Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Ju467 napisał:

Witam:) od długiego czasu wmawiam sobie raka jelita grubego. Czy ktoś z was miał krew w kale? Jak odróżnić ją od resztek jedzenia? 😢Cały czas widze coś czerwonego, może to od truskawek i arbuza?

Zapewne to resztki pokarmowe typu skórka po pomidorze lub papryce. Ja sobie wmawiam to samo. Byłam u gastrologa nic nie widzi nie dał mi narazie skierowania na kolonoskopie, zrobilam morfologie i test na krew utajona w kale jest dostępny w aptece .I staram się wyluzować.. ale i tak ciagle mnie coś kluje z prawej albo lewej strony . Byłam tak zafiksowana w pewnym momencie że jak wyczytałam że bole brzucha mogą budzić w nocy conajmniej raz w miesiącu w nocy miałam skurcze silne brzucha, oglądałam i oceniałam swoje stolce,ale udało mi się wyluzować na chwilę obecną i jest ok. Chociaż i tak się boję, ale odrzucam te myśli..bynajmniej staram się

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pauline napisał:

Krew raczej bylaby też na papierze. A krwi w stolcu nie zauważysz gołym okiem jeśli nie ma jej na papierze . Polecam test na krew utajona jest w każdej aptece

U mnie ta obsesja zaczęła się 2 lata temu kiedy zobaczyłam jasnoczerwona krew na papierze. Byłam u proktologa i okazało się ze mam hemoroidy 2 stopnia. Od tamtej pory nie miałam już takiej sytuacji (od 2 lat). Ale cały czas oglądam swój stolec i wariuje. Robiłam sobie test fob z apteki 2 razy w tamtym roku i był za każdym razem ujemny. 
Ogólnie czuje się dobrze nic mi nie dolega oprócz wmawiania sobie. Cały czas mi się wydaje ze może to polip który zmieni się w coś złego albo rak. 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ju467 napisał:

Witam:) od długiego czasu wmawiam sobie raka jelita grubego. Czy ktoś z was miał krew w kale? Jak odróżnić ją od resztek jedzenia? 😢Cały czas widze coś czerwonego, może to od truskawek i arbuza?

Zapewne to resztki pokarmowe typu skórka po pomidorze lub papryce. Ja sobie wmawiam to samo. Byłam u gastrologa nic nie widzi nie dał mi narazie skierowania na kolonoskopie, zrobilam morfologie i test na krew utajona w kale jest dostępny w aptece .I staram się wyluzować.. ale i tak ciagle mnie coś kluje z prawej albo lewej strony . Byłam tak zafiksowana w pewnym momencie że jak wyczytałam że bole brzucha mogą budzić w nocy conajmniej raz w miesiącu w nocy miałam skurcze silne brzucha, oglądałam i oceniałam swoje stolce,ale udało mi się wyluzować na chwilę obecną i jest ok. Chociaż i tak się boję, ale odrzucam te myśli..bynajmniej staram się

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ju467 napisał:

 

U mnie było gorzej. Miałam ciagle zmiany stolca i lekarz stwierdził jelito drazliwe . I tez mam schize bo objawy są identyczne prócz krwi w stolcu. Tez kiedyś miałam hemoroidy i krwawilam często ale w ogóle się tym nie przejmowałam wtedy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pauline napisał:

U mnie było gorzej. Miałam ciagle zmiany stolca i lekarz stwierdził jelito drazliwe . I tez mam schize bo objawy są identyczne prócz krwi w stolcu. Tez kiedyś miałam hemoroidy i krwawilam często ale w ogóle się tym nie przejmowałam wtedy .

To mnie trochę pociesza ze miałaś krew przy hemoroidach. A ty tez widzisz w stolcu różne dziwne rzeczy? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pauline napisał:

U mnie było gorzej. Miałam ciagle zmiany stolca i lekarz stwierdził jelito drazliwe . I tez mam schize bo objawy są identyczne prócz krwi w stolcu. Tez kiedyś miałam hemoroidy i krwawilam często ale w ogóle się tym nie przejmowałam wtedy .

Tez mam zmiany stolca ale myśle ze to na tle nerwicowym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ju467 napisał:

 

 Dziś też zauwazylam chyba trochę krwi na papierze ale nie wiem bo była to doslownie kropelka jakby..chyba zrobie jeszcze raz ten test ostatni robiłam na poczatku roku. I jak wyluzowałam tak teraz znowu od rsna jestem przekonana o raku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pauline napisał:

Tak Gastrolog. Ale po 30stce mam zrobić 1 kolonoskopie. Chyba że wcześniej c się będzie dziać.

To myśle ze możesz spokojnie poczekac do tej 30. Mi cały czas się wydaje ze mam jakaś krew i od 2 lat sobie wkręcam to samo. A u ciebie ile to trwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ju467 napisał:

 

W sumie gdzieś od roku..wiedzialam kiedyś ze mam hemoroidy i nie martwiło mnie to wyleczyłam je ale od małego raz kiedyś zdążało mi się np przy zatwardzeniu że poleciała krew ale nic poważniejszego mój syn też tak czasem ma . Zaniepokoily mnie właśnie te zmiany rytmu wyproznien i zaczęłam szukać w internecie i wiadomo co wyskoczyło.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pauline napisał:

W sumie gdzieś od roku..wiedzialam kiedyś ze mam hemoroidy i nie martwiło mnie to wyleczyłam je ale od małego raz kiedyś zdążało mi się np przy zatwardzeniu że poleciała krew ale nic poważniejszego mój syn też tak czasem ma . Zaniepokoily mnie właśnie te zmiany rytmu wyproznien i zaczęłam szukać w internecie i wiadomo co wyskoczyło.. 

To mi tez się zdarzało nieraz przy zaparciach, miałam takie jakby małe skaleczenia. 
a twoja mama jakie miała objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ju467 napisał:

 

Tego nie wiem miałam 8lat jak zmarła. Ona miała zawsze problem z zaparciami nikomu nic nie mówiła pamiętam że miala głównie bole brzucha w szpitalu wylądowała dopiero jak zrobila jej się niedroznosc i się nie wypróżniała i nie jadła bo żołądek nie przyjmował i ciągle wymiotowała, schudła ale to już było za późno na cokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pauline napisał:

Tego nie wiem miałam 8lat jak zmarła. Ona miała zawsze problem z zaparciami nikomu nic nie mówiła pamiętam że miala głównie bole brzucha w szpitalu wylądowała dopiero jak zrobila jej się niedroznosc i się nie wypróżniała i nie jadła bo żołądek nie przyjmował i ciągle wymiotowała, schudła ale to już było za późno na cokolwiek

Rozumiem. Myśle ze jakby coś się działo z nami to już dawno miałybyśmy więcej i poważniejszych objawów. Taka mam nadzieje przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×