Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.07.2021 o 12:50, Amanda55 napisał:

Hm jesteś młoda, to pewnie nie masz swoich pieniędzy, bo nie pracujesz tylko się uczysz. Ale może porozmawiaj z rodzicami i zróbcie gastroskopię prywatnie. W moim mieście można robić w uśpieniu. Kolezanka miala, bardzo zadowolona po badaniu zero dyskomfortu. A jeśli psychicznie ma ci to pomoc to myśle, ze powinnaś zrobić i mieć czarno na białym. Ja dość długo jadłam niesteroidowe leki przeciwzapalne, bo miałam problemy z bólem stawów i tez się bardzo bałam wrzodów, ale zażywałam ipp i oprócz zgagi, która po ipp ustała nic więcej mi się nie działo.

Minusem jest przekonanie mojej mamy, że chce (mimo, że się boje) ją zrobić. Bo zawsze tak jest, ona mówi za każdym razem, że po prostu wszystko sobie wymyślam. I być może tak jest. Gdyby nie to, że faktycznie jeszcze nie pracuje i pieniędzy nie mam, to bym mogła sobie to sama załatwić, bo już jestem pełnoletnia. A to można zażywać ipp tak o? czy dostałaś na receptę od lekarza? no ja czasami mam wrażenie, jakbym miała zgagę, ale już znacznie rzadziej niż kiedyś, gdy myślałam o tym bardzo często. Ale widzisz, od wczoraj znów jest dobrze i nie czuje się źle fizycznie, nic mnie nie boli i jem z apetytem. Więc sama nie wiem już o co chodzi. Pewnie większe szanse są na to, że to tylko w mojej głowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrycja z tego co patrzyłam IPP, jest na receptę, mi przepisywała go doktorka rodzinna. Spróbuj sobie kupić controloc lub coś innego. Pani w aptece napewno ci doradzi, bo te leki są na takiej samej substancji czynnej, tylko chyba IPP ma większa dawkę. Te tabletki zażywa się rano na czczo i po pół h można zjeść śniadanie. Mi naprawdę pomogło na zgagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama kupę lat żyła z wrzodami aż jeden jej pękł, na szczęście przezyła ale ona to zaniedbała,zwijała się z bólu żołądka a do lekarza nie poszła. 

Ja mam za tydzień gastroskopię, też bym na żywo się temu badaniu nie poddała, dlatego będę musiała zapłacić za sedację, bo mam bóle żołądka na czczo i wolę to sprawdzić.

Patrycja - moja mama też musi na wszystkie moje boleści czy dolegliwości że sobie wymyslam. 

 

IPP jest na receptę. 

 

U mnie wyszedł helicobakter pyroli- i dlatego raz boli ten żoładek a raz nie.  Biorę Goprazol. Coś podobnego jak IPP ale na reeptę. Bez recepty to jak wyżej Controloc na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Amanda55 napisał:

Patrycja z tego co patrzyłam IPP, jest na receptę, mi przepisywała go doktorka rodzinna. Spróbuj sobie kupić controloc lub coś innego. Pani w aptece napewno ci doradzi, bo te leki są na takiej samej substancji czynnej, tylko chyba IPP ma większa dawkę. Te tabletki zażywa się rano na czczo i po pół h można zjeść śniadanie. Mi naprawdę pomogło na zgagę.

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zarr napisał:

Moja mama kupę lat żyła z wrzodami aż jeden jej pękł, na szczęście przezyła ale ona to zaniedbała,zwijała się z bólu żołądka a do lekarza nie poszła. 

Ja mam za tydzień gastroskopię, też bym na żywo się temu badaniu nie poddała, dlatego będę musiała zapłacić za sedację, bo mam bóle żołądka na czczo i wolę to sprawdzić.

Patrycja - moja mama też musi na wszystkie moje boleści czy dolegliwości że sobie wymyslam. 

 

IPP jest na receptę. 

 

U mnie wyszedł helicobakter pyroli- i dlatego raz boli ten żoładek a raz nie.  Biorę Goprazol. Coś podobnego jak IPP ale na reeptę. Bez recepty to jak wyżej Controloc na przykład.

właśnie to jest to, że z nimi można żyć do czasu. Ja aż tak nie przeżywam tego, gdy mnie boli brzuch, czy żołądek, ale nie jest to uczucie jakiegoś pieczenia czy coś w tym stylu wlasnie w żołądku, tylko normalnie jest mi po prostu niedobrze a gdy tak się czuje to przy okazji czuje po prostu ścisk w żołądku, mimo tego że nigdy nie zwymiotowalam przez to ani po jedzeniu, a nadal się tego boje i nie wiem dlaczego akurat wkręcam sobie te wrzody a nie np jakiś stan zapalny. Matki chyba już takie są. 

