Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Kat_, ciekawe jak ze spaniem u Ciebie było w nocy mimo brania Trazodonu. Ja początkowo na Well'u prawie wcale nie spałem, później budziłem się o 4 nad ranem wypoczęty i gotowy do działania. W sumie gdyby nie potężne zatwardzenia po tym leku i zwiększony o wiele lęk społeczny byłbym zadowolony z niego, dobry na nastrój i na napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, Wziąłem 50mg trazodonu na spanie, co było błędem bo spałem jakieś 14 godzin. Drugi dzień na welbie, nastrój zarąbisty, duży power, zaobserwowałem zwiększoną irytację ale wiem, że to po welbie więc staram się to sobie jakoś tłumaczyć w głowie. Dzisiaj biorę 25mg trazodonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem z sertraliny od razu na wellbutrin więc działają ciągle dwie substancje.

 

-- 08 wrz 2014, 20:04 --

 

Jak działanie welba osłabnie to dorzucę minimalną dawkę 50mg sertraliny. Czytałem, że w Stanach często stosują taki mix i nawet go nazywają Well-Zoft. Sama sertralina nic mi nie dawała, brałem 100-150mg, lenistwo, melancholia, myśli samobójcze, słowem wegetacja.

 

-- 11 wrz 2014, 17:12 --

 

Well działa nadal ale już subtelniej, nie tak agresywnie jak na początku. Inny problem, że strasznie jeść mi się chce po nim, no i są problemy z wypróżnianiem, raz na 2-3 dni :/ Dzisiaj pożarłem paczkę suszonych śliwek, może coś to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął okres spidowy wellba a szkoda :) Nadal działa ale już subtelniej, delikatniej. Przez ostatni tydzień na Wellu zrobiłem więcej rzeczy niż w ciągu paru ostatnich miesięcy. Zobaczę jak będzie w najbliższych dniach, możliwe że sertralina się wypłukuje, której nie biorę od tygodnia. Pobiorę Wella jeszcze przez tydzień w dawce 150mg i zobaczę efekty - albo dorzucę sobie 50mg serty albo zwiększę Wella do 300mg :D Na spanie biorę 50mg Trittico, ten lek mnie trochę zamula ale nic lepszego na spanie w swojej karierze psychotropowej nie znalazłem.

 

-- 13 wrz 2014, 14:48 --

 

Głowa też coś boli trochę, parę ibupromów pożarłem w tym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No następuje, już po tygodniu jest zauważalna. Zależy też czy wcześniej coś brałeś i wchodzisz na wellba czy startujesz od zera, ja sobie wymieniłem z sertraliną. Dzisiaj w ramach eksperymentu zarzuciłem sobie 300mg Wellba, szału nie ma, więcej takiej irytacji mam niż energii. Pomyślę nad mixem z sertraliną 50mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku było całkiem fajnie, pobudzenie i super koncentracja jednak po krótkim czasie przestał na mnie działać.

Zwiększenie dawki do 300mg też pomogło tylko na chwilę. Ja już niestety tak mam, że leki bardzo szybko przestają na mnie działać. :(

Aha ze skutków ubocznych to lek totalnie wyzerował mi libido, a miał niby zwiększać. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Libido średnie, apetyt duży +3kg w 10 dni :/ a większość pisała ze chudła, problemy z wypróżnianiem - raz na 2-3 dni, ostatnio wpierdzielam suszone śliwki i błonnik w proszku więc jakoś to sobie reguluję. Czasami spore poczucie irytacji np. jak komuś coś mówię, tłumaczę a on nie chwyta tego to się zwyczajnie wkurwiam i chociaż próbuję tego nie mówić to sobie myślę, że mam do czynienia z jakimś debilem. Wczoraj wziąłem 300mg i źle się czułem, o dziwo wzięło mnie na sen tak około 18.00 i drzemałem do 22.00. Myślę o dołączeniu sertraliny w minimalnej dawce 50mg do zestawu ale ten tydzień przeżyję jeszcze na samym welbie, dam mu te 2 tygodnie działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie moznaby sprobowac, jesli dzialanie jest takie natychmiastowe, zobaczyc chociaz, jak organizm zareaguje na noradrenaline. Tylko, ze tez mozna sie sparzyc, bo jesli lek dziala tak jak SSRI - tzn. po dluzszym przyzwyczajeniu receptorow, mozna postawic na nim kreske i sie nie przekonac o jego faktycznym dzialaniu. No, ale jednak nic sie w sumie nie ryzykuje. Kurde naprawde kupilbym jakis listek Wellbutrinu albo Edronaxu, jak ktos ma to chętnie nabede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 dni biorę to ustrojstwo i nie zaobserwowałem żadnych pozytywnych skutków, ogólnie "zamula" mnie ten lek jak SSRI, teraz występuje wyjątkowo wzmożona irytacja, drażliwość, a nawet agresja, jest możliwość, że lek jeszcze rozwinie skrzydła ? Dać mu drugi miesiąc ? Jest ktoś komu po takim czasie lek dopiero zaczął w pełni działać ?

 

-- 21 wrz 2014, 21:17 --

 

Nie mogę już edytować to proszę o scalenie moich postów. Zaobserwowałem, że w moim przypadku Wellbutrin na FS nie działa wcale, a nawet pogarsza te sprawy, nie mam na nim wcale ochoty wychodzić "do ludzi", także nawet gdy dołożę potężną dawkę clonazepamu nie ma też efektu, tak jakby hamował jego działanie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnin, bierzesz 150 czy 300? Brałem go z tego co pamiętam ponad miesiąc, nawet próbowałem wyższych dawek niż 300mg, raczej żadnych efektów nie zauważyłem. Z tego co pisze większość, to jest szybko odczuwalne działanie tego leku, więc nie spodziewałbym się, że w twoim przypadku zacznie nagle działać, ale może ktoś zna takie przypadki i się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi strasznie dupę ruszył, biorę ponad 2 tygodnie, na początku mocno przytyłem (+3kg) w kilka dni, teraz stoję w miejscu, pewnie za chwilę waga zacznie spadać. Kupiłem sobie błonnik w proszku i wcinam suszone śliwki, niestety ale zaparcia przy wellbie i nieregularne wypróżnienia co 2-3 dni. Lekkie bóle głowy ale to jakoś nie jest duży problem. Baaardzo odżyłem na tym leku. Płaciłem 144 zł więc nie wiem gdzie kupiłeś za 110zł, myślałem, że ceny takich leków są ujednolicone na całą Polskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×