Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak wyglada wizyta u psychologa, psychiatry, psychoterapeuty


Gość kamila

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo bym chciala sprubowac wizyty w stosunko z ojim wielkim lekiem przed choroba czy ktos by mi poradzil mam jak kazdy inny lek niepokuj i natrectwa ktore ostatnio sie nie pokazuje gdzie lepjej sie udac do psychiatry czy psychologa buziaki :roll::roll::roll:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam wizytę u psychologa, trudno opisać przebieg takich rozmów, w każda wyglšda inaczej, mnie osobicie dużš daje nie tylko to co on mówi ale też to że mogę komu powiedzieć o wielu trapišcych rzeczach i jego to nie dziwi, nie ocenia mnie,pomaga zrozumieć samš siebie

niedawni byłam na kilku wstępnych konsultacjach, rozmowach przed terapiš i one już mi conieco dały, wychodziłam w lepszym humorze bo zrzuciłam z siebie nieco ciężaru a także zaczęłam co robić by było lepiej

nie zaszkodzi jak spróbujesz pójć, zawsze możesz sie wycofać jak ci nie będzie odpowiadał kontakt z danym psychologiem,ja np. mam jeszcze przed terapiš spotkać się z psychologami którzy będš jš prowadzić i zdecydować czy chcę z nimi współpracować czy wolałabym z kim innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które chodzš lub chodziły do psychiatry? Czy warto ić? Do tej pory chodziłam tylko do psychologa lecz zdecydowałam się ić do psychiatry. Jakie macie wrażenia odnonie ich? Czy leki które przepisujš mogš naprawdę pomóc? W tej chwili jestem nastawiona doć pesymistycznie, ponieważ mam niemiłe wspomnienia co do leków. Dlatego proszę o wasze spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj aniu, byłem u 3 lekarzy psychiatrów, 2 państwowych i 1 prywatnego, miałem takie wrażenie że państwowych bardziej interesuje iloć, u prywatnego się płaci ale sš inaczej nastawieni, to sš tylko moje odczucia!

różnica pomiędz psychologiem a psychiatrš jest taka że psycholog rozmawia a psychiatra daje leki, które w zależnoci od odpowiedniego dobrania dajš okrelone efekty, tych leków jest pełno!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również uważam ze psychoterapia jest potrzebna od 5 lat raz w tygodniu chodze na terapie (indywidualnš) moja terapeutka mowi ze jest poprawa w moim stanie psychicznym (tylko ja jako tego nie czuję) jedno wiem na pewno ze nie zrezygnuje z terapii jest ona mi potrzbna to ja sama decyduje kiedy mam jš przerwać, także jeżeli masz możliwoć powinno się skorzystać na pewno ci nie zaszkodzi powodzenia i pozdrawiam

 

agnieszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo, ja się wybierałam do Gliwic ( czy masz na myli Dšbrówkę?), ale okazało się, że majš tam tylko oddział dzienny (znajomy jest i bardzo sobie chwali) i terapie intensywnš 4 razy w tygodniu, dla mnie to trochę za dużo zważywszy na studia... :( Więc czekam do stycznia na grupówkę w swoim orodku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie kochani - chcialabym sie

 

dowiedziec ktora drogą kroczycie, co wybieracie? Stawiacie na leki czy terapie z psychologiem, jak wam to pomaga? U mnie

 

niepokój przychodzi wraz z zachodem słonca, chore wiem...teraz juz lepiej sie czuje po 2 tyg kuracji zasranymi lekami,

 

zaczynam terapie z psychologiem, musze zyc bez leków i poznac zrodlo tego co we mnie siedzi i jaka jest tego

 

przyczyna...odpukac ale lęków nie mialam juz pare dni i czuje sie ogolnie ok:) przeraza mnie perspektywa powrotu lęków,

 

planuje zajsc w ciaze, ale jeszcze nie teraz,musze odczekac kilka miesiecy jeszcze,a co bedzie potem jak mnie zlapie, jak

 

znowu poczuje sie beznadziejnie, pelna obaw, lęku i bezsensownosc zycia??? oj czy WY tez macie takie problemy?? trzymajcie

 

sie cieplutko, przesylam WAM buziaki!!! :)

 

Temat przeniesiony z Subforum

 

'Witam' do 'O nerwicy lękowej...'.

Admin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisalam wczesniej stawiam na leki i psychiatre

wole

 

pojesc leki i pochodzic do lekarza i wyjsc z tego anizeli analizowac siebie z poczuciem leku i zastanawianiem sie kiedy

 

uderzy jeszcze raz :cry: kiedy poczuje sie zle??? :D

 

na lekach czuje sie dobrze i juz po 7 tyg widze duze swiatelko w

 

tunelu jeszcze troche i papapapa to forum :D:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego że psychiatra jest lekarzem, a psycholog

 

nie!!!jest humanistą!!!!nie wiem czy analizowanie przeszłości coś daje, ale napewno nie szkodzi.. ja postawiłem na leki,

 

ponieważ nie lubię grzebać w przeszłości, chodziłem do pani psycholog, było miło i nawet ją polubiłem!!!!szkoda że była

 

mężatką 8) najważniejsze to poznać przyczynę tego stanu!!u mnie była to praca, dziewczyna, była na szczęście i ogólnie życie,

 

poprostu mnie przerosło! teraz się zmieniło i zobaczymy jak będzie, a ogólnie wydaje mi się że każda droga jest dobra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani! Ja uważam ,że leki są dobre tylko na początku, kiedy

 

jestesmy w takim stanie , że przecież sami nie dotrzemy np. autobusem do psychologa na terapię. Leki zlikwidują objawy

 

poczujemy się lepiej ale nas nie wyleczą z nerwicy , bo problem tkwi w naszej psychice jak wiadomo.

Przez długi czas (

 

razem ok. 2 lata) brałam seroxat i po odstawieniu, po jakimś czasie, wszystko wracało do " normy" czyli zaczynała się ta sama

 

jazda z nerwicą. Nie powiem, podczas leczenia lekami poprawa jest super, samopoczucie extra, nie mysli się wogóle o chorobie.

 

Tylko to nie może trwać niestety wiecznie.

Co do psychoterapii to nie mam zdania, bo jeszcze się nie zdecydowałam. Jedni

 

uważają , że pomaga , inni, że to niepotrzebne grzebanie w przeszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×