Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie masz dawki tych leków, dodanie pregabaliny dało poprawę, redukcje lęku, napięcia? Czy od początku miałeś zapisane obydwa jednocześnie?

 

 

 

wpierw było ponad 1, 5 roku samo Esci . Po tym czasie Pregabalina 2X 75 mg .

Obecnie jadę na MIXIE Esci 10 mg + 2X 37,5 mg pregabaliny .

Nie toleruje wysokich dawek . Tak więc mna się nie sugeruj .

Leki na lęk pomagają , na napięcie biore jeszcze baclofen .

Żyję , oddycham .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 10 mg esci + 150 mg prega rano i 75 mg prega wieczorem. Jadę na tym od września. Ale lęki takie małe pojawiają się jeszcze. Od tego czasu trochę też przytyłem, choć zawsze byłem szczupły, a teraz sam siebie nie poznaję. Niepokoi mnie, że te lęki są jeszcze, moja pani doktor na razie nie chce nic zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogłabym brać zamiast pregabaliny na lęk? Biorę ja prawie rok, i dziala ok. tylko zniszczyła mi przemianę materii i sporo przytyłam.Oprócz tego biorę wenlafaksyne.Niedługo idę do lekarza, chce zostawić wenle i dorzucić coś do tego na lęk, tylko co?

Wczesniej bralam już asentre, mianseryne, mirtazapine,paroksetyne,fluwoksamine,opipramol( to wszystko solo, tylko asentre z wenlą) nie przyniosło to efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propranolol tez jest anksjolitykiem, ktory nie uzaleznia i mozna stosowac stale.

Propranolol nie jest dobrym wyborem do przewlekłego leczenia zaburzeń lękowych:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26487439

In conclusion, the quality of evidence for the efficacy of propranolol at present is insufficient to support the routine use of propranolol in the treatment of any of the anxiety disorders.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz 2 miesiące jak nie biorę Pregi, chociaż tęsknię za nią. U mnie bardzo dobrze tłumiła lęki. Za to z drugiej strony, miałam bardzo intensywne myśli samobójcze, i to takie na spokojnie , bez lęku. Dziwne ..... Teraz posiłkuje sie Baclofenem. Tylko po nim z kolei mam zawroty głowy, i budzę się opuchnietymi powiekami. Czy nie ma leku bez skutków ubocznych? pytanie retoryczne, rzecz jasna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz 2 miesiące jak nie biorę Pregi, chociaż tęsknię za nią. U mnie bardzo dobrze tłumiła lęki. Za to z drugiej strony, miałam bardzo intensywne myśli samobójcze, i to takie na spokojnie , bez lęku. Dziwne ..... Teraz posiłkuje sie Baclofenem. Tylko po nim z kolei mam zawroty głowy, i budzę się opuchnietymi powiekami. Czy nie ma leku bez skutków ubocznych? pytanie retoryczne, rzecz jasna ;)

 

A baclofen można brać na lęk?

Myslałam o nim, ale on we wskazaniach nie ma chyba zaburzeń lękowych, poniewaz pomogla mi pregabalina, to mysle,że trzeba iśc własnie w"niestandardowe" leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A baclofen można brać na lęk?

zależy u kogo , raczej na sam lęk to nie bardzo , ale jak pomaga to jak najbardziej .

Mi bardziej on pomaga w rozlużnieniu psychicznym ( brak spiny ) , no i mam po nim wstręt do alkoholu ( jako niepijący alkoholik ).

Prega jest dobra na lęki , ale kużwa jak zjem cos po tym leku , to brzuch mi wydyma-rozdyma , co bardzo mnie wkurza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz 2 miesiące jak nie biorę Pregi, chociaż tęsknię za nią. U mnie bardzo dobrze tłumiła lęki. Za to z drugiej strony, miałam bardzo intensywne myśli samobójcze, i to takie na spokojnie , bez lęku. Dziwne ..... Teraz posiłkuje sie Baclofenem. Tylko po nim z kolei mam zawroty głowy, i budzę się opuchnietymi powiekami. Czy nie ma leku bez skutków ubocznych? pytanie retoryczne, rzecz jasna ;)

 

A baclofen można brać na lęk?

Myslałam o nim, ale on we wskazaniach nie ma chyba zaburzeń lękowych, poniewaz pomogla mi pregabalina, to mysle,że trzeba iśc własnie w"niestandardowe" leki

 

Ja przy lękach mam zawsze taką wewnętrzną "trzepawkę", walenie serca, poty. Baclofen mnie ładnie wycisza, rozluźnia. Czuję się spokojniejsza, a co za tym idzie nie mam lęku :) Spróbuj. Mnie tylko martwią te powieki i poranna karuzela w głowie.

Nie wiem czy dobrze robię, ale ja przy baclofenie wypijam lampkę wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzis u lekarza i jestem tak wk..na, bo nie chciała zmienić mi pregabaliny na inny lek :evil: .Chce zmienić pregę, bo bez zwiekszenia apetytu w 3 mies. przytyłam 15 kg.Przytycie żle wpływa na moja psychikę.

Argumentowała to tym,że leki miałam dobierane przez rok i prega była 8 z kolei, który zadziałał.Oprcz tego biore też wenlafaksyne i jestem zdecydowana na zmiane pregi.Jak będzie,żle to najwyżej do niej wrócę.

Będe szukać innego lekarza.Zależy mi, żeby zmienił mi prege na pierwszej wizycie.Warto w takiej sytuacji iść na NFZ, czy tylko prywatnego psychiatrę brać pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa na forum. Mam pytanie odnośnie pregabaline. Biorę od 3 tygodni wieczorem 75. 2 tygodnie było ok, niestety od tygodnia mam pulsowanie mięśni, głównie stopy, łydki, ale zdarzają się też ramiona. Do tego jakby laskotania.Czy to może być od tego leku? Ktoś miał podobnie? Oczywiście nie ukrywam że już sobie nawkrecalam cała masę chorób.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym puchnięciem to prawda. U mnie większa retencja wody i rzadsze wizyty w toalecie, spowodowały wzrost masy ciała o 1,5-2 kg.

Dlatego też od wczoraj testuję Hydrominum. Jestem dość sceptyczny wobec suplementów diety, ale zobaczymy. W razie czego poproszę lekarza o jakiś diuretyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×