Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak wyglada wizyta u psychologa, psychiatry, psychoterapeuty


Gość kamila

Rekomendowane odpowiedzi

w poniedziałek popołudniu będę szedł do innej pani lekarz, niż dotychczas.

zastanawiam się nad odstawieniem leków. choć jeszcze będzie miesiąc do półrocznego mego brania.

ale "historia mojego załamania" jest w innej przychodni, ale mi nie po drodze.

cóż idę na żywioł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało prawdopodobne. To trochę na zasadzie - wezmę lek to mi przejdzie depresja, prześpię się z terapeutą to już będę szczęśliwy.

 

Dla mnie to trochę sytuacja zbieżna z fascynacją studentek/studentów wykładowcami. Działa magia autorytetu a przy którymś prywatnym poznaniu okazuje się, że to są zwyczajni ludzie, ze wszystkimi wadami i niedociągnięciami. I wtedy czar pryska, a przychodzi rozczarowanie i pewnie nieświadoma pretensja, że nie okazali się kimś nadzwyczaj wyjątkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerwałem terapię, bo czułem się za bardzo przyzwyczajony do terapeuty.

mogłem śmiało przewidzieć, co mi powie (albo nic nie powie, przemilczy).

wskazówki, jakie mi przekazywał były dla mnie -po wyjściu z gabinetu- niezrozumiałe i bardzo dziecinne;

dopiero po tygodniu (od poprzedniej wizyty) zacząłem rozumieć, co miał autor na myśli, a nawet przed kolejną wizytą.

 

dość często go zaskakiwałem zwrotem akcji w swoim życiu. gdy już myślał, że na następną wizytę przyjdę w lepszej kondycji, ja przychodziłem załamany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Monika*, a czy może być tak, że psychoterapeutka nie postawi diagnozy ?

Moja mi nie postawiła, ponieważ mi nie wykonywała żadnych testów.

W toku terapii na pewno poznała mnie na tyle, że wie z jakimi trudnościami się borykam/borykałam.

Myślę, że gdybym się do niej zwróciła z prośbą o wystawienie pisemnej diagnozy, nie byłoby z tym problemów.

 

inną postawił mi diagnozę lekarz,

a inną terapeuta.

 

To tak jak u mnie ponad dwa lata temu.

 

-- 25 lut 2012, 00:26 --

 

Core, Zarejestrować się w poradni zdrowia psychicznego do psychiatry i poprosić o skierowanie.

Albo terapia na oddziale otwartym - skierowanie od lekarza rodzinnego i zależnie od placówki - pierwsza konsultacja, ustalenia.

Poszukaj w swoim mieście za pomocą internetu terapie, które refunduje NFZ lub zadzwoń do poradni zdrowia psychicznego, tam powinni Ci udostępnić w/w informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie od nośnie świadczenia bezpłatnych usług psychiatrycznych i psychologicznych w ramach kontraktu z NFZ.

 

Podstawowe informacje:

pkt. 3. Skierowanie jest wymagane od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego do psychologa, psychoterapeuty.

kto to jest lekarz ubezpieczenia zdrowotnego?

do kogo się udać, by takie skierowanie uzyskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aleks2graddy, o skierowanie możesz poprosić lekarza rodzinnego lub psychiatrę...
właśnie jestem przed wizytą do psychiatry.

co do lekarza rodzinnego, to "daleka droga", gdyż muszę najpierw się zapisać... i czekać na wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×