Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Stosował ktoś Wellbutrin z wenlafaksyną i mitrazapiną? Obecnie biorę 225mg wenli i 15mg mirty i zastanawiam się, czy na kolejnej wizycie u lekarza nie podjąć dyskusji o Wellbutrinie. Najbardziej dokucza mi zmęczenie. Ktoś ma jakieś doświadczenia z takim mixem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś Wellbutrin z wenlafaksyną i mitrazapiną? Obecnie biorę 225mg wenli i 15mg mirty i zastanawiam się, czy na kolejnej wizycie u lekarza nie podjąć dyskusji o Wellbutrinie. Najbardziej dokucza mi zmęczenie. Ktoś ma jakieś doświadczenia z takim mixem?

Zmeczenie na takiej kosie?? ile czasu bierzesz te leki?? :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś Wellbutrin z wenlafaksyną i mitrazapiną? Obecnie biorę 225mg wenli i 15mg mirty i zastanawiam się, czy na kolejnej wizycie u lekarza nie podjąć dyskusji o Wellbutrinie. Najbardziej dokucza mi zmęczenie. Ktoś ma jakieś doświadczenia z takim mixem?

Zmeczenie na takiej kosie?? ile czasu bierzesz te leki?? :pirate:

 

225mg wenli i 15mg mirty biorę jakoś od początku czerwca. Ogólnie na lekach jestem od marca. Na początku startowałem od 75mg wenli, 5mg escilatopramu i trittico. Potem odstawiłem escilatopram i trittico. Dostałem mirtę i zwiększałem wenlę stopniowo (75->150) do 225mg. Na początku to combo (wenla + mirta) fajnie mnie "rozbudziło", bardzo dobrze spałem, ogólnie miałem większy power i motywacje. Teraz niestety znowu totalny brak energii, niby śpię, ale się nie wysypiam, znowu łapię doła :( Nie wiem, czy to wina zmiany pogody, czy tego, że w ostatni weekend się trochę przeziębiłem, ale jest wyraźne pogorszenie :/ W przyszłym tygodniu mam wizytę u lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś Wellbutrin z wenlafaksyną i mitrazapiną? Obecnie biorę 225mg wenli i 15mg mirty i zastanawiam się, czy na kolejnej wizycie u lekarza nie podjąć dyskusji o Wellbutrinie. Najbardziej dokucza mi zmęczenie. Ktoś ma jakieś doświadczenia z takim mixem?

Zmeczenie na takiej kosie?? ile czasu bierzesz te leki?? :pirate:

 

225mg wenli i 15mg mirty biorę jakoś od początku czerwca. Ogólnie na lekach jestem od marca. Na początku startowałem od 75mg wenli, 5mg escilatopramu i trittico. Potem odstawiłem escilatopram i trittico. Dostałem mirtę i zwiększałem wenlę stopniowo (75->150) do 225mg. Na początku to combo (wenla + mirta) fajnie mnie "rozbudziło", bardzo dobrze spałem, ogólnie miałem większy power i motywacje. Teraz niestety znowu totalny brak energii, niby śpię, ale się nie wysypiam, znowu łapię doła :( Nie wiem, czy to wina zmiany pogody, czy tego, że w ostatni weekend się trochę przeziębiłem, ale jest wyraźne pogorszenie :/ W przyszłym tygodniu mam wizytę u lekarza.

 

Jakie miales skutki uboczne po zwiekszaniu wenli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie miales skutki uboczne po zwiekszaniu wenli??

 

Przy zwiększaniu w sumie chyba tylko jeden - czasami taki delikatny tik nóg, tak jakbym nieświadomie nimi poruszył na ułamek sekundy, a tak po za tym to nic innego. Jedynie na początku brania wenli (37,5 i 75) miałem lekki szczękościsk i suchość w ustach, ale po dwóch tygodniach to minęło. Ogólnie mogę powiedzieć, że dobrze toleruję wenlę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi strasznie dupę ruszył, biorę ponad 2 tygodnie,

 

Kolejna osoba ktorej ten lek pomogl. Ale jestem zly na siebie, wyglada, ze naprawde warto chociazby sprobowac tego elku skoro mozna odczuc skutki po 2 ty. Powiedz jeszcze na co brales i czy twoj stan byl bardzo ciezki, tzn. czy choroba nie pozwalala ci na wyjscie z domu i prace.

 

Jakie miales skutki uboczne po zwiekszaniu wenli??

 

Przy zwiększaniu w sumie chyba tylko jeden - czasami taki delikatny tik nóg, tak jakbym nieświadomie nimi poruszył na ułamek sekundy, a tak po za tym to nic innego. Jedynie na początku brania wenli (37,5 i 75) miałem lekki szczękościsk i suchość w ustach, ale po dwóch tygodniach to minęło. Ogólnie mogę powiedzieć, że dobrze toleruję wenlę.

 

Nie mow, ze na wenli nie miales dysfunkcji seksualnych. Znaczy ciesze sie, ale to chyba dlatego, ze masz mirte do tego. Czy jechales na samej wenli wczesniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mow, ze na wenli nie miales dysfunkcji seksualnych. Znaczy ciesze sie, ale to chyba dlatego, ze masz mirte do tego. Czy jechales na samej wenli wczesniej?

