Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Na mnie zadziałał dobrze, na początku mniej snu i aktywizacja (pozytywnie), później wróciło niestety do normy i śpię tyle samo oraz mam tyle samo energii. Zrobiłem się bardziej odważny (jak po benzodiazepinach), ale to niestety minęło. Układ pokarmowy taki ociężały przy większych dawkach się wydawał, zatwardzenie (co na plus dla mnie) zamiast częstszych biegunek. A wzrok jeżeli już to na odległość w dal jest gorszy. Też raczej minęło. Na początku było dobrze, później już gorzej. Jakbym nie przeczytał ulotki to bym skutków ubocznych nie znalazł żadnych. Ja akurat każdy lek toleruje bez ubocznych skutków :D Zwiększyłem SSRI na pregabalinie, bo depresja wg mnie trochę bardziej mnie dorwała. Teraz mam taki nastrój bez żadnych emocji ani pozytywnych ani negatywnych (chociaż te się zdarzają i tak), a na dłuższą metę dla mnie to katorga takie życie bez emocji, tylko spać się chce, nawet wyjść nigdzie nie ma się ochoty. Ale to przez SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Biore Lyrice dopiero 5 dni 3x50mg czuje sieok, wciaz mam leki ale bezmatakow paniki. Jedyne co mnie przeraza, to fakt, ze mialam okropna tachykardie 120 w spoczynku a teraz tetno spadlo mi na 58 w spoczynku. Jestem przerazona tym, czy ktos tez tak mial? Boje sie, ze mi serce pada, nie wiem co sie dzieje, z tachykardii przeszl ona braykardie? Pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Biore Lyrice dopiero 5 dni 3x50mg czuje sieok, wciaz mam leki ale bezmatakow paniki. Jedyne co mnie przeraza, to fakt, ze mialam okropna tachykardie 120 w spoczynku a teraz tetno spadlo mi na 58 w spoczynku. Jestem przerazona tym, czy ktos tez tak mial? Boje sie, ze mi serce pada, nie wiem co sie dzieje, z tachykardii przeszl ona braykardie? Pomocy :(

 

Mozliwe, ze z powodow nerwicy mialas podwyzszone tetno. 58 jest OK. Ja mialem bez lekow kiedys 80-90, po lekach 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Czy dłuższe branie jest bezpieczne.Czy lek ten nieobniża nastroju

dłuższe branie tego leku ( nawet przy silnym SSRI ) powodowało u mnie nasilenie natręctw i pogłębiebie depresji/ depresyjności .

Jak dla mnie lek z doskoku . Nie wyobrażam sobie brać to to solo bez wsparcia SSRI .

Czy ktoś leczył lęki pregabalina dłużej

dłużej to znaczy ile ?

wiele zależy również od dawki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niejest tak niebezpieczny jak bezo po którym tolerancja szybko wzrasta

 

 

może i tolerka szybko na pregabalinie nie rośnie , ale uważam ,że każde benzo jest bezpieczniejsze od Pregaballiny z jej niefajnymi ubokami .

Mówiąc o bezpieczeństwie mam na myśli rozpierduszanie organizmu tak ogólnie . Podoba mi sie w Prebalinie ,że nie muli , ma sie po niej jasny umysł w przeciwiństwie co do niektórych benzo w wyższych ,za wysokich dawkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie uzalezniajaca... Według mnie uzelażniająca wystepuje euforia,chęć do robienia wszystkiego z zachowanym spokojem,pewność siebie wieksza.To jak nie można się od tego uzależnić ? Narazie nie odczuwam żadnych skutków ubocznych jeśli chodzi o flaki.Jak odstawiam pregabalina a robie to czesto bo biore nie regularnie co 2-3 dni to dokucza straszny jadłowstręt kompletnie nic się nie chce jeść ,a znow na prega wpierda.am jak wieprz.Często robią mi się czerwone oczy wygladam wtedy jakbym spalił blanta.

Także ryje organimz ,tylko jeszcze nie wiadomo jak bardzo i dokladnie co.Duży plus ,że lek nie jest metabolizowany w wątrobie. Pregabalina nie oddziałowuje na gabaB ,gabaA ,a wiec jak ona działa ? Na hyperealu ludzie odkryli moc pregabaliny.. coś czuje ,że zaniedlugo nie będzie tak łatwo wypisywana jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich dawkach wy macie te euforie, poprawy nastroju, itd?

euforia po pregabalinie? ) , może niektórzy , wyjątkowo , jako jakiś dziwny objaw uboczny po tym leku . Ogólnie to raczej nie masz co liczyć na euforię.

Poprawa nastroju na Pregabalinie ,,, tylko w tym sensie /zastosowaniu kiedy męczy Cię silny lęk , bierzesz parę dni Pregabalinę , po jakimś czasie lęk znika / ustępuje i wtedy czujesz niemalże zmartwychwstanie . Doświadczyłem czegoś takiego latem , cudowne uczucie wręcz wolności .

Jebane lęki , kur-wy , diabełki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich dawkach wy macie te euforie, poprawy nastroju, itd?

euforia po pregabalinie? ) , może niektórzy , wyjątkowo , jako jakiś dziwny objaw uboczny po tym leku . Ogólnie to raczej nie masz co liczyć na euforię.

Poprawa nastroju na Pregabalinie ,,, tylko w tym sensie /zastosowaniu kiedy męczy Cię silny lęk , bierzesz parę dni Pregabalinę , po jakimś czasie lęk znika / ustępuje i wtedy czujesz niemalże zmartwychwstanie . Doświadczyłem czegoś takiego latem , cudowne uczucie wręcz wolności .

Jebane lęki , kur-wy , diabełki !!!

 

a po 2-3 dniach nie zauwazysz poprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po 2-3 dniach nie zauwazysz poprawy?

a jaka to różnica 2-3 dni , a tydzień , póltora tygodnia ? Gdzie Ci sie spieszy ?

Raczej u każdego w innym czasie , ważne ,żeby lek zaskoczył ,żebyś znalazł najlepszą dla siebie , najbardziej optymalna dawkę ,,,a dzień w tą czy w tamta mniejsze zmartwienie .

Bierzesz już tą pregę czy dalej walczysz z myślami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po 2-3 dniach nie zauwazysz poprawy?

a jaka to różnica 2-3 dni , a tydzień , póltora tygodnia ? Gdzie Ci sie spieszy ?

Raczej u każdego w innym czasie , ważne ,żeby lek zaskoczył ,żebyś znalazł najlepszą dla siebie , najbardziej optymalna dawkę ,,,a dzień w tą czy w tamta mniejsze zmartwienie .

Bierzesz już tą pregę czy dalej walczysz z myślami?

 

 

dalej walcze z myslami ;-)

 

Doraznie tylko wzialem na probe 1 dzien 2 tabsy po 150mg. Z tego co pamietam czulem sie jak pijany po tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×