Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

B-2

Użytkownik
 • Zawartość

  152
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. ..odnośnie sertaliny, to osobiście uważam ten lek za dobry dla osób stabilnych, którzy mają typową depresję endogenną ze stałym obniżeniem nastroju i brakiem napędu. U mnie, przy rozjebce emocjonalnej, ten lek się nie sprawdził. Po rozkręceniu, przez jakiś czas było w miarę, chodziłem w transie, trochę jak nakręcany robocik, a po ok 2 mies. rozregulował mnie psychicznie, czułem się spięty, wszystko wyprowadzało mnie z równowagi. Zjadłem w swoim życiu trochę tego gówna i gdybym miał ponownie podchodzić do ssri, sięgnąłbym po citalopram (cito.., nie esci..) Z ssr'ajów ten lek ma najbardziej zrównoważony profil działania ..nie zamula, nie speeduje nadmiernie, działa skutecznie na lęk i stabilizuje nastrój ..no i Trittico przy zaburzeniach snu ..a najlepiej samo Trittico jeśli się da + regularna pogawędka u terapeuty, żeby obgadać bieżące problemy i poukładać sobie w główce co nieco. Ok. Palę gumy, bo nigdy się stąd nie wyrwę ..3majcie się! Powodzenia! :)
 2. B-2

  czuje pustke

  Zapisz się na jakieś zajęcia w grupie, coś ciekawego dla ciebie, wyjdź do ludzi, to kogoś poznasz. Może zaangażuj się w coś, co skupia wokół siebie ludzi, jakieś akcje społeczne, charytatywne, coś gdzie potrzebni są wolontariusze itp.
 3. Naemo Wszyscy mamy "doły" kiedy napotykamy trudności. Tak wygląda realizacja planu zmiany osobowości każdego z nas ..przebudzasz się, działasz, czujesz opór, rezygnujesz, odpływasz, przebudzasz się, odpływasz, przebudzasz się, odpływasz. To naturalne. Z czasem okresy przebudzenia będą dłuższe, a spadki nastroju słabsze ..o ile będziesz praktykowała przebudzanie.
 4. chojrakowa Im gorzej się czujesz, im większe rozterki wewnętrzne, tym większy masz kontakt ze swoimi emocjami i możesz więcej dzięki temu uzyskać lepszy wgląd w siebie. Idź raz na dwa tygodnie ..zawsze coś. Złym czasem będzie np. okres kiedy jest się spłyconym przez leki, nie odczuwa się mocno problemu ..wtedy zwyczajnie nie odczuwa się potrzeby zmian i motywacji. Dokładnie. Znam siebie, dlatego definitywnie odetnę sobie możliwość zaglądania. Zresztą przeglądarka mi się ciągle buntuje ..chyba ma jakąś awersję do tego serwisu, a może chce mi coś przekazać?
 5. chojrakowa Ja ogólnie całkiem nieźle. Wprowadzam zdrowe nawyki do swojego życia i póki co całkiem dobrze mi idzie. Wczoraj nawet wybrałem się wieczorem pobiegać :) W ramach akcji prozdrowotnej planuję także katapultować się z forum Moim zdaniem to bardzo dobry moment, żebyś powróciła do psychoterapii.
 6. B-2

  Fobia społeczna!

  Spokój albo śmierć ..to ci dopiero dylemat Swoją droga wątpię, by człowiekowi, który widzi świat w ten sposób, czuł się dobrze wobec niego z tym, że nie pracuje zawodowo ..no chyba, że potrafisz budować zajebiste psychiczne fortyfikacje. 10 lat to jest trochę czasu.
 7. Bilans jest mocno na minus. Sięgając po leki pozbywasz się potrzeby zmiany. "Czas" oznacza to, co możesz w tym okresie dla siebie dobrego i trwałego zrobić. Warto się nad tym zastanowić, zanim zastygnie się na dwa lata ze świadomością nieuchronnej pobudki w dupie.
 8. B-2

  Dzień dobry ?

  Nie chcesz niczego robić, nie odczuwasz potrzeby zaangażowania, posiadania znajomych i czujesz się z tym dobrze. Rozumiem. Uczucie siły wyższej? Chodzi Ci o poczucie, że istnieje siła wyższa, która odpowiada za to, co wydarza się w naszym życiu? ..bo nie podajesz przykładów oddziaływania bezpośredniego, nacisków, czegoś co namacalnie Cię dotyka.
 9. te dwa zwroty doprowadzają mnie do szału, przez co mogę nie zrozumieć sensu całej wypowiedzi, w wyniku nagromadzenia negatywnych emocji. Odbierasz moje słowa jako atak na Twój system samoobrony. Przyjąłeś bezpieczną dla siebie postawę i nie ma nic w tym dziwnego ..wiele osób tak robi w podobnych, trudnych, sytuacjach. Problem w tym, że związałeś sobie w ten sposób ręce. Z takiej perspektywy to faktycznie nie pozostaje Ci nic innego jak czekać na śmierć ojca. Według mnie mechanizm wygląda tak ..czujesz się źle w tej całej sytuacji, odczuwasz potrzebę, by coś zrobić (twoja postawa pożądana) lecz równocześnie nie chcesz narażać siebie na "niebezpieczeństwo". Podejmujesz decyzję o wycofaniu się, lecz napięcie z powodu konfliktu między postawą pożądaną, a podjętą decyzją pozostaje i ujawnia się w postaci objawów chorobowych. Nadal nie czujesz się ze swoją decyzją dobrze, więc aby obniżyć napięcie, uzasadnić swoją decyzję, uznajesz objawy jako powód, dla którego nie możesz nic zrobić. Wszystko to dzieje się poza Twoją świadomością, dlatego widzisz jedynie pijanego ojca i odczuwasz objawy chorobowe ..no i złość, kiedy pojawia się intruz, który narusza Twój system obronny.
 10. B-2

  Dzień dobry ?

  Przerwałeś naukę, nic nie robisz.. i co o tym myślisz, co w związku z tym odczuwasz? Napisz coś o tej sile wyższej, w jaki sposób to czujesz, kiedy to uczucie do ciebie przychodzi?
 11. B-2

  WITAM NA NOWO

  Inaczej ..co Ci daje przekonanie, że masz depresję? Jak czułabyś się, gdyby ktoś wskazał na pewne Twoje zachowania, które świadczą o tym, że najprawdopodobniej jej nie masz?
 12. B-2

  WITAM NA NOWO

  Nie oszukujmy się. Osoby chore na depresję nie prowadzą podobnego Tobie życia, nie chodzą na randki, szczerze wątpię, by pisywały sobie na forum. Co czerpiesz z przekonywania siebie i innych, że masz depresję? Pięknie wycinasz sobie z kontekstu, to co z czym Ci wygodnie
 13. B-2

  Dzień dobry ?

  Co to znaczy "uczucie pustki"? W jaki sposób odczuwa się pustkę? W jaki sposób siła wyższa porozumiewa się z Tobą? Jaką grupę objawów odczuwasz najsilniej? Lęki, niski nastrój, urojenia?
 14. B-2

  Nerwica - tydzien za mna

  Adrian87Basen, a dokładniej pływanie pod wodą na odległość.
×