A więc Ciebie żołądek boli tylko na czczo? mnie na czczo raczej nie, no chyba że długo naprawdę długo nic nie jem to wtedy, ale to może być zaś przez to, że czuję głód. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na czczo, i lekarz rodzinny mówi że przy wrzodach jest ból żołądka na czczo, po jedzeniu przechodzi.

 

No tak, bo ja nie czuję głodu a czuję ten ból.

 

I co, dasz radę zrobić gastroskopię?? u mnie kosztuje uśpienie 250 zl, już raz miałam z uśpieniem kilka lat temu, nic nie czułam dlatego teraz idę znów z polecenia lekarza.

Szkoda że na zwykłym usg nie można zobaczyc takiego wrzoda na przykład.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2021 o 09:56, zarr napisał:

Tak na czczo, i lekarz rodzinny mówi że przy wrzodach jest ból żołądka na czczo, po jedzeniu przechodzi.

 

No tak, bo ja nie czuję głodu a czuję ten ból.

 

I co, dasz radę zrobić gastroskopię?? u mnie kosztuje uśpienie 250 zl, już raz miałam z uśpieniem kilka lat temu, nic nie czułam dlatego teraz idę znów z polecenia lekarza.

Szkoda że na zwykłym usg nie można zobaczyc takiego wrzoda na przykład.  

No to ja dziś jak wstałam to mając pusty żołądek od wczoraj prawie popołudnia (bo ostatnie co wczoraj jadłam za obiad to o godzinie 15 jakoś, a wieczorem ciasto i potem trochę chipsów) to czułam niby ten głód ale też ból, że mnie boli. Jak zjadłam to mi przeszlo, no i teraz nie wiadomo czy to przez te wrzody co sobie wmawiam, czy po prostu zaspokoiło to mój głód. Bo ja tego bólu nie czuje codziennie na czczo, teraz dopiero od nie wiem ilu zdarzyło mi się. A tak to jak pisałam, jak mnie coś złapie znów jakieś myśli o tym to jedynie jest mi niedobrze i nic więcej. No i nie mam ochoty na jedzenie. 

 

Sama nie wiem, bo chodzi tu właśnie o tą, kasę...Na pewno zdecydowałabym się pójść na gastroskopie jedynie z tym znieczuleniem ogólnym. Oj tak, wtedy byłoby łatwiej. Ja miałam usg jamy brzusznej robione chyba 2 lata temu? na zlecenie mojej lekarki rodzinnej, przez to jak opowiadałam jej o tym, że myślę, iż mam wrzody. No ale myślałam sobie, że to bez sensu przecież, bo badanie usg brzucha tego nie wykryje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, patrycja03 napisał:

Jak zjadłam to mi przeszlo, no i teraz nie wiadomo czy to przez te wrzody co sobie wmawiam, czy po prostu zaspokoiło to mój głód. Bo ja tego bólu nie czuje codziennie na czczo, teraz dopiero od nie wiem ilu zdarzyło mi się. A tak to jak pisałam, jak mnie coś złapie znów jakieś myśli o tym to jedynie jest mi niedobrze i nic więcej. No i nie mam ochoty na jedzenie. 

Stawiam na głód, wrzody odzywają się sezonowo i nie, nie ma teraz na nie sezonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie rację...Będę się starać teraz sobie tłumaczyć to za każdym razem gdy znów mnie te myśli złapią. Jeszcze jeden powód tego może być taki, że mi się okres zbliża, a ja wtedy raczej zawsze na kilka dni przed nim mam takie, że mi niedobrze i nie chce mi się jeść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj. Ale miałam mega zaparcie i nie wiem czy to szczelina odbytu czy hemoroid wewnętrzny bo na zewnątrz nie widzę czy otarcie czy rak gdzieś w odbycie.  Było tego malutko i jasna krew ale jednak. 5 sierpnia mam gastrologa zobaczę co mi powie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pauline napisał:

Myślę że tak . A czy hemoroidy wewnętrzne widac ? Albo czy ci dokuczają? 