Najbardziej na dysfunkcje seksualną wpływa na mnie escilatopram. Na wenli nie jest źle, a w połączeniu z mirtą nawet OK (chociaż nie jest to jakaś mega rewelacja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85, mi pomógł ale też nie jest idealnie. Dzisiaj nie wiem co mnie podkusiło z rańca wypić słabą kawę, boli mnie głowa, wkurwiam się na wszystko, jestem tykającą bombą. Wellbutrin zwiększa irytację i bez kawy głowa już boli od niego. Meliskę se zrobię dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

104 zł za 150mg dokładniej, wcześniej 106 płaciłem, trzeba po różnych aptekach sprawdzać, chyba to było w sieci Dr.Max czy jakoś tak.

 

Kupujesz w Dr.Max?

Ja co prawda szukam 300mg, ale najtaniej co udało mi się znaleźć również w Dr.Max to 199,-

W jednej aptece w stolicy znalazłem za 175,- ale nie pojadę ponad 200km specjalnie po lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85, mi pomógł ale też nie jest idealnie. Dzisiaj nie wiem co mnie podkusiło z rańca wypić słabą kawę, boli mnie głowa, wkurwiam się na wszystko, jestem tykającą bombą. Wellbutrin zwiększa irytację i bez kawy głowa już boli od niego. Meliskę se zrobię dzisiaj.

 

ten lek działa uspokajajaco tylko na adhd-owcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

104 zł za 150mg dokładniej, wcześniej 106 płaciłem, trzeba po różnych aptekach sprawdzać, chyba to było w sieci Dr.Max czy jakoś tak.

 

Kupujesz w Dr.Max?

Ja co prawda szukam 300mg, ale najtaniej co udało mi się znaleźć również w Dr.Max to 199,-

W jednej aptece w stolicy znalazłem za 175,- ale nie pojadę ponad 200km specjalnie po lek.

 

Jakoś tam najtaniej u mnie było, więc tam kupuję, ale dam sobie już spokój z wellbutrinem , prawie 50 dni biorę i jedyne co to częste bóle głowy i irytacja ledwo do zniesienia na wiele bodźców z otoczenia, jednym słowem wkurza mnie do granic wytrzymałości (odbieram więcej dźwięków z otoczenia które mnie denerwują, wszystko się jakby nasila), najwidoczniej nie jest to lek dla mnie i trzeba szukać innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę we wtorek do lekarza, chyba dodam sobie do wellba sertę, czytam angielskie artykuły, w USA to dość częsty mix. Po sercie lepiej się czuję ale z drugiej strony nic mi się nie chce po niej robić, lenistwo, apatia itp. Wellbutrin daje za to solidnego kopa ale jakoś działania przeciwdepresyjnego w nim brak, to taka podwójna kawa z tym, że nie powoduje u mnie stanów lękowych, jestem pobudzony i dość spokojny zarazem. Biorę go od 3 tygodni, jednocześnie od 3 tygodni nie biorę sertraliny, namówię lekarza na taki mix. Najlepiej się czułem przez pierwsze dwa tygodnie, wtedy kiedy jeszcze sertralina działała, teraz coraz gorzej, duża irytacja, popadanie w gniew, wiem, że to ubok wellbutrinu ale z sertraliną, czyli w pierwszych dniach, jakoś mniej to mi dokuczało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś doświadcznia z well vs. tianeptyna?

 

Mam propozycję tego drugiego leku od lekarza, ale myślę jeszcze zaproponować mu well.

Zależy na co

 

Teraz to już sam nie wiem na co. Straszny chaos informacyjny mam w głowie. Natręctwa myśli mega. Ja swoje, a moje myśli swoje. Nie panuję nad tym co myślę.

 

Ogólnie to byłem prowadzony głownie: fobia społeczna, depresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stymulanty dają kopa, dodają energii, pobudzają ale jednocześnie mogą pogarszać nastrój i powodować drażliwość i pogłębiać smutek. Zależy jak rozumiesz "daje kopa" i jeśli akurat Twoja depresja objawia się głównie brakiem energii to rozumiem, że postrzegasz ten efekt jako przeciwdepresyjny. Są natomiast depresje gdzie ludzie są za bardzo pobudzeni.

 

Dwa główne elementy depresji to niski nastrój i anhedonia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, kawa też daje kopa a z depresji Cię nie wyleczy a poprzez pobudzanie lęków i niepokoju wpędzi w nerwicę. Well chyba w ogóle nie działa na serotoninę, tylko na dopaminę i noradrenalinę. Dzisiaj zjadłem sobie 50mg serty, lepiej się czuję. Oba leki w pojedynkę słabo na mnie działają, zobaczę jak będzie razem. Well jest dobry na zahamowanie psych-ruchowe a serta na poprawę nastroju bo mnie w ogóle nie pobudzała a wręcz lekko zamulała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, ciężko się z Tobą gada. Miliardy ludzi piją kawę na świecie bo ich pobudza, ja nie mogę, albo mam jakieś uczulenie na kofeinę albo po prostu nerwicę - nie toleruję kofeiny, unikam kawy, herbaty, czekolady, kakao albo spożywam w minimalnych ilościach. Działanie wellbutriny też jest bardzo indywidualne na różne osoby, u mnie zaskoczył ale sam to raczej nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×