Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Pauline napisał:

Najgorzej jak znajdzie się coś podobnego do krwi..schiza totalna

Mi się dziś wydawało ze widziałam jakieś prześwity czerwonego i teraz się martwie, oszaleje zaraz 😟 nie zasne dziś normalnie, nie wiem jak się uspokoić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja tymczasem zacząłem nową prackę biorę nowe leki na te pokrzywke ale ostatnio mega się martwię 

Od paru dni mam biegunke głównie rano a dzisiaj zauważyłem w niej ciemny kolor,.... i już martwię się że to na bank krew. Niestety o czym musze napisać to to że od tygodnia na nowo racze się piwem maks dwoma podczas wyjścia na miasto ze znajomymi, i teraz martwię się czy to nie przez to piwo i łączenie go z tym lekiem na alergie choć w ulotce pisze tylko że wzmaga on zaburzenia psychosomatyczne. Ja już jednak wpadłem w mega panikę! I jestem jak zawsze przerażony zwłaszcza że ostatnio sama pokrzywka też sie nasiliła ... :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zauważyłem że kiedy pije nieco alkoholu to na drugi dzień mam biegunkę (tak miałem np. Na jednym wyjeździe) i nieco więcej plam pokrzywkowych także muszę mocno wycofać alkohol z diety. Niestety wczoraj tabletkę na alergie zażyłem po lampce wina w odstępie czasu 30 minut ale niestety zaraz po jej zażyciu jakieś 15 minut później napiłem się trochę piwa niby nic o tym nie ma w ulotce ale już panikuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Przerażony234 napisał:

Hej ja tymczasem zacząłem nową prackę biorę nowe leki na te pokrzywke ale ostatnio mega się martwię 

Od paru dni mam biegunke głównie rano a dzisiaj zauważyłem w niej ciemny kolor,.... i już martwię się że to na bank krew. Niestety o czym musze napisać to to że od tygodnia na nowo racze się piwem maks dwoma podczas wyjścia na miasto ze znajomymi, i teraz martwię się czy to nie przez to piwo i łączenie go z tym lekiem na alergie choć w ulotce pisze tylko że wzmaga on zaburzenia psychosomatyczne. Ja już jednak wpadłem w mega panikę! I jestem jak zawsze przerażony zwłaszcza że ostatnio sama pokrzywka też sie nasiliła ... :( 

myśle ze o ten kolor nie musisz się martwić bo tez zdarzają mi się ciemne kolory 🙂 ale to różnie zależy od dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wczoraj też wypiłem lampkę wina i znowu rano biegunka aczkolwiek wydaje mi się że to może jest przez moje problemy z pokrzywką albo z alkoholem w każdym razie alkohol odstawiam. 

1 godzinę temu, Ju467 napisał:

Ma ktoś z Was czasami jasne stolce?

Jeśli chodzi o to to tak miałem pare razy jaśniejszy stolec ale to było przez to co jadłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał powiekszone wezly chlonne w miednicy w podbrzuszu ? Czy można wyczuc te wezly chlonne ? Wyskoczyla mi kulka z prawej strony i bardzo boli i nie wiem co to może być. Boję się że może mam raka jelita I przerzuca mi do węzłów chłonnych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pauline napisał:

A czy ktoś miał powiekszone wezly chlonne w miednicy w podbrzuszu ? Czy można wyczuc te wezly chlonne ? Wyskoczyla mi kulka z prawej strony i bardzo boli i nie wiem co to może być. Boję się że może mam raka jelita I przerzuca mi do węzłów chłonnych 

Węzły chłonne umieszczone w okolicy miednicy są niewyczuwalne w badaniu palpacyjnym, w żadnym przypadku. Jedynie w pachwinach można wyczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pauline napisał:

A czy ktoś miał powiekszone wezly chlonne w miednicy w podbrzuszu ? Czy można wyczuc te wezly chlonne ? Wyskoczyla mi kulka z prawej strony i bardzo boli i nie wiem co to może być. Boję się że może mam raka jelita I przerzuca mi do węzłów chłonnych 

Ja mam kulkę w pachwinie od lat i nic się nie dzieje, tak samo koło ucha. A gdzie masz to dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialabym opowiedzieć Wam moja historie z węzłami. 

Do tej pory nigdy nie macałam,nie martwilam sie nimi,nawet nie wiedzialam gdzie je mam.

Po rprzeczytaniu tu paru wpisów zainteresowało mnie zgrubienie pod pachą. Udalam sie z tym do lekarza rodzinnego a od niego do chirurga.  Tam panika ze wezel chlonny powiekszony,pytania o raka piersi w rodzinie.... Usg potwierdzilo ze to wezel chlonny bardzo mocno powiekszony(dodam ze mam go bardzo dlugo ale zlewalam dotyvhczas) Pelna diagnostyka usg brzucha, badania krwi,usg pachwin. Przedemna usg piersi i wezłow obwodowych. Lekarze nastaszyli mnie ziarnicą,chlonniakiem. Morał z tego taki "dziewczyny od węzłow" zeby nie zganiac wszystkiego na nerwice i sie badać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat mial chloniaka właśnie ziarnice jak był mały mial 3 latka bylo to ponad 40 lat temu.. I wezly chlonne z miesiąca na miesiąc rosły na szyi i później w pachwinach pod pachami . Lekarzem nie jestem ale wydaje mi się że jak masz ten wezel juz bardzo długo i zadne inne nie są powiekszone i sie nie zbijają w skupiska to nie będzie nic poważnego. Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku roku u synka rocznego zauwazylam mocno powiekszony wezel na szyi jakby. Odrazu rodzinny panika bo w rodzinie był chloniak..pojechaliśmy do pani doktor rodzinnej ona ze nie są tak mocno powiekszone jak na zdjęciu które jej przesłałam i że zejdą tylko ze to trwa miesiącami az wezel wróci do normalnych rozmiarów po infekcji . Ale nie dawało mi to spokoju pojechałam z nim prywatnie do pediatry na usg I okazało się że wezly chlonne poeiekszone do ponad 2cm i to 2 obok siebie.  Ale jest to odczynowe po infekcji bo się wyświetlało na czerwono na usg ( pozapalne) i są od siebie odgraniczone wyraźnie. Pani doktor uprzedziła że u dzieci czasem tak jest a zwłaszcza u chudych że  wiele razy widzi jak np dziecko śpi w aucie z główka na bok i wystają kulki z szyi i że to trwa czasami bardzo długo zanim wroca do normy a czasami zostają już przerośnięte do końca życia i że moze być tak że dziecko złapie kolejna infekcje i jeszcze bardziej się powiększy zamiast znikać.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×