Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Brałem depę, ale po niej ciągle bolała mnie wątroba, więc nie chciałem tego brać. Lekarka chciała mi dać lamo, ale też nie chciałem, bo mam skłonność do różnych wysypek i okresowo azs. Karba nasilała napady, no i prawie z każdym lekiem ma interakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś po tym leku miał takie skutki uboczne jak:

- niepokój, nie bardzo mocny, ale jednak odczuwalny

- pogorszenie nastroju

- nasilenie bezsenności (wybudzanie od drugiej w nocy)

 

Czy są to działania niepożądane przejściowe, jak w SSRI ? Lek mam na zaburzenia nerwicowe. Biorę go przez tydzień, rano w dawca 75 mg, i co tydzień mam zwiększać o tyle samo, aż do dawki optymalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobik123, sam się dziwię że tak reaguję na ten lek, od początku nie miałem ani senności, ani uspokojenia, może trochę lekkie oszołomienie. Natomiast obecnie uczucie niepokoju jest dosyć odczuwalne. Myślałem że się wkręcam, ale codziennie jest to samo. Budzę się rano bez niepokoju, biorę tabletkę i po 1,5 godziny się nasila i tak do jakiejś godziny 18tej, potem jest spokój. Przed braniem tego leku nie miałem czegoś takiego. Od jutra mam brać dodatkowe 75 mg na wieczór i nie wiem jak ja zasnę. Chyba będę musiał zwiększyć dawkę mianseryny, żeby się zrelaksować przed snem :)

Przeglądałem wątek, to ze 2 osoby tak zareagowały na ten lek, mam nadzieję że przejdzie to z czasem.

 

A powiedz mi, czy ten lek powinien działać od samego początku, czy jego działanie (tak jak w przypadku SSRI) rozwija się dopiero z czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, Nie,wystarczyło donieść od lekarza psychiatry zaświadczenie dla rodzinnego jakie leki biorę i po kłopocie.Tak samo miałem olanzapine ze zniżką a nie mam schizofreni i chad.Poprostu lekarz rodzinny uznaje że biorę ten lek przewlekle i wypisuje na zniżkę.Klony też mam na R.

W takim razie Twój lekarz wiele ryzykuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalin sandoz kosztuje 53zł za 150mg 56 tabletek. U mnie nasilała niepokój, ale po 2 tyg minęło, z tym że ja się nie cackałem z 75mg od razu brałem 3x150 przez jakiś czas 600mg dziennie, ale zostało na 3x150 tyle starcza. 75 mg było zupełnie nie odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey, od soboty biorę dodatkową dawkę75 mg na noc i faktycznie pobudzenie minęło. Pojawił się jednak inny efekt uboczny, mianowicie mam problemy z mówieniem w takim sensie, że muszę wkładać tak jakby sporo wysiłku żeby coś powiedzieć. W pracy jak ktoś się mnie o coś pyta, to nie dość że jestem trochę skołowany to jeszcze ciężko mu odpowiedzieć i trochę kicha.

U Was ten efektu uboczny wystąpił? Jest to przejściowe? Bo lek ma niby działać dodatkowo na fobię społeczną, a póki co to on mi ją nasila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kofel,

---a jak Bracie u Ciebie ze wzrokiem po tym leku , bo u mnie pomimo dawki 150 mg/d. zdecydowanie pogarsza mi sie wzrok .

Druga sprawa , jak śpisz po Pregabalinie ?

Było wszystko w porządku. Lek odstawiłem, bo nasilał mi wyładowania padaczkowe. Spałem bardzo fajnie, głęboko i budziłem się wyspany. Lek wydłuża podobno fazę REM. Paradoksalnie najbardziej szkoda mi tego wyspania. Super się spało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pregaba od prawie roku i ciągle mam problem z mówieniem często z pamięcia, pogorszenie wzroku również. do tego niepokoj jednak jest. czasem bardziej stępiony czasem mniej. ataki paniki czasem się zdarzają i dość często niedługo po wzięciu jakby mnie od srodka zasysało-skoki ciśnienia? a na usg wyszla mi powiększona watroba-nie wiadomo od czego. ehhhh, ale biorę dalej. 450 mg na dobę. wolę nie myśleć jak się to odstawia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie zawroty głowy i problemy z pamięcią po pregabalinie? Czuję że ten lek trochę mi pomaga a to u mnie naprawde rzadkość. Biorę już trzeci tydzień 2x75mg i chciałbym zwiększyć dawke ale boję się o te skutki uboczne. Czasami mam takie uczucie jakbym miał zaraz zemdleć i dlatego trochę się obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np byłem w takim stanie że miałem wszystko - zawroty głowy, mdłości, zaburzenia widzenia, zaburzenia równowagi, problemy żołądkowe i potworny lęk. Trwało to półtora roku. Dostałem pregabaline. I nawet jeśli miała jakieś skutki uboczne to były one mniejsze niż sama nerwica. Teraz po miesiącu brania zaczynam wychodzić na prostą. Ja subiektywnie czuję że lek działa bardzo subtelnie, ale jednak objawy somatyczne ustępują powoli. Lek może i działa od pierwszej tabletki, ale ja wyrazną poprawę czuję teraz po miesiącu brania. Moja teoria jest taka że psychika potrzebuje czasu żeby się przestawić.

 

Ponadto myślę że zawroty głowy, zaburzenia widzenia, i inne somatyczne objawy będą się okresowo pojawiać mimo powodzenia farmakoterapii. Bo lęk, napięcie emocjonalne MUSI znaleść jakieś ujście, mimo że na lekach mniej się je czuje, ale nadal tkwi się w chorej życiowej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×