One wypadają przy wypróżnianiu,  a potem wracają na miejsce. Czasem dokuczają, a czasem w ogóle nie. Wtedy pojawia się swędzenie czasem uczucie wilgoci i pieczenie przy załatwianiu. Jak mam okres to mnie trochę bolą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 10:32, Ju467 napisał:

Czy komuś z Was zdarzyła się kiedyś świeża krew na papierze po wypróżnieniu?

Nie martw się.Miałam tak dwukrotnie.Byłam u dwoch proktologów,którzy jednogłosnie stwierdzili,że ,zywoczerwona ,świeża krew na papierze jest skutkiem pękniecia śluzówki.Zdarza się przy zaparciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, anna maria napisał:

Nie martw się.Miałam tak dwukrotnie.Byłam u dwoch proktologów,którzy jednogłosnie stwierdzili,że ,zywoczerwona ,świeża krew na papierze jest skutkiem pękniecia śluzówki.Zdarza się przy zaparciach.

Dobrze wiedzieć Dzieki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak myslicie, czy to możliwe jest mieć kilka razy dziennie ataki paniki? w sensie wczoraj miałam jeden wieczorem i trwal moze z pol godziny albo godzine, potem było juz okej i przez całą noc tez a teraz mam znow jakby i nie wiem sama czy to mozliwe..Dzisiaj na 13:30 (bo mam przesunięta godzinę) mam drugie spotkanie z tym terapeutą i zobaczymy o co dziś będzie pytać i o czym będziemy rozmawiać, jak coś to mu na pewno powiem, że dosyć często teraz tych ataków paniki doświadczam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Byłam u gastrologa wczoraj powiedziałam mu o moim ucisku i kłuciu w prawym dole biodrowym..I że wcześniej miałam tak ale pod prawym zebrem ucisk i ogólnie mu wszystko opisałam co i jak. Zbadał brzuch zrobił usg..poza lekko stłuszczona wątroba wszystko ok. Powiedzial mi że na tą chwilę nie mam się czym martwić że nie mam objawów żadnej choroby a już na pewno nowotworu , że takie klocie o niczym nie świadczy jak tylko jest na tle nerwicowy u osób które nadmiernie przejmują się swoim zdrowiem które na szczęście jest dobre. I jak będę chciała się profilaktycznie przebadać to po ciazy mam przyjść. A to że mama zmarła na raka jelita to większe szanse są że zachoruje przypadkowo na to niż genetycznie. To już 3 gastrolog który potraktował mnie jak wariatke. Mnie naprawdę uciska i kluje w prawym boku i nie przeszlo mi po wizycie jak lekarz powiedział że nic tam nie ma. Nie wiem czy naprawdę jestem wariatka czy oni wszyscy się uparli. Ale naprawdę cos mi tam ewidentnie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pauline napisał:

Hej. Byłam u gastrologa wczoraj powiedziałam mu o moim ucisku i kłuciu w prawym dole biodrowym..I że wcześniej miałam tak ale pod prawym zebrem ucisk i ogólnie mu wszystko opisałam co i jak. Zbadał brzuch zrobił usg..poza lekko stłuszczona wątroba wszystko ok. Powiedzial mi że na tą chwilę nie mam się czym martwić że nie mam objawów żadnej choroby a już na pewno nowotworu , że takie klocie o niczym nie świadczy jak tylko jest na tle nerwicowy u osób które nadmiernie przejmują się swoim zdrowiem które na szczęście jest dobre. I jak będę chciała się profilaktycznie przebadać to po ciazy mam przyjść. A to że mama zmarła na raka jelita to większe szanse są że zachoruje przypadkowo na to niż genetycznie. To już 3 gastrolog który potraktował mnie jak wariatke. Mnie naprawdę uciska i kluje w prawym boku i nie przeszlo mi po wizycie jak lekarz powiedział że nic tam nie ma. Nie wiem czy naprawdę jestem wariatka czy oni wszyscy się uparli. Ale naprawdę cos mi tam ewidentnie przeszkadza.

Spokojnie, nie jesteś wariatką tylko hipochondryczką to po pierwsze:) myślę, że skoro już trzeci gastrolog nic u Ciebie nie stwierdził, to na pewno jest to nerwicowe. Ale wiadomo - ciężko jest to Ci przyjąć jakby do świadomości, no bo niestety hipochondria na tym polega.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×