulpiryd , ciekawe jak będę funkcjonował w pracy a na zwolnienie nie mogę iść bo umowa do końca października,  boję się że zostanę beż pracy i środków do życia pogrążony w nerwicy lękach i stanach depresyjnych słaba perspektywa się rozpościera przede mną ale muszę coś zacząć robić że swoim leczeniem bo już lecę ostatkiem sił. Pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mariano10 napisał(a):

Witajcie ja będę zaczynał przygodę z paro byłem dzisiaj u lekarza i dostałem paro do tego kwetiapinę i lorafen w razie ostateczności a zaczynając parogen mam powoli odstawiać sulpiryd , ciekawe jak będę funkcjonował w pracy a na zwolnienie nie mogę iść bo umowa do końca października,  boję się że zostanę beż pracy i środków do życia pogrążony w nerwicy lękach i stanach depresyjnych słaba perspektywa się rozpościera przede mną ale muszę coś zacząć robić że swoim leczeniem bo już lecę ostatkiem sił. Pozdrawiam forumowiczów.

Hej.

Zaczynasz od dzisiaj? Może być ciężko w pracy. Paro ma to do siebie że ścina często z planszy nas. Powodzenia, oby było dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Szczebiotka napisał(a):

To samo. Ja niestety też ciągle dostaje zamienniki. Ostatnio dostałam ten co ty bierzesz, teraz parogen a ogólnie na receptach mam paroxinor. Po prostu są braki i ciężko dostać leki.

A ja bym chciała się tylko do tego odnieść. Ja np. przeważnie dostaję zamienniki bo są po prostu tańsze. Zamiast zapłacić 30zł to płacę jakoś 7 zł. Jest różnica. 

A co do samej paroksetyny to dostałam po niej takiej depresji, że w ogóle nie mogłam funkcjonować. Dobrze, że obyło się bez szpitala. Wróciłam do fluoksetyny starej i sprawdzonej przez lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cynthia napisał(a):

A ja bym chciała się tylko do tego odnieść. Ja np. przeważnie dostaję zamienniki bo są po prostu tańsze. Zamiast zapłacić 30zł to płacę jakoś 7 zł. Jest różnica. 

A co do samej paroksetyny to dostałam po niej takiej depresji, że w ogóle nie mogłam funkcjonować. Dobrze, że obyło się bez szpitala. Wróciłam do fluoksetyny starej i sprawdzonej przez lata.

A u mnie właśnie lek kosztował 3 zł z groszem i go nie ma, przez co dostaje zamienniki które kosztują 20 zł za paczkę albo droższe 😏 

No paro jest ciężkim lekiem. Mi się po niej nic nie chce i to mnie mega drażni. Ale u mnie nie ma za bardzo z czym kombinować bo biorę za dużo leków na inne choroby i lekarze się boją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szczebiotka napisał(a):

Hej.

Zaczynasz od dzisiaj? Może być ciężko w pracy. Paro ma to do siebie że ścina często z planszy nas. Powodzenia, oby było dobrze. 

Dzisiaj wykupię i jutro rano łykam pierwszą ale zastanawiam się czy nie wziąść pół na początek zwłaszcza że będę w pracy ...może przez dwa lub trzy dni brać po pół i zobaczę jak to holerstwo na mnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mariano10 napisał(a):

Dzisiaj wykupię i jutro rano łykam pierwszą ale zastanawiam się czy nie wziąść pół na początek zwłaszcza że będę w pracy ...może przez dwa lub trzy dni brać po pół i zobaczę jak to holerstwo na mnie działa

Ja zaczynałam od połowy bo tak mi kazał lekarz, a i tak miałam jazdy że ho ho. Ale na połówce byłam dosłownie kilka dni, później całą itd. Na początku mogą być nieprzyjemności, u mnie to głównie ataki paniki się zwiększyły, lęki, duszności itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mariano10 napisał(a):

Witajcie ja będę zaczynał przygodę z paro byłem dzisiaj u lekarza i dostałem paro do tego kwetiapinę i lorafen w razie ostateczności a zaczynając parogen mam powoli odstawiać sulpiryd , ciekawe jak będę funkcjonował w pracy a na zwolnienie nie mogę iść bo umowa do końca października,  boję się że zostanę beż pracy i środków do życia pogrążony w nerwicy lękach i stanach depresyjnych słaba perspektywa się rozpościera przede mną ale muszę coś zacząć robić że swoim leczeniem bo już lecę ostatkiem sił. Pozdrawiam forumowiczów.

Hejka początki będą cięzkie. Ja też chodziłam do pracy od początku brania paro. Nie było za ciekawie. Nie zabardzo pamiętam dwóch pierwszych tygodni w pracy. Teraz mija mi 40 dzień na dawce 20mg i jest troche lepiej,ale są dnie lepsze i gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×