Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Bagatelka Osoby, które odstawiły ten lek po dłuższym okresie brania, czuły się jak psychiczny wrak, doświadczyły negatywnych i trwałych zmian osobowości, leczyły lęki, a po kuracji miały x razy gorsze lęki, ciężką depresję, problemy neurologiczne itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagatelka Osoby, które odstawiły ten lek po dłuższym okresie brania, czuły się jak psychiczny wrak, doświadczyły negatywnych i trwałych zmian osobowości, leczyły lęki, a po kuracji miały x razy gorsze lęki, ciężką depresję, problemy neurologiczne itd.

tego się boję i dlatego chce przejść na prega na paro

A skąd to wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vica Z youtube, poważnie :) Wpisz sobie lyrica skuti odstawienia, poszukaj też anglojęzycznych filmów. Taki byłem trochę sceptyczny do tych wypowiedzi ..może konkurencja robi marce zły pijar itd, ale zacząłem czytać komentarze do filmów i jakoś za dużo się tego zrobiło jak dla mnie. Podobno na zagranicznych forach można odnaleźć sporo nieciekawych historii na ten temat.

Niedawno brałem coaxil, też dosyć nietypowy lek, krótko brałem, raptem 3-4 tygodnie, a teraz mija czwarty tydzień jak odstawiłem i dalej czuję się dużo gorzej jak przed braniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B-2,

powiem Ci Brachu , żeś mnie bardzo szczerze niepocieszył , a wręcz bardzo zmartwił co do powyższych wiadomości na temat pregabaliny

. Nie mogę się z Tobą nie zgodzić ,że lek jest do końca bardzo fajny . Fakt ,że pomaga na lęki ,,, ale z drugiej swojej ciemnej strony faktycznie ostro jebie po wzroku ( oczach ) , układzie pokarmowym i zdecydowanie u mnie nasila natręctwa . KUR_WA!

Biorę 75 mg z rana i pod wieczór 37,5 mg ,,, ale po Twoich "rewelacjach " będe musiał zmniejszyć do dawki dobowej 75mg ( 2X37,5 mg ).

Lipa , ja pierdziu .

Odstwię ewentualnie pregę , to znowu lęki się nasilą i będę musiał trzepac podwójnie benzosy . KUŻWA!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się po niej czujesz? jakie masz skutki uboczne?

W ogóle nie mam żadnych skutków ubocznych. A czuję się w miarę dobrze, jestem w dołku po górce, która trwała ponad miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-powiem tylko tak ,,,

,,, spierrrrrrdddalam od tego leku ( puki co i jeśli mi się uda ) . Nie chcę oślepnąć , rozpierdupczyć całego układu pokarmowego i rowałkować się depresyjnie ( nie mówiąc już o nasileniu natręctw ) . Musze odpocząć od tego leku na jakiś czas ,,, oby jak najdłużej .

Naprawdę wolę wpierdzielać o wiele bezpieczniejsze benzodiazepiny niz truć sie tym specyfikiem .

Jak się zajrzy do ulotki Pregabaliny i poczyta uważnie to można z rozkoszy jajo znieść .

Przez te 4 miesiące byłem 5 dni pod rząd bez Pregi i cos mnie zaczęło lękowego tykać z rańca to wróciłem do leku .

Po prawdzie jednak lek mi swego czasu bardzo pomógł , ale po najgorszym kryzysie powinienem go odstawić , a ja myslałem ,że to jak SSRI , do końca życia . Hehe , w dupe z takim leczeniem .

Bagatelka ,żebyś się Chłopie nie rozłozył na takich dawkach , aż tyle musisz brać ??? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ten lek jako dodatkowy lek do epi, choć chciałem go głównie na lęki. Dostałem go w dawce 75mg, ale sam zacząłem zwiększać dawki, bo lek działał wybitnie przeciwlękowo, a oprócz tego antydepresyjnie. Zastanawiam się czy to nie była jakaś hipomania, bo od miesiąca zacząłem czuć się jak gówno. Zwiększyłem dawkę pregi do 600mg, bo myślałem, że coś to pomoże i gówno.

 

Oprócz tego, działanie przeciwlękowe zaczyna przemijać, bo zaczynam odczuwać lekkiw lęki uogólnione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam coś od siebie na temat tego leku. biorę go już ze 2 miesiące 300 mg. skutków ubocznych nie mam żadnych. co do efektu pozytywnego mam mieszane uczucia. nie miałem wcześniej dużych lęków więc ten lek nie dostałem na lęki, a na "ustabilizowanie". I faktycznie czuję się po nim stonowany, ale nie wiem czy o takie coś mi chodziło.

 

Chociaż za moje dziwne samopoczucie bardziej obwiniam kwetiapinę bo biorę 150 mg na sen (i też ponoć na ustabilizowanie). Śpię niby dobrze, ale po tym stałem się ciapowaty jak nigdy.

 

Co do pregabaliny to trochę nastraszyliście mnie tym filmem z youtube :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kolejne podejście, ale ze względu na neuropatie. Mam czasami ochote urwać sobie tę prawą półkulę łba i wywalić do śmietnika. Może mnie uspokoi. Tylko boje się przyrostu wagi, ale będę mógł sprawdzić czy ma wpływ jakoś na T3/T4/TSH.

 

-- 30 lis 2016, 22:35 --

 

A konkretnie to czegoś pomiędzy hemikranii i klasterowego bólu głowy. Dziekuje kuźwa XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, udało Ci się zejść z Prega? czy komukolwiek się udało? ja cały czas próbuje. Odsypuje z 75mg, biorę co półtorej doby, ale całkowicie nie mogę odstawić. Dostaję takiej trzęsawki, że szybko biore. NIe wiem co mam robić. Co wziąć zamiast? co działa równie przeciwdrgawkowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź relanium i bedziesz miała spokój na kilka dni. Sprawdza się na odstawke benzo więc benzo na odstawke pregi też może zadziała. :D

Serio, weź rolki i odstaw to gówno.

 

-- 05 gru 2016, 14:56 --

 

pregabalinie daję wielkie prącie w tyłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, udało Ci się zejść z Prega? czy komukolwiek się udało? ja cały czas próbuje. Odsypuje z 75mg, biorę co półtorej doby, ale całkowicie nie mogę odstawić. Dostaję takiej trzęsawki, że szybko biore. NIe wiem co mam robić. Co wziąć zamiast? co działa równie przeciwdrgawkowego?

A dlaczego chcesz odstawić ? Ja odstawiłem 300 mg z dnia na dzień i zero uboków. Ale włączyłem antydepresant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź relanium i bedziesz miała spokój na kilka dni. Sprawdza się na odstawke benzo więc benzo na odstawke pregi też może zadziała. :D

Serio, weź rolki i odstaw to gówno.

 

-- 05 gru 2016, 14:56 --

 

pregabalinie daję wielkie prącie w tyłek.

Nie mogę rolek, przeszłam detox od benzo

 

-- 05 gru 2016, 14:55 --

 

Kalebx3, udało Ci się zejść z Prega? czy komukolwiek się udało? ja cały czas próbuje. Odsypuje z 75mg, biorę co półtorej doby, ale całkowicie nie mogę odstawić. Dostaję takiej trzęsawki, że szybko biore. NIe wiem co mam robić. Co wziąć zamiast? co działa równie przeciwdrgawkowego?

A dlaczego chcesz odstawić ? Ja odstawiłem 300 mg z dnia na dzień i zero uboków. Ale włączyłem antydepresant.

Puchnę na twarzy, pogorszenie wzroku i widzę, że uzależnia. Antydepresanty nie działają od razu. Muszę mieć coś na trzęsawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to właśnie hydroksyzyna byłaby najlepsza. Jak nie to jakiś neuroleptyk na te kilka dni, moze sulpiryd.

jak ktos był naście lat na benzo, to chydro nie pomoże. Hydro jest dla mnie za słabe. Z neuroleptyków mam Trapridal, ale też już nie działa, jak na początku :( A Sulpiryd od razu działa? ktos bierze? jak sie po nim czujecie? czy wycisza i takie tam.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd aktywizuje , wzmaga napęd ,,, z tym ,że tylko w początkowej fazie leczenia sie tym lekiem . Max do 2 tygodni góra miesiać w dawce nie większej niz około 200-300 mg . Potem to juz tylko stare znoszone śmierdzące skarpety , ani wietrzenie , ani pranie , ani przerwy , nic nie przyniesie

tego co od nowości z tym lekiem .

I chyba wszyscy na Tym Forum tak mają co brali sulpi-pulpi .Nie słyszałem by lek ten zawsze przynosił powera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, udało Ci się zejść z Prega? czy komukolwiek się udało? ja cały czas próbuje. Odsypuje z 75mg, biorę co półtorej doby, ale całkowicie nie mogę odstawić. Dostaję takiej trzęsawki, że szybko biore. NIe wiem co mam robić. Co wziąć zamiast? co działa równie przeciwdrgawkowego?

Jak długo i w jakiej dawce przyjmowałaś Pregę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×