Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

@Mozo ja tu nie zauważyłem sugerowania nikomu leczenia, tylko pytanie o doświadczenie innych w tym zakresie. I inni w tym tonie się wypowiadają. Takie wypowiedzi są jak najbardziej dopuszczalne. Nie można zalecać komuś by coś zażył, albo odstawił, albo zmieniał dawki dowolnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dryagan napisał(a):

@Mozo ja tu nie zauważyłem sugerowania nikomu leczenia, tylko pytanie o doświadczenie innych w tym zakresie. I inni w tym tonie się wypowiadają. Takie wypowiedzi są jak najbardziej dopuszczalne. Nie można zalecać komuś by coś zażył, albo odstawił, albo zmieniał dawki dowolnie

Ok, akurat wtedy taki czepliwy byłem. Sorki, nic się stało. Męczę się z benzo w które władowalem się przez moją przemiłą dr, to nie jest sarkazm, i są jazdy.

Pozdrawiam serdecznie 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Czy przy braniu steralinay czy tam paro są skutki uboczne jak w depresji a nie mam depresji tylko nerwicę i takich nie miałem wcześniej ale te leki na to działają to mam depresję czy nerwice? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Lekarka przepisała mi właśnie miravil przez 2 tygodnie mam brać 25mg później 50mg 

Niestety jestem uzależniony od benzo więc muszę również zażywać clonazepam (jestem na odstawieniu tych leków bo wcześniej zażywałem Xanax przez ponad 7 miesięcy alprazolam teraz stanęło na clonazepamie dawka 1,5mg 0,5mg rano 1mg wieczorem dodatkowo dostałem lek esogno na sen... Niby śpię dobrze ale boje się że mogą być jakieś interakcje między clonazepamem a setralina... Czy coś wiedzie na ten temat? Czy można bezpiecznie stosować te dwa leki 

Przez 3 tygodnie mam brać 1,5mg clonazepamu a później zredukować do 1mg a setraline zwiększyć do 50mg... 

Co o tym myślicie? 

A i jeszcze dopytam czy setraline mocno wpływa na zanik apetytu? Wcześniej próbowaliśmy preganaliny (lek totalnie nie dla mnie- zawroty głowy, mdłości, bóle głowy) później próbowaliśmy fluoksetyny (masakrycznie pobudzenie i nasilona bezsenność) nawet alprazolam w dawce 1,5mg mnie nie usypiał teraz setralina więc moje pytania 

1. Czy setralina też tak silnie pobudza jak fluoksetyna? Czy działa ona na lęki? I czy tak jak w przypadku fluoksetyny zmniejsza libido i apetyt? 

Pozdrawiam zaginiony ja. 

Edytowane przez Kamil8890
Dopisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Maro12 napisał(a):

Witam mam pytanie. Czy przy braniu steralinay czy tam paro są skutki uboczne jak w depresji a nie mam depresji tylko nerwicę i takich nie miałem wcześniej ale te leki na to działają to mam depresję czy nerwice? 

Te leki na początku brania wpychają mnie w depresję 

To co tu napisałem Monstera 

34 minuty temu, Monstera napisał(a):

 

A mógłbyś to  dokładniej wytłumaczyć? Bo nie rozumiem pytania

No napisałem 

Edytowane przez Maro12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Nie diagnozujemy na podstawie występujących skutków ubocznych.

Te skutki uboczne są ciężkie do wytrzymania, a przed braniem takich nie było i na to wychodzi że zanim zacznie działać lek to wpędza w depreche a potem działa i tak się czeka 

Edytowane przez Maro12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maro12 napisał(a):

Te skutki uboczne są ciężkie do wytrzymania, a przed braniem takich nie było i na to wychodzi że zanim zacznie działać lek to wpędza w depreche a potem działa i tak się czeka 

Ale to nie jest żadna tajemna wiedza. Na działanie SSRI trzeba poczekać, to nie paracetamol, który zacznie działać po max. godzinie od wzięcia, ani antybiotyk. A skutki uboczne każdy lek powoduje, mniej lub bardziej odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Ale to nie jest żadna tajemna wiedza. Na działanie SSRI trzeba poczekać, to nie paracetamol, który zacznie działać po max. godzinie od wzięcia, ani antybiotyk. A skutki uboczne każdy lek powoduje, mniej lub bardziej odczuwalne.

Tak jest jak pani mówi 😉

29 minut temu, acherontia styx napisał(a):

 

 

Edytowane przez Maro12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy setralina też tak silnie pobudza jak fluoksetyna? Czy działa ona na lęki? I czy tak jak w przypadku fluoksetyny zmniejsza libido i apetyt?  Może ktoś porównać te dwie substancje do Siebie i ewentualne różnice?

po fluoksetynie czułem się bardzo naspidowany aż za bardzo więc przeszliśmy na setraline

Aktualnie 25 a po 2 tygodniach później 50. 

jakie są różnice między setraliną a fluoksetyną? Może ktoś się wypowie? Bo to że ona leki to SSRI to ja wiem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kamil8890 napisał(a):

Czy setralina też tak silnie pobudza jak fluoksetyna? Czy działa ona na lęki? I czy tak jak w przypadku fluoksetyny zmniejsza libido i apetyt?  Może ktoś porównać te dwie substancje do Siebie i ewentualne różnice?

po fluoksetynie czułem się bardzo naspidowany aż za bardzo więc przeszliśmy na setraline

Aktualnie 25 a po 2 tygodniach później 50. 

jakie są różnice między setraliną a fluoksetyną? Może ktoś się wypowie? Bo to że ona leki to SSRI to ja wiem. 

 

to mnie zaskoczyłeś że fluo speeduje , mnie usypiała , a sertralina to samo , ale co organizm to inaczej reaguje, może byc tak że na sertralinie będzie lepiej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2024 o 19:27, Maro12 napisał(a):

Czy psychoterapia coś da na lęki i jaka najlepsza? Behawioralna czy MBCT? I Kiedy zacząć najlepiej uczęszczać 

Ja myślę że da na pewno 

Często łączy się z farmakologią ale o tym decyduje lekarz 

W dniu 6.04.2024 o 16:22, AnnoDomino34 napisał(a):

to mnie zaskoczyłeś że fluo speeduje , mnie usypiała , a sertralina to samo , ale co organizm to inaczej reaguje, może byc tak że na sertralinie będzie lepiej,

No poważnie pisze 

Po setralinie mam identycznie 

Może trochę mniejsze ale jednak większe pobudzenie a jestem dopiero 5 dzień na tym leku 

U mnie póki co pojawiło się pobudzenie, mocniej się pocę, jestem pewniejszy Siebie, czasami odczuwam lęk więc biorę clonazepam w sytuacjach stresowych a taka mam niestety pracę. To dziwne że na niektórych takie leki z grupy SSRI pobudzają a niektórych usypiają...jestem ciekawy od czego to zależy...a póki co biorę niskie dawki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styx

Jak u Ciebie wyglądało przejście z parox na sertra? Pamiętasz może? A u innych? Przechodziliście od razu czy na początku np. braliście oba żeby zmiana była łagodniejsza? 

13 godzin temu, hopefully.00 napisał(a):

Jestem po wizycie u szamana 

Dodał mi ukochaną sertre do duloksetyny w celu delikatnego uspokojenia bo na dulce jestem nerwowy i napięty . Jak to nie zda egzaminu to powrót na sertre i raczej połączymy z bupropionem.

Po bupropionie to dobiero będzie nerwówka delikatnie mówiąc. Dziwny pomysł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam dziwną sytuację u siebie przy każdym zwiększaniu dawki po około 2 tyg ponad odczuwam lęki i nawrót pewnych objawów nerwicowych, nie rozumiem o co chodzi czy dopiero wtedy organizm jest nasycony substancją i pojawiają się uboki czy nie działa już po 2 tyg? Pierwsze dni zwiększania dawki są ok dopiero właśnie po tym czasie coś się dzieje i nigdy nie wiem o co chodzi, wiosna mi dała teraz do wiwatu i musiałam zwiększyć dawkę leku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2024 o 20:42, Mufiśka napisał(a):

Zauważyłam dziwną sytuację u siebie przy każdym zwiększaniu dawki po około 2 tyg ponad odczuwam lęki i nawrót pewnych objawów nerwicowych, nie rozumiem o co chodzi czy dopiero wtedy organizm jest nasycony substancją i pojawiają się uboki czy nie działa już po 2 tyg? Pierwsze dni zwiększania dawki są ok dopiero właśnie po tym czasie coś się dzieje i nigdy nie wiem o co chodzi, wiosna mi dała teraz do wiwatu i musiałam zwiększyć dawkę leku 

A może organizm po prostu przy każdym zwiększeniu dawki musi się przyzwyczaić? 

Hej, 10 dzień leczenia setraliną... na początku 25mg od 3 dni 50 mg i jestem w szoku.

Na pewno to nie jest placebo ale czuje większą pewność Siebie, w dzień mam więcej energii, czuje sie po prostu lepiej, mam ochotę robić więcej rzeczy i DZIWO w porównaniu z innym SSRI jak fluoksetyna faktycznie czuje zdecydowany poziom obniżenia lęku... mam taką dziwną pewność Siebie i chęć na rozmowy i większą aktywność w ciągu dnia...

Żadnych skutków ubocznych, może jedynie że więcej sie pocę i w dzień nie umiem sobie zrobić drzemki ale to jedyne objawy i jakby mi sie mniej chciało jeść...czy to normalne że lek tak szybko zaczął działać? oczywiście wieczorem wspomagam sie clonazepamem ale tylko i wyłącznie w celu zaśnięcia... rano jestem wypoczęty a w dzień mam tą dziwną energie pozytywną energie...lekarz twierdził że zacznie działać dopiero po 4 tygodniach co o tym myślicie? 

Hej, 10 dzień leczenia setraliną... na początku 25mg od 3 dni 50 mg i jestem w szoku.

Na pewno to nie jest placebo ale czuje większą pewność Siebie, w dzień mam więcej energii, czuje sie po prostu lepiej, mam ochotę robić więcej rzeczy i DZIWO w porównaniu z innym SSRI jak fluoksetyna faktycznie czuje zdecydowany poziom obniżenia lęku... mam taką dziwną pewność Siebie i chęć na rozmowy i większą aktywność w ciągu dnia...

Żadnych skutków ubocznych, może jedynie że więcej sie pocę i w dzień nie umiem sobie zrobić drzemki ale to jedyne objawy i jakby mi sie mniej chciało jeść...czy to normalne że lek tak szybko zaczął działać? oczywiście wieczorem wspomagam sie clonazepamem ale tylko i wyłącznie w celu zaśnięcia... rano jestem wypoczęty a w dzień mam tą dziwną energie pozytywną energie...lekarz twierdził że zacznie działać dopiero po 4 tygodniach co o tym myślicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kamil8890 napisał(a):

A może organizm po prostu przy każdym zwiększeniu dawki musi się przyzwyczaić? 

Hej, 10 dzień leczenia setraliną... na początku 25mg od 3 dni 50 mg i jestem w szoku.

Na pewno to nie jest placebo ale czuje większą pewność Siebie, w dzień mam więcej energii, czuje sie po prostu lepiej, mam ochotę robić więcej rzeczy i DZIWO w porównaniu z innym SSRI jak fluoksetyna faktycznie czuje zdecydowany poziom obniżenia lęku... mam taką dziwną pewność Siebie i chęć na rozmowy i większą aktywność w ciągu dnia...

Żadnych skutków ubocznych, może jedynie że więcej sie pocę i w dzień nie umiem sobie zrobić drzemki ale to jedyne objawy i jakby mi sie mniej chciało jeść...czy to normalne że lek tak szybko zaczął działać? oczywiście wieczorem wspomagam sie clonazepamem ale tylko i wyłącznie w celu zaśnięcia... rano jestem wypoczęty a w dzień mam tą dziwną energie pozytywną energie...lekarz twierdził że zacznie działać dopiero po 4 tygodniach co o tym myślicie? 

Hej, 10 dzień leczenia setraliną... na początku 25mg od 3 dni 50 mg i jestem w szoku.

Na pewno to nie jest placebo ale czuje większą pewność Siebie, w dzień mam więcej energii, czuje sie po prostu lepiej, mam ochotę robić więcej rzeczy i DZIWO w porównaniu z innym SSRI jak fluoksetyna faktycznie czuje zdecydowany poziom obniżenia lęku... mam taką dziwną pewność Siebie i chęć na rozmowy i większą aktywność w ciągu dnia...

Żadnych skutków ubocznych, może jedynie że więcej sie pocę i w dzień nie umiem sobie zrobić drzemki ale to jedyne objawy i jakby mi sie mniej chciało jeść...czy to normalne że lek tak szybko zaczął działać? oczywiście wieczorem wspomagam sie clonazepamem ale tylko i wyłącznie w celu zaśnięcia... rano jestem wypoczęty a w dzień mam tą dziwną energie pozytywną energie...lekarz twierdził że zacznie działać dopiero po 4 tygodniach co o tym myślicie? 

Myślę, że jeszcze lek aż tak nie zatrybił i pewnie będziesz miał jeszcze jakieś tam gorsze dni, ale nie każdy ma takie straszne uboki więc masz szczęście i super, najważniejsze to brać i do przodu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2007 o 17:00, riget napisał(a):

Witam Was!

Dziś będzie 3 dzień z lexapro. Lekarz powiedział, że przez pierwsze dwa dni mam brać 5 mg, a później przejść na 10 mg, chyba że będzie mnie ostro mdliło - wtedy mogę przedłużyć branie 5 mg do tygodnia. Znoszę go nadspodziewnie dobrze, albo wszystko dopiero przede mną. Uważacie, że lepiej wchodzić w to świństwo powoli biorąc jeszcze przez pare dni 5 mg, przyzwyczajając organizm stopniowo, czy wziąc już dzisiaj te 10 mg?

 

Pozdrawiam cieplutko

 

W dniu 13.04.2024 o 00:34, Kamil8890 napisał(a):

A może organizm po prostu przy każdym zwiększeniu dawki musi się przyzwyczaić? 

Hej, 10 dzień leczenia setraliną... na początku 25mg od 3 dni 50 mg i jestem w szoku.

Na pewno to nie jest placebo ale czuje większą pewność Siebie, w dzień mam więcej energii, czuje sie po prostu lepiej, mam ochotę robić więcej rzeczy i DZIWO w porównaniu z innym SSRI jak fluoksetyna faktycznie czuje zdecydowany poziom obniżenia lęku... mam taką dziwną pewność Siebie i chęć na rozmowy i większą aktywność w ciągu dnia...

Żadnych skutków ubocznych, może jedynie że więcej sie pocę i w dzień nie umiem sobie zrobić drzemki ale to jedyne objawy i jakby mi sie mniej chciało jeść...czy to normalne że lek tak szybko zaczął działać? oczywiście wieczorem wspomagam sie clonazepamem ale tylko i wyłącznie w celu zaśnięcia... rano jestem wypoczęty a w dzień mam tą dziwną energie pozytywną energie...lekarz twierdził że zacznie działać dopiero po 4 tygodniach co o tym myślicie? 

Hej, 10 dzień leczenia setraliną... na początku 25mg od 3 dni 50 mg i jestem w szoku.

Na pewno to nie jest placebo ale czuje większą pewność Siebie, w dzień mam więcej energii, czuje sie po prostu lepiej, mam ochotę robić więcej rzeczy i DZIWO w porównaniu z innym SSRI jak fluoksetyna faktycznie czuje zdecydowany poziom obniżenia lęku... mam taką dziwną pewność Siebie i chęć na rozmowy i większą aktywność w ciągu dnia...

Żadnych skutków ubocznych, może jedynie że więcej sie pocę i w dzień nie umiem sobie zrobić drzemki ale to jedyne objawy i jakby mi sie mniej chciało jeść...czy to normalne że lek tak szybko zaczął działać? oczywiście wieczorem wspomagam sie clonazepamem ale tylko i wyłącznie w celu zaśnięcia... rano jestem wypoczęty a w dzień mam tą dziwną energie pozytywną energie...lekarz twierdził że zacznie działać dopiero po 4 tygodniach co o tym myślicie? 

Uważaj na clono, można się uzależnić, konsultujesz z lekarzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka zwiększyłam dawkę około 6 dni temu zoloftu bo gorzej się czułam na wiosnę lekarz oczywiście tak kazał, czy mogę mieć znów uboki? Czuję się pobudzona ruchowo i taka wiecie oszołomiona lekko, no i nie mogę spać w nocy od 3 dni lek biorę rano 75 i popołudniu 75 tak lekarz kazał brać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mufiśka napisał(a):

Hejka zwiększyłam dawkę około 6 dni temu zoloftu bo gorzej się czułam na wiosnę lekarz oczywiście tak kazał, czy mogę mieć znów uboki? Czuję się pobudzona ruchowo i taka wiecie oszołomiona lekko, no i nie mogę spać w nocy od 3 dni lek biorę rano 75 i popołudniu 75 tak lekarz kazał brać 

 

Tak, ja miałam uboki przy zwiększaniu dawki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Monstera napisał(a):

 

Tak, ja miałam uboki przy zwiększaniu dawki. 

Dziękuję za odpowiedź, czyli pewnie to przez zwiększenie dawki, pewnie z miesiąc trzeba czekać znów? Czyli to pobudzenie i reszta możliwe, że minie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×