Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Bagatelka, ja odstawiłam bez jakichkolwiek skutków ubocznych.

zazdroszczę . Ja nie mogę, a chciałabym. Trzęsienie jest nie do zniesienia. Mąż mówił, że wyglądało to jak padaczka. teraz czekam na olej CBD. Może mi pomoże i będę mogła odstawić prege bez trzęsawki.

 

Bagatelka, Ty bierzesz 450mg prega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagatelka, ja odstawiłam bez jakichkolwiek skutków ubocznych.

zazdroszczę . Ja nie mogę, a chciałabym. Trzęsienie jest nie do zniesienia. Mąż mówił, że wyglądało to jak padaczka. teraz czekam na olej CBD. Może mi pomoże i będę mogła odstawić prege bez trzęsawki.

 

Bagatelka, Ty bierzesz 450mg prega?

Ze względu na zainteresowanie tematu, nawet nie marnuj kasy na jakiś tam olejek cibdol 4%, bo szkoda pieniędzy. To dodatek do sałatek. ;) Z jakiego powodu to cbd? Z powodu tej domniemanej padaczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

i jak się po niej czujesz?

 

-- 17 lis 2016, 18:52 --

 

vica, jaką dawkę bierzesz? W sumie brałam tylko 150 mg i odstawiono mi ją w szpitalu, bez stopniowego schodzenia w dół.

150mg

 

-- 17 lis 2016, 18:54 --

 

Bagatelka, ja odstawiłam bez jakichkolwiek skutków ubocznych.

zazdroszczę . Ja nie mogę, a chciałabym. Trzęsienie jest nie do zniesienia. Mąż mówił, że wyglądało to jak padaczka. teraz czekam na olej CBD. Może mi pomoże i będę mogła odstawić prege bez trzęsawki.

 

Bagatelka, Ty bierzesz 450mg prega?

Ze względu na zainteresowanie tematu, nawet nie marnuj kasy na jakiś tam olejek cibdol 4%, bo szkoda pieniędzy. To dodatek do sałatek. ;) Z jakiego powodu to cbd? Z powodu tej domniemanej padaczki?

nie wiem. Na fb jest grupa dla miłośników konopi. Ludzie tam piszą o swoich doświadczeniach z CBD i rso. Jedni chwalą, drudzy nie. Ja już wszystkiego się chwytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś dobrego z cbd to kupuj pasty, ale to drogi biznes. Możesz też zrobić własny olej rso (do czego nie namawiam) i będziesz wiedzieć ile czego masz. Dodam, że jest nowa odmiana konopi zawierająca 0,5% thc i 8-10% cbd. Ale hodowla takiej sztuki równiez jest nielegalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do natręctw to potwierdzam po sobie że zwiększa.

 

Olejek cbd nie działa na lęki, w ogóle na nic nie działa, próbowałem. Olejek do wapowania popalam trochę, działa bardzo subtelnie, leciutko uspokaja wycisza somatyke, z tym że ja palę z bardzo małą zawartością cbd bo tylko 18mg, a są 200mg ale to już zupełnie inna półka cenowa. Można także kupić też susz z konopi i zaparzać to jak ziółka, to działa trochę jak melisa tylko 10 razy mocniej.

 

Jest jakiś lek który będzie działał synergicznie z pregabaliną? Może jakieś suplementy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olejek cbd nie działa na lęki, [/b]w ogóle na nic nie działa[/b], próbowałem. Olejek do wapowania popalam trochę, działa bardzo subtelnie, leciutko uspokaja wycisza somatyke, z tym że ja palę z bardzo małą zawartością cbd bo tylko 18mg, a są 200mg ale to już zupełnie inna półka cenowa. Można także kupić też susz z konopi i zaparzać to jak ziółka, to działa trochę jak melisa tylko 10 razy mocniej.

W jakiej dawce go brałeś? Bo albo w za małej albo z lewego źródła. Przesadzone są opinie o tym, że leczy chad, schizofrenie i downa, ale umiarkowane lęki znosi w miare dobrze. To co pogrubiłem to mam nadzieję, że źle określiłeś, że na nic nie działa w sferze psychicznej? Bo jak nie to jesteś w dużym błędzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie żadne.

Michal8282., słyszalem o tym badziewiu same negatywne opinie . Lepiej się znieczulić dobra trawą niz dawać tym złodziejaszkom zarobić . Bo jak patrzę na ceny tego olejku to zastanawiam się czy są tam łzy pawiana , czy gile surokatki . Walę w ten interes .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24450301

 

There were no significant differences between placebo and pregabalin groups with respect to their effects on FSH, testosterone, or sperm motility. Changes in semen volume and sperm morphology were numerically similar in both treatment groups. Adverse events were consistent with the known safety profile of pregabalin. Treatment with 600 mg/day pregabalin for 12 weeks does not adversely affect spermatogenesis or serum levels of FSH and testosterone in healthy males.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam olejek CBD 4% pomaga mi przetrwać dzień bez prega. Nie jest to efekt wow, ale wycisza, a mam b.duże lęki. Zauważyłam też, że u mnie działa lepiej w małych dawkach. Pierwszy raz nakropliłam sobie za dużo, to miałam kołatania serca i gorąco. Teraz biorę 2 krople. Z czasem może zwiększę. Jedynie co żałuje, to to, ze nie mogę po nich zasnąć. MOże nie trafiłam z dawką. A, olejek kupuje w holenderskiej firmie

A`propos spania. Co bierzecie na sen? dzisiaj całą noc się męczyłam. Zasnełam dopiero nad ranem, masakra.... :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmował ktoś z was połączenie wenli z pregabaliną i mirtą? Jeśli tak, to jakie są wasze opinie?

Biorę od 8 miesiecy wenle 150mg, a od 2 miesiecy pregabaline 2x150mg. Rewelacji nie widzę, owszem nie siegam tak czesto po klona, ale nie czuje sie tak jak po benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,

lek ( prega ) pomimo wielu plusów , ma też swoje ciemne strony .

Zwiększa natręctwa , nie wpływa najlepiej na intelekt i jasne myślenie ,,,, to z rzeczy , które bardzo mnie nie cieszą .

Musiałem zwiekszyć Esci z 7,5 mg do 10 mg ( ale i tak to niewielka róznica przy przegabalinie ), dołożyłem Werapamil , który ma zwiekszać stężenie Esci w łepecynie( ale juz nie we krwi ) . Werapamil poza tym "wycisza " serce , nie ma podczas zdenerwowania i stresów kłucia w sercu , kołatania .

 

-- 22 lis 2016, 15:46 --

 

dlaczego w ulotce Pregabaliny piszę ,żeby nie brać go z lorafenem . Jest tyle benzyniaków , a oni tylko nie z Lorafenem .

Faktycznie lorek z pregą ma mocniejsze działanie ( lorek jakby bardziej kopał ) . Testował kto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 Masz jeszcze po jakiś innych lekach wzdęcia itp. zaburzenia jelitowe? Mi osobiście nie służą leki zawierające laktozę. Jaki preparat z pregabaliną bierzesz?

B-2, biorę Pregabalinę Sandoza ( porządna firma , jeszcze mnie nie zawiodła ) .

Obecnie wzdęcia sie zmniejszyły ( nie zanikły , ale zmniejszyły ) .

Po żadnym innym leku nie miałem wzdęć . Po Pregabalinie to nie tyle takie typowe wzdęcia co rozdęcie żołądka , jakby wszystko siedziałao w żołądku i nie chciało zejsć niżej , ale espunisam na to pomaga/ł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 Ja nie mam typowych wdęć, tylko uczucie rozdęcia w górnej części brzucha, ucisk, ciągłe odbijanie, własnie po laktozie, głównie zawartej w pożywieniu. Unikam jej jak mogę. Kiepsko toleruję tabletki z wypełniaczami w formie laktozy, np. moklobemid, buspiron itd. Zwykle było tak, że po 2-3 tyg nasilały mi się tak te objawy, że musiałem odstawić. Z tego co widzę Sandoz nie ma w swoim preparacie laktozy.

 

Kusi mnie ta pregabalina. Szukam leku, który obniża poziom lęku ale nie otępia i nie spłyca emocji jak ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie ta pregabalina. Szukam leku, który obniża poziom lęku ale nie otępia i nie spłyca emocji jak ssri.

 

spróbuj , być może Prega okaże się strzałem w 10 .

A co do laktozy to zawsze można wspomóc się tabletkami z Laktazą , która trawi ten cukier ,,, i po kłopocie jak to mówią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem się okaże że wytępiłem własny enzym do 0 :) Tym razem będę celował w 3, góra w 4kę.

 

-- 23 lis 2016, 15:23 --

 

Ktoś z forum już odstawiał Pregabalinę po dłuższym czasie brania?

 

Doszły mnie słuchy, że człowiek długo się składa po kuracji tym specyfikiem ..że ta cała Pregabalina to samo zło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×