Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj u dilera, zadecydował o podwyżce na 300mg. Zapytałem o jakiś ewentualny mix z ssri, powiedział, że nie łączy się wellbutrinu z ssri. Dziwne bo w USA jest to dość powszechne a diler młody, około 35 lat więc powinien o tym wiedzieć. Wellbutrin dobrze na mnie działa ale wątpię czy sam to wszystko pociągnie. Przeczytałem w necie, że well fałszuje wyniki policyjnych testów na amfetaminę, tzn. wynik jest pozytywny :D nie wiem czy to prawda.

 

-- 01 paź 2014, 20:12 --

 

Wziąłem dzisiaj 300mg, jak mnie głowa napie*dala :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam troszke teraz o zaburzeniach seksualnych i nie moge doszukac sie zrodla, ktore by wspominalo o tym, ze receptory noradrenalinowe moga miec znaczacy wplyw na sfere seksualna. A na te przekazniki dziala wellbutrin. Decydujaca role w zakresie seksu odgrywa chyba dopamina i byc moze te legendy o pozytywnym wplywie wellbutrinu na dysfunkcje seksualne wynikaja z jego dzialania dopaminergicznego w dawce co najmniej 300 mg. Z drugiej strony mowi sie ze ten wplyw na dopamine jest niewielki. Gdzie lezy prawda?

 

Nawet jesli byloby faktem odczucie poprawy tej sfery po dawkowaniu 300 mg, to po pierwsze jest to droga zabawa, a po drugie czy lek ten nie byl niebezpieczny poprzez wplyw na dopamine i stopniowa tolerancje organizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmaga lęki bardzo jeśli u niej ,to pierwszorzędny problem .Druga sprawa ,że skutki uboczne są mocne , trzeba zacisnąć zęby i przetrwać.Możliwe ,że wcale nie będzie miała dużych skutków ubocznych jednak ta pierwsza wersja jest częstsza.Nie mówie ,że lek nie może zadziałać na lęki.Warto spróbować jednak ja np. nie wytrzymałem silnych lęków i po paru dniach odstawiłem.

 

maniek123321 odpisałem w temacie trama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałam Wellbutrin od lekarza. Jutro biorę pierwszy raz.

długo nie pobierzesz

 

A skąd Ty możesz widzieć ile pobiorę skoro nic o mojej chorobie nie wiesz.

W ogole to chamstwo tak zniechecac kogos i jeszcze bez podania przyczyny jakies czarnowidztwo i defetyzm uprawiac.

Widze, lunatic, ze sam nie możesz sobie od x lat leku dobrac to i innym zle zyczysz.

 

-- 04 paź 2014, 18:41 --

 

Wzmaga lęki bardzo jeśli u niej ,to pierwszorzędny problem .Druga sprawa ,że skutki uboczne są mocne , trzeba zacisnąć zęby i przetrwać.Możliwe ,że wcale nie będzie miała dużych skutków ubocznych jednak ta pierwsza wersja jest częstsza.Nie mówie ,że lek nie może zadziałać na lęki.Warto spróbować jednak ja np. nie wytrzymałem silnych lęków i po paru dniach odstawiłem.

 

maniek123321 odpisałem w temacie trama

 

Ja nie mam zadnych lęków tylko depresje z nadmierną sennoscia, brakiem energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku rzeczywiście dodawał energii. To był mój największy problem - brak siły, energii. Ale potem wszystko wróciło do normy, a nawet było gorzej, bo mimo braku siły czułam takie nieprzyjemne pobudzenie, którego w żaden dobry sposób nie dało się wykorzystać. A zejście z Well było koszmarem, w życiu się tak źle nie czułam. Próbowałam odstawić 3 razy, bo tak było źle. Ale cieszę się, że juz tego nie biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze syple zawieraly np. zen-szen ktory troche stymuluje :lol:

 

leki z bupropionem to:

Aplenzin, Budeprion SR, Buproban, Forfivo XL, Wellbutrin, Wellbutrin SR, Wellbutrin XL, Zyban, Zyban Advantage Pack, Budeprion XL

dlaczego w innych krajach maja generyki a u nas nie?

to swiadczy o tym ze patent i wylacznosc na dystrybucje juz dawno wygasly :